Sari la conținut

Accident in Timis - comuna Sandra - 26 Iunie


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

Prea scurt comentariu. Pacat ca nu era la Enduro cu prietenii si a ales viteza prin sat ...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trying to give a damn ...

...

...

 

Failure. Damn not given.

 

Într-un coditian național spuneau ceva de 120 km/h în localitate. În tion.ro spune că era începător. Dacă e adevărat, mă doare în bască. Dacă nu e adevărat îmi pare rău.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curat ghinion...

 

nu cred ca a avut o super viteza, sunt numai ulite si din ceva vad doar principalul e asfaltat, probabil mult pamant si nisip pe curba suficient sa o comiti cand esti incepator.

 

de ce am zis ca e ghinion ?

 

pentru ca mobra s-a dus tars in betonul ala si mai mult ca sigur ca a lovit si el postamentul tot de la nivelul solului, cel putin urmele de pe maini asta demonstreaza.

 

mare pacat ca un copil a ramas fara tata, mare pacat ca un om care a luptat pentru viata sa a sfarsit in felul asta.

 

Dumnezeu sa il ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca avea viteza .. curba aia de la biserica e destul de aiurea ..si omul ma gindesc ca stia drumul ...din moment ce avea parintii din localitatea respectiva...

atit i-a fost :)

 

RIP :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat...

S-a luptat pentru viata si o fractiune de secunda a fost nevoie sa se produca inevitabilul

 

Dumnezeu sa il odihneasca in liniste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca D-zeu l-a vrut la El cu adevarat...chiar daca doctorii l-au scapat de leucemie, se pare ca D-zeu a gasit o alta metoda de a-l lua la El.

Este adevarata vorba aceea din popor: "Ce ti-e scris, in frunte ti-e pus."

 

R.I.P. :laugh: :)

 

Pacat de el, de familie, si mai ales de fetita care va creste fara tata...nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu ia nimeni in considerare e faptul ca e posibil ca motocicleta - care e destul de veche - sa fi avut probleme la sistemul de rulare, frana.

mai ales ca era de vanzare si din cate vad proaspat adusa in tara.

e posibil ca luind-o la proba, a mers in afara localitatii- unde nu a avut nevoie e frane - iar cand a fost neviot sa franeze - surpriza!

cred ca acest lucru surprinde pe oricine oricata experienta are.

 

saptamana trecuta am mers cu un motor la care frana spate nu exista - placute uzate la maxim si frana fata bloca roata surprinzator de usor. la 60-70 km/h e destul ca sa ajungi la spital sau morga.

nu trebuie sa ai viteza mare ca sa mori.

trebuie sa cazi si motocicleta sa vina dupa tine si sa te striveasca de zid, cum cred ca s-a si intamplat.

si nici nu purta echipament de protectie - cel putin asa reiese din poze.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

Asfalt uscat celorlalti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul sa il odihneasca . Sper ca bikeri din TM sa se sesizeze si sa faca ceva pentru a ajuta familia daca se poate.

 

 

bikeri din timisoara sau sezizat de cate ori au avut ocazia .... iti garantez eu acest lucru ...dar tinand cont de faptul ca traim in romania si unde viata nu e atat de roz , se fac totusi lucruri frumoase desi sumele adunate de cele mai multe ori sunt modice ..... dar sperantele nu mor niciodata , asa ca poate intro buna zi va fi mai bine

 

 

DUMNEZEL sal ierte ....si multa putere familiei .... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu ia nimeni in considerare e faptul ca e posibil ca motocicleta - care e destul de veche - sa fi avut probleme la sistemul de rulare, frana.

mai ales ca era de vanzare si din cate vad proaspat adusa in tara.

Nu prea se poate. Frana o verifici inainte sa pleci, o mai folosesti pe drum, nu in localitate la 120 km/h. Sistemul de franare la moto e atat de simplu si de robust ca e foarte greu sa pice brusc in mers: placutele si etrierii nu se strica brusc, furtunele nu se rup daca nu erau crapate inainte (si se vede), oricum franele sunt independente si nu pica amandoua in acelasi moment. Doar daca se rupe lantul in mers si se infasoara pe roata din spate ai o catastrofa, in rest nu prea are ce sa se intample.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Într-un coditian na?ional spuneau ceva de 120 km/h în localitate.

 

Astea sunt exagerari ale presei. Nu cred sa fi avut viteza. Motorul ar fi zburat la cativa metri de postament, iar daca nu, s-ar fi ridicat si ar fi lovit partea galbena a panoului, si nu se vede asta.

Cred ca si dupa daunele asupra motorului se poate concluziona ca nu mergea tare. In schimb, nu-mi pot imagina ce s-a intamplat.

 

R.I.P. !

 

Mai e un articol si la agenda: http://www.agenda.ro/news/news/20453/vinde...otocicleta.html

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru familia victimei si pentru el...

 

Sfat: Incepatorii nu au ce cauta pe motociclete atat de puternice indiferent de cat de ,,pasionatzi " si ,,talentatzi" ar fi. Motivul :scoala de soferi pentru categoria A este un mare FISSS. Nu invetzi nimic aproape...Faci jaloane, mergi cu mana in aer, si apoi te urci pe minim 80 cp si ...dumnezeu cu mila.

 

Daca esti incepator si ai moto puternic invatza sa mergi, sa franezi sa apreciezi distantele, ca de gaz e usor sa tragi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...