Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

De fapt tot ce a facut topic-ul asa de "fierbinte" a fost reply-ul persoanei in cauza (le grand kiki), sau, dupa caz, a hacker-ului care i-a spart contul de pe forum.

Ontopic: trist si nu vreau sa ma gandesc ce e acum in sufletul parintilor fetei, care desi poate era amatoare de senzatii in mod cert nu merita sa moara. Cat despre maestru, tot a venit vara, nu strica putina racoare

 

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu nu prea postez pe forum....... dar cand vad atata idiotenie nu ma pot abtine ..... mai ales ca il si cunosc p kiki........

coxanelu este unu dintre retarzii de pe toate forumurile......... si abereaza f mult........sincer eu m-am plimbat d multe ori cu kiki si merge destul de bine....... fata de alti retarzi care au impresii ca ei sunt zeii motociclismului........

in loc sa il sustinem si sa il ajutam sa treaca peste acest accident voi il sapati mai rau......... atitudine de rahat=oameni de rahat

 

voi cand vedeti un accident de motocicleta in loc sa ii sariti in ajutor treceti si spuneti mai bine ca a murit inca unu ca mergea cu viteza.....si va laudati ca mai sunteti si MOTOCICLISTI .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand Sa-i fie tarana usuara fetei.

In al doilea rand, il stiu pe KIKI, bine nu prietenie, ci hai noroc, ce mai faci etc. Mie unu mi s'a parut un baiat linistit, insa cam teribilist.

Multi pe aici au vb ca domne ca era maestru ca ce stia KIKI sa faca nu facea nimeni. Pai dragii mei, normal ca voua vi se pare experienta, insa e fix......la . Experienta pe motor nu o acumulezi in parcare la Ikea sau pe timisoara, nici chiar pe circuit. Conteaza mult experienta traficului, etc. Conteaza mult sa simtiti traficul si asta nu ai cum sa o simti la 18 ani, pt ca nu ai avut knd sa ai acrnet si asa mai departe. Desigur vor venii unii sa zica domne ca el a condus de nu shtiu cand, etc. ce a condus fratii mei ? A condus pe niste stradute sau a condus un scuter? Asta vi se pare experienta? Ei aflati ca nu e . Un gixxer de 600 te poate face praf oricand.

Intotdeauna mi-am pus intrebarea: " cum se va descurca ROSSI, in traficul bucurestean?", eu cred ca va face BUF..........asta inca o data se leaga de faptul ca ai nevoie de experienta nu de stunt la Ikea.

Era noapte, etc, acuma daca o gandim putin, bordura se afla ori pe partea stanga ori pe partea dreapta, deci daca te duce putin capu' ca pot exsita probleme pe marginea drumului, mergi mah nene cat mai pe mijloc. Nu a vazut ca era intuneric? Din cate am obs zicea ca avea xenon pe ambele faze la motor. O urma de vopsea alba dupa asfalt tot vedeai ca sa te tii dupa ea.

Conteaza mult cand ai pe cineva in spate, viata acelei persoane este in mainiile tale. Pacat ca unii nu inteleg asta. Vitejismele nu'si au rostul in momentele alea.

Sa inteleg ca el era motociclist de zi ?

Hai sa nu o mai ardem aiurea, asta a fost, teribilismul lui etc. Pacat de parintii fetei. Eu unul habar nu aveam pana astazi, cand am fost sunat de a mea mama sa-mi spuna ca fata unei colege de la ea de la munca a murit intr'un accident de motor sambata. Pe urma am aflat etc ca a fost KIKI, etc.

 

P.S : KIKI tata, toti te vor blama, toti te vor injura, toti te vor batjocori, insa sincer meriti, ai luat viata cuiva, nu e ca si knd i-ai rupt o mana.

 

Inca o data pacat de fata. DUMNEZEU S'O IERTE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai....kiki a zis, defapt mi-a promis, ca o sa ne vedem zilele astea....o sa ii fac un cadou sa se simta mai bine cu aceasta ocazie :disappointed::)))

 

ahhhh, ce-mi place cand imi vad "numele" scris pe forumuri....makes me feel special....tufy, vrei sa ne spui ceva si nu stii cum? n-ai prea reusit cu acest reply

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu prea postez pe forum....... dar cand vad atata idiotenie nu ma pot abtine ..... mai ales ca il si cunosc p kiki........

coxanelu este unu dintre retarzii de pe toate forumurile......... si abereaza f mult........sincer eu m-am plimbat d multe ori cu kiki si merge destul de bine....... fata de alti retarzi care au impresii ca ei sunt zeii motociclismului........

in loc sa il sustinem si sa il ajutam sa treaca peste acest accident voi il sapati mai rau......... atitudine de rahat=oameni de rahat

 

voi cand vedeti un accident de motocicleta in loc sa ii sariti in ajutor treceti si spuneti mai bine ca a murit inca unu ca mergea cu viteza.....si va laudati ca mai sunteti si MOTOCICLISTI .......

 

:disappointed: :kick: ;) Daca imbecilul asta o casapea pe mata sau pe sorta, la fel gandeai?

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu prea postez pe forum....... dar cand vad atata idiotenie nu ma pot abtine ..... mai ales ca il si cunosc p kiki........

coxanelu este unu dintre retarzii de pe toate forumurile......... si abereaza f mult........sincer eu m-am plimbat d multe ori cu kiki si merge destul de bine....... fata de alti retarzi care au impresii ca ei sunt zeii motociclismului........

in loc sa il sustinem si sa il ajutam sa treaca peste acest accident voi il sapati mai rau......... atitudine de rahat=oameni de rahat

 

voi cand vedeti un accident de motocicleta in loc sa ii sariti in ajutor treceti si spuneti mai bine ca a murit inca unu ca mergea cu viteza.....si va laudati ca mai sunteti si MOTOCICLISTI .......

 

 

TU ESTI MOTOCICLIST? FRATE INTELEGE CA RAHAT ESTI TU. NU'L CUNOSC PE COX, INSA BANUIESC CA NU ESTE PROST SI NU ARE 18 ANI. BAH NENE MERGI CU MOTORU 4- 5 ANI SI PE URMA VII SA DAI REPLY-URI DIN ASTEA. TU ESTI RAHAT CA PT TINE MOTOCICLIST= VITEZA......ESTI TAMPIT

Editat de tiggernlg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai lucianggg mama ta si sora ta nu mata si sorta ca la tara

 

 

dap, imi cer scuze.... :disappointed: Si tu ce te bagi in discutie @RaveBoy .... rrrrrai dracu de conservar :kick:

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti niste redusi mintali,

 

but ofcourse we are...

 

alt as al ghidonului.

 

Ba, sunt curios... daca scrie inconstient sub poza e dovada de analfabetism? Cu vreo doua-trei exceptii "opserv" ca este regula. Eu doar sunt curios care dintre voi a scris cuvantul I N C O N S T I E N T fara nici o greseala. Cine este acest... carturar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti niste redusi mintali, faceti din necazul altuia caterinca voastra .. macar creati-va propriul topic unde va puteti distra, ca alta ocupatie nu vad sa aveti .. si in cazul vostru, e grav.

p.s: ma refer la cei de mai sus, se stiu ei.

Don'le ...nu cred ca ai inteles ! Cei cu adevarat in necaz nu au avut taria sa vina aici sa posteze. Cei aflati in necaz sunt acei sarmani parinti care au pierdut un copil.

 

In ceea ce il priveste pe amicul sa stii ca nu dau doi bani pe el si suferinta lui(a aratat ca aceasta tinde spre zero). Suferinta lui este gandul la ce va urma... banuti de la tata mai putini... poate si un pic teama de salamul Victoria... Ar fi frumos sa mai faca un post pe aici sa ne lamureasca ce s-a intamplat si cu fata. Eu pun ramasag ca acest cavaler in afara de casca nu i-a imprumutat nici o protectie din echipamentul sau fetei. D-zeu sa ii de-a linistea acolo sus.

 

Sa cred ca un haker i-a furgasit parola ? Ma crezi naiv?

 

Cand iti asumi raspunderea de a lua un pasager si ai curma viata macar ai forta sa iti asumi vina daca esti motociclist cu adevarat. Nu da vina pe bordura si pe iluminat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BTW: SI EU TOT CASCA PREMIER AM.....SI SURPRIZA LA BARDACI GASESTI VIZIERE NEGRE, INSA EU O PREFER TOT PE AIA \TRADITIONALA.....ASA SUNT EU...MAI CONSERVATOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va invit sa intrati pe http://www.norc.ro/ , dati zoom pana ajungeti la zona respectiva si selectati o camera din acea zona.

 

SUNT 3 BENZI DE RULARE SI SE FORMEAZA A 4-A BANDA PENTRU A VIRA STANGA. DACA TE BAGI PE A 4-A BANDA SI NU VREI SA VIREZI STANGA EVIDENT INTRI IN MARGINEA SENSULUI GIRATORIU.

 

Benzile sunt CLAR marcate cu sageti care indica directia de rulare, in cazul asta primele 3 benzi au sageata INAINTE iar a 4-a banda formata inainte de rond are sageata STANGA.

 

Daca mergi pe a 3-a banda nu intri in rond. DACA mergi pe a 4-a banda pe care nu ai ce sa cauti decat daca faci stanga atunci intri in rond .. e simplu ca buna ziua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog mult daca aveti de gand sa va mai certati sa o faceti in privat.Va jigniti atat si sunteti chiar pe langa subiect.Nici nu vreti sa stiti ce zi cumplita a fost azi cand o clasa intreaga am fost sa ne vedem colega intr-un sicriu.Groaznic! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de unde atata inversunare contra lui KIKI.Mare din parte din voi sare cu papagalu' la fiecare accident ca nu avea echipament,ca mergea tare,ca inconstient,ca teribilist ca etc.

Se simte invidia bai baieti pe un baiat care are ce voi nu aveti sau nu aveati la varsta lui.Oricine poate sa pateasca asa ceva asa ca nu o mai zguduiti atat de mult....s-a intamplat asta este,pacat de fata aia ca avea viitorul inainte dar trebuia sa se gandeasca de doua ori inainte sa se urce.

Din cauza asta eu nu iau pasager.Am monopost si nu am scarite spate.

Asa ca lasati-o mai moale.....

p.s. nu il cunosc pe KIKI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare rau fata aia saraca e sus si aici se formeaza 2 tabere si incepe cu scandal.....beton tare!

baiatu asta "maestru la ghidon" cum vad ca i se zice...a dilit-o pe fata aia care nu avea vina decat ca s-a suit cu el pe motor, si a scapat decat cu "moralul daramat" bietul de el

 

1. pacat ca s-a dus copila aia in locu lui....si acu cand isi reface moralul are ocazia sa mai faca niste victime. Macar daca e sa se repete sa o faca singur si pe un drum nepopulat

2. voi astia "tovarasii lui" care-l tot ridicati in slavi....mai bine aveti grija sa nu faca vreun act de prezenta pe la inmormantare p-acolo....ca eu unu daca as fi tatal fetei decedate sunt 100% convins ca m-as duce la puscarie cel putin 25 de ani daca l-as intalni pe MAESTRU' KIKI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog mult daca aveti de gand sa va mai certati sa o faceti in privat.Va jigniti atat si sunteti chiar pe langa subiect.Nici nu vreti sa stiti ce zi cumplita a fost azi cand o clasa intreaga am fost sa ne vedem colega intr-un sicriu.Groaznic! :disappointed:

 

 

a fost si kiki prezent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- 80% din cei care au postat pe acest topic, sunt deranjati de faptul ca, kiki avea motocicleta de 130 de cai, ca se dadea pe o roata si ca a fost cumparata cu bani de la parinti.

Ideea este ca o persoana a murit, nu a omorat`o nimeni, a murit intr`un accident. D`aia se numeste accident pentru ca se intampla accidental (din greseala)

Kiki a gresit, stie asta, faptul ca voi aruncati cu noroi in el nu o sa o aduca inapoi pe acea fata si probabil ca nu o sa ii schimbe nici lui mentalitatea.

Fiecare merge in felul lui, din moment ce motocicleta se vinde fara permis de pilot profesionist de curse inseamna ca se poate utiliza pe strada, nu obligatoriu pe circuit iar cel care nu respecta regulile de circulatie raspunde in fata legii.

 

Mai bine s`ar uita fiecare in ograda lui, Dumnezeu sa o ierte pe acea fata si sa ii dea putere lui Kiki sa treaca peste asta.

 

Coxanelu, daca ai o problema cu kiki ar fi trebuit sa o discuti cu el in privat sau live, nu sa umpli topicu asta cu frustrarile tale. Sincer, parerea mea este ca esti un retardat si mi`as dori sa nu mai scrii pe acest forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet....oricui i se putea intampla asa ca lasati-o balta.

Frate nu intelegi ca pe forumul asta toti merg cu 50km/h si ei niciodata nu au incalcat cu sau fara voia lor viteza maxima in localitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici nu e vorba de viteza pentru ca acolo poti sa mergi si cu 200.. aici a fost vorba doar de incadrare pe banda, nu avea ce sa caute pe banda de stanga. daca mergea pe banda 3-2-1 era perfect safe si cu 200 la ora fara casca si cu ochelari de soare :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici nu e vorba de viteza pentru ca acolo poti sa mergi si cu 200.. aici a fost vorba doar de incadrare pe banda, nu avea ce sa caute pe banda de stanga. daca mergea pe banda 3-2-1 era perfect safe si cu 200 la ora fara casca si cu ochelari de soare :P

 

i agree :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU STIU DACA ESTE CINEVA CARE SA FIE INVIDIOS PE ALTU' CARE MOTOR MAI PUTERNIC ETC, PENTRU CA LA O ADIK MOTOARELE NU SUNT SCUMPE CA MASINIILE. IN FINE...ASTA ESTE O ALTA PROBLEMA

 

 

LUCRUL CARE AR TREBUI SA-L INTELEGETI VOI ASTIA DE FACETI MISHTO, GANDITIVA LA UN SINGUR LUCRU:"

:" CE PASTELE MA'SII CAUTA UN INCEPATOR PE 600?" EU STIAM CA PRIMII 2 ANI TRE SA MERGI PANA IN 400 CMC? probabil ma insel, insa nu e vb de pretul unui motor ci de faptul ca indiferenta, incostienta si bashinismele fac rau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu la fel si raicu.daniel la fel idem pt. tuffy si restu.

pai daca avea miar ... sigur e neam cu Tiriac

 

 

... din cate vezi asa pare toata lumea are o mentalitate cam comunista dak vad k ai un motor nou gata ori vinzi droguri ori ai d la parintzi... s-a intamplat un eveniment nefericit ... va dati seama k nici kiki nu a vrut sa se intample.. si o parte mica din vina apartine si fetei nu trebuia sa se urce cu el pe motor...varianta asta dc nu o puneti? daca vroia trebuia frumos sa ceara geaca/genunchere/etc... k nimeni nu pune si varianta asta ... e pacat mare oricum...

 

NU STIU DACA ESTE CINEVA CARE SA FIE INVIDIOS PE ALTU' CARE MOTOR MAI PUTERNIC ETC, PENTRU CA LA O ADIK MOTOARELE NU SUNT SCUMPE CA MASINIILE. IN FINE...ASTA ESTE O ALTA PROBLEMA

 

 

LUCRUL CARE AR TREBUI SA-L INTELEGETI VOI ASTIA DE FACETI MISHTO, GANDITIVA LA UN SINGUR LUCRU:"

:" CE PASTELE MA'SII CAUTA UN INCEPATOR PE 600?" EU STIAM CA PRIMII 2 ANI TRE SA MERGI PANA IN 400 CMC? probabil ma insel, insa nu e vb de pretul unui motor ci de faptul ca indiferenta, incostienta si bashinismele fac rau .

 

 

400/600 tot in 200 se duce...+ k el a avut si 50/80/125 cmc si dupa 600 nu direct 600 si pe 600 aveam km 30.000km

 

NU STIU DACA ESTE CINEVA CARE SA FIE INVIDIOS PE ALTU' CARE MOTOR MAI PUTERNIC ETC, PENTRU CA LA O ADIK MOTOARELE NU SUNT SCUMPE CA MASINIILE. IN FINE...ASTA ESTE O ALTA PROBLEMA

 

 

LUCRUL CARE AR TREBUI SA-L INTELEGETI VOI ASTIA DE FACETI MISHTO, GANDITIVA LA UN SINGUR LUCRU:"

:" CE PASTELE MA'SII CAUTA UN INCEPATOR PE 600?" EU STIAM CA PRIMII 2 ANI TRE SA MERGI PANA IN 400 CMC? probabil ma insel, insa nu e vb de pretul unui motor ci de faptul ca indiferenta, incostienta si bashinismele fac rau .

 

 

citeste daca e k a pus el un post mai in spate in care spune ce a avut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet....oricui i se putea intampla asa ca lasati-o balta.

Oricui i se poate sa mearga tare, sa ia un viraj prost, dar nici unul din cei prezenti nu a omorat pe nimeni. E o diferenta. Plus atitudinea de care dau dovada.

 

Si inca ceva: tu chiar te crezi cand spui ca e vreo discutie aici legata de INVIDIE ? Pe ce lume traiti mah ? Desteptarea ! Asta a omorat un om. Despre asta e discutia acum. Era doar o chestiune de timp. La fel toata gasca de pitpalaci de 17-19 ani a avut MINIM un accident urat cauzat de viteza, alea-alea. Unul a crapat in toamna in Ilfov, unul a rupt 3 mobre, altul a indoit un jeep (macar ala s-a calmat), altul s-a infipt in rond. Si lista continua. Dovezi minime ale accidentelor sunt aici pe forum, daca ma faci ii iau pe rand pe cei care au comentat si le prezentam varsta si accidentele avute, plus ce nu se stie pe forumuri dar s-a auzit prin service-uri, etc. Crezi ca invidiaza careva vreunul din astia ? Pff... :D

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si o parte mica din vina apartine si fetei nu trebuia sa se urce cu el pe motor...varianta asta dc nu o puneti? daca vroia trebuia frumos sa ceara geaca/genunchere/etc... k nimeni nu pune si varianta asta ... e pacat mare oricum...

 

Clar, mortul e intotdeauna de vina ! :D Cel putin in rommania ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...