Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

Se simte invidia bai baieti pe un baiat care are ce voi nu aveti sau nu aveati la varsta lui...

 

Ce? Prima victma pe constiinta inainte de ultima proba a bacalaureatului?

 

- 80% din cei care au postat pe acest topic, sunt deranjati de faptul ca, kiki avea motocicleta de 130 de cai, ca se dadea pe o roata si ca a fost cumparata cu bani de la parinti.

 

Daca ai inteles asta din treij' de pagini... you're slow nigga'

 

Hai sa-ti spun in cuvinte putine. Ne doare fix in varfu' pluii ce motor conducea si de la cine e. Dureros este faptul ca la 2 zile dupa ce a omorat o fata a intrat nonsalant pe forum si cuvintele lui au fost:

-bordura mi-a sarit in fata

- sper sa mai dau bacul

-coxanelule te rup cand te vad

 

Niciodata nu a spus nimic de fata care nu mai e. In plus de asta tara asta e de (cuvant urat) ca a pus bordura acolo si ca el da in judecata pe mortii ma-sii cui gaseste sa-si dovedeasca nevinovatia.

 

DUpa care a venit si tarla de negrisori analfabeti (nelipsita de altfel) care s-a gandit sa ne explice "talentele" acestui Rossi de "street GP".

 

E mai clar acum? Se itnelege si la tine de ce il vedem cu Salamu Victoria acolo unde nu-l bate soarele?

 

Si tu ai uitat I N C O N S T I E N T U L sub poza. Ce naiba ma baieti.

 

si eu la fel si raicu.daniel la fel idem pt. tuffy si restu.

 

Tuffy rulz... ti-am zis ce-i lipseste.

 

Vad ca intre a respecta pe cineva si a jigni alegeti a doua varianta.Trist, mereu dupa o tragedie trebuie sa apara injuraturi, amenintari etc.

 

Respect. Ce cuvant greu.

 

In alta ordine de idei, cine ne spune cum se numea fatuca? Sunt curios daca parintii gasesc un avocat la curent cu legea. Poate are nevoie de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acea parte mica din vina nu justifica pedeapsa cu moartea aplicata de un cocalar care nu avea legal nici macar ce cauta pe motorul respectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... din cate vezi asa pare toata lumea are o mentalitate cam comunista dak vad k ai un motor nou gata ori vinzi droguri ori ai d la parintzi... s-a intamplat un eveniment nefericit ... va dati seama k nici kiki nu a vrut sa se intample.. si o parte mica din vina apartine si fetei nu trebuia sa se urce cu el pe motor...varianta asta dc nu o puneti? daca vroia trebuia frumos sa ceara geaca/genunchere/etc... k nimeni nu pune si varianta asta ... e pacat mare oricum...

 

 

 

 

400/600 tot in 200 se duce...+ k el a avut si 50/80/125 cmc si dupa 600 nu direct 600 si pe 600 aveam km 30.000km

 

 

 

 

citeste daca e k a pus el un post mai in spate in care spune ce a avut

 

 

 

 

 

sunt de acord 400-600 tot in 200 se duce, insa nu e vb de viteza ci de manevrabilitate. Vreau sa cred ca esti un motorist, nu te cunosc, ins abanuiesc ca ai experienta. Un 400 , care are 45- 50 de cai, trage ca un scuter, il manevrezi mult mai usor. trage altfel, nu urca in turatii ca un gixxer, etc. are 30.000 km? unde ? cand a avut timp sa faca 30 de mii? sau ea ca unu care'mi spunea mie ca a facut 5000 km in jurul blocului? daca el are 18 ani acuma, nua a avut timp sa faca 30.000 km, sau hai sa zicem, a facut 30 de mii, insa tre sa faci 30.000 in orice conditii atmosferice, in orice trafic, etc. Nu 30.000 in parcare si pe timisoara.

Raman la parerea mea, ca daca avea putina experienta a traficului si a manevrabilitatii motorului imediata putea evita.

Eu pe A2 era sa ma infig intr-un camion care era semnalizat ca dreaq. Aveam 280km/h...........si ma tot duceam inspre el, l-am evitat in ultima clipa. Pur si simplu nu am vazut din cauza mustelor si mizeriei de pe viziera, insa sa fiu al dreaq la 500 m in spatele lui, l-am vazut si tot am reactionat. Concluzia? FII DREAQ ATENT, IN SPECIAL CAND AI PE CINEVA IN SPATE. NU EXISTA NU AM VAZUT, NU AM STIUT. UN OM S'A STINS DIN VIATA SI ASTA DATORITA TIE....TU SINGURUL CARE DACA AI FI SIMTIT STRADA, TRAFICUL SI NU PARCARIILE, AI FI EVITAT.

 

 

merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma da ce mai suferiti de bani, daca iau batranii mana dupa voi nu sunteti in stare sa faceti de o paine.

 

vina nu este a voastra, vina este a cretinilor de parinti care iau mobre de sute de cai la niste pitpalaci fara f*loci la c*ur, sa vad cum o mai scoate taticu acum cand a nenorocit o familie, oare realizeaza ce a facut ??

 

de ce m-am saturat de toti carnatii ca voi??

pentru ca nu crapati voi, jegurilor si luati viata unor nevinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord 400-600 tot in 200 se duce, insa nu e vb de viteza ci de manevrabilitate. Vreau sa cred ca esti un motorist, nu te cunosc, ins abanuiesc ca ai experienta. Un 400 , care are 45- 50 de cai, trage ca un scuter, il manevrezi mult mai usor. trage altfel, nu urca in turatii ca un gixxer, etc. are 30.000 km? unde ? cand a avut timp sa faca 30 de mii? sau ea ca unu care'mi spunea mie ca a facut 5000 km in jurul blocului? daca el are 18 ani acuma, nua a avut timp sa faca 30.000 km, sau hai sa zicem, a facut 30 de mii, insa tre sa faci 30.000 in orice conditii atmosferice, in orice trafic, etc. Nu 30.000 in parcare si pe timisoara.

Raman la parerea mea, ca daca avea putina experienta a traficului si a manevrabilitatii motorului imediata putea evita.

Eu pe A2 era sa ma infig intr-un camion care era semnalizat ca dreaq. Aveam 280km/h...........si ma tot duceam inspre el, l-am evitat in ultima clipa. Pur si simplu nu am vazut din cauza mustelor si mizeriei de pe viziera, insa sa fiu al dreaq la 500 m in spatele lui, l-am vazut si tot am reactionat. Concluzia? FII DREAQ ATENT, IN SPECIAL CAND AI PE CINEVA IN SPATE. NU EXISTA NU AM VAZUT, NU AM STIUT. UN OM S'A STINS DIN VIATA SI ASTA DATORITA TIE....TU SINGURUL CARE DACA AI FI SIMTIT STRADA, TRAFICUL SI NU PARCARIILE, AI FI EVITAT.

 

 

merci.

Dupa ce m-am convins ca cei care nu inteleg....sunt prosti de-a binelea...si cei cerebrali..nu au nevoie de teoria mea...vroiam sa nu mai scriu

Tu ma bagi in ceata. Incriminezi atitudinea unui pusti cordit care din cauza vitezei excesive a provocat o drama dand exemplu cum ai evitat tu la 280km/h?

 

cam ciudat...mi se pare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai inteles asta din treij' de pagini... you're slow nigga'

 

Hai sa-ti spun in cuvinte putine. Ne doare fix in varfu' pluii ce motor conducea si de la cine e. Dureros este faptul ca la 2 zile dupa ce a omorat o fata a intrat nonsalant pe forum si cuvintele lui au fost:

-bordura mi-a sarit in fata

- sper sa mai dau bacul

-coxanelule te rup cand te vad

 

Niciodata nu a spus nimic de fata care nu mai e. In plus de asta tara asta e de (cuvant urat) ca a pus bordura acolo si ca el da in judecata pe mortii ma-sii cui gaseste sa-si dovedeasca nevinovatia.

 

DUpa care a venit si tarla de negrisori analfabeti (nelipsita de altfel) care s-a gandit sa ne explice "talentele" acestui Rossi de "street GP".

 

E mai clar acum? Se itnelege si la tine de ce il vedem cu Salamu Victoria acolo unde nu-l bate soarele?

 

Si tu ai uitat I N C O N S T I E N T U L sub poza. Ce naiba ma baieti.

 

Iti multumesc ca mi-ai explicat in cuvinte putine si sunt constient ca mai multe nu ti`a permis vocabularul sa imi spui.

 

Din primele "treij" de pagini lumea pare deranjata de ce am spus eu mai sus, nu m`am referit exclusiv la tine, domnule ironic.

 

La 2 zile dupa ce a omorat o fata, a asteptat cineva sa apara si sa explice, ce s`a intamplat ??? I`a dat cineva credit ??? A avut cineva rabdare intai sa afle detaliile accidentului si abea apoi sa injure si sa vorbeasca despre el ca despre un criminal ???

 

Faptul ca inca se gandeste la bac, este un exemplu de maturitate si ma bucur ca se gandeste la viitorul sau. Probabil tu care esti mult mai inteligent decat noi, ai fi renuntat la scoala si te duceai intr`o padure, iti faceai o sulita si traiai acolo din ce vanai... ca deh` ai avut un accident in care o persoana a murit.

 

Din moment ce prostul ala vorbeste fara sa aibe cunostinta de cauza, e si normal ca baiatul sa rabufneasca asupra lui. A fost ceva spus la suparare nu inseamna ca acum o sa il bata pe acel terminat.

 

E uman cand faci o greseala sa iti cauti explicatii (scuze).

 

Daca cineva ii ia apararea, inseamna ca e negrisor si analfabet, de aici imi dau seama ca ai fost crescut intr`un mediu comunist si sincer te inteleg si pe tine... poti spune ce vrei acum, nu mai e ca inainte...

 

Se vede ca traiesti din filme si cand auzi ca un om e in penitenta te duce imediat cu gandul la fanteziile tale.

 

 

 

Hai sa nu ne mai atacam ca nu asta e rostul acestui topic si nici nu prea vreau sa te destept. Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vina nu este a voastra, vina este a cretinilor de parinti care iau mobre de sute de cai la niste pitpalaci fara f*loci la c*ur, sa vad cum o mai scoate taticu acum cand a nenorocit o familie, oare realizeaza ce a facut ??

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce m-am convins ca cei care nu inteleg....sunt prosti de-a binelea...si cei cerebrali..nu au nevoie de teoria mea...vroiam sa nu mai scriu

Tu ma bagi in ceata. Incriminezi atitudinea unui pusti cordit care din cauza vitezei excesive a provocat o drama dand exemplu cum ai evitat tu la 280km/h?

 

cam ciudat...mi se pare

 

 

 

ok, sorry eram offtopic. era vb de cu totul altceva de inteles.

SI NU VITEZA UCIDE CI PROSTIA! ! !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, sorry eram offtopic. era vb de cu totul altceva de inteles.

SI NU VITEZA UCIDE CI PROSTIA! ! !

 

sunt de aceeasi parere cu tine.....dar ce te faci daca maine moare inca 1 incercand sa evite la 290 ptr ca asa a vazut in postul tau. Cred ca si astea creaza exemple negative..pe care creierul nedezvoltat urcat pe 10000E (bineinteles din surse proprii la 18 ani) nu le poate procesa cum trebuie

Si asta cred ca e valabila ptr oricine..si ptr cei care se mandresc cu recorduri pe meses..pe cheia....sau oriunde.

Nu mai bravati cu exemple extreme... care sfideaza legea. Nici eu nu merg in limita legala...dar...daca as avea un frate de 17 ani....nu i-as spune cat fac de la bucuresti la CTA de ex...ca sa nu fie tentat sa-mi bata timpul

Puteti scana timpii obtinuti pe AmKart. Aia e ok.

 

LE: macar cei mai cerebrali incercati asta...ca de la altii...unde nu e nici Dzeu nu cere

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va cam ofticati ca s-a tacut 2 zile si s-a spart buba, eh?:D ma mir cum va suporta lamaie pe langa el....:P defapt cred ca are o galeata de lamai cu el mereu de va inghite la cat de cerebral mi-a parut baiatu\'

 

deci sa repetam muppets-ilor aplaudaci la kiki ( care s-or simti) sa nu se piarda ideile...eu unul nu ma confund cu cei care merg cu 50kmh cum spune Tibi, INSA :

noapte (n-a fost, nu?) + viziera neagra (nici asta n-a fost,nu?) + viteza enorma (nici vorba, eh?)+fugareala ( de unde?)+ lipsa experientei ( nu confunda pseudo-stunturile executate de el cu altceva) + parametri total schimbati cu pasager ( cel vinovat de tot) + o mare doza de ghinion ( caci sint sigur ca nu a VRUT sa o omoare) + o si mai mare doza de baieteala hormonala = hap dupa dulap

 

unde vezi tu ca am scris eu ceva de motoreta luata pe banii parintilor? ca o fi, ca n-o fi....pe mine ma doare la banana daca a tras-o pe carduri, la licitatii, daca a muncit pentru ea, daca a primit-o sau daca vandut droguri....eu am zis doar ca ACUM, dupa accident...banii si influenta parintilor isi vor spune cuvantul

 

raicule danielule....sa ti-o bag pe aia cu \"cand aveam eu motorete tu si kiki va jucati cu cercul impins de batz\"? n-are rost....omu s-a bagat sa faca ceva ce nu l-a tinut talentu\' si ura ....si tie iti urez sa te duci sa faci pe tine si sa dai vina pe kiki....vad ca a functionat mai sus la un baiat destept

inca o chestiune : toti, dar absolut toti din \"garda veche\" ( cu care majoritatea ca credeti amici/prieteni/sclavii lor :rose: ) a motoristilor care stiu si pe o roata si pe frana, si cu 400 kmh spre mare si cu tot ce vrei tu nu numai ca nu dau 1 cafea rece pe voi dar va si reneaga cu orice ocazie, nu va apara ( ca deh, doar ar fi trebuit sa faca asta in mintea voastra, nu? ) si nici nu intervin pe vreun forum....sinteti doar voi, niste amibe care au facut cerc in jurul unui pui ramas fara pene care a spart un bec....ok, nicio problema...oarecum de laudat si sint sigur ca nu multe grupuri au asta INSA ( al doilea si ultimul ) voi aparati un motorist nepriceput ( vedeti ca vorbesc frumos, da? :rose: ) iar prin chestia asta nu numai ca il bagati si mai adanc in jegul deja pana la barba cu posturile voastre nici macar semi-docte dar si aruncati o umba extrem de urat mirositoare asupra unei miscari care ar fi trebuit sa miroasa frumos, cea a STUNTERILOR care trebuiau sa aduca un val nou in mobrismul asta prea satul de cursieri, forjatori, padurari si plimbareti.

Editat de Coxanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de aceeasi parere cu tine.....dar ce te faci daca maine moare inca 1 incercand sa evite la 290 ptr ca asa a vazut in postul tau. Cred ca si astea creaza exemple negative..pe care creierul nedezvoltat urcat pe 10000E (bineinteles din surse proprii la 18 ani) nu le poate procesa cum trebuie

Si asta cred ca e valabila ptr oricine..si ptr cei care se mandresc cu recorduri pe meses..pe cheia....sau oriunde.

Nu mai bravati cu exemple extreme... care sfideaza legea. Nici eu nu merg in limita legala...dar...daca as avea un frate de 17 ani....nu i-as spune cat fac de la bucuresti la CTA de ex...ca sa nu fie tentat sa-mi bata timpul

Puteti scana timpii obtinuti pe AmKart. Aia e ok.

 

LE: macar cei mai cerebrali incercati asta...ca de la altii...unde nu e nici Dzeu nu cere

 

 

am o sora care si'a luat A-ul, impreuna cu tovarasul ei de viata, in fine, faza e ca de fiecare data cand merge cu motoru stau cu inima blocata. Imi este frica sa nu Doamne Fereste sa pateasca ceva, iar legat de bravisme, astea nu sunt bravisme si oricum nu'i spun asa ceva. Daca ar fi fost sormea Doamne Fereste eu il omoram pe baiat .....jur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet....oricui i se putea intampla asa ca lasati-o balta.

Da, se poate intampla inclusiv ca tu sa fi si priceput ceva din accidentul asta. Numai ca sansele sunt foarte mici. Cand mergi inconstient maresti imens sansele ti se intample tie, nu oricui. Inca o data, n-a fost "soarta" nici "asa a fost sa fie" nici "asa a vrut Dumnezeu" samd. A fost ceea ce in afara se numeste "reckless driving".

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu, cand aveai tu motorete... e ca si cum ai zice ca Tactumare mergea mai bine in picioare decat tine, pentru ca el mergea primu, deci nu are relevanta... ba chiar imi intareste convingerea din primul post.

 

 

... hai sa incheiem aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu, cand aveai tu motorete... e ca si cum ai zice ca Tactumare mergea mai bine in picioare decat tine, pentru ca el mergea primu, deci nu are relevanta... ba chiar imi intareste convingerea din primul post.

 

 

... hai sa incheiem aici.

Tu esti mai prost decat prevede legea mai baiatule.

Acum putem incheia....dar era pacat sa nu spun acest adevar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca citeai mai atent ti-ai fi dat seama de ironia acelei idei si de faptul ca nu sint genul care gandeste asa...si daca toti din gasca aia ar fi gandit ca tine, se incheia totul demult, sau nici nu incepea..... dar deh.... anyway,tu sint singur ca te limitezi sa faci ( la un anume nivel) ce stii sa faci mai bine cu motoreta si ai extrem de putine sanse pe viitor sa bagi la somn pe careva :D

 

anca....asa se cheama pentru oamenii saraci :P

Editat de Coxanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc ca mi-ai explicat in cuvinte putine si sunt constient ca mai multe nu ti`a permis vocabularul sa imi spui.

 

Din primele "treij" de pagini lumea pare deranjata de ce am spus eu mai sus, nu m`am referit exclusiv la tine, domnule ironic.

 

La 2 zile dupa ce a omorat o fata, a asteptat cineva sa apara si sa explice, ce s`a intamplat ??? I`a dat cineva credit ??? A avut cineva rabdare intai sa afle detaliile accidentului si abea apoi sa injure si sa vorbeasca despre el ca despre un criminal ???

 

Faptul ca inca se gandeste la bac, este un exemplu de maturitate si ma bucur ca se gandeste la viitorul sau. Probabil tu care esti mult mai inteligent decat noi, ai fi renuntat la scoala si te duceai intr`o padure, iti faceai o sulita si traiai acolo din ce vanai... ca deh` ai avut un accident in care o persoana a murit.

 

Din moment ce prostul ala vorbeste fara sa aibe cunostinta de cauza, e si normal ca baiatul sa rabufneasca asupra lui. A fost ceva spus la suparare nu inseamna ca acum o sa il bata pe acel terminat.

 

E uman cand faci o greseala sa iti cauti explicatii (scuze).

 

Daca cineva ii ia apararea, inseamna ca e negrisor si analfabet, de aici imi dau seama ca ai fost crescut intr`un mediu comunist si sincer te inteleg si pe tine... poti spune ce vrei acum, nu mai e ca inainte...

 

Se vede ca traiesti din filme si cand auzi ca un om e in penitenta te duce imediat cu gandul la fanteziile tale.

 

 

 

Hai sa nu ne mai atacam ca nu asta e rostul acestui topic si nici nu prea vreau sa te destept. Mersi

 

Pentru ce sa-l astepti? Pentru ce sa-i dai credit? Si-o cerea de mult. Din 2007 ii spun oameni ceva mai copti decat el ca o sa omoare pe cineva. Cand el cu gura lui a spus ca merge pe barba lui si ca-l doare'n locuri unde nu bate soarele de parerile celorlalti... si-a anulat orice fel de prezumtie.

 

Ce explicatii a dat? Intr-o logica perfect anapoda ne-a explicat ca i-a sarit bordura-n fata. Foarte matur.

 

De Bac vorbeau pokemonii ceilalti. Sunt convins ca-l doare'n basca de BAC. (accidentul a avut loc intr-o seara din timpul examenului).

 

De unde si pana unde are dreptul rahatul ala cu ochi sa rabufneasca? Pentru ce a facut si ce a zis are dreptul sa stea in pastele ma-mii lui jos.

Scuze e normal sa-ti ceri. Explicatiile nu tin nici in fata unei maimute degerate.

 

Negrii aia sunt analfabeti nu pentru ca-i iau apararea. Pentru ca-i iau apararea sunt doar la fel de dobitoci ca el. Analfabeti sunt pentru ca nu stiu sa vorbeasca. Ti-e clar sau mai vrei explicatii?

 

Penitenta? Hai da-mi tu o singura propozitie unde-si face penitenta. Numai una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde si pana unde are dreptul rahatul ala cu ochi sa rabufneasca?

dpdv legal are dreptul sa comenteze/rabufneasca/sa se apere etc. democratie parca ii spune. pui de comunist ce esti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc ca mi-ai explicat in cuvinte putine si sunt constient ca mai multe nu ti`a permis vocabularul sa imi spui.

 

Din primele "treij" de pagini lumea pare deranjata de ce am spus eu mai sus, nu m`am referit exclusiv la tine, domnule ironic.

 

La 2 zile dupa ce a omorat o fata, a asteptat cineva sa apara si sa explice, ce s`a intamplat ??? I`a dat cineva credit ??? A avut cineva rabdare intai sa afle detaliile accidentului si abea apoi sa injure si sa vorbeasca despre el ca despre un criminal ???

 

Faptul ca inca se gandeste la bac, este un exemplu de maturitate si ma bucur ca se gandeste la viitorul sau. Probabil tu care esti mult mai inteligent decat noi, ai fi renuntat la scoala si te duceai intr`o padure, iti faceai o sulita si traiai acolo din ce vanai... ca deh` ai avut un accident in care o persoana a murit.

 

Din moment ce prostul ala vorbeste fara sa aibe cunostinta de cauza, e si normal ca baiatul sa rabufneasca asupra lui. A fost ceva spus la suparare nu inseamna ca acum o sa il bata pe acel terminat.

 

E uman cand faci o greseala sa iti cauti explicatii (scuze).

 

Daca cineva ii ia apararea, inseamna ca e negrisor si analfabet, de aici imi dau seama ca ai fost crescut intr`un mediu comunist si sincer te inteleg si pe tine... poti spune ce vrei acum, nu mai e ca inainte...

 

Se vede ca traiesti din filme si cand auzi ca un om e in penitenta te duce imediat cu gandul la fanteziile tale.

 

 

 

Hai sa nu ne mai atacam ca nu asta e rostul acestui topic si nici nu prea vreau sa te destept. Mersi

INCREDIBIL,INCREDIBIL,INCREDIBIL...sunt stupefiat de ce am citit in aceste postari,cum o mana de copii (nu vreau sa le spun altfel) incearca sa rastoarne valorile normelor in care traim.auziti si voi ,fata e de vina ca s-a urcat pe motocicleta ( pt persoana in cauza nu exista RESPONSABILITATEA conducatorului ca este moto sau conserva sau pilot etc.este arhistiut ca fiecare conducator este reponsabil de viata pasagerului),sau i-a iesit borduta in fata (dar nu este in stare sa recunoasca ,ca a intrat cu viteza in sensul giratoriu si nu a preselectat banda de mers ininte si n-a mai avut timp sa iasa.sau dovada de maturite ca este in stare sa dea bacul dupa ce comite o crima,pt ca asta este pana la urma ,un criminal.un om normal ar fi fost un om distrus sufleteste pt ce a comis,dar el nu,el poate sa ameninte si dece sa nu se gandeasca lejer la viitorul sau ,ce conteaza ca a distrus o familie (vai de acei parinti).este trista aceasta coalizare in jurul unei dovezi de iresposabilitate.nu spune nimeni sa-i taiati capul,exista organe competente sa o faca, dar nici sa-l "ajutai" in acest mod.si cu siguranta nu va mai trece mult si isi va gasi locul pe care s-il cauta.sincer imi este mila de el pt ca este o fiinta (observati ca nu am spus om) care este destul de departe de insusirile specifice oamenilor.as vrea sa sper ca acest soc(poate ca totusi a fost unul cat de mic)sa-l faca sa renunte spre binele lui la motociclism pt ca se vede clara directia spre care merge.este adevarat ca generatia emo se caracterizeaza printre altele si prin gesturi de suicid ,poate insa parintii lui vorface tot ce trebuie pt a-l ajuta.eu ma rog ca Dumnezeu sa-l ajute,pt ca are nevoie de ajutor,iar pt fata nu pot spune decat sa-i ierte toate pacatele de pe pamant pt ca acolo unde este acum va fi f aspru judecata pt tot ce a facut.pt parinti, orice as spune este inutil ca sa le usurez suferinta,incerc totusi sa fiu alaturi de ei,stiu ce inseamna.

 

ps.nu mai dati vina pe comunism.sa stiti ca printre multe rele a avut si parti bune.degeaba ai libertate daca nu stii ce inseamna si nici s-o folosesti spre binele tau.aveti grije de voi,vara este doar la inceput si fiti mai buni unii cu altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpdv legal are dreptul sa comenteze/rabufneasca/sa se apere etc. democratie parca ii spune. pui de comunist ce esti.

moral nu are. Legea se face la tribunal. Aici se comenteaza evenimentul si aspectele lui..nu cu codul penal in mana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe chiar eram cu el in mana. voi/userii/cei care au comentat pe acest topic au vorbit si dpdv legal :D. Iar tot dpdv legal oricine in cazul de fata in situatia lui beneficiaza de circumstante atenuante (fara referire la mami si tati) dar si de circumstante agravante lipsa acelui curs despre care se vorbea bla bla sa conduci motorete mai puternice de n cp fara un test sau curs, un avocat bunicel demonteaza rapid aceasta circumstanta agravanta din lipsa unei legi care sa spune unde si cum se face acel test/curs sau o scoala care sa-l faca etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpdv legal are dreptul sa comenteze/rabufneasca/sa se apere etc. democratie parca ii spune. pui de comunist ce esti.

Tibi, tu impotriva cui esti revoltat?

 

Multi din cei acuzati de invidie, comunism sau alte cacaturi nu sunt decat niste persoane indignate de faptul ca un om care a gresit nu isi asuma responsabilitatea pentru greseala facuta ci incearca sa caute scuze si devine agresiv. Si mai mult, pare ca nu realizeaza gravitatea faptelor sale si nu va invata nimic din asta.

 

Oameni suntem :D

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpdv legal are dreptul sa comenteze/rabufneasca/sa se apere etc. democratie parca ii spune. pui de comunist ce esti.

 

De asta mere asa bine Romania noastra. De prea multa democratie prost inteleasa si dusa la anarhie in mod curent. Cum spunea cineva si mai sus, moralitatea ar fi trebuit sa-i dicteze sa taca in schimb el ce face? se ia la amenintari si bravade! A.... am uitat; ziceai ca de fapt a scris altcineva de pe contul lui -> te cam contrazici singur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara....Stiu ca ma bag ca musca-n lapte, dar nu ati vrea ca in loc sa acuzati pe cineva ca a facut sau ca nu a facut ceva, sa incercati sa ajutati cumva sa treaca peste tot cosmarul asta (ptr ca indiferent ca este sau nu vinovat este o trauma)...Poate are nevoie de ajutorul "comunitatii" asteia....Cu siguranta nu a vrut sa pateasca ceva pasagera lui si cu siguranta nu este primul si nici ultimul care pleaca la asa drum cu asa motor cu pasager (incercati sa nu fiti ipocriti). va rog sa incercati sa fiti mai blanzi. Sunti unii dintre coi care au ajuns la maturitate in gandire si nu fac lucrurile asa din teribilism, dar nu uitati ca ati fost si voi la fel (mai mult sau mai putin). Acum nu mai au rost dicutiile in legatura cu ce ar fi trebuit sa faca el si ce nu...faptul este consumat si cel mai bine ar fi sa ajutati atat familia fetei (care trece printr-o tragedie) cat si pe el (are si el tragedia lui pe care o va purta toata viata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt impotriva nimanui. ce a facut kiki intra la art. 174 175 si 176 cod penal. da mor cand ii vand pe comunistii astia care comenteaza. NU VOI JUDECATI am mai scris TRIBUNALUL ILFOV SECTIA PENALA atat.

jorj- ma crezi atat de idiot incat sa uit ce am scris acum 6 ore. am raspuns la ceea ce a scris el.

Editat de RaveBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...