Sari la conținut

9-7 Iulie 2006-bmw Motorrad Bikermeeting,garmisch Partenkirchen!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

A fost vorba ca facem pass-urile din Alpi.

Dupa Garmisch eu raman 2-3 zile pentru Alpi ( nu Autobahn), pt traseele acelea cu plata si inchise noaptea.

Am facut anul trecut St Tropez, Nisa, etc. E frumos si pretentios. Dar merita daca faci traseu mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 210
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A fost vorba ca facem pass-urile din Alpi.

Dupa Garmisch eu raman 2-3 zile pentru Alpi ( nu Autobahn), pt traseele acelea cu plata si inchise noaptea.

Am facut anul trecut St Tropez, Nisa, etc. E frumos si pretentios. Dar merita daca faci traseu mai departe.

Pentru ca treaba cu Grecia e cam lunga si nu stiu daca ma incadrez in timp,in plus am mai fost,as fi mers mai mult pt partea cu Italia,ramin si eu pentru passurile din Alpi si apoi o sa ma intorc prin Praga.Am auzit multe despre orasul asta si vreau sa merg.

Garmisch-Munchen-praga-brno-Bratislava-Budapesta = 1019km.

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pt cei care mai vor cazare in arad...locul se cheama pensiunea raluca,2*,tot confortul,camere cu dus=apa calda non stop,satelit ,frigider,parcare in curte pazita,etc....80 ron/cam cu 2 paturi...70 ron camera single!!...tel: 0257/263304....deocamdata s-a anuntat doar "bobita"!!!...cel tirziu tre sa fac rezervarea cu o saptamina inainte de sosirea voastra deci,in 28/29 iunie eu fac rezervarea pt cine s-a anuntat pina in momentul respectiv!!

 

...1*-bobita

...2*_?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la pensiunea aia nu cunosc pe nimeni,stiu doar ca e plin de soferi de tir-uri turci si zdrente pt ei!! ...la acelasi pret este si unde v-am gasit eu cazare,80 ron/camera cu 2 paturi!!...adica 40 de persoana!

 

Eu am stat in iarna si erau numai turisti. De asemenea niste prieteni de ai mei au stat vara trecuta si nu erau tiristi. Nu cred ca da turcu 80 ron sa doarma.

Ideea e ca e f accesibila de pe centura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ha,ha... :cheers: ..iata ca v-ati gasit!!!...ma bucur pt voi cei din italia!!!daca totul merge bine poate ca de la anul vom fii vecini,numai ca eu voi sta in zona milano!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Relu,ideea nu e rea,problema e ca lucrez pe contul meu (sint artizan)deci nu a-si vrea sa fixam intilnirea iar din cauza lucrarilor pe care le am sa nu ma tin de cuvint,de venit voi veni sigur dar nu stiu cind.Consiliul meu e sa-ti aranjezi pt dormit pe undeva,anul trecut a trebuit sa fac 50 de km pentru a dormi,In zona Garmish era totul plin.Distractie placuta si poate ne vedem acolo! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Relu,ideea nu e rea,problema e ca lucrez pe contul meu (sint artizan)deci nu a-si vrea sa fixam intilnirea iar din cauza lucrarilor pe care le am sa nu ma tin de cuvint,de venit voi veni sigur dar nu stiu cind.Consiliul meu e sa-ti aranjezi pt dormit pe undeva,anul trecut a trebuit sa fac 50 de km pentru a dormi,In zona Garmish era totul plin.Distractie placuta si poate ne vedem acolo! :cheers:

de dormit am rezolvat cu baetii din romania au gasit iei undeva aproape de garmish referitor la plecare daca nu poti nu ieste nici o problema daca poti sunama Tel 3403192476

 

...ha,ha... B) ..iata ca v-ati gasit!!!...ma bucur pt voi cei din italia!!!daca totul merge bine poate ca de la anul vom fii vecini,numai ca eu voi sta in zona milano!!

bravo felicitari sa stii ca merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate,nu aflam unul de celalalt, dau o :lol: daca ne intilnim la Garmisch

.....Giv32, dupa cum ti-am promis dau :cheers: cind ne intilnim la Garmisch, cam pe cind vreti sa ajungeti sa stabilim un loc de intilnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va scriu in locul lui JIV 32 care a fost suspendat de pe forum din motive ......va ureaza toate cele bune si va roaga sa il contactati telefonic.in legatura cu rezervarile sau alte probleme.NR 0721408941

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...salut baieti!!...din motive de gura mare am fost suspendat de pe forum asa ca nu ne ramine decit sa ma sunati la ..0721408941 sa va anuntati cei care vreti rezervare la sosire in arad!...acum va scriu eu giv32 chiar daca apare alt avatar!!din pacate nu pot verifica zilnic postarile asa ca mai bine sunati-ma pt rezervari!!....astept berea la garmisch!... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, avand in vedere ca saptamana viitoare este sapt cea mare in care mergem in Germania ar fi bine sa ne anuntam aia care in final mergem. Eu merg, mai vine un amic pe numele lui de cod in forum "nazdravanul", si dl. Constantin. Voi?

In principiu noi plecam miercuri pe ruta Arad (prima noapte), Ybbs (a 2a noapte) si garmisch vineri dupa masa.

Hai Germania!!

Editat de stefangc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, avand in vedere ca saptamana viitoare este sapt cea mare in care mergem in Germania ar fi bine sa ne anuntam aia care in final mergem. Eu merg, mai vine un amic pe numele lui de cod in forum "nazdravanul", si dl. Constantin. Voi?

In principiu noi plecam miercuri pe ruta Arad (prima noapte), Ybbs (a 2a noapte) si garmisch vineri dupa masa.

Hai Germania!!

Pe unde o luati spre Arad?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...salut baieti,tot eu sunt,..giv32!...deci,in afara de bobita,mai rezerv cuiva locuri la pensiunea de care v-am spus mai devreme?...bobita,mai ramine in picioare rezervarea de locuri pt tine?...sau mergi impreuna cu ceilalti la pensiunea aia mare?...cine nu ma suna pina maine seara la ora 20:00 consider ca si-a rezolvat cazarea!!....tel meu: 0721408941....GIV 32 ..(florian givulescu)

...cind ajungeti in arad sunati-ma sa ne intilnim si sa ne vorbim ce facem mai departe!! :lol:

 

.....Giv32, dupa cum ti-am promis dau :cheers: cind ne intilnim la Garmisch, cam pe cind vreti sa ajungeti sa stabilim un loc de intilnire.

 

 

...poate ajungem toti odata poate separati in grupuri mai mici,ideea este ca vineri suntem acolo dar nu vom sta toti in acelasi loc deoarece citiva avem rezervare la oberamergau iar altii vor sta ...probabil in camping... :cheers: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...salut baieti,tot eu sunt,..giv32!...deci,in afara de bobita,mai rezerv cuiva locuri la pensiunea de care v-am spus mai devreme?...bobita,mai ramine in picioare rezervarea de locuri pt tine?...sau mergi impreuna cu ceilalti la pensiunea aia mare?...cine nu ma suna pina maine seara la ora 20:00 consider ca si-a rezolvat cazarea!!....tel meu: 0721408941....GIV 32 ..(florian givulescu)

...cind ajungeti in arad sunati-ma sa ne intilnim si sa ne vorbim ce facem mai departe!! :rolleyes:

...poate ajungem toti odata poate separati in grupuri mai mici,ideea este ca vineri suntem acolo dar nu vom sta toti in acelasi loc deoarece citiva avem rezervare la oberamergau iar altii vor sta ...probabil in camping... :bounce: ...

pe mine de unde vati gandit sa ma pescuiti .............ne antalnim la oberamergau sau direct la garmish

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GIV 32...... ce traseu ati stabilit prin Germania?Salzburg-MĂźnchen-Garmisch numai Autobahn sau Salzburg-Irschenberg - Bad TĂślz - Penzberg - Garmisch.Pe la Bad TĂślz ar fi peste 100km mai putin si la km si oboseala acumulata cred ca mai bine s-ar potrivi.Ar fi bine sa puneti traseul aici, poate se mai lipeste cineva pe drum.

Si de :rolleyes: cum am promis.Preferinte?Helles, Weissbier......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...salut baieti,tot eu sunt,..giv32!...deci,in afara de bobita,mai rezerv cuiva locuri la pensiunea de care v-am spus mai devreme?...bobita,mai ramine in picioare rezervarea de locuri pt tine?...sau mergi impreuna cu ceilalti la pensiunea aia mare?...cine nu ma suna pina maine seara la ora 20:00 consider ca si-a rezolvat cazarea!!....tel meu: 0721408941....GIV 32 ..(florian givulescu)

...cind ajungeti in arad sunati-ma sa ne intilnim si sa ne vorbim ce facem mai departe!! :rolleyes:

...poate ajungem toti odata poate separati in grupuri mai mici,ideea este ca vineri suntem acolo dar nu vom sta toti in acelasi loc deoarece citiva avem rezervare la oberamergau iar altii vor sta ...probabil in camping... :bounce: ...

ps...nu ma lasati de carutza.......glumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bobita Traseul spre Arad este: Buc - Pitesti - rm valcea - sibiu - deva - arad.

 

@Giv32 - pensiunea aia de care zici e aproape de centura sau e in oras? eu preferam roua pt ca e la intrare in arad si am mai intrebat si alti oameni care ai stat acolo si li s-a parut ok, fara soferi de tir cum ai spus tu.

 

referitor la traseul pana la garmisch si eu propun varianta lui gico

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[ bobita,mai ramine in picioare rezervarea de locuri pt tine?...sau mergi impreuna cu ceilalti la pensiunea aia mare

 

In principiu o sa stau si eu unde stau ceilalti,indiferent unde o fi, numai sa fie loc pt motociclete.Nu are rost sa stam in cinci locuri.Mai stai o zi si iti zic.

 

@bobita Traseul spre Arad este: Buc - Pitesti - rm valcea - sibiu - deva - arad.

 

In functie de ora la care o sa fiti in Sibiu o sa ma lipesc si eu de voi.Cred ca o sa vin si eu prin Bv, alte drumuri de la mine pina in Ar sint proaste tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea miercuri intre 12,30 - 13,00 la Sibiu, Mc Donalds cu benzinarie, dupa centru, spre iesirea din Sibiu ( este pe traseu).

Giv fixeaza locul de intalnire in Arad, miercuri, 19,00 - 20, 00. Poate Piata Primariei?

Cine doreste cazare la Ybbs? cca 20 e cu Fruschtuck.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea miercuri intre 12,30 - 13,00 la Sibiu, Mc Donalds cu benzinarie, dupa centru, spre iesirea din Sibiu ( este pe traseu).

Giv fixeaza locul de intalnire in Arad, miercuri, 19,00 - 20, 00. Poate Piata Primariei?

Cine doreste cazare la Ybbs? cca 20 e cu Fruschtuck.

 

O sa fiu la Sibiu la 12,30.

Eu o sa stau la Ybbs.

In Arad unde stati?

 

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...