Sari la conținut

motocicleta mea---O BESTIE


stilgar
 Share

Postări Recomandate

m-am saturat

mereu cum isi ia cineva motocicleta :"O BESTIE"

acuma ca e de oras sau de autostrada nu mai conteaza... toata lumea vrea bestii.

totul are repere in agresivitate : bot de rechin... aripiora de rechin.... branhii de rechin..

urla ca o fiara etc.

asa incat invit pe viitorii designeri sa faca si motocicleta cu : bot de.... foca, aripioara de.... guvide,....si care sa aiba sunetul unui izvor de munte cu apa cristalina.

come on get a life si mai terminatii cu bestiile.

cum ai zis ca ai o bestie te si simti ca un dresor de tigrii? te uiti la ea in parcare dupa o tura scurta si parca te-ai luptat cu ursu?!da ce frate sunteti gladiatori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am saturat

mereu cum isi ia cineva motocicleta :"O BESTIE"

acuma ca e de oras sau de autostrada nu mai conteaza... toata lumea vrea bestii.

totul are repere in agresivitate : bot de rechin... aripiora de rechin.... branhii de rechin..

urla ca o fiara etc.

asa incat invit pe viitorii designeri sa faca si motocicleta cu : bot de.... foca, aripioara de.... guvide,....si care sa aiba sunetul unui izvor de munte cu apa cristalina.

come on get a life si mai terminatii cu bestiile.

cum ai zis ca ai o bestie te si simti ca un dresor de tigrii? te uiti la ea in parcare dupa o tura scurta si parca te-ai luptat cu ursu?!da ce frate sunteti gladiatori?

inca nu am povestit ce bestie am eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intelegeam daca postai la sectiunea offtopic, altfel cu ce ajuta postul asta?! Crezi ca cei in cauza se vor simtii? Pana acuma ai generat 4 postari total inutile si probabil inca cateva urmeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intelegeam daca postai la sectiunea offtopic, altfel cu ce ajuta postul asta?! Crezi ca cei in cauza se vor simtii? Pana acuma ai generat 4 postari total inutile si probabil inca cateva urmeaza.

 

 

Ar fi prea frumos sa se simta cei in cauza ...

 

Nu te supara da nici eu nu suport gesturi si expresii de genu , bestie , si poate bestia aceea e un GS 500 , dau doar un exemplu , dupa ce se urca pe R1 sau pe Busa mai zice ca e bestie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa inceapa dupa atatia ani o maturizare a forumului, altfel foarte multi dupa 3-4ani zic ok... destul hai la lucruri mai serioase..

e destul de infantila ideea de bestie. ok e de inteles emotia schimbarii.. putere mai multa, what ever... dar "bestie"?

cum e noul vmax? ca daca un naked de 600 e bestie... aia la 200bhp ce e? tsunami? armageddon?

si nu trebuie scris la offtopic... ptr ca se adreseaza celor care posteaza aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am vazut titlul si eu am crezut ca iar se lauda vreunu cu hyosung...si ma pregateam sa ma amuz putin

Buna ideea topicului...ptr cei care au simtul penibilului mai putin dezvoltat..cred ca e inutil totusi

 

PS: te rog mai fa un topic...cu pozele din benzinarie de la valeni. Daca ar avea cineva timp sa le culeaga ..sa le puna la un loc...sa vada lumea....ca-i aceeasi poza....in care se interpun pe rand niste personaje...ca atunci...cand vrei sa pozezi peisajul cu aparatu pe trepied...si apare un copil tamp ranjind cu inghetzata-n mana in dreptul obiectivului. Si astfel..se vor si cunoaste intre ei 80% din useri forumului

 

LE: poate aveti si voi...scuze dar mi se par puerile..mai ales cele cu motocicletele aliniate

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mereu cum isi ia cineva motocicleta :"O BESTIE"

acuma ca e de oras sau de autostrada nu mai conteaza... toata lumea vrea bestii.

totul are repere in agresivitate : bot de rechin... aripiora de rechin.... branhii de rechin..

urla ca o fiara etc.

asa incat invit pe viitorii designeri sa faca si motocicleta cu : bot de.... foca, aripioara de.... guvide,....si care sa aiba sunetul unui izvor de munte cu apa cristalina.

come on get a life si mai terminatii cu bestiile.

cum ai zis ca ai o bestie te si simti ca un dresor de tigrii? te uiti la ea in parcare dupa o tura scurta si parca te-ai luptat cu ursu?!da ce frate sunteti gladiatori?

 

Si care-i problema omule Esti frustrat din cauza asta sau cum? Ce topic jenant.

Daca asa vor unii sa zica, care-i problema ta? Unii zic bestie, altii mobra, altii racheta, altii capra, altii vaca, altii vitezana, altii iubita...whatsofuckinever.

How about you get a life, and move along! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am saturat

mereu cum isi ia cineva motocicleta :"O BESTIE"

acuma ca e de oras sau de autostrada nu mai conteaza... toata lumea vrea bestii.

totul are repere in agresivitate : bot de rechin... aripiora de rechin.... branhii de rechin..

urla ca o fiara etc.

asa incat invit pe viitorii designeri sa faca si motocicleta cu : bot de.... foca, aripioara de.... guvide,....si care sa aiba sunetul unui izvor de munte cu apa cristalina.

come on get a life si mai terminatii cu bestiile.

cum ai zis ca ai o bestie te si simti ca un dresor de tigrii? te uiti la ea in parcare dupa o tura scurta si parca te-ai luptat cu ursu?!da ce frate sunteti gladiatori?

 

Si tu de aia nu poti dormi noaptea ?

 

Si care-i problema omule Esti frustrat din cauza asta sau cum? Ce topic jenant.

Daca asa vor unii sa zica, care-i problema ta? Unii zic bestie, altii mobra, altii racheta, altii capra, altii vaca, altii vitezana, altii iubita...whatsofuckinever.

How about you get a life, and move along! :P

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm... ce-i dreapt aseara nu prea se lega somnul de mine....poate din cauza bestiilor care ma bantuiau....

era un wake-up call. si daca nu-ti convine u move along.

e o legatura, cel putin la nivel subconstient, intre asemenea apelative si atitudinea inconstienta a unor incepatori.(si nu numai)

poate ca daca unii nu ar mai incerca sa-si imblanzeasca bestiile, si si-ar lua si ei niste .... catelusi, sau broscutze, sau marmote (in loc de bestii) lumea motociclistilor ar fi mai civilizata.

dar intr-o lumea in care "hua!!!" si "ba pe-a matii" sunt raspunsuri uzuale (asa cum s-a postat mai sus) distanta pana la civilizatie e mareeee.

buna oara nu m-am bagat in topicul nimanui sa-i zic ca e jenant... am zis clar ca inteleg emotia skimbarii unei motociclete... dar o atitudine mai matura , care sa se reflecte in mai toate aspectele vietii( cel putin in sectorul motociclistic) al respectivilor rideri ar face cu siguranta lumea moto una mai putin zgomotoasa.

cu siguranta daca unii nu ar mai incerca sa-si imblanzeasca bestiile (care urla)pe strazi si pur ci simplu s-ar plimba nu ar mai fi plangeri de zgomot.

daca uni nu ar mai vrea bestii nu ar mai modifica tobe care guitza noaptea prin oras.. etc.

am inceput topicul din amuzament si as vrea sa amana amuzant

 

:D

shoot!!!! imblazitorilor de bestii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. dar o atitudine mai matura , care sa se reflecte in mai toate aspectele vietii( cel putin in sectorul motociclistic) al respectivilor rideri ar face cu siguranta lumea moto una mai putin zgomotoasa.

 

Auzi dar nu vrei tu ca de-acum inainte toti astia care isi prezinta motoretele noi, sa vina frumos cu niste comunicate de presa? Sa fie seriosi si maturi, nu de alta. Sa ne explice "aportul" motocicletei lor la mediul inconjurator, motivele rationale pentru care au achizitionat-o, analiza psihologica pentru care au ales o marca anume, datele tehnice, asa cu tabele cu tot?

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu.. ar fi o exagerare demna de un scop mai nobil.

insa asa cum bine mi-ai sugerat in postul tau... n-ar strica , ca fiecare dintre noi sa-si clarifice motivele si scopul achizitioanarii unei motociclete, mai ales a bestiilor.

si poate unii vad ca au deviat de la ideea de baza.. si multi isi dau seama ca nu au avut nici una :D... poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde... cand merge ca o bestie si are bagaje ajunge la 8-9....

cand e foca si fara bagaje scade spre 5% in afara.... ptr oras nu am facut calcul

dar e topic separat ptr 1200 gs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmz bestie...lipsa de idei... :D

 

eu ii zic racheta rosie sau fiara :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...