Sari la conținut

EAST EUROPEAN MOTOR SHOW


Postări Recomandate

<br /><br /><br /><br /><br /><br />Da,este lucrare Basty Machines,si a si luat potul<br />
<br /><br /><br />........sau nu?????????????

 

 

Oricum aprecierea publicului nu i se poate fura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

<br /><br /><br />........sau nu?????????????

 

 

Oricum aprecierea publicului nu i se poate fura.

multumesc jeff ,

pt tot , oricum ar fi fost interesanta si diploma cu copper...

:laugh:

basty

ps poate iesim la o bere sapt asta ... ca ma las de lucru vreo sapt

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc jeff ,

pt tot , oricum ar fi fost interesanta si diploma cu copper...

:laugh:

basty

ps poate iesim la o bere sapt asta ... ca ma las de lucru vreo sapt

basty

 

* vacanta bine-meritata, aa? :laugh:

bre, pune diploma aia de-o parte, ca peste timp poate cocleste "cooperul", ...o dai la polishat si cine stie ce idee iti mai vine de o sigla vintage, ceva :lol:

 

P.S. io zic ca dupa ce te odihnesti nitzel sa incepi sa lucri si la "piesa" ptr. concursul chopperistilor din Romania (home made), ala macar e pentru sufletele noastre, din eforturile noastre si cu posibilitatile noastre (na! ca fac reclama)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, nu prea se vedea de la distanta aia unde ati stat voi, n-am vazut eu care eram mai in fatza (si am avut si zoom :lol: ), ceatza densa, deh!

un lucru pot sa spun, au facut bine ca le-au inchis cu gard, ca altfel le devorau hienele...

 

P.S. frumoase exemplare!

 

Care distanta mai, ca eu m-am insinuat pana aproape de scena, eram tare curios ce s-a pregatit, dar nu prea m-au impresionat...

 

Am inteles ca a fost cu bilet pt strip- tease. :laugh: Probabil cei care au intrat au fost asa de uimiti ca au uitat sa mai faca si poze :laugh:

Ce bilet? Care bilet? Nici un bilet. Oricine era la intrunire putea sa caste gura la scena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc jeff ,

pt tot , oricum ar fi fost interesanta si diploma cu copper...

:laugh:

basty

ps poate iesim la o bere sapt asta ... ca ma las de lucru vreo sapt

basty

omule, tineam sa-ti comunic ca esti un MARE ARTIST !. da-i dracu de bani, ce ai facut tu cu motorul ala este cu mult peste latura materiala. daca ai vreo soacra de killerit, ceva, si pui "cooperu' la bataie da-mi un semn, promit sa-i fac un soclu in piata universitatii sa se bucure tot omul de ce poti face tu !

sanatate si spor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care distanta mai, ca eu m-am insinuat pana aproape de scena, eram tare curios ce s-a pregatit, dar nu prea m-au impresionat...

 

 

Ce bilet? Care bilet? Nici un bilet. Oricine era la intrunire putea sa caste gura la scena.

 

 

biletul la show-ul privat de striptis daca nu ma insel era 50 Ron...In rest tipele nu m-au impresionat cu nimic balet scria pe fata lor... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.. si eu sunt de parere ca a fost o mare teapa .. au avut noroc ca au ales un nume destul de puternic ..EAST EUROPEAN MOTOR SHOW .. celor de la poarta .. le recomand sa mearga la o intrunire organizata de niste romani 100% sa invete cum se intampina un motociclist care a facut 3..4..ore pe drum in ploaie torentiala ... .. nici hai noroc (cuvant jignitor) !!! .. nimic .. eram la poarta..ieseam afara din locatie sa fac un foc pt a ma incalzi ..usca..si manca ceva adus de acasa...asta dupa ce am facut un foc micut la care au inceput sa se adune 7...9..persoane pt a se usca.... PUR SI SIMPLU au calcat focul in picioare ..toti eram cu gura cascata .... am intrebat ..de ce nu avem voie...? ..suntem uzi + ca facem si noi ceva de mancare si il stingem ..cica nu au aprobare de la romsilva...in fine...am intrebat de ce ....cei de sus au voie sa faca gratar ...??..nu au stiut sa raspunda.. au raspuns sec..ca astea sunt regulile .daca nu ne convin regulile sa ne luam banii de la poarta si sa disparem.. ..mda..sa revin ... eram la poarta cand am zis unui prieten ..sa nu intre ca nu se merita sa induri excesul de zel al celor de la Trust ... si un pitic de la organizatori .. ma ameninta ..ca ..sa vb frumos ca poate nu mai intru ... Nici dreptul la libera exprimare nu ai voie la intrunirile lor .. ... ..am venit ..5 motociclete cu mancare de acasa un carnat..o pulpa..etc ..am vb cu jandarmii care erau la iesire..ei..erau romani si eu inteles fara prea mare bataie de cap ca suntem dupa ploaie ...nemancati ..si.. am facut in afara locatie un gratar si atat ..restul de 80 % a trebuit sa o aruncam pt ca a plouat incontinuu... sunt multe de spus ..f multe ... dar in general daca vor sa mai faca in Romania o intrunire cu reguli nemtesti ..sa nu faca..sa se duca dracu in Germania sa faca .. si le mai spun ceva "romanilor" de la Trust MC .. invatati de la Silver Pistons ...Dac Motors .. Seawolves ..etc.... invatati de la ei sa fiti oameni ...ca aveti ce invata ... Am reusit sa uit de cateva aspecte negative la concertul celor de la Cargo ... aa..si sa nu uit ... :laugh: .. una din primele 2 participante trebuia sa castige Miss intrunire ..nu pitipoanca aia .. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

nu stiu altii cum sunt dar mie mi-a placut la nebunie:" dupa ce am baut bere de toate felurile oferita de organizatori, imediat dupa ce mi-am platit intrarea si i-am salutat cu drag pe cei 7-8 simpaticii de la trust care imi cereau gingas bratara la fiecare 5 metri pe care-i faceam spre parcare, dupa ce am vazut cum singurul personaj care a insufletit acest eveniment(Hasu') a fost tratat ca un erou de catre organizatori, dupa ce am mancat pe bani putini pana nu am mai putut in timp ce savuram modelele Honda expuse la muzeu....AAAA ai sa nu uit dupa ce m-a batut soarele in cap pana acasa pe HORNETUL castigat la tombola pot sa spun ca o fost cea mai tare intrunire la care am fost."

 

Din pacate se poate ca tuica cu care am venit de acasa si palinca celor din arad au deformat realitatea,

care a fost cu totul alta... mai avem de lucrat mult, si mai ales organizatorii ar trebuii sa vada un astfel de eveniment altfel decat prin buzunar... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

biletul la show-ul privat de striptis daca nu ma insel era 50 Ron...In rest tipele nu m-au impresionat cu nimic balet scria pe fata lor... :laugh:

 

eu intrebasem initial de poze de la ce-au facut fetele pe scena publica... cat despre show privat habar n-am avut.

 

unde s-a tinut show-ul ala privat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

nu stiu altii cum sunt dar mie mi-a placut la nebunie:" dupa ce am baut bere de toate felurile oferita de organizatori, imediat dupa ce mi-am platit intrarea si i-am salutat cu drag pe cei 7-8 simpaticii de la trust care imi cereau gingas bratara la fiecare 5 metri pe care-i faceam spre parcare, dupa ce am vazut cum singurul personaj care a insufletit acest eveniment(Hasu') a fost tratat ca un erou de catre organizatori, dupa ce am mancat pe bani putini pana nu am mai putut in timp ce savuram modelele Honda expuse la muzeu....AAAA ai sa nu uit dupa ce m-a batut soarele in cap pana acasa pe HORNETUL castigat la tombola pot sa spun ca o fost cea mai tare intrunire la care am fost."

 

Din pacate se poate ca tuica cu care am venit de acasa si palinca celor din arad au deformat realitatea,

care a fost cu totul alta... mai avem de lucrat mult, si mai ales organizatorii ar trebuii sa vada un astfel de eveniment altfel decat prin buzunar... :laugh:

intr-adevar majoritatea de la TRIST mc. erau de tot c.a.c.a.t.u.l si aveau o atitudine de femeie de servicu din scoala generala sau de infirmiera. cred ca din cauza ecusonului stateau numai cu nasul pe sus,nu? cu Hasul s-au purtat chiar de (cuvant urat) si a mai luat si bataie sambata dimineata. nu imi pare rau ca am mers la intalnire si ca m-a plouat si la dus si la intors dar pe langa alte intalniri organizatorii au fost varzaaaa. ar fi trebuit sa invete cate ceva din ospitalitatea celor de la seth. pai TRIST mc de la intrare te primeau cu un mare sictir, insignele cu welcome bikers le vindeau cu 3 lei si asha mai departe. o intalnire de tarabagii si bisnitari care nu meritau atata lume. ii salut pe cei care au fost acolo si care cu toate astea au reusit sa se distreze.

bafta si asftalt uscat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreti baieti, e criza. In vremuri de criza tepele fac regula. Iar cum romanul oricum e campion la tepe... :lol:

Locatia frumoasa, vremea din cate vad a fost mizerabila. Ma bucur ca nu am fost.

 

PS: @Basty: super "copper"-ul, bravo!

 

nu stiu altii cum sunt dar mie mi-a placut la nebunie:" dupa ce am baut bere de toate felurile oferita de organizatori, imediat dupa ce mi-am platit intrarea si i-am salutat cu drag pe cei 7-8 simpaticii de la trust care imi cereau gingas bratara la fiecare 5 metri pe care-i faceam spre parcare, dupa ce am vazut cum singurul personaj care a insufletit acest eveniment(Hasu') a fost tratat ca un erou de catre organizatori, dupa ce am mancat pe bani putini pana nu am mai putut in timp ce savuram modelele Honda expuse la muzeu....AAAA ai sa nu uit dupa ce m-a batut soarele in cap pana acasa pe HORNETUL castigat la tombola pot sa spun ca o fost cea mai tare intrunire la care am fost."

 

:laugh: genial!

Dar lasa, tu sa fii sanatos, noroc ca ai ramas cu Hornetul castigat. Honda e Honda! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

organizatori o sa simta pe propria piele ce inseamna tzeapa anul viitor...cand probabil o sa se joace singuri in cele 4 hectare alocate celei mai mari intalniri din estul europei.

 

din cate vad aici toti promit ca o sa semneze condica anul viitor.

 

 

si nu in ultimul rand vreau sa multumesc celui care mi-a trantit motoreta pusa in fata scenei numarul 2 pentru concursul THE BEST OLDTIMER....ai reusit sa imi belesti vopseaua de pe rezervor...

 

asta inseamna o munca multa si bani cheltuiti aiurea si degeaba pentru mine....doar ca tu ca un bou ce esti ai vrut sa claxonezi din trompeta...

 

daca ti-as cere acum 300 de ron sa imi fac iarasi rezervorul cum a fost sigur te-ai supara pe mine si ai zice ca sunt un bulangiu..

 

asa ca mai bine raman cu paguba si tac din gura...

 

multumesc mult

post-4469-1247562875_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca marele organizator e predelean. stia ca la predeal e vreme faina 2 saptamani pe an si s-atunci esti plecat in vacanta.

in rest sunt numai ploi trecatoare ( d-alea care trec prin tot).

la asa organizare de anvergura cum sa te incurci cu niste firme care pot aduce corturi de-ti ocupa tot spatiul?

mi-au placut manele care se auzeau de pe terasa aia cu scheletul de miel la protap.

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate se poate ca tuica cu care am venit de acasa si palinca celor din arad au deformat realitatea,

care a fost cu totul alta... mai avem de lucrat mult, si mai ales organizatorii ar trebuii sa vada un astfel de eveniment altfel decat prin buzunar... :laugh:

Parerea mea e ca un festival moto nu trebuie sa fie actiune caritabila sau non profit.

Sa nu dai premiile promise (daca a fost asa), preturile f mari la mancare in interior si excesul de zel pe alocuri .....au fost deranjante. Intrucat scria f mare ca nu e permis focul in locatie mi se pare normal sa se conformeze lumea. Faptul ca "ciorba de reveneala" se facea pe foc intr-un loc deloc amenajat ptr asa ceva e alta poveste si tine de "noi vrem egalitatea, dar nu ptr catei" si e deranjant ca organizatorii au vrut sa nu facem NOI focul. Genul asta de mentalitate e potrivit doar ptr o petrecere privata a unui club, nu ptr un festival la care oamenii intra pe bani.

Dupa ce in primele pagini toata lumea lauda, acum toata lumea acuza. Cred ca au fost si bune si rele. Daca a placut sau nu, se va vedea in functie de prezenta de la urmatoarea editie. Asta e cel mai bun barometru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

...ii salut pe cei care au fost acolo si care cu toate astea au reusit sa se distreze.

bafta si asftalt uscat :laugh:

 

* te contra-salut si eu, frate, si sper ca la alte intruniri sa fie mai mult "spirit" si mai putin "comert".

pentru mine distractia a fost mai ales din partea anturajului, motociclistii care au venit si care si-au adus tot entuziasmul... Ii salut si eu cu palaria in mana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bilet? Care bilet? Nici un bilet. Oricine era la intrunire putea sa caste gura la scena.

 

 

biletul la show-ul privat de striptis daca nu ma insel era 50 Ron...In rest tipele nu m-au impresionat cu nimic balet scria pe fata lor... :laugh:

 

 

eu intrebasem initial de poze de la ce-au facut fetele pe scena publica... cat despre show privat habar n-am avut.

 

unde s-a tinut show-ul ala privat?

 

 

Stiam eu ceva :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vladdy...ce aparat ai folosit?

 

Sony Cyber-shot DSC-H10B.

Il recomand cu caldura pentru portrete/peisaje care in mare parte nu necesita nici un fel de prelucrare. As fi pozat la rezolutie maxima insa cele facute pe maxim ocupa mult si se uploadeaza greu. Din pacate prinde foarte prost imaginile in miscare...in special noaptea :laugh: ...asa ca...urmatorul va fi un alt Canon. De exemplu un Powershot sau Ixus scot perfect imagini in miscare. Dar voi sari de clasa compacta la ceva mai profi.

 

----

Cred ca e bine sa fie enumerate toate apectele negative (desi parca este un alt topic in sensul asta si ar fi bine sa ramana pozele aici), pentru ca poate la anu o sa se tina cont si de parerile astea. In timp oricum raman doar amintirile frumoase.

 

----

Poze nu mai baga nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau decât sa-mi arăt respectul pentru toți cei care au indurat ploile si lipsa totala de bun simț de care au dat dovadă organizatorii.

In general ma abtin la a face comentarii pe forum-uri insă de această data nu am reușit sa rezist. Sunt sinăian si am asteptat mult acest eveniment insa am ramas cu un gust amar. VOI, cei pentru care motocicleta reprezinta o parte din viață, meritati tot respectul si multumiri din partea oganizatorilor pentru ONOAREA pe care le-ati facut-o participand la acest eveniment. Totul a fost numai MINCIUNA. Păcat ! Pentru mine, singura alinare, a fost sa mă număr printre VOI !

 

RESPECT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este dor de Seth - Cluj pentru ca la Predeal nu am avut parte de:

 

- intimpinarea la 12 noaptea f. buna

- ecuson gratuit

- am intrat cu masina in camping linga cort sa descarc si pina la urma a ramas acolo, am avut curent berechet

- papricas moca ofertit de organizatori

- berea ieftina 2 - 2,5 lei

- mincare gatita ieftina si multa

- dusuri si bude super lux, femeia de serviciu statea cu cu mopu' dupa fiecare

- motor dat premiu

- firme care sa vinda consumabile la preturi decente

 

 

Este prima data cind nu am cumparat nimic din interior pentru ca erau preturi de hotel si berea numai de un sigur fel, barem sa fi fost ieftina, chiar mi-a spus cineva ca berea s-a dat la un pret decent celor care o vindeau dar adausul a fost f.f. mare ca sa scoata profit - bine ca mi-am luat 2 baxuri de acasa.

 

Ce a fost frumos - motoare faine si locatia, in rest nimic.

Daca mi-a scapat ceva ma puteti ajuta.

 

Respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<br /><br /><br />

 

Da,este lucrare Basty Machines,si a si luat potul

FELICITARI, BASTY!!!...in afara de aia ascunsi...care-or fi !?!...nu stiu cine poate ridica vreo pretentie in fata lui in Romania...nu stiu daca e asa o mandrie sa iei "potu'" de la cocalari ...totusi nu cred ca Basty va avea vreodata probleme de moral...la cum vorbeste restu' lumii de el...si la ce-i iese din maini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI, BASTY!!!...in afara de aia ascunsi...care-or fi !?!...nu stiu cine poate ridica vreo pretentie in fata lui in Romania...nu stiu daca e asa o mandrie sa iei "potu'" de la cocalari ...totusi nu cred ca Basty va avea vreodata probleme de moral...la cum vorbeste restu' lumii de el...si la ce-i iese din maini...

 

 

A intrebat cineva de aici, cat a fost biletul la cortul striptease. Eu am intrat acolo sambata cam la ora 2, ca sa nu ma ud si mai mult. Biletul a fost 15 ron, au avut un bar cu preturi la fel ca la oricare comerciant de acolo. Despre ce am vazut inauntru.... Era o scena pregatita pentru un fotograf, care tot statea in fata noastra. Fetele dansau numai pentru el. Au dansat destul de agil, de nu puteai sa urmaresti cu ochii. Si cand au scos si chilotii, paff au si disparut. (Probabil frigul....) Deci nu ati pierdut nimic, iar eu am platit 15 ron sa nu fiu ud.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...