Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase a anului 2009


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Am deschis topicul ca sa pregatim ceea ce va fi editia de anul acesta.

Cand: weekend de inceput de septembrie, probabil 4-6 Septembrie

Unde: pe pajistea de langa rau la 7 Scari nu mai tine, ca ne gonesc jandarmii

Astept idei cu locatii din centrul tarii.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 247
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai d.p. meu d.v. e ok, dar sa fie si 2-3 pensiuni pentru unii ca mine care nu stiu sa monteze cortul. La fel, pot sa propun comuna Dambovicioara din Arges, asa am si eu teren acolo si trece si paraul, plus Cheile Dambovicioarei de vizitat, etc. Curent gratis, macelarie la 2-3 km, gratar gratis, bere in atase si tot asa.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!! Eu as zice ca ar fi foarte frumos daca ne-am intalni pe munte...Mai exact intre Bolboci si Pestera e un loc foarte frumos de camping. Apa proaspata din inima muntelui ,aer curat. Drumul este destul de bun pana sus, recent am fost pe acolo!! Acum nu imi sariti in cap...eu am propus :laugh: :laugh: !! Numai bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi da, da Clujul e cam departe de sudul tarii, e cam greu sa reusesti sa faci intrunirea intr-un weekend. De-aia Bucegii sunt indicati, fiind in centrul tarii. Nici Breaza n-ar fi rea, dar tot asa e inca o ora de mers dinspre N spre S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate face o intrunire la cabana Golomos care este situata pe langa Cheile Rasnovului,din Rasnov la vre-o 4 km inspre predeal este o zona superba.Cabana are 32 de locuri exista posibilitatea de a campa cu cortul,rau care trece pe langa cabana etc.daca sunteti interesati va stau la dispozitie pentru intrebari.Ps.Anul trecut acolo sa tinut intrunirea Transalpistilor

link aici:

Sa auzim de bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba fratilor, nu vi-se pare ca Risnovul asta , e prea vizitat? Chiar nu mai exista alta locatie mai putin vizitata? Ce parere aveti de dealurile Buzaului,? minastirea Ciolanu.

Editat de pedros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oho, daca da o mica ploaie la Ciolanu, suntem out.

Deja pila, adica Stephonu, si-a aratat disponibilitatea pentru Busteni. Merg totusi pe zona "comerciala", adica Breaza, pentru ca nu suntem sihastri si poate e bine sa ne vada si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Plaiul Foi si votez pentru aceasta locatie.Acolo insa e cam dificil cu septelul de ursi.Mari si tupeisti.La cort e cam periculos.Dar daca inchiriem cabana.......,scapam de Mos Martin si de probleme.Locatia de la Dambovicioara este si mai tare.Ramane sa votam.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cabana la Plaiu Foii trebuie facute rezervarile de pe acum pentru septembrie. O sa pun o poza si cu terenul de la Dambovicioara, desi eu optez pentru ceea ce am spus de prima data> Breaza. Asteptam si alte propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si harta cu centrul tarii, sa stie Alecu unde este. :laugh:

 

 

Teoretic ar fi undeva intre localitatile Ticusu si Mandra, pe malul drept al raului Olt.

 

Punctul ala nu e bun, acolo este bullseye-ul artileriei de la Cincu :-) Glumesc dar zona aia nu e buna, drumuri rupte(dj131e,c,104k sunt niste drumuri de carute prin iarba), satele alea sasesti s-au transformat in incubator de tigani, scapi de ursi si dai de ma-sa de dormit tot nu dormi.

Ma inscriu si eu la adunare, dar las pe cei mai indepartati sa aleaga, pentru mine orice in raza de 150km in jurul BV e la indemana.

 

O locatie mai salbatica, si totusi accesibila e la S de satul Sinca Veche, pe DN73A, Acces multiplu din DN1 Sercaia-Persani, dinspre Rasnov-Poiana Marului DN73A. Nu cred ca e vreun camping(am spus salbatica) dar paraie curg, e o manastire rupestra de vizitat, o manastire de maici pentru cine viziteaza asa ceva, localitati apropiate de carat bere sunt, iar drumul care duce in salbaticie este astfaltat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti ma interesez eu pentru 7scari. Merg si vorbesc ca sunt din Brasov, doar sa spuneti pe unde sa merg.Pe la Plaiu Foii sunt foarte multe drumuri forestiere pe unde se poate merge si cu motorul ca sunt bune(sau erau in primavara cand am fost eu ultima data). Pe Pestera este o zona frumoasa si se ajunge usor de la plai doar ca nu stiu sa fie pe acolo vreun loc bun pentru corturi ca dealurile sunt in panta si e posibil sa mai si nimeresti pe propietate privata si sa se ia cineva de noi ca stricam trifoiul sau ce planteaza aia pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca am renuntat cam usor la 7 Scari.Unde ar trebui vorbit?La Directia Silvica sau la Primarie?....sa incercam sa intindem ''antenele'' :laugh:

Desi nu am fost niciodata si eu zic sa nu se renunte asa usor la 7 Scari.Aleko,Krokodilu zice bine.E de apreciat efortul celorlalti dar ar

trebui insistat tot aici.Oricum,voi veni, indiferent unde.Va salut pe toti,cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mihai, eu cred ca ai gresit centrul axei. Centrul axei este pe undeva pe la Chituc s-au Grindul lupilor. Lasam gluma la o parte, daca nu se mai poate la 7 Scari sint de acord cu Breaza. Totusi cine ajunge prin zona la 7Scari ar putea sa se intereseze, zona este domeniu privat, nu, caci jandarmii nu au fost chiar asa de rauvoitori. Si-au facut meseria si pot spune ca au lasat-o moale. Nici sa ne ducem undeva la dracu-n carti iar nu e OK. Asa ca dati-va cu parerea si cu votul si vedem ce va iesi. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pot sa propun comuna Dambovicioara din Arges, asa am si eu teren acolo si trece si paraul, plus Cheile Dambovicioarei de vizitat, etc. Curent gratis, macelarie la 2-3 km, gratar gratis, bere in atase si tot asa.

Suna interesant(conditii beton)! Nu poti dezvolta putin, o descriere a zonei? Cate motoare ar avea loc, dar corturi? Apoi o mica organizare n-ar fii rea, eu zic sa punem mana de la mana cu ceva timp inainte sa luam o oaie, doua(de-o pastrama)...

La 7 scari participantii, au fost civilizati, au lasat curat in urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut

sunt interesat de aceasta intrunire dar fiind mai nou pe forum nu stiu exact despre ce este vorba .

Daca cineva poate sa-mi dea unele informatii cu privire la aceasta actiune il rog sa o faca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu se studiaza posibilitatea luarii legaturii cu autoritatile de la Dambu Morii (7 Scari) ca sa ne permita accesul in conditiile in care lasam curat si nu exageram (mult prea mult :bounce:) cu enduro pe sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...