Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase a anului 2009


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 258
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

post-35810-1247817237_thumb.jpg

Este drujba.Ai grija sa nu o fortzezi ca nu-i boxer! :)

eu vreau motoreta , ca e in 4 timpi si 3 miscari,,,,, drujba e mai puturoasa. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai Cristi da' ce pozitie practica ai gasit la regulatorul de incarcare la Ural. Nu mai stai sa "suni firele", nu mai trebuie culori, nu mai "stai sa-mi fac loc". Frumusel foc. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interesez eu doar spuneti-mi unde ar trebui sa merg pt a vedea daca avem voie sa mergem la 7scari. tel:0723 216 722 sau PM.

Mesaj completat

daca are cineva drum pe la Brasov facem o tura pana la Zarnesti la Plaiu Foii si va arat ce propun eu. Mie zona mi se pare foarte frumoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....(superintalnirea despre care se forumeaza la greu...), o parte din ea, cam vreo doua treimi s-a efectuat...cine a avut de intalnit/povestit/baut/facut prostii, s-a intalnit/povestit/baut/facut prostii....Pentru treimea ramasa e buna orice locatie cat mai aproape de un supermarket/macelarie/cocacola-rie....cu dusuri, bec, muzica si asfalt pe care circula tiruri .....cine are ciors , umbla....

PS

In Resita, Timisoara, Baile Herculale, sunt niste copii tare faini!...nu trebuie sa-i îmbii de doua ori cand e vorba de baut... :lol: ...se cere o aprofundare a problemei , intr-un stagiu de mai multe zile in zona...

 

 

 

...forum placut!

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....(superintalnirea despre care se forumeaza la greu...), o parte din ea, cam vreo doua treimi s-a efectuat...cine a avut de intalnit/povestit/baut/facut prostii, s-a intalnit/povestit/baut/facut prostii....Pentru treimea ramasa e buna orice locatie cat mai aproape de un supermarket/macelarie/cocacola-rie....cu dusuri, bec, muzica si asfalt pe care circula tiruri .....cine are ciors , umbla....

PS

In Resita, Timisoara, Baile Herculale, sunt niste copii tare faini!...nu trebuie sa-i îmbii de doua ori cand e vorba de baut... :lol: ...se cere o aprofundare a problemei , intr-un stagiu de mai multe zile in zona...

 

 

 

...forum placut!

 

 

....nea drobu care-s oamenii aia asa de treaba si nepristi aici la Timisoara, Baile Herculane, Resita ca as vrea sa-i stiu si eu....nu de alta da imi pare tare goala zona de oameni de treaba....

 

 

 

 

 

...s`apai pan la urma unde se va tine intrunirea de "comuniste"???? sa hotarat lumea sau inca se decide locatia?!?!

Editat de bach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....nea drobu care-s oamenii aia asa de treaba si nepristi aici la Timisoara, Baile Herculane, Resita ca as vrea sa-i stiu si eu....nu de alta da imi pare tare goala zona de oameni de treaba...

 

Păi mă @bach-ule, io am văzut deja în pozele lui @drobu cîțiva prieteni, deci îmi e de ajuns ca să-l cred :) . Cred că i-ai observat Âşi tu.

 

@drobu, spune-mi că după festival n-a rămas mizerie la Gărîna aÂşa cum am găsit acum cîțiva ani pe muntele Găina, la vreo două săptămîni după festival.

 

Toate bune! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Astept idei cu locatii din centrul tarii.

Cabana Voina! Din Campu Lung prin Leresti vreo 20 km, drumul prost pt masini(ultimii 10-15 km), dar foarte practic pt moto, treci de baraj apoi mai sus este cabana. Treci si de ea si incepe o zona cu zeci de locatii unde se poate sta in conditii bune cu cortul. Daca iti plac drumetiile se poate urca catre Cuca, la cioban(unde am mancat un bulz de mamaliga). Apa, lemne, tot ce vrei si nu sunt restrictii din partea nimanui. Din Bucuresti sunt cca 160 km, zona este f. buna, nu se compara din nici un punct de vedere cu Dambu Morii.

Iata cateva poze(facute astazi):

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cabana Voina!

Zona e minunată! Doar că nu e chiar aproape de centrul țării. Cei din Ardeal sau Moldova au de parcurs cel puțin 100km în plus dacă vin dinspre BraÂşov. Dar votez pentru Voina! Îmi place foarte mult, cunosc locurile foarte bine.

Toate bune! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mihai, nu-ti face griji de betivi. Daca nu au cu cine se antrena... Cunosc din practica trei care nu au fost in stare sa "lucreze" o sticla de whiski in 6 zile. Asa ca... (Sa vezi ce au sa sara acuma "betivii". Acum, la aproape un an de la hoinareala, tot atit cit a ramas este in ea. ). Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..o parte din ea, cam vreo doua treimi s-a efectuat...

Asa-i, dar urmeaza finalul "intalnirii", care nu-i obligatorie, ne stragem ca sa ne cunoastem.. si vine cine poate. Apoi locatia este necunoscuta pt multi, o zona in care n-ajung manelisti, burtosi cu lanturi in bmw-uri, etc(de asta am si propus-o). Multi vin si-si petrec concediile aici, cu cortul, si par civilizati(nu lasa gunoi in urma lor).

Cabana are restaurant si camere, pt cine doreste sau in caz de nevoie, insa placerea este cortul si discutiile pana tarziu in jurul focului...

...Cunosc din practica trei care nu au fost in stare sa "lucreze" o sticla de whiski in 6 zile......la aproape un an de la hoinareala, tot atit cit a ramas este in ea...

Nu te mai lauda atat cu cunostiintele tale, i-ai si pe ei si sticla si hai acolo, poate-o terminati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no! hotaratati?

Alekule mare prostie ai facut.

trebuia tu sa hotaresti unde se tine si cu asta basta.... pina la urma urmei oameni care se vor prezenta sunt importanti si nu musai locatia, asa, pina in septembrie s-a lungi topicul vre-o citeva zeci de pagini, si poate nici locatia nu va fi votata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 1 km de Belin, langa Olt, sunt 2 lacuri de pescuit, am fost de curand. Cu 50ron/zi se poate pescui si campa, sunt si casute, s-ar putea ca in pretul asta sa fie inclusa si casuta. E in sistem All Inclusive(pescuit, pestele prins e al tau fara extra-taxa, si poti prinde 20kg daca te pricepi ceva, campat, facut foc). Pot intreba suplimentar pe cineva daca trebuie sa confirm treaba cu casutele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko a cerut propuneri de locatii, data s-a stabilit. Probabil in cateva zile vom avea si raspunsul autoritatilor de la 7scari, Bunu e responsabil, iar daca raspunsul e negativ, o sa ne hotaram impreuna unde o sa o facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi locatia este necunoscuta pt multi, o zona in care n-ajung manelisti, burtosi cu lanturi in bmw-uri, etc

Nu fi asa sigur de afirmatia asta, am campat si eu o noapte prin zona inainte de o tura prin iezer si n-am dus lipsa de specimene deastea , e drept nu aveau bmw, ci dacie dar masina conteaza mai putin.....

In rest locatia e super misto!

Editat de binox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Alekule mare prostie ai facut...

Drege-o tu, daca asa crezi!

A cerut o propunere si a primit-o. Motivul? Anul trecut jandarmii ne-au pus sa ducem motoarele la capul satului... de ziceai ca-i intalnirea cizmarilor desculti...

Personal n-am preferinte, locatia poate fii si-n Piata Universitatii sau sus la Babele, eu voi fii prezent, dar vreau sa vin cu motorul, nu cu telecabina sau metroul. Apoi scopul conteaza, intalnirea reala, schimbul de pareri, discutii, etc. Chiar doream sa te cunosc :lol: si nu numai pe tine!

... si n-am dus lipsa de specimene deastea , e drept nu aveau bmw, ci dacie.....

In rest locatia e super misto!

O zicaza spune ca: prostul nu-i prost destul, daca nu e si fudul! .."specimenele" campeaza in zona cabanei, la vedere (mai sus nu-i vede nimeni) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ,

as veni si eu cu o propunere..!!!

ce ziceti de balea lac, sau.....vidraru... ma rog oricum transfagarasanul e superb, si eu nu l-am facut inca pe 2 roti, deci daca nu iese la 7 scari sau oricare alta locatie eu zic ca ar fi si aia o solutie optima, e spre centrul tarii(desi foarte departe de mine dar nu mie frica de kilometri).

din satu mare ar veni cel putin 2 motoare, daar poate ne mai adunam is noi un pic

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ,

as veni si eu cu o propunere..!!!

ce ziceti de balea lac, sau.....vidraru... ma rog oricum transfagarasanul e superb, si eu nu l-am facut inca pe 2 roti, deci daca nu iese la 7 scari sau oricare alta locatie eu zic ca ar fi si aia o solutie optima, e spre centrul tarii(desi foarte departe de mine dar nu mie frica de kilometri).

din satu mare ar veni cel putin 2 motoare, daar poate ne mai adunam is noi un pic

 

:lol:

 

Parerea mea e ca o adunare pe Trans e masocheala, ca nu prea corespunde la niciun parametru enuntat(bere aproape, departe de adunari populare, izvoare, lemn de foc a indemana, clima de pus cortul (nu stiu cum e Trans in septembrie, dar acu 3 sapt am suflat aburi pe nari la ora 14), usurinta in acces.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi cu Bunu si am vorbit la Primaria din Sacele. Am depus o cerere si urmeaza sa ne de-a raspunsul. O sa il anunte pe el la AMR.

Eu zic ca ne dau voie si cererea parea doar o formalitate.

 

Si poze cu locatia de anul trecut:

post-14352-1248186509_thumb.jpg

post-14352-1248186574_thumb.jpg

post-14352-1248186627_thumb.jpg

post-14352-1248186655_thumb.jpg

Editat de xt master
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi cu Bunu si am vorbit la Primaria din Sacele. Am depus o cerere si urmeaza sa ne de-a raspunsul. O sa il anunte pe el la AMR.

Eu zic ca ne dau voie si cererea parea doar o formalitate.

 

Si poze cu locatia de anul trecut:

Este adevarat.In cerere am trecut exact locurile pe care le vedeti,in perioada 4-5-6 09.2009.Ce-i mai principal ,am cerut accesul cu motoarele la locul de campare avind ca motiv mediatizarea tv a evenimentului si am promis ca o sa fim cuminti si curati si ca nu-l mai lasam pe Pedro sa coboare rapele.

In consecinta cine va voi va veni.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...