Sari la conținut

si politistii o patesc uneori


webber
 Share

Postări Recomandate

Nightwolf, nu am zis ca-ti fac plangere berbecule :lol:) Ce era sa scriu, ca un incompetent de 21 de ani a intrat pe un site de motociclism ( el care nu merge nici macar pe bicicleta) si ca mi-a spus, fara un motiv intemeiat, ca si-ar dori sa ma fac praf si sa fie el pe tura sa ma adune? asta sa scriu ma scarba? Ca d-aia nu va suport! Numai de exemplare ca tine am dat si n-aveti sa ma injurati cat va tine, dar nu vreti sa stiti ce as face eu pe gradele voastre :D Eu macar am fost diplomata.

 

:bounce: :rock: :moto: cum ma ala nu are nici carnet nici motoreta dar se baga in seama pe forum si mai face si comentarii "fine"

mai disney ce poti sa ii ceri ??? atita il duce mintea atita face , lui oare nu ii este rusine sa se bage in seama pe un forum unde nu ar avea ce sa caute ??

la faza cu zebra unde ceri tu probe

baiiiiiiiiii ala nu e mit e crunta realitate , sa intimplat cu multi ani in urma pe jiului ,cred ca stie de faza asta tot cartierul damaroaia .eram in armata cind imi povestea de faza asta mosu de la centrul de butelii care era linga unitatea mea si ala nu batea cimpii .

 

on sanatate motociclistului , sper sa i se infunde soferului si sa fie un exemplu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:bounce: :rock: :moto: cum ma ala nu are nici carnet nici motoreta dar se baga in seama pe forum si mai face si comentarii "fine"

mai disney ce poti sa ii ceri ??? atita il duce mintea atita face , lui oare nu ii este rusine sa se bage in seama pe un forum unde nu ar avea ce sa caute ??

la faza cu zebra unde ceri tu probe

baiiiiiiiiii ala nu e mit e crunta realitate , sa intimplat cu multi ani in urma pe jiului ,cred ca stie de faza asta tot cartierul damaroaia .eram in armata cind imi povestea de faza asta mosu de la centrul de butelii care era linga unitatea mea si ala nu batea cimpii .

 

on sanatate motociclistului , sper sa i se infunde soferului si sa fie un exemplu .

 

 

Si inca un caz la Iasi....

 

Totusi, ii doresc recuperare rapida politistului si sa il arda pe ghiolbanul cu SUV!Sanatate maxima!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin asta e punctul meu de vedere si imi imaginez ca tu nu ai cum sa vezi problema din acelasi unghi pt. ca banuiesc ca tot din rindul angajatilor MAI te tragi chiar daca ai spus ca nu lucrezi in militie ci impotriva ei. :rock:

 

Asfalt uscat si moarte conservarilor :bounce:

Referitor la atitudinea Politiei fata de cazurile pe care (si modul in care) le rezolva, avem pareri diferite. Am recitit in urma si mi-am dat seama de unde ai fi putut sa ai opinia citata mai sus. Lucrez in presa, segmentul de senzational. Asta implica si multe accidente rutiere. Nu sunt incadrat nicaieri si nu mi-ar placea sa fiu. Am interactionat cu multi politisti, chiar si de pe forum. Ii vad cum trateaza situatiile si am acces putin mai departe decat cei care pur si simplu casca gura de pe trotuar. Mie mi-ar fi greu sa raman calm in unele situatii in care sunt ei pusi. Mai ales cand pe margine se afla si indivizi ca Disney, cu comentarii tampite si atitudini stupide, cand, de cele mai multe ori, nici nu sunt implicati in accident.

 

Pentru cei care sustin ca se muta treceri, etc: Am fost martor asistent la un accident. Adica am semnat pe ce s-a masurat la fata locului. Si am asistat de pe margine la multe alte masuratori. Cand tu, ca parte implicata in accident, te duci sa semnezi procesul ala verbal cu multe pagini, fata-verso, ai deja trecut acolo numele martorului asistent. Nimic nu te impiedica sa-l retii si apoi sa il intrebi, in caz ca ti se pare ca s-a mutat ceva. Masuratorile, mai ales cu treceri de pieton, se fac de la bordura la trecere, de la semafor la trecere, de la un colt la trecere, etc. Apoi de la trecere la locul impactului, de la masina (unde a ramas ea cand a oprit) la locul impactului, de la masina la trecere, etc, etc. In conditiile in care trecerea se raporteaza la un colt de intersectie, la un semafor, eventual la o linie de tramvai sau refugiu, sau ce mai masoara ei, eu zic ca e dificil sa muti toate elementele astea odata cu trecerea, astfel incat sa "se pupe". Am scris toata poliloghia asta in speranta ca nu voi mai citi pe aici ineptii cu mutat treceri.

 

Am vazut si accidente moto, cu motociclisti si motocicliste adunati ciorchine "in sprijin". Majoritatea inteleg sprijinul in aruncarea de comentarii de pe margine, cand victima e deja la spital, nu un suport material pentru familie sau o portocala dusa celui internat. Calitatea umana si intelectuala a motociclistilor a scazut dramatic in ultimii ani. Eu nu mai pot sa citesc aici exclusiv oameni ok si nu mai pot sa ii consider pe toti la fel. Stiu ce aud si ce vad la ei, pe strada si in spitale.

 

@Disney, esti doar o mica revoltata impotriva unei intregi situatii cu care nu esti si nu poti fi la curent. Inversunarea ta impotriva lui Nightwolf e prosteasca. Nu stiu daca ti-a urat sa te imprastii. Dar nu cred, pentru ca ar insemna doar: mai multa munca pentru el. L-am vazut si pare a avea mai mult de 21 ani. As zice 25. Tu cati ai? Cate accidente ai solutionat si analizat, ca sa iti permiti sa emiti opinii? Sari ca pisica isterica pe un om care scrie aici doar ca sa va arate, din partea legala a problemei, diferite aspecte. Eu am vazut ca a oferit aici opinii pertinente si variante de solutionare pentru care ar fi trebuit sa platiti destul de mult unui avocat. S-ar putea ca el sa fi masurat mai multe accidente moto decat cati km ai parcurs tu in toata viata. Nu de alta, dar te vad mereu calare pe tastatura. Incearca sa gandesti inainte sa bagi degetul in butoane. Nu e nimic apreciabil la o proasta cu gura mare. Nu iti spun asta doar eu; ai vazut cati oameni ti-au raspuns.

 

Multa sanatate MOTOCICLISTULUI ranit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a fi comisar este un om. Cei care il cunosc, spun ca ar fi un om de treaba. Cand un om e la pamant, sa mai dai si cu rahat in el mi se pare inuman. Omul acesta ne impartaseste pasiunea, nu e o bucurie ce a patit. Sanatate! P.S. Astept cu nerabdare ziua cand oferind spaga politiei esti arestat pe loc. Asa ar trebui procedat si atunci nu s-ar mai discuta de spaga. Dar probabil tot plevusca ar avea de suferit si atunci, gusterii nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comparatia se poate face. Presupunem ca a plecat de jos si ca nu l-a pus ta-su direct pe scaunul de sef. NU? Iar eu nu cred ca un simplu militian de strada poate manevra dosare, fara permisiunea sefului. Pt mine exemplele vorbesc mult mai mult decat orice! Spui ca s-a schimbat treaba...da, dar nu in bine! Faptul ca au LOGANURI de 80 de mii de euro UNUL (opt zeci de mii de euro), asta nu le da decat un "burst" de imagine.

 

 

tanti loganu daca nu esti informata... costa intre 7 si 12 mii euro in functie de dotari motorizare si etc... ala de 80 mii epuroi... are un laborator .... si crede-ma ce contine sau ar fi trebuit sa contina laboratorul respectiv face toti banii ca sa fim cat de cat la nivel european... si asa ca romani nostri s-au gandit la logan ca bani sa nu mai plece in alta tara ci sa se ruleze aici ... si sunt multe altele ... ce cred eu despre tine e ca esti o persoana frustrata si nimic mai mult.... asa paaaaaa

 

sanatate bikerului

 

si sa nu uit... daca nu ar fi ei .. spagari... bulangii... m..tii si cum ii face toata lumea ce nebunie ar fi pe strazi... razboaie intre motociclisti si automobilisti.... care ar fi si mai frustrat s-ar plimba cu tancul si asa mai departe... sa facem teoria chibritului sau sa stam sa vedem cum creste iarba... nu are nici un sens

 

sanatate si asfalt uscat tuturor chiar si tie dysney

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...Offtopic...)

 

Accidentului domnului POLITIST(OM) se pare ca a fost destul de nasol.. Drumul pe care s-a petrecut, e batut de mine de sute de ori. Este un drum spectaculos, cu multe curbe, dar asfaltul nu e de cea mai buna calitate. Iar daca mai sint si dobitoci care intra jumate pe banda ta.. deja se poate termina urat.

 

Intaplator, pot spune ca riderul este un OM de calitate.

 

Multa sanatate!

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sondaj INSOMAR: Politia Rutiera, cea mai corupta institutie

 

Politia Rutiera este perceputa de romani drept una din structurile cu un nivel ridicat al coruptiei din cadrul Ministerului Internelor si Reformei Administrative (MIRA), urmata de Politia de Frontiera si de Inspectoratul de Politie. Acestea sunt concluziile unui sondaj, INSOMAR preluat de NewsIn.

 

De altfel, peste 80% dintre cetatenii tarii considera ca nivelul coruptiei a crescut sau a ramas la fel dupa aderarea Romaniei la Uniunea Europeana.

 

Cei care apreciaza ca "ridicat" nivelul coruptiei in Politia Rutiera sunt persoane din mediul urban, cu varste de pana la 50 de ani si nivel ridicat de educatie. In plus, exista o diferenta semnificativa intre respondentii din Bucuresti si cei din restul tarii.

 

Astfel, 84% dintre cei din Bucuresti percep un nivel ridicat al coruptiei in Politia Rutiera, in conditiile in care media pe intreaga tara este de 64%.

 

Totodata, potrivit sondajului, institutiile din cadrul MIRA percepute ca avand nivel scazut de coruptie sunt Serviciul de Evidenta a Persoanelor si Jandarmeria.

 

Un loc aparte il ocupa Directia Generala Anticoruptie, despre care 41% dintre respondenti spun ca are un nivel ridicat de coruptie.

De asemenea, o treime dintre subiecti au afirmat ca au cunostinta de fapte de coruptie savarsite de angajati ai MIRA, in timp ce 41% dintre ei au declarat ca au oferit "mici atentii" unor angajati ai institutiilor de stat.

Daca am face aici un sondaj cu tema :este @disney o proasta? sigur ar reiesi ca esti, statistic vorbind bineinteles. Oricum ai avea un vot de la mine.

Editat de nick28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

disney - chiar asa iti place sa fii in centrul atentiei cu orice pret? Renunta o data, ai spus tot ce-ai avut de spus, a priceput toata lumea cine esti si ce gandesti, gata. Nu mai trage de alea 15 minute de "glorie".

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre bucuria mea si a multor bikeri de aici ... sper .. cat nu si spre bucuria toantei de Disney Dl Lica este bine. A avut norocul de a intra pe mana celui mai bun medic din Iasi care i`au refacut complet piciooarele ( desigur urmeaza recuperarea ) si in curand v`a calari iar . Multumim Damne Doamne ca ai grija de oameni buni. Piatra Neamt cjiar avea nevoie de acest om.

 

Off Topic : Disney sper ca`n noaptea asta stomacul sa nu digere rahatul care`l ai in tine. pup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...offtopic...)

 

ce se mai stie de nenea politistu poate cand ma duc pe la neamt in excursie cu mobra ma intalnesc si eu cu bikeri de acolo ... sanatate si numai bine .

 

bafta tuturor

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce se mai stie de nenea politistu poate cand ma duc pe la neamt in excursie cu mobra ma intalnesc si eu cu bikeri de acolo ... sanatate si numai bine .

 

bafta tuturor

 

Spre bucuria mea si a multor bikeri de aici ... sper .. cat nu si spre bucuria toantei de Disney Dl Lica este bine. A avut norocul de a intra pe mana celui mai bun medic din Iasi care i`au refacut complet piciooarele ( desigur urmeaza recuperarea ) si in curand v`a calari iar . Multumim Damne Doamne ca ai grija de oameni buni. Piatra Neamt cjiar avea nevoie de acest om.

( am mai postat in pagina anterioara )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai gresit persoana amice ... nu stii deloc cum merge treaba in militie .. si cu atat nu nu ai habar cum fac eu ... dar sper sa nu ai ghinionu` sa dai peste mine ... pt ca vezi tu?? Eu fac parte din aia care s-a incercat sa fie mutati din cauza faptului ca isi inchideau telefonu` cand ieseau in teren si li se cam falfaia (cum de altfel mi se falfaie si acum de sus in jos respectiv de la dreapta spre stanga) de toti jmecherii din bucuresti. Nu ma impresioneaza cu nimic harfele lor si sunt o caruta de persoane care iti pot confirma lucru` acesta. Partea nostima e ca si recunosc ca sunt un dement, personal i-as face dosar penal si lu` mama daca ar gresi asa ca stai jos.

 

Cat priveste raspunsul la intrebarea ta: daca ai opri, in secunda 2 s-ar putea sa te trezesti la IML si cu un dosar premergator de vreo 15 file pentru toate infractiunile pe care le-ai comis, cu 3 martori asistenti diferiti ca asa scrie la procedura, nu cum se fac dosarele de hai sa le facem cu taximetristi amenintati cu amenda la stationare daca nu dau declaratie. Daca nu ai opri, secunda 2 s-ar transforma probabil in secunda 200 ca Bucurestiu asta nu il cunosti mai bine ca mine pun gatu jos. Au mai incercat vreo 2 de pe forum sa-mi testeze vigilenta ... nu prea au reusit.... nu te sfatuiesc sa incerci si tu!

 

3 la mana: pana acum ai latrat la luna, te mai intreb odat`: poti sustine ceea ce spui? Raspuns: NU! Si revin --> daca nu stii ce e ala mijloc de proba stai jos, ai nota 2, lasa-ne sa ne facem treaba noi astia putinii dementi shpagari, nesimtiti, militieni asa cum stim, cu pumnul, bata sau pixul dupa cazul omului evident. Nu ma impresioneaza cu nimic genul tau de persoana. Din contra, ma bucura extrem in momentul cand, Doamne fereste, ajungem fata in fata si vede ca permisul lui tot la mine ramane. Dar astea sunt alte povesti, eu te las pe tine sa muti trecerile de pietoni si indicatoarele, sa circuli baut si fara permis ca sa te dai smecher. Vezi sa nu ajungi subiect de topic. Aaaa... si inca o chestie: port fff rar chipiu din singurul motiv ca imi place la nebunie cand se leaga persoane ca tine de mine de faptul ca nu sunt echipat regulamentar :D. Nu ca ar exista lege in sensul asta dar e fff fun :wave:

 

Nu sti niciun raspuns. Esti un personaj frustrat care a fost probabil, din punctul tau de vedere, abuzat de politia rutiera pe vremea lu` pazvante chioru` si care a trebuit sa dea shpaga de fiecare data sa scape de amenda. Esti un personaj care a ramas cu conceptiile invechite si care refuza sa accepte faptul ca in politie mai sunt si baieti sau fete care isi fac treaba chiar foarte bine. Esti un personaj atat de paralel cu legea incat nu stii ca un dosar nu este instrumentat de politie ci de un procuror, politistul doar constata si audiaza, restul face procurorul respectiv judecatorul. In general esti un personaj pe care il intalnim cam tot timpul in Bucuresti sub forma Mircea Badea FAN -- NO JUSTICE, NO PEACE, FUCK THE POLICE :angryfire: Asta e, ROmania este si va continua sa fie stat politienesc fie ca iti convine tie fie ca nu.

 

 

EOF ca deja m-am stresat prea mult....

 

P.S: Te rog sa faci sapaturi cu privinta la persoana mea.... ar putea sa te uimeasca niste lucruri...

 

 

Uite nici nu iti dai seama ce satisfactie am ca mai sunt si oameni .... chiar asa e cum zici tu si ma bucur de asta.

 

Si ma bucur pentru ca nenea politistu e ok ... moldoveni nu se lasa... :moto:

 

Oameni frustrati sunt peste tot... sa iti faci nervi pentru fiecare in parte nu are sens, cat despre " comunitate" nu stiu daca exista in adevaratul sens al cuvantului... am cerut odata ajutor.. si nici macar o parere asa ca ... eu voi continua sa raspund unde e necesar sau imi exprim opinia cand simt nevoia, mi-as dori sa fie in adevaratul sens al cuvantului o "comunitate" asa cum se zice sa ne ajutam uni pe altii dar toti vor sa faca bani toti ajuta numai contra cost chiar si la sfaturi.... sanatate tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum bine zicea un user mai devreme : daca nu spunea ca cel accidentat e politist,oare nu cumva toti il injurau pe cel cu 4X4.

Va spun sigur ca procentul era de 99.99 %.Dar asa daca este politist parerile sunt altele.

Dar daca era avocat sau judecator sau vanzator s.a.m.d. oare mai conteaza cu ce se ocupa.

Vorbim de un om,pana la urma, care e motociclist si a patit-o.

Judecati un om dupa cum este imbracat sau dupa ce are in cap ?!

Nu apar pe nimeni,dar nu as vrea sa vad un motociclist accidentat pe sosea si sa-l las acolo pentru ca e politist sau negru sau mai stiu eu ce.

Cred ca toti platim greselile facute intr-un fel sau altul asa ca pana la urma toti o tragem.

In rest sanatate riderului si sper cu ocazia asta nefericita sa acorde mai multa crezare si atentie evenimentelor cu motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta era Suzuki intruder de 1800 ( model nou ) .... bikerul e la recuperare acum in stare buna.

P.S - rog admin sa mai stearga din explicatiile date despre oamenii in uniforma , fara rost si sa pastram curat pe`aici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate aberatii pe un topic de accidente. Citesc sa vad ce mai face saracul motociclist si n-am loc de aberatiile voastre..

 

N-ati trecut inca pe langa faza cu generalizatul?

 

Daca tot generalizam, dupa cativa ani de urmarit site-ul asta va spun ca NOI, MOTOCICLISTII, SUNTEM NISTE IDIOTI!!!!!!

 

Faceti generalizari in ceea ce priveste potilitistii, dar in 90% din cazuri nu aveti probleme cu ei decat daca sunteti in ilegalitate, generalizati cand e vorba de tigani, dar spre deosebire de ei, in loc sa fim uniti, sa ne aparam interesele caci suntem putini, ne certam pe toate cacaturile..

 

Da bah, suntem niste idioti!

 

Si da, am generalizat, sper ca am facut-o insa constructiv..

 

Imi e jena ca un altul ca mine se va incurca de inca un post off-topic..

 

Sanatate biker-ului!

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM REPORTAT CRED 20 DE POSTURI AICI . UNII SUNT CU VACA TARE SI CRED CA E MIRC . WWW.MIRC.COM bai astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca ma bag....daaaaaarrr, ce ati vrea sa va spuna un politist cand va opreste ptr o greseala?....ceva de genu: "va rog sa ma scuzati ca va deranjez, dar in mod normal trebuie sa va dau amenda sau chiar mai rau sa va suspend permisul,dar ptr ca sunteti motociclist nu o sa o fac ....o sa ma prefac ca nu am vazut cele 3-4 incalcari de lege asa scurt si promit ca o sa fac tot posibilul sa nu va mai ies in cale ca sa va produc vreun deranj...."??????? ei, ar fi bine asa???? poate ar trebui sa se desfinteze chiar institutia in sine...ca doar na, se simt bikerii lezati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa intre in greva sa vezi atunci ilegalitati si o groaza de accidente !!!!

sa vezi tu atunci " bikerii " care nu suporta politia cum o sa le planga de dor .... mai e un pic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta era Suzuki intruder de 1800 ( model nou ) .... bikerul e la recuperare acum in stare buna.

P.S - rog admin sa mai stearga din explicatiile date despre oamenii in uniforma , fara rost si sa pastram curat pe`aici .

 

Din salariul de bugetar luat?? ...

 

sa vezi tu atunci " bikerii " care nu suporta politia cum o sa le planga de dor .... mai e un pic .

 

 

:D

 

http://www.ziare.com/Un_alt_scandal_al_per...amt-830671.html

 

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-59921...-muta-neamt.htm

 

Un alt scandal al permiselor auto ar putea izbucni de aceasta data in judetul Neamt, dupa ce procurorii DNA si ofiterii DGA au perchezitionat calculatoarele Serviciului Public Comunitar Regim Permise Neamt.

 

Acestia au ridicat un server si sapte calculatoare, fapt ce a dus la suspendarea activitatii serviciului, informeaza Adevarul.

 

Perchezitia a avut loc in urma dezvaluirilor ca unii lucratori ai serviciului au primit bani pentru a elibera permise fara examen.

 

Dosarul este conturat in jurul infractiunilor de dare si luare de mita, trafic de influenta si fals intelectual.

 

Alaturi de lucratorii serviciului sunt cercetati si civili.

 

Anchetatorii presupun ca unii lucratori ai serviciului au acordat permise pe bani unor persoane care nu au facut scoala de soferi si nu au sustinut examenul sau au acordat categorii de conducere in plus unor persoane care nu au sustinut examenul.

 

Oare o fi adevarat?? :lol: Sunt socata! Nu pot sa cred!!!

 

* pt cei care mi-au adresat cuvinte jignitoare, il loc sa aduca un argument: sa ma betzi. :)

si mutati-va grajdul pe topicul cu "moarte tziganilor", acolo unde tziganii NU E OAMENI.

 

ps: sanatate multa bikerului. se putea lasa cu RIP, asfalt uscat! ai grija de tine Man! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta era Suzuki intruder de 1800 ( model nou ) .... bikerul e la recuperare acum in stare buna.

P.S - rog admin sa mai stearga din explicatiile date despre oamenii in uniforma , fara rost si sa pastram curat pe`aici .

 

@CeZ_Ro as fi scris aici niste cuvinte fff grele din pacate bunul simt pe care il am ma obliga sa nu le scriu.

sanatate motoristului

si cind iese din spital sa te duci sa il intrebi cum se poate achizitiona o astfel de motoreta dintr-un salariu de bugetar ca eu unul tare ma chinui sa dau si bani in casa sa mai iau si una alta ,sa ma si string un banut ptr zile negre sau alta motoreta si al naibii nu am nici nevasta si nici matusa bogata .acum vorbind la modul cel mai serios poate exista o reteta , o magie si eu nu o stiu .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CeZ_Ro as fi scris aici niste cuvinte fff grele din pacate bunul simt pe care il am ma obliga sa nu le scriu.

sanatate motoristului

si cind iese din spital sa te duci sa il intrebi cum se poate achizitiona o astfel de motoreta dintr-un salariu de bugetar ca eu unul tare ma chinui sa dau si bani in casa sa mai iau si una alta ,sa ma si string un banut ptr zile negre sau alta motoreta si al naibii nu am nici nevasta si nici matusa bogata .acum vorbind la modul cel mai serios poate exista o reteta , o magie si eu nu o stiu .

 

in leasing. :lol:

M1800R K9 Pret cu tva : 11,690 €... si-a luat cumva un V-Max de 20 000 euro sau cine stie ce Screaming Eagle sa fie o suma peste 20 000?

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din salariul de bugetar luat?? ...

 

 

 

 

:D

 

http://www.ziare.com/Un_alt_scandal_al_per...amt-830671.html

 

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-59921...-muta-neamt.htm

 

Un alt scandal al permiselor auto ar putea izbucni de aceasta data in judetul Neamt, dupa ce procurorii DNA si ofiterii DGA au perchezitionat calculatoarele Serviciului Public Comunitar Regim Permise Neamt.

 

Acestia au ridicat un server si sapte calculatoare, fapt ce a dus la suspendarea activitatii serviciului, informeaza Adevarul.

 

Perchezitia a avut loc in urma dezvaluirilor ca unii lucratori ai serviciului au primit bani pentru a elibera permise fara examen.

 

Dosarul este conturat in jurul infractiunilor de dare si luare de mita, trafic de influenta si fals intelectual.

 

Alaturi de lucratorii serviciului sunt cercetati si civili.

 

Anchetatorii presupun ca unii lucratori ai serviciului au acordat permise pe bani unor persoane care nu au facut scoala de soferi si nu au sustinut examenul sau au acordat categorii de conducere in plus unor persoane care nu au sustinut examenul.

 

Oare o fi adevarat?? :lol: Sunt socata! Nu pot sa cred!!!

 

* pt cei care mi-au adresat cuvinte jignitoare, il loc sa aduca un argument: sa ma betzi. :)

si mutati-va grajdul pe topicul cu "moarte tziganilor", acolo unde tziganii NU E OAMENI.

 

ps: sanatate multa bikerului. se putea lasa cu RIP, asfalt uscat! ai grija de tine Man! ;)

Offtopic: Vad ca iar te lansezi intr-un off-topic fara rost. Daca nu stii cum sta treaba, MAI consta din doua sectiuni mari - Admininstratie si Interne. Politia (inclusiv aia rutiera pe care nu o suporti tu) tine de interne (unde mai sunt cei de la ISU - adica pompieri + fosta paza civila - si baietii experti in rupt oase si militarizati de la Jandarmerie). Biroul ala de eliberat certificate de inmatriculare si permise e o institutie subordonata prefectului, deci tine de administratie, la fel ca aia care elibereaza buletine si pasapoarte. E adevarat ca majoritatea celor care lucreaza in aceste institutii subordonate prefecturii sunt transferati din politie sau au facut scoala de politie. E foarte probabil ca unii dintre cei care examineaza viitorii soferi/motociclisti sa fie de fapt politisti detasati temporar de la Politia Rutiera si cred ca toti ceilalti sunt transferati tot de acolo ca mi s-ar parea absurd ca sa te examineze unul care nu e super-familiarizat cu legislatia rutiera si care nu e in stare sa determine clar din punct de vedere legal cum s-a petrecut un accident (chit ca nu cred ca a doua cerinta e obligatorie), dar oricum oamenii lucreaza in institutii total diferite si singura "vina" a celui accidentat aici e ca a fost coleg cu unii de acolo. Si in fond ce mare lucru e sa-ti iei o motocicleta din leafa de bugetar cand un incepator in bransa (ne-titularizat) are leafa de 1500-1600 de lei? Asta e sef de serviciu, deci logic ar fi sa aiba leafa mult mai mare si sa-si poata lua la mana a doua ceva de genul ala din 2-3 salarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea MULTE la ora asta nu pot spune ca`m cam baut si ... in fine .

1 . eliberarea permisului de conducere nu o da comisarul sef al serviciului de circulatie.

2. acea motocicleta a fost daruita de la cei din cosovo pentru curaj,multi multi kolometri pe un motor , indeplinirea unei misiuni cat si pentru rezultate. ( asta din ce am auzit din mai putin de 4 persoane diferite )

si 3 . Am uitat cum o cheama pe aia ... dar parerea mea e ca "ps`ul " sa i`l lasi ma`tii ... ca`i fost o jigodie pana acum .

In rest numai de bine si continuati sa fiti on opic !

Mesaj completat

Prea MULTE la ora asta nu pot spune ca`m cam baut si ... in fine .

1 . eliberarea permisului de conducere nu o da comisarul sef al serviciului de circulatie.

2. acea motocicleta a fost daruita de la cei din cosovo pentru curaj,multi multi kolometri pe un motor , indeplinirea unei misiuni cat si pentru rezultate. ( asta din ce am auzit din mai putin de 4 persoane diferite )

si 3 . Am uitat cum o cheama pe aia ... dar parerea mea e ca "ps`ul " sa i`l lasi ma`tii ... ca`i fost o jigodie pana acum .

In rest numai de bine si continuati sa fiti on opic !

 

Apropo de nelamurirea bikeru`lui cu " cum naiba are motor de ... euro " E simplu man . Oricare din noi ... cu un salar peste mediu poate achizitiona aproape ce dracu vrea ... case .. teren ... tir ... motoare etc ... nu e complicat deloc.( in leasing desigur )

Editat de CeZ_Ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cind iese din spital sa te duci sa il intrebi cum se poate achizitiona o astfel de motoreta dintr-un salariu de bugetar ca eu unul tare ma chinui sa dau si bani in casa sa mai iau si una alta ,sa ma si string un banut ptr zile negre sau alta motoreta si al naibii nu am nici nevasta si nici matusa bogata .acum vorbind la modul cel mai serios poate exista o reteta , o magie si eu nu o stiu .

Dude, come on. Daca nici o motoreta de 11.000 de euro nu poti sa-ti cumperi in tara asta, atunci masini de 15-20.000 de euro n-ar mai trebui sa fie vandute? Un Logan mai dotat e in jur de 10.000. Da' daca avea Logan, nu se intreba nimeni cum de l-a cumparat din salariul de bugetar, pentru ca Loganul e masina saracului. Sa nu exageram, majoritatea motocicletelor costa mai putin decat un Logan, asa ca nu vad niciun motiv sa ne crizam ca un bugetar si-a cumparat motor. Sau ne crizam si ca un profesor incepator isi ia motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...