Sari la conținut

Breaza Biker's Fest 2009 - editia a 4-a


Stephon
 Share

Postări Recomandate

Iata ca am ajuns si la a 4-a editie a intalnirii de la Talea, Breaza, o petrecere intre prieteni motociclisti unde toata lumea este invitata sa se relaxeze intr-o atmosfera placuta si curata in natura

 

Si anul acesta intrarea va fi libera iar ca si "bun venit" veti gasi la intrare tuica de prune, branza de burduf si sunculita frageda! :)

 

Dar haideti sa facem un mic review al anilor trecuti:

 

 

2006: /index.php?showtopic=61833

 

2007: /index.php?...9&hl=breaza

 

2008: /index.php?showtopic=257935

 

2009: Locatie: Breaza, Plaiul Talii

Data: 14 august - 16 august

 

 

Pentru o buna desfasurare a evenimentului vom avea urmatoarele facilitati:

 

- Se vor monta 4 cabine de dus + 5-6 robinete cu apa curenta

- W.C.-uri curate din lemn, spalate si curatate periodic

- drumul pana la locatie este asfaltat in totalitate

- paza asigurata de politia comunitara

- locuri de campare

- cazare se va putea face si la pensiunile din zona sau din oras

- fata de anul trecut autoturismele localnicilor sau ale celor ce vor veni doar in vizita nu vor avea acces in locatie

 

 

 

Si acum...ce ne intereseaza cel mai mult:

- 1500 de sarmale(de fapt...sarmalele sunt deja o marca inregistrata a acestei intalniri)

- pastrama de oaie, bulz....preparate...ca la munte dar si nelispitele gratare cu mici, fripturi si carnaciori

- bere, vin, tuica...cat puteti duce

- o multime de CONCURSURI

- CONCERT....CELEBRA FORMATIE...MP3! muzica va fi variata asa ca nu va asteptati sa fie numai rock! :lol:

- si nu in ultimul rand....PARADA de sambata

 

Bineinteles, ca la orice manifestare de genul acesta va exista si un set de reguli, reguli de bun simt as zice eu, ce vor trebui respectate pt. buna desfasurare a evenimentului!

Regulile vor fi postate la intrarea in camping si prin intrarea la acest eveniment se presupune ca sunteti de acord cu ele! Sper sa nu sune ciudat sau urat din partea mea dar

cine nu doreste sa le respecte nu are ce cauta aici!

 

VA MULTUMESC PENTRU EVENTUALA PARTICIPARE, VA ASTEPT CU MULTE SURPRIZE SI VA GARANTEZ DISTRACTIA CEL PUTIN CA IN ANII TRECUTI!!!

Voi reveni pe parcurs cu detalii!

 

post-4849-1248167023_thumb.jpg

 

 

 

Adrese si numere de telefon ale pensiunilor din zona Talea dar si din Breaza:

 

 

 

 

 

Casa Tudor

Str.Talii, nr. 11

0244 346126

0721 380348

contact@pensiuneatudor.ro

www.pensiuneatudor.ro

 

 

 

Pensiunea Speranta

Str.Talii

0744586707

0744753613

office@pensiuneasperanta.com

www.pensiuneasperanta.com

 

 

 

Pensiunea Alin

Breaza , Str. Republicii nr. 17

0244 341805

0742 101759

 

 

 

Pensiunea Floarea

Str. Banatului, nr. 1-3

0244 341 890

0740 313130

rezervari@panexpress.ro

 

 

Pensiunea Mioara

Str. Muncii, nr.23

0244 340485

0722 634 191

marian.teodor@gmail.com

www.pensiunea.mioara.home.ro

 

 

 

Casa Rosie

Str. Armoniei, nr. 8

0244 340632

Editat de Stephon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 247
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Abia astept sa mananc niste pastrama de oaie si sa o sting cu bere :lol:

 

Care e cea mai apropiata pensiune/vila de locatia intrunirii???

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, subscriu la ce zice @MetalWarrior!

 

PS: ma refer la prima parte

 

LE: Stephon, daca vin de joi seara, gasesc niscaiva comercianti pe acolo, sau tre sa vin cu haleala ptr joi seara la pachet?

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strumfule tata...ia si tu concediu prin noiembrie! :lol:

Mesaj completat

Da, da, subscriu la ce zice @MetalWarrior!

 

PS: ma refer la prima parte

 

LE: Stephon, daca vin de joi seara, gasesc niscaiva comercianti pe acolo, sau tre sa vin cu haleala ptr joi seara la pachet?

 

 

ia haleala la tine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fane, cea mai luxoasa pensiune din zona (sub 4 stele nu discutam) pt o turma de betivi sa ne tii si noua ca de anu asta nu imi mai permite religia sa stau la cort (satanist de ziua 7-a). Dar una unde sa vomitam si sa ne pisam pe noi de beti fara sa suparam pe nimeni.

K si anul trecut, e posibil sa vin direct de la mare si voi fi cu masina ca cu mobra mi-e scarba - ma primesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu multa bucurie venim sa completam foaia de prezenta . Ma abonez d'acum la "Ciorba cea de taina" de se executa in spatele scenei :lol:

Numa' bine !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

djeeckx-ule...m-am obisnuit cu tine sa vii fara mobra! :P loc v-oi face eu, ca de...sunteti oaspeti alesi de peste munte, de la Brasov, oaspeti care stiu ce e frumos si stiu sa se distreze si sa se simta bine! Va astept toata trupa! :) :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tudor si Speranta

Tudor este deja ocupata in perioada aia. Am gasit la Speranta :lol: sper sa o nimeresc noaptea, dupa beuta :)

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fane, cea mai luxoasa pensiune din zona (sub 4 stele nu discutam) pt o turma de betivi sa ne tii si noua ca de anu asta nu imi mai permite religia sa stau la cort (satanist de ziua 7-a). Dar una unde sa vomitam si sa ne pisam pe noi de beti fara sa suparam pe nimeni.

K si anul trecut, e posibil sa vin direct de la mare si voi fi cu masina ca cu mobra mi-e scarba - ma primesti?

 

Noroc ca au voie si fetitzele la intalnire... :lol:

 

Roachere, sa aduci mai multa bere, ca o sa imi fie sete rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca au voie si fetitzele la intalnire... :lol:

 

Roachere, sa aduci mai multa bere, ca o sa imi fie sete rau.

pacasace ... iara bem UMPIC de bere?? fratele DLI nu vine??

Mesaj completat

Iata ca am ajuns si la a 4-a editie a intalnirii de la Talea, Breaza, o petrecere intre prieteni motociclisti unde toata lumea este invitata sa se relaxeze intr-o atmosfera placuta si curata in natura

 

Si anul acesta intrarea va fi libera iar ca si "bun venit" veti gasi la intrare tuica de prune, branza de burduf si sunculita frageda! :D

 

Dar haideti sa facem un mic review al anilor trecuti:

 

 

2006: /index.php?showtopic=61833

 

2007: /index.php?...9&hl=breaza

 

2008: /index.php?showtopic=257935

 

2009: Locatie: Breaza, Plaiul Talii

Data: 14 august - 16 august

 

 

Pentru o buna desfasurare a evenimentului vom avea urmatoarele facilitati:

 

- Se vor monta 4 cabine de dus + 5-6 robinete cu apa curenta

- W.C.-uri curate din lemn, spalate si curatate periodic

- drumul pana la locatie este asfaltat in totalitate

- paza asigurata de politia comunitara

- locuri de campare

- cazare se va putea face si la pensiunile din zona sau din oras

- fata de anul trecut autoturismele localnicilor sau ale celor ce vor veni doar in vizita nu vor avea acces in locatie

 

 

 

Si acum...ce ne intereseaza cel mai mult:

- 1500 de sarmale(de fapt...sarmalele sunt deja o marca inregistrata a acestei intalniri)

- pastrama de oaie, bulz....preparate...ca la munte dar si nelispitele gratare cu mici, fripturi si carnaciori

- bere, vin, tuica...cat puteti duce

- o multime de CONCURSURI

- CONCERT....CELEBRA FORMATIE...MP3! muzica va fi variata asa ca nu va asteptati sa fie numai rock! :)

- si nu in ultimul rand....PARADA de sambata

 

Bineinteles, ca la orice manifestare de genul acesta va exista si un set de reguli, reguli de bun simt as zice eu, ce vor trebui respectate pt. buna desfasurare a evenimentului!

Regulile vor fi postate la intrarea in camping si prin intrarea la acest eveniment se presupune ca sunteti de acord cu ele! Sper sa nu sune ciudat sau urat din partea mea dar

cine nu doreste sa le respecte nu are ce cauta aici!

 

VA MULTUMESC PENTRU EVENTUALA PARTICIPARE, VA ASTEPT CU MULTE SURPRIZE SI VA GARANTEZ DISTRACTIA CEL PUTIN CA IN ANII TRECUTI!!!

Voi reveni pe parcurs cu detalii!

 

post-4849-1248167023_thumb.jpg

 

 

dupa cum e de banuit or veni si din arges-pitesti cativa .... putini dar buni( asa se spune) stefane ... nu ma uiti cu tzuica aia nu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, ma prinde intre plecarile in concediu :lol:

 

* unde intre?.. adica una sta deasupra, alta dedesubt? :)

 

on: anul trecut am ratat sarmalele alea grozave, da' n-am ratat taria si slaninutza. anul asta poate ajung si la rand la sarma, sper sa fiu in stare sa urc Zburatorul pana in Talea.

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fiu in stare sa urc Zburatorul pana in Talea.

 

a la votre!

cum adica sa nu urce zburatorul mah.. :lol: adica eu ma chinui sa ridic moralul lui Philip-HD si matale vii cu idei de astea .... pai ce incredere mai are individul ca ajunge la breaza?? ieteeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica sa nu urce zburatorul mah.. :) adica eu ma chinui sa ridic moralul lui Philip-HD si matale vii cu idei de astea .... pai ce incredere mai are individul ca ajunge la breaza?? ieteeeeee

 

... daca nu, iti dau gardul. Dar fara cheie :D

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe data de 15 ma intorc din concediu. Daca mai am banuti macar de drum, ma urc cu tot cu nevasta pe motor si dau si eu o fuga. N-am ratat nici-o editie, asa ca incerc sa nu o ratez nici pe-asta. Stefane, dau legatura la Breaza :lol: . Over and out.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica sa nu urce zburatorul mah.. :lol: adica eu ma chinui sa ridic moralul lui Philip-HD si matale vii cu idei de astea .... pai ce incredere mai are individul ca ajunge la breaza?? ieteeeeee

 

* hehehe! ajunge, bey, la Breaza cu siguranta. dar s-ar putea sa ramana acolo, nu la Talea, pe platou :) ..glumesc, o sa urce sigur. eu anul trecut am urcat cu aia mica (Lucky) si n-am avut probleme. Singura problema acuma, e ca am comenzile avansate la Zburator si mai greu cu schimbatul vitezelor des.

 

sa vad pe unde am pus sacul de dormit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate Breaza fara Valahi? :) ah Fanica "mancati-as sunculita lu matale"-de-abia astept! :lol:

demult se tot asteapta revedrea asta

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...