Sari la conținut

Autostrada Bucuresti - Pitesti


Philip_HD
 Share

Postări Recomandate

Greu de comentat...Inconstienta, prostie is fitze, cam tot ce se plateste pe lumea asta! Ce nu inteleg, cum poti sa iei pasager cand sti ca esti cioburi, ca nu ai permis si sa mai mergi si pe autostrada cu N-shpe mii de km/h?

 

Chiar crezi ca cineva care alege sa mearga fara pemis constientizeaza pericolul sau responsabilitatile pe care si le asuma atunci cand ia pasager?

 

Are Coxanelu o semnatura ce se aplica multora "Forjati...forjati,ca vine curba si pe voi va scapati"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

off> blondeso, exista motoare de 2.000 cc? zi si mie ca de cand caut unu.

nu exista tu, stiu si eu asta -dar asa vroia retardul ala...zicea ca nu-i ajung lui 1000 -1300 el ar vrea una de 2000 dc s-ar putea- un redardat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai facut nitel loc pe sosele, a mai disparut un pericol pt mine, si pt voi. Sa ma bucur? De ce va bateti capul pentru toti retarzii care habar nu au cu ce se mananca motociclismul si vor sa aiba coa*e mergand pe autostrada cu jucarii prea tari pt creierul lor? Radeau unii cand ma vedeau plimbandu-ma cu hayabusa in pant scurti, tricou si adidasi fara soseste da am o vaga senzatie ca vom avea din ce in ce mai mult loc pe sosea.

 

Mai stiu pe cineva care nu are nici 2000 de km pe motor si viseaza la busa si alde rachete cu puteri peste 180 de cai. Nu pot decat sa zambesc fin si sa astept sa ies din nou pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Pacat....

 

Nu stiu de ce ne mai trezim sa comentam .... fapte... ca de vorbe e satula lumea.... Ideea e ca din cauza celor 80% care conduc motociclete suntem toti bagati in aceeasi oala... pe alte site-uri si forumuri vezi numai " asa le trebuie" " acu trebuie sa faca alt miting" " iar nu le mai ajunge soseaua" si asa mai departe...

Intr-adevar Pacat pacat ca din cauza unor idioti ca astia o sa ajungem sa fim opriti de politie si purecati din 5 in 5 km...... pacat ca din cauza unora ca astia santem toti etichetati si pusi in aceeasi cutie, pacat ca....

 

Hai sa dam cu zecile de "RIP"uri si sa blamam soferul camionului, pe cei de la drumuri, pe cei de la ....... cei de la..... dar in nici un caz sa ne uitam si la ala de 17 ani care mergea saracu pe autostrada cu vitezana, fara permis.... de fapt daca a mers pe A1 fara permis el e ceva semizeu.... are bilute ,, e tru" ....

 

 

 

a... era sa uit .... Parintii stiau ce fac progeniturile lor?? motoarele de unde erau?? de la prieteni?? cumparate?? daca de la prieteni aia tre batuti pana nu se mai ridica daca erau cumparate iara ma intorc la parinti...

 

 

deci... RIP?

Mesaj completat

S-a mai facut nitel loc pe sosele, a mai disparut un pericol pt mine, si pt voi. Sa ma bucur? De ce va bateti capul pentru toti retarzii care habar nu au cu ce se mananca motociclismul si vor sa aiba coa*e mergand pe autostrada cu jucarii prea tari pt creierul lor?

Mai stiu pe cineva care nu are nici 2000 de km pe motor si viseaza la busa si alde rachete cu puteri peste 180 de cai. Nu pot decat sa zambesc fin si sa astept sa ies din nou pe strada.

bine spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citat din DEX :

ACCIDĂNT (1-4, 6) accidente, s.n. (5) accidenți, s.m. 1. Eveniment fortuit, imprevizibil, care întrerupe mersul normal al lucrurilor (provocând avarii, răniri, mutilări sau chiar moartea).

 

Asta a fost un eveniment fortuit sau imprevizibil? NU! Au fost fortati de imprejurari sa se catere pe motociclete si sa le dea in goarna? NU! Daca eu sau TU incercam sa pilotam un avion si murim in cadere, este accident? NU! Asta a fost un accident? NU!

Copii astia sunt ( sau au fost ) niste teribilisti. Au incercat sa faca ceva la care nu s-au priceput. Se poate numi in fel si chip actiunea lor, dar numai accident NU!

 

Pacat de tineretea celui care a murit. A pierdut multe lucruri interesante ce urmau sa se intample in viata lui! Pacat de familia care sigur, il plange. Pacat de cei raniti.

 

P.S. acelasi comentariu poate fi postat la mai multe "accidente" de pe acest forum.

Sa fim sanatosi si sa avem drumuri bune pe unde mergem.

Lucian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citat din DEX :

ACCIDĂNT (1-4, 6) accidente, s.n. (5) accidenți, s.m. 1. Eveniment fortuit, imprevizibil, care întrerupe mersul normal al lucrurilor (provocând avarii, răniri, mutilări sau chiar moartea).

 

Asta a fost un eveniment fortuit sau imprevizibil? NU! Au fost fortati de imprejurari sa se catere pe motociclete si sa le dea in goarna? NU! Daca eu sau TU incercam sa pilotam un avion si murim in cadere, este accident? NU! Asta a fost un accident? NU!

Copii astia sunt ( sau au fost ) niste teribilisti. Au incercat sa faca ceva la care nu s-au priceput. Se poate numi in fel si chip actiunea lor, dar numai accident NU!

 

Pacat de tineretea celui care a murit. A pierdut multe lucruri interesante ce urmau sa se intample in viata lui! Pacat de familia care sigur, il plange. Pacat de cei raniti.

 

P.S. acelasi comentariu poate fi postat la mai multe "accidente" de pe acest forum.

Sa fim sanatosi si sa avem drumuri bune pe unde mergem.

Lucian.

 

OT:

Eee....si acum cauta in DEX si ce inseamna fortuit :angryfire:

N-are nici o legatura cu fortatu' ci doar cu zeita Fortuna. (era si o reclama la un moment dat cu domnii care stiu ce inseamna fortuit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine de atat nici ca nu se putea! Sa se izbeasca toti astia care umbla fara permis numai asa doi cate doi. Si sa nu-i plangeti ca nu erau motociclisti. Cel mult niste cocalari de giurgiu cu parinti iresponsabili.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OT:

Eee....si acum cauta in DEX si ce inseamna fortuit :D

N-are nici o legatura cu fortatu' ci doar cu zeita Fortuna. (era si o reclama la un moment dat cu domnii care stiu ce inseamna fortuit)

 

 

 

In mitologia romana, zeita Fortuna semnifica NOROCUL.

In evul mediu, acelasi cuvant ( fortuna ) nu mai apare ca fiind reprezentarea lingvistica a NOROCULUI, ci a sortii omului. Evenimente, decizii individuale, toate erau simple vehicule sau instrumente ale Voinței Divine. Multi au ars pt asa convingeri.

In Istoria Moderna, Zeita Fortuna apare ca o JUSTITIARA, care face dreptate fara pic de interes.

 

Adjectivul "FORTUIT", nu cred sa faca referire la vreo zeita, mai ales romana ( in latina "fortuitus" )

 

 

P.S. Iar am chef de discutii in contradictoriu. :angryfire:

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parintii la puscarie !

Nu pot sa cred ca pustii aia au produs ei prin inteligenta sclipitoare multe mii de euro ca sa cumpere motoarele alea.

 

Ei sunt niste copii... Ce-i drept, cam fara minte la varsta lor, dar totusi niste copii.

 

Condoleante familiei celui decedat si multi ani de puscarie parintilor celor 2.

 

Ganditi-va de cel putin 2 ori inainte sa luati pasager...

 

Numai bine..

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare:credeti ca aceste comentarii va onoreaza in vreun fel.este pacat ce faceti .Dumnezeu sa-i aiba in paza.iar pt familii un sincer regret pt ca stiu cat au mucit ca sa-i aduca pana la ac varsta.

ps.fiti mai ingaduitori cu cei dusi.iar daca chiar vreti sa faceti ceva ,incercati inainte de catasrofe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parintii la puscarie !

Nu pot sa cred ca pustii aia au produs ei prin inteligenta sclipitoare multe mii de euro ca sa cumpere motoarele alea.

 

Ei sunt niste copii... Ce-i drept, cam fara minte la varsta lor, dar totusi niste copii.

 

Condoleante familiei celui decedat si multi ani de puscarie parintilor celor 2.

 

Ganditi-va de cel putin 2 ori inainte sa luati pasager...

 

Numai bine..

 

Andrei..

 

 

 

GRESIT!!!

La 17-18 ani nu mai esti copil! Nu pot parintii sa raspunda pentru actiunile tale. Esti major, vaccinat. De la 16 ani esti "pe picioarele tale" DPDV legal. faci puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mitologia romana, zeita Fortuna semnifica NOROCUL.

In evul mediu, acelasi cuvant ( fortuna ) nu mai apare ca fiind reprezentarea lingvistica a NOROCULUI, ci a sortii omului. Evenimente, decizii individuale, toate erau simple vehicule sau instrumente ale Voinței Divine. Multi au ars pt asa convingeri.

In Istoria Moderna, Zeita Fortuna apare ca o JUSTITIARA, care face dreptate fara pic de interes.

 

Adjectivul "FORTUIT", nu cred sa faca referire la vreo zeita, mai ales romana ( in latina "fortuitus" )

 

 

P.S. Iar am chef de discutii in contradictoriu. :angryfire:

"cuvantul fortuit provine de la denumirea zeitei Fortuna care era zeita norocului, intamplarii etc.." (tot de pe DEX-on line) http://www.dexonline.news20.ro/cuvant/cuvantul.html

 

 

cat despre faptul ca nu ar fi fost imprevizibil...evident pentru ei a fost, ca daca era previzibil nu se mai intampla

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare:credeti ca aceste comentarii va onoreaza in vreun fel.este pacat ce faceti .Dumnezeu sa-i aiba in paza.iar pt familii un sincer regret pt ca stiu cat au mucit ca sa-i aduca pana la ac varsta.

ps.fiti mai ingaduitori cu cei dusi.iar daca chiar vreti sa faceti ceva ,incercati inainte de catasrofe.

Pai cum altfel sa stie zmeii astia sau altii ce parere avem despre ei. Unu daca se lasa, macar nu-i 0%. (slabe sanse pentru ca ei sunt Superman da' merita incercat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GRESIT!!!

La 17-18 ani nu mai esti copil! Nu pot parintii sa raspunda pentru actiunile tale. Esti major, vaccinat. De la 16 ani esti "pe picioarele tale" DPDV legal. faci puscarie.

 

 

Nu stiu cati pustani de bani gata cu capul pe umeri ai intalnit tu... Eu insa nu am intalnit prea multi, iar la 16-17 ani esti inca un copil care sub influenta banului poate sfarsi usor sub rotile unui tir...

 

Da, din punct de vedere legal, parintii s-au scos, moral insa i-as arunca in puscarie fara discutie..

 

Parerea mea..

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mă, eu văd Âşi partea pozitivă a lucrurilor. în ochii jurnaliÂştilor nu au mai fost motocicliÂşti ci doar tineri ep motocicletă. măcar au mai învățati Âşi onor ziariÂştii, colegii mei, ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum s-a facut loc, ca a murit doar pasagerul ? :angryfire:

Ala era pericolul public?

S-au rupt doua motoare, nu e destul? Nu ma intereseaza cine a murit, nu-l cunosc, nu ma cunoaste. I don`t give a shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"cuvantul fortuit provine de la denumirea zeitei Fortuna care era zeita norocului, intamplarii etc.." (tot de pe DEX-on line) http://www.dexonline.news20.ro/cuvant/cuvantul.html

 

 

cat despre faptul ca nu ar fi fost imprevizibil...evident pentru ei a fost, ca daca era previzibil nu se mai intampla

 

:angryfire:

copilu... no comment

Mesaj completat

hheehhehe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mă, eu văd Âşi partea pozitivă a lucrurilor. în ochii jurnaliÂştilor nu au mai fost motocicliÂşti ci doar tineri ep motocicletă. măcar au mai învățati Âşi onor ziariÂştii, colegii mei, ceva.

??

 

Hardcore baietii aia... :angryfire: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 13 minute

si cu sau fara carnet tot accident era...daca asa le-a fost soarta:(:D

 

Te doare bila, fratzie, te doare bila!! Ma ingrozesc. :angryfire: Zau ca ma ingrozesc si ma trec fiori d-aia naspa. Nu stiu voi, da' io tre sa fug dracu' din tara asta. Mentalitatea asta imbecila o sa duca poporul asta de rapa, care si-asa deja e invartej in jurul scurgatoarei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum altfel sa stie zmeii astia sau altii ce parere avem despre ei. Unu daca se lasa, macar nu-i 0%. (slabe sanse pentru ca ei sunt Superman da' merita incercat)

intentia este laudabila pt unii care comenteaza intr-o anumita limita,insa te asigur ca 80% din tineri nu stiu de existenta acestui forum si habar nu au de ce se intampla.cred ca ar trebui gasita o solutie prin care sa fie facuta publicitate acestui forum si atunci altele vor fi rezultatele.pana atunci toate comentariile si mai bune si mai rele nu-si ating scopul.daca urmaresti forumul nu se poate sa nu observi ca participantii la comentarii sunt mai mereu aceeasi si atunci cum crezi ca acesti supermani care nu stiu de existenta acestui forum,care tre sa recunosc ca este extraordinar,ar putea sti ce-i asteapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...