Sari la conținut

Bike no9


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

felicitari monsher! si eu ma pregatesc sa fac pasul asta, de la supersport la big-bike touring. ma bucur pt tine :angry:

 

 

insemana ca incepi sa te maturizezi... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol mai tii minte cand te-am plimbat pe barbu vacarescu cu nipra si era sa taiem un trabant in doua?

 

Cum dreaq sa uit? Printre cele mai tari senzatii traite cu Nipru si nu numai. Eh si oricum tu fugeai tare cu Nipru ala, era invatzata sa fuga nu era puturoasa. :angry: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfffffffffff....baiezidu pe BMW...sa-l stapanesti sanatos, dar nu prea vad eu de durata ce ti-ai luat. Tot cu vitezanele esti, pacat ca ti-ai luat prostia aia de Honda si ai avut numai belele, cred ca asta a stat si la baza alegerii tale. Oricum, baga ceva km cu ea...si cand iti va veni de curbe ( ca stiu ca le ai cu astea ) suie-te pe ninjacu ala mica si rupei gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băh printzule, da multe credite făcushi matale....Tu chiar crezi că vine Apocalipsa (scriu cu "A" că ar putea fi nume de cioară) în 2012 ?!?

 

Ps. tu ce crezi, îmi iau ban?!

 

Ps. Dacă erai aici, cu banii de cado'ul tău băgam benzină shi îtzi aduceam nishte rechizite de la serviciu....LMA!!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Baiazide :angry: ......frumoasa istorioara a achizitiilor. Sa traiesti multi ani sanatos sa poti platii creditele :laugh:

 

Dupa BeaMWeu mai urmeaza doar un XJR 1300 :laugh:

 

sa traiesti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io ce sa zic?Sa-l folosesti sanatos!Nu prea imi convine mie ca un fan Kawa :cheers: isi ia BMW ca sa dea apa la moara exclusivistilor dar deh :laugh: ....probabil vine o vreme cand vrei si Adventure...

 

Toate bune!

 

 

hehe Am si kawaku in garaj. Am dat honda ca m-am lamurit :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe Am si kawaku in garaj. Am dat honda ca m-am lamurit :angry:

Sper sa nu te lamuresti si cu BMW'ul, ca si asta tot in zilele noastre e facut.. :laugh:

Si sper sa nu devenim gerontofili.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfffffffffff....baiezidu pe BMW...sa-l stapanesti sanatos, dar nu prea vad eu de durata ce ti-ai luat. Tot cu vitezanele esti, pacat ca ti-ai luat prostia aia de Honda si ai avut numai belele, cred ca asta a stat si la baza alegerii tale. Oricum, baga ceva km cu ea...si cand iti va veni de curbe ( ca stiu ca le ai cu astea ) suie-te pe ninjacu ala mica si rupei gura.

si crezi ca adv-ul nu face fata pe curbe? nu gasesc acum filmuletul, dar poate il are altcineva la indemana. este vorba de un test cu bmw-ul. sa vezi acolo cat de tare se inclina.

uita-te la asta insa

.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si crezi ca adv-ul nu face fata pe curbe? nu gasesc acum filmuletul, dar poate il are altcineva la indemana. este vorba de un test cu bmw-ul. sa vezi acolo cat de tare se inclina.

uita-te la asta insa

.

Haha, ala de pe vitezana saracul se tot uita in spate ca nu-i venea sa creada ca e asta cu namila in spatele lui :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, pentru placerea argumentarii trebuie mentionat faptul ca ala nu e un 1150GS stock, ci are roti de 17 si jenti din aliaj, toba aftermarket, power commander, axe cu came mai agresive, amortizoare race, daca nu ma insel si pistoane cu compresie marita si alte chestii

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si crezi ca adv-ul nu face fata pe curbe? nu gasesc acum filmuletul, dar poate il are altcineva la indemana. este vorba de un test cu bmw-ul. sa vezi acolo cat de tare se inclina.

uita-te la asta insa

.

 

Incepatori pe vitezane...se vede clar ca nu cunosc traseul si nu le dau in gusa. Cel care merge pe ADV e un profi care stie drumu ala ca berea care o bea in fiecare zi. Tare as vrea sa-l vad concurand chiar la Isle of Man TT cu motoreta aia sa vedem daca mai stie ca o vitezana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ti-am zis si pe mess: sa-ti traiasca rinocerul de BMW, mane!

 

@ restu: ma, voi ce aveti? :cheers: ca doar nu s-a transformat in pensionar, mai are si Kawaku sa haleasca viraje pe asfalt cu ea, asa ca omu e intr-o situatie f buna: in functie de stare alege mobra si traseul, hehe.

 

 

Baiazide, hai sa-mi traiesti suta de ani, taica.

PS: mneh, pacat ca ai plecat la mama dreq peste juma de glob. da', sanatosi le-om duce toate..stii tu vorba :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepatori pe vitezane...se vede clar ca nu cunosc traseul si nu le dau in gusa. Cel care merge pe ADV e un profi care stie drumu ala ca berea care o bea in fiecare zi. Tare as vrea sa-l vad concurand chiar la Isle of Man TT cu motoreta aia sa vedem daca mai stie ca o vitezana.

 

sau aia presupus incepatori nu erau la filmari :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Dupa cum ti-am zis si pe mess: sa-ti traiasca rinocerul de BMW, mane!

 

Man pana acum se numea THE BOAT, un prieten indonezian i-a zis asa.

 

Dar THE RHINO suna de un milion de ori mai bine, mai ales ca si culoarea seamana.

 

post-22-1251586503_thumb.jpg post-22-1251586642_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am zis si dincolo: semn clar ca imbatranesti si ca-ti vine mintea la cap :ph34r:

 

Sanatate si drumuri bune. Inainte sa pleci daca iti spunea cineva ca o sa ajungi pe un BMW nou, il bateai :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am zis si dincolo: semn clar ca imbatranesti si ca-ti vine mintea la cap :P

 

Sanatate si drumuri bune. Inainte sa pleci daca iti spunea cineva ca o sa ajungi pe un BMW nou, il bateai :P

 

Hehe, si tu erai la fel man :ph34r: . Probabil de aceea nu ne intelegeam.

 

E bine ca ne-a venit mintea la cap ca o luaseram razna rau :lol:

 

PS: poate faci o vizita pe aici ... definitiva. Ar fi fain :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tu ai plecat din romania numai la cate credite ai facut pt motoare ca sa scapi de banci si acum ai inceput sa faci si in australia la fel ? aa ? :wacko:)))

joke .... fara rate nu se poate . .i know

 

Hehe lol. Asa e man. Nu se poate fara

Mesaj completat

E o treaba, numai ca e cam cald pentru gusturile mele. Am evada mai degraba mai la S de voi, in Noua Zeelanda :)

 

Bafta.

 

Sa stii ca maximele sunt mult mai mici ca in Romania iar minimele mai mari.

 

Iarna ziua: 15-19grade

Iarna dimineata la 7: 5-7grade

 

Vara dimineata: 25C

Vara ziua: deobicei 35-36C

 

 

Multa lume viseaza la NZ dar dupa un timp vin in Oz pentru nu au de munca acolo. NZ e o tara superba dar... nu ai ce sa faci acolo din pacate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, true Rhino; ia zi Baiazide taica, la semafor, cum e cand o turezi in gol si simti ca motorul se inclina spre lateral? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa cred despre tine frate....

ori iti plac motocicletele ..oori sa fii dator la banci....

p.s.

trimite-ne si noua un cangur :wacko:

bravo oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...