Sari la conținut

Motociclist La Floreasca


Andyatf
 Share

Postări Recomandate

In timp ce vorbeam cu Razvan pe YM mi-a spus ca profesorul a fost chemat in sala de operatie pentru ca la Floreasca a mai ajuns un motociclist cu fracturi , artere rupte si multa piele lipsa de pe un picior. Baiatul la ora asta se afla pe masa de operatie.

 

Daca stie cineva mai multe detalii poate le posteaza si aici

Editat de Andyatf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timp ce vorbeam cu Razvan pe YM mi-a spus ca profesorul a fost chemat in sala de operatie pentru ca la Floreasca a mai ajuns un motociclist cu fracturi , artere rupte si multa piele lipsa de pe un picior. Baiatul la ora asta se afla pe masa de operatie.

 

Daca stie cineva mai multe detalii poate le posteaza si aici

 

Artere rupte ?!? :moto: :moto: :moto: Nasool...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine este, fratilor?

 

Andy, in ce stare e omul ?

 

Din nefericire nu cunosc mai multe detalii...In timp ce profesorul efectua vizita medicala, in salonul in care este internat Razvan, a fost chemat in sala de operatii pentru motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu de la un amic....de un accident petrecut ieri pe bvd dacia. motociclistul se numeste vlad. si din cate am inteles(de la acest amic, martor la accident) tipul a incercat sa intre printre masini, dar s-a atins de un cielo parcat....din care s-a izbit intr-o alta masina :moto: am inteles ca era destul de grav... piciorul drept...aproape sfasiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca nu e vorba despre motociclistul care vineri a fost lovit de un clio ce iesea din sectia 8 politie(Mihai Bravu),s-a dezechilibrat iar dupa cadere a mai trecut si un Logan peste piciorul lui(am auzit asta tot de la un prieten care era cu 2-3 pozitii in spate in coloana dupa acel Logan;crede ca era un moto Yamaha,insa nu se prea pricepe;oricum,era alb la fata dupa vreo 6 ore cand mi-a povestit).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, din ce aud in topicul asta au mai fost inca vreo 2 accidente inafara de topicurile de la sectiunea ACCIDENTE. Din pacate nu stim nimic despre identitatea motociclistilor. Oricine ar fi, ii urez insanatosire grabnica.

 

PS: Dumnezeule, cate accidente in decurs de o saptamana. Ma apuca groaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: ....atatea accidente..si abia a inceput sezonu'

 

sa speram sa fie bine ..

 

si cum..?ala cu loganu a trecut peste piciorul lui?>

da ce era orb? :moto:

 

 

mi e si frica sa ma mai urc pe mopedul meu..

 

aveti grija fratilor...

 

take care

PEACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presimt, si imi pare rau sa recunosc, ca iar o sa se umple rubrica asta de topicuri care mai de care mai tragice.

Asta e viata noastra, asta am ales, suntem constienti de pericolul la care ne supunem mergand pe 2 roti si totusi suntem zi de zi prezenti la datorie si la un pas de tragedie.

In loc sa speram ca nu vor mai fi accidente si tragedii mai bine sa speram fiecare in sinea lui ca nu vom fi noi urmatorii.

Mergem cu grija si speram sa nu ne loveasca altii si poate vom prinde si vremuri mai frumoase.

 

P.S. Insanatosire grabnica motociclistului si sa sper sa nu ramana cu probleme la picior. SA TE VEDEM CAT MAI CURAND IN SA :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo!..... :ok:

 

 

Eram tot pe moto, pe Ramuri Tei(pe unde salasuiesc Ninja si Baiazidu') catre Barbu Vacarescu.....cand sa fac dreapta acolo iaca vad pe jos multe ramasite specifice unui accident..... :laugh: ...nimic interesant.....caut din priviri protagonistii....sii .. :kick: ..sa cad de pe motor cand vad tras pe trotuar un taxiu varzuit in fata si imediat dupa el ,sprijinit de gard o Gillera DNA(un scuter care aduce a design sportiv...nu ma pricep la scuterele)....

 

.....

Gillera era mai fratilor, VARZA !!!!! Furca fata adusa toata sub motor, janta fata sparta , toate plasticele posibile de pe el erau ori smulse ori sparte bucztele, farul fata cu bordul atarnau aiurea intr-un cablu,....mansonul dreapta de la maner l-am cules io de pe drum...niste manusi de piele gen auto aranjate frumos la un loc pe motoras...

 

Taxiul avea fata distrusa, spoilerul infundat,capota varza (se observa clar urma rotunjita lasata de motorist), farul stanga spart complet.

 

La fata locului era fratele victimei(imi pare rau ca nu am retinut nume), taximetristul ... si alti curiosi....

Victima a fost dusa la spital relativ repede de al momentul producerii accid. si excortata si de un motociclist cu o Yamaha sportiva(sorry ca nu am talentul de a retine nume,numere si modele), asta am vazut dupa ce s-a intors si a povestit despre starea victimei.....nasol-nasol...cum a zis si Andyatf....

 

 

Am stat acolo pana a venit Echipajul Politiei. Pe scurt; .....VECHEA POVESTE SI ETERNA NEACORDARE DE PRIORITATE CA "NU L-AM VAZUT FRATE"!!!!

 

Taxiul venea pe Barbu Vacarescu dinspre Billa catre Stefan cel MAre si la intersectia cu Ramuri Tei face stanga sa intre spre aceasta.

Motociclistul venea dinspre Stefan cel Mare catre Bila pe banda 1 spre2 (mijlocul drumului) si in dreptul stradutei Ramuri Tei intra in plin in botul taxiului care spritase demarajul.....

(urme clare cu locul impactului...pamantul de sub spoilerul taxiului si alte cioburele)

 

Fratilor asta e tot ce stiu, in varianta in care io am ajuns la vro 15-20 min dupa momentul accidentului.Amanunte ca cum si-n ce fel se manifesta taximetristul...ca cum era ca cat pe ce sa-si ia un chevlar in mecla ori alte componente specifice in dotarea moto..!!??!@ nu mai are rost sa vi le zic, Slava Domnului ca e motociclistul in viata...amu sa vedem si cat de in viata e ...... !!!!!

 

Aveti grija si de voi si de altii !!! :ok:

 

 

:moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :puke: ATENTIE LA TEROAREA GALBENA-TAXIMETRISTUL PROFESIONIST!!!!!!! :box: :pow:

 

mai, din ce aud in topicul asta au mai fost inca vreo 2 accidente inafara de topicurile de la sectiunea ACCIDENTE. Din pacate nu stim nimic despre identitatea motociclistilor. Oricine ar fi, ii urez insanatosire grabnica.

 

PS: Dumnezeule, cate accidente in decurs de o saptamana. Ma apuca groaza.

 

 

OHO si sa vezi Slabutzule ca abia s-au incalzit taximetristii astia!!! Cate am evitat in saptamana astaaa.... :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca nu e vorba despre motociclistul care vineri a fost lovit de un clio ce iesea din sectia 8 politie(Mihai Bravu),s-a dezechilibrat iar dupa cadere a mai trecut si un Logan peste piciorul lui(am auzit asta tot de la un prieten care era cu 2-3 pozitii in spate in coloana dupa acel Logan;crede ca era un moto Yamaha,insa nu se prea pricepe;oricum,era alb la fata dupa vreo 6 ore cand mi-a povestit).

 

 

Nu e acest accident...ce zici tu e vorba de Strumfuadi..link aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca accidentul s- produs pe langa Axa cu Scame, pe la Ramuri Tei. Intersectia dintre Barbu Vacarescu si straduta de la Petrom... Parca asta e.. Ramuri Tei.. Gizas.. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cel de ieri s-a produs la Ramuri Tei colt cu Barbu Vacarescu si a fost implicata o Gilera DNA 180.

 

Deci discutam de 2 accidente aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cel de ieri s-a produs la Ramuri Tei colt cu Barbu Vacarescu si a fost implicata o Gilera DNA 180.

 

Deci discutam de 2 accidente aici

 

Asa este, mi-au zis si rudele despre accident.

E o zona periculoasa ca 80% dintre masini "i-au fata" la toti!!! Doar ca sa castige 30 secude ! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, mi-au zis si rudele despre accident.

E o zona periculoasa ca 80% dintre masini "i-au fata" la toti!!! Doar ca sa castige 30 secude ! :moto:

 

 

Asa este, cine face stanga acolo forteaza, un biet motociclist probabil ca era ceva insignifiant.

Sanatate maxima. Mai bine fac dracu interzis stanga chiar daca ne afecteaza si pe noi. :moto:

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...