Sari la conținut

Accident Grav Intamplat Pe Viilor 31.03.2006


bulterieri
 Share

Postări Recomandate

Azi 31 03 2006 sa intanplat o mare tragedie au murit 2 frati de ai nostri [motocilisti ] :moto:

in zona vilor din bucuresti au murit din cauza unui nenorocit care trebuie omaorat nu sa asigurat

cand a iesit din parcare . baieti nu au mai putut frana si au intrat in pin unul dintre ei a murit pe loc

rupandusi coloana ,si celalant mort dupa 10 minute . dumnezeu sa ii ierte :moto: :moto: :moto:

 

si daca se poate sa facem un memorium pentru acestia cand facem si pentru alexx dumnezeu sa ii ierte pe toti frati ai nostri pe 2 roti :moto: :moto: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 171
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Urmariti antena 1,am fost acolo,daca nu difuzeza antena 1 nimic de la locul accidentului ,revin eu cu amanunte....

Cei 2 au murit dupa eforturi indelungate ale medicilor de ai reanima!!

R.I.P

Editat de Blackman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ai scris e vorba din nou de neacordare de prioritate, nu? Pai atunci e mai lesne. E clar ca au avut viteza mare. Ca daca ar fii avut vreo 40,60, nici sa-i cada din cer masina in fata si tot n-ar fii iesit asa grav, sa fim seriosi.

De ce zic asta? ptr. ca atunci cand e vorba de o iesire pe un drum principal sau secundara, dintr-o parcare, sau de pe o strada secundara, viteza autovehicului de la 0 km/h, e destul de mica pana la iesirea efectiva pe banda din care ar veni potentialii vatamati. Asa ca doar viteza celor care se vor intersecta cu potentialul dobitoc, ar trebui sa fie factorul determinant intr-un accident de proportii mai mare. Iar aici e clar, oamenii vor pune totul pe seama vitezei celor de pe motor si nu-i putem condamna caci ... nu putem. Si eu ma duc uneori ca nebunu prin oras si deseori am situatii urate, insa dupa ce le evit sau mai bine zis cel de sus ma ajuta, imi dau seama ca daca aveam putin mai mult eram gata. Iar ,,putinul ala mai mult", deseori il depasesc. Iar oamenii vad cu cat circula ei in masini si cu cat trecem noi pe langa ei, deci pe cine mintim? :moto:

In concluzie, nici unul din noi nu mergem cu 40,60 sau 80 in oras. Atunci, trebuie sa acceptam , astea sunt riscurile motociclismului, suntem ciumegi tot timpul, cand ne privesc muierile si fazanii cu invidie, sau si cand ne asumam riscurile? Caci si cu sula-n fund si cu sufletul in rai, nu se poate.

 

R.I.P. :moto:

Editat de DUKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate avea cam 100 km la ora cam asa sau mai mult dar pe ei

iau ucis nenorocitul ala cu golfu ca a esit in basini din parcare fara sa il doara doar stiu zona pe derost acolo satau si stiu cum sa intanplat accidentu vina nu a fost al lor si al masini ca a plecat cu viteza din parcare . si mai repet DUMNEZEU SA II IERTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesajul pe care nu am mai apucat sa il postez, la 9:30, din cauza caderii serverului:

"Fratilor, murim pe capete!

Un motociclist tocmai a murit sub ochii mei acum cateva minute, pe Viilor. Honda CBR alb/rosu nr. 42705 /07-5. Nu parea sa fi avut casca. Medicii au incercat sa-l aduca la viata, dar spuneau ca nu-i mai bate inima.

Un criminal inconstient cu un Golf 3 care a plecat de pe loc l-a omorat!

Mai era un baiat, care avea casca, pe acelasi motor. Cred ca era pilotul"

 

Sunt sub soc, am vazut cand si-a dat ultima suflare. Acum vad ca a murit si pilotul. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt un pasionat de motociclete si motociclist daca se poate spune asa, pt ca am a1 si a in dobandire, si ce vad pe forum ma intristeaza ca in fiecare zi apare cate un nou accident. sper ca dupa data de 15 sa sensibilizam automobilisti si sa fie mult mai atenti in trafic pt ca nu este poveste marirea nr de motociclisti in romania este certitudine, exista

dumnezeu sai odihneasca in pace :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :kali: :kick: :puke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca Antena 1 nu a difuzat imagini de la locul accidentului,asa ca am sa povestesc pe scurt cum s-a intimplat(mentionez ca am ajuns la locul accidentului dupa cei 2 au fost transportati la spitalul in dreptul caruia s-a intimplat,spitalul de plamani T.B.C)

Soferul golfului tocmai incheiase actele de vinzare-cumparare cu patronul restaurantului de unde a iesit,(posibilitatea de a fi udat achizitia ),acesta se afla in masina cu sotia sau prietena,intentia lor in momentul in care au iesit din parcarea aflata linga restaurant,a fost sa intoarca peste liniile de tramvai,...neasigurare la iesire...motocicleta...pasager fara casca(pasagerul a vrut sa vada si el cum este pe motocicleta,la insistentele acestuia mociclistul s-a oferit sa-i arate,dar...cu rugamintea de a nu merge tare pt. ca ii este tare frica,acestea spuse chiar de fratele pasagerului care si el a intarit rugamintea celui care avea sa moara la mai putin de 15 min. din momentul in care s-a urcat pe motor)...motociclistul a suferit o fractura de coloana si de git nimic altceva,a fost suficient,lucru care a cauzat moartea acestuia aproape instant,pasagerul fractura coloana,a fost aruncat peste masina in urma impactului,fractura craniana...

Golful avea numere rosii,roata fata,dreapta era cea tipica pt rezerva,mica subtire...oricum descrierile amanuntite in aceste cazuri sunt de prisos...Inca imi mai rasuna ca un ecou in timpane ceea ce imi spunea fratele pasagerului "si l-am rugat sa nu mearga tare ca-i este frica fratelui meu...acum a murit...."

Condoleante familiilor,prietenilor si celor care i-au cunoscut....Dumnezeu sa-i ierte si sa le fie tarina usoara!!! :moto: :moto: :moto: :moto:

p.s mentionez ca o parte din informatiile obtinute se bazeaza pe spusele celor aflati in momentul accidentului acolo.(la locul accidentului a venit Antena 1 si inca o televiziune,nu am reusit sa-mi dau seama care,nu aveau nici un semn)

Aveti grija de voi si nunumai!!!Safe ride!

Editat de Blackman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt un pasionat de motociclete si motociclist daca se poate spune asa, pt ca am a1 si a in dobandire, si ce vad pe forum ma intristeaza ca in fiecare zi apare cate un nou accident. sper ca dupa data de 15 sa sensibilizam automobilisti si sa fie mult mai atenti in trafic pt ca nu este poveste marirea nr de motociclisti in romania este certitudine, exista

dumnezeu sai odihneasca in pace :moto: :moto: :moto: :moto: :kali: :kick: :puke: :box: :pow:

 

 

ii doare in poponeata pe conservari , ei stau ca vitele in masina si se grabesc de parca scapa trenu ... cand rulez mai incet printr-o intersectie in care am prioritate si merg mai usor aud multe claxoane si depasiri cu semnu :moto: deci iti dai seama :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ai scris e vorba din nou de neacordare de prioritate, nu? Pai atunci e mai lesne. E clar ca au avut viteza mare. Ca daca ar fii avut vreo 40,60, nici sa-i cada din cer masina in fata si tot n-ar fii iesit asa grav, sa fim seriosi.. Atunci, trebuie sa acceptam , astea sunt riscurile motociclismului, suntem ciumegi tot timpul, cand ne privesc muierile si fazanii cu invidie, sau si cand ne asumam riscurile? Caci si cu sula-n fund si cu sufletul in rai, nu se poate.

 

R.I.P. :moto:

 

..indiferent de viteza motocicletei,nu trebuie sa ne asumam vina celui cu masina de a nu da prioritate...trebuie doar sa ne gindim in permanenta la existenta acestor dobitoci..cu ultima propozitie,nevrind sa te supar Duke, permite-mi sa nu fiu de acord...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii doare in poponeata pe conservari , ei stau ca vitele in masina si se grabesc de parca scapa trenu ... cand rulez mai incet printr-o intersectie in care am prioritate si merg mai usor aud multe claxoane si depasiri cu semnu :moto: deci iti dai seama :moto:

pacat ca nu ai casca open face sa le uzi un pic ochisorii.....pastreaza-ti calmul (in mers) ....poti vedea :moto: de 1000 de ori ...when stit happens ..bring it on .... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nenorociti! Eu i-as da inchisoare pe viata aluia care conducea Golful! Si asta ar trebui sa fie inca un exemplu care sa va determina sa purtati echipamentul, chiar daca sunteti pasageri. :moto: :moto: :moto:

 

Pacat ca s-au irosit doua vieti tinere... :moto: :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..indiferent de viteza motocicletei,nu trebuie sa ne asumam vina celui cu masina de a nu da prioritate...trebuie doar sa ne gindim in permanenta la existenta acestor dobitoci..cu ultima propozitie,nevrind sa te supar Duke, permite-mi sa nu fiu de acord...

 

 

Ok, atunci nu ar trebui sa ne asumam vina de a merge cu mult peste viteza legala? Vrem libertate, spatiu, sa traim intens, bla-bla, astea au si ele pretul lor domnilor. :moto:

Din pacate multi se apuca de motociclism, dar nici nu vor sa vada/auda de partea negativa. Si asta face parte din viata noastra, deci...

Acum ca stim ceva detalii, mai ales ca pasagerul nu avea casca, imi pare rau ptr. pilot, dar a fost inconstient. Era intr-o capitala cu trafic celebru, cu tembeli celebrii, deci ce credea? Ca numai lui nu i se poate intampla nimik? Toti am facut si facem tampenii de astea, insa din pacate unii o patesc urat. Asta e.

Vreau doar sa va imaginati ceva: voi mergeti cu masina prin oras. Sa nu-mi spuneti ca nu gresiti cel putin o data. Inchipuiti-va ca intr-una din desele gafe , se intampla sa va plesneasca un biker. Care-i punctul de vedere al vostru? Va faceti pe loc harakiri ( sorry daca am gresit ) , sau analizati putin situatia si vedeti ca de fapt nici el nu era in regula?

Ce imagine va da ptr. cei ce vor auzi : ,, un biker si un pasager fara casca ruland cu viteza pe soseaua... a intrat frontal intr-un Golf care n-a acordat proritate... " ? Ia ganditi-va putin, ce nuanta negativa arunca asupra celor doi, doar un simplu gest: pasager fara casca! :moto: De viteza , nu mai pomenesc. Nu vreau sa zic prostii, dar totusi, cu totii am dus pasageri si am vrut putin sa impresonam, intelegeti ce vreau sa zic... :moto:

 

R.I.P. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca nu ai casca open face sa le uzi un pic ochisorii.....pastreaza-ti calmul (in mers) ....poti vedea :moto: de 1000 de ori ...when stit happens ..bring it on .... :moto:

 

 

da totusi ... nu e civilizat sa arunci cu fluide corporale in ei ... si chiar daca as face-o , am minsk , nu pot fugi iau si bataie en-gross daca is colorati ... referitor la moartea celor doi : cel de la ghidon nu s-a gandit ca la 100km/h fara casca e un chin ptr pasager ... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[b

In concluzie, nici unul din noi nu mergem cu 40,60 sau 80 in oras. Atunci, trebuie sa acceptam , astea sunt riscurile motociclismului, suntem ciumegi tot timpul, cand ne privesc muierile si fazanii cu invidie, sau si cand ne asumam riscurile? Caci si cu sula-n fund si cu sufletul in rai, nu se poate.[/b]

 

R.I.P. :moto:

DUKE are dreptate nu se merge asa .....desi divagam ...pe langa mine ....in oras s-a trecut de multe ori cand aveam 90 .......baiatul cu enduro rosu de pe maniu stie la ce ma refer ....nu stiu ce a vrut sa-mi arate...oricum ...Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca in pace.......asa ceva nu trebuie sa se intample ... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...