Sari la conținut

Grup Honda ?


if07pif
 Share

Postări Recomandate

hop si io´ cu VFR-u´

offtopic: caut pompa de benzina si r3leu de incarcare de vfr, se potrivesc de mai multe modele, asa ca astept oferte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Proaspat posesor de VFR 800 .............. super incatat de achizitie ! Are aproape 16000 km, mai are de ,,discutat" cu mine ....... mult ! :baldy:

 

Este prima motocicleta care gandesc sa-o pastrez ! O sa-mi mai iau eu si alte ,,capre", dar asta va ramane motoreta mea de lux !

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Saluti bre.Bagati aici si o Honda X4 din 1998 din garajul lui bunu.bunu.

 

Salut pifule,am vazut mai tirziu ca e vorba de tine.Apropo de pseudonimul ales,am un prieten din copilarie pe care-l cheama Pif.bunu.

Salut BUNU-le,cand imi arati si mie minunatia ta, caci a m,ea mai are un pic pana o sa-o reusesc sa o pun pe roti dupa tavaleala din august.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pifu.Revin dupa o saptamina de bulau de la admin ca n-am fost baiat manierat.Uite cum sta treaba.Azi am primit un mesaj de la celelalt posesor de X4 din Bucuresti,Silviu.A fost plecat din tara si a revenit.Tu daca ai navoie de ceva exprima-te aici.Nu te intreb de ce ai tavalit motoru.Nu am decit sa regret ca ai facut treaba asta,nu de alta da dupa ce sunt asa de putine mai dam si cu ele de asfalt.Nici tu nu ai fost cuminte si ar trebui sa stai o saptamina la bulau.Astept sa ma contactezi si aventual sa o punem de un club X4 sau Honda.Vorbim.Nu uita ,ai probleme ,cauta-ma.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu cu o adevarata legenda : HONDA XRV 750 AFRICA TWIN. Nu cred ca mai are nevoie de alte prezentari. Cunosc italieni care fac turul Europei cu ele.

Duminica trecuta am facut o plimbare de vreo 700 km : Brasov-Gherla-Brasov(cu intoarcerea cu pasager). Parca a fost conceputa sa inghita kilometri.

Editat de MotoMax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ma uit la statistici si vad cam 60 de posesori Honda si 3000 de privitori.Bai hondistilor,postati ca nu musca.Vreau si eu sa stiu ce modele de Honda mai sunt in Romania si nu poci ca baietii nu baga.Ori e vina lui if07pif ca nu modereaza ideea?Da eu cred ca e vina celor care nu au curaj sa se arate.Doresc sa fiu contrazis.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffff... abia acum am descoperit topicul. CBR 1000F. Multumit de batranica, desi am avut cateva probleme tehnice cu ea - m-a impresionat ca a mers aproape impecabil desi avea problemele respective. Acum se remediaza si in curand voi fi iar cu ea pe strazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt si eu nou posesor de o Honda CB750k din '80 care la iarna va fi restaurata.

 

Chiar sunt curios daca mai are cineva modelul asta.

Mi-am luat si eu un sevenfifty din 92 ,am si eu un pic de lucru ptr ca sta de mult . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu un sevenfifty din 92 ,am si eu un pic de lucru ptr ca sta de mult . :D

sevenfifty,mama tuturor motocicletelor 4linie marcheaza la sfarsitul anilor 60 inceputul epocii motocicletelor moderne. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda cb 600 f hornet 2003

Pai,multumit?Nemultumit?A facut buba?Daca da unde?Prezinta motorul pentru noi toti.bunu. :hug:

 

ok ,de ce nu .

Calitati iesite din comun.Defecte.Puncte bune .Puncte rele.Parerile tale obiective si cele subiective.Arata motorul tau.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! proaspat posesor de CB 450 S din 86, motorul merge super OK, am si iesit putin la drum si am numai cuvinte de lauda pt. motor, tinuta de drum etc.Un singur inconvenient: dureaza destul de mult pana se incalzeste motorul dimineata.In rest super OK!

Asta-i fieru':

P.S.:subscriu si eu la ideea cu fiarele vechi mai zdravene decat astea de acuma.

post-9423-1177234515_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primele impresii ale unui amator

 

saptamana asta mi-am adus un cb 500 din 97. foarte multe nu pot spune despre el. inca. poate doar ca nu-mi place cum arata farul ..insa eu am ales modelul, nu ma plang.. ;)

 

dupa prima impresie, i-as da nota :lol: fara sa stau pe ganduri daca ma iau dupa cat m-a costat cu tot cu inmatriculare/performante/design general/senzatia pe care mi-o da cand o conduc.

 

e foarte usor de condus, excelenta pt un incepator ca mine, rupe asfaltul si trezeste tot cartierul cu toba sport :lol:

 

nu poti trece neremarcat pe strada. asta e clar.

 

nu pot spune multe despre el pt ca sunt ca un pusti de 14 ani care a gasit o gagica, s-a culcat cu ea si crede ca a prins pe dumnezeu de picior. :smoke:

 

un lucru e cert. honda ruleaza :nono:

post-17831-1177364606_thumb.jpg

Editat de AbyssWalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut pifu.Revin dupa o saptamina de bulau de la admin ca n-am fost baiat manierat.Uite cum sta treaba.Azi am primit un mesaj de la celelalt posesor de X4 din Bucuresti,Silviu.A fost plecat din tara si a revenit.Tu daca ai navoie de ceva exprima-te aici.Nu te intreb de ce ai tavalit motoru.Nu am decit sa regret ca ai facut treaba asta,nu de alta da dupa ce sunt asa de putine mai dam si cu ele de asfalt.Nici tu nu ai fost cuminte si ar trebui sa stai o saptamina la bulau.Astept sa ma contactezi si aventual sa o punem de un club X4 sau Honda.Vorbim.Nu uita ,ai probleme ,cauta-ma.bunu.

apucam sa ne vedem ,ca trece vara ??Vii miercuri la ARC ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutam

am si yo o honda cbr de 125:d....ma primiti si pe mine intre voi...veteranii k sa zic asa.....:bounce:

 

am luat motor mic k nu ma pricepeam deloc la motoare si s a ivit okazia unei cbr-ici buna si mai ieftinache:d si zero experientza....avand in vedere k nu ma suisem niciodata pe 2roti mi s-a parut ok pt 1sezon....acuam sincer vreau ceva mai mare;)) dar mai am muuuult de invatat pe 2roti;)

 

respect si asfalt uscat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda RVF400..."perechea mea" ... pur si simplu ne intelegem foarte bine ,

imi ofera si senzatii tari , dar in acelasi timp nu imi scapa de sub control.

 

cand facem o reuniune "Honda ONLY"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...