Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Himura ...

 

Carene racing ... poate le mai are ...

 

/index.php?/topic/672797-carene-race-pentru-r6-2003-2005/&do=findComment&comment=3032731

 

 

salut, in lipsa de ocupatie in iarna asta mi-am confectionat propriile ''angel eyes''...

 

 

Super faine ...

 

Trage si o spranceana ... "devil eyes" in partea superioara ... gen seria 5 bmw.



Da e pe injectie. Am comandat toba din usa ca n-am gasit pe la noi sau in europa. Multumesc pt raspuns.

La ce pret ai gasit ?

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma las, aman :P

 

vreau sa imi satisfac pofta deja necontrolabila de enduro prin paduri si tot felu de locuri faine; prin paduri ma dau si cu bitza, placa, ski...tot ce se poate, deci clar trebe sa duc si motoreta acolo, dar nu R6-le, ca nu cred ca ii place :))

 

sa fie gata macar un circuit la noi si imi iau din nou o vitezana, pe care o sa o fac de pista. :D

Editat de Roberte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am un prieten (nu are cont aici) vrea sa schimbe Yamaha FZ6 N 2006 21000km, arata impecabil, anvelope noi, se poate vedea in buc, cu un R6 mai noua de 2005 + diferenta de bani.

1. gasim pe cineva ?

2. este fezabil ?

 

merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am un prieten (nu are cont aici) vrea sa schimbe Yamaha FZ6 N 2006 21000km, arata impecabil, anvelope noi, se poate vedea in buc, cu un R6 mai noua de 2005 + diferenta de bani.

1. gasim pe cineva ?

2. este fezabil ?

 

merci mult

Mai noua de 2005 ?

Modelele , din cate stiu eu , sunt asa :

- "99 - "02

- "03 - "05

- "06 - "07

- "08 - "09 ( cu mici modificari fata de anteriorul model )

- "10 - "11

Deci isi cauta ceva gen "06 in sus , nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare carene racing pt R6 2003-2005 din fibra, armate cu textura carbon, foarte usoare, import Olanda. Sunt noi nemontate, pret 220 euro.

amortizoare ghidon pt 2000-2005 140 euro-150 euro.....si o pereche leviere scurte 80 euro (tot pt 2003-2005)

tel 0722 356 993 sau 0745 070 267

post-243-0-25132500-1358193361_thumb.jpg

Editat de Edgji
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le-am luat acum 6 ani din Zwolle cu 347.90 euro.. nu vad legatura... si Suomi se fabrica de ceva ani la Ploiesti si costume Axo din goretex si multe altele....te intereseaza carenele ,!!???

Editat de Edgji
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor ,

 

De ceva timp ma bate gandul la un r6 1999-2002 dar am auzit de problema aia comuna a lor , cutia de viteze , mai exact treapta a 2 a. Iar la bani putini am toate sansele sa gasesc ceva nu foarte bun . Cum se rezolva problema asta ? E costisitor ? Cat mai multe detalii va rog :blush: Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

99/2002 problema grava care m-am lovit la cateva bucati este craparea cilindrilor.

Cutia se rezolva mai usor zic eu...furca pinioane,eventual selector.

 

99/2002 problema grava care m-am lovit la cateva bucati este craparea cilindrilor.

Cutia se rezolva mai usor zic eu...furca pinioane,eventual selector.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tng are dreptate, astea sunt cele 2 bube ale modelului. una din ele grava, cea cu pistoanele, a doua se rezolva prin pinioanele de a 2-a si a 6-a si furcile. Nu te carpi ca te carpesti pe teasta ta. doamne fereste sa se blocheze in mers, decat sa faci carpeala mai repede o lasi asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate , doar ca nu dispun de acei bani :D . Merci !

Am multi prieteni cu 99-02, si eu am 2002.

Am investit in ea foarte multi bani,si sunt super multumit de potentialul motorului.

Si eu cand mi-am cumparat-o aveam probleme cu a2-a,dar s-a rezolvat cu 600 de ron(adica alta cutie de 2004) si montajul facut de mine.Daca vrei sa-ti iei 99-02,ia-ti(dar nu la 1.000 de euro!)

Motorul permite foarte multe modificari,si tine surprinzator,depinde si ptr. ce il cumperi....

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am multi prieteni cu 99-02, si eu am 2002.

Am investit in ea foarte multi bani,si sunt super multumit de potentialul motorului.

Si eu cand mi-am cumparat-o aveam probleme cu a2-a,dar s-a rezolvat cu 600 de ron(adica alta cutie de 2004) si montajul facut de mine.Daca vrei sa-ti iei 99-02,ia-ti(dar nu la 1.000 de euro!)

Motorul permite foarte multe modificari,si tine surprinzator,depinde si ptr. ce il cumperi....

 

M-ai mai linistit in privinta problemelor ! :D NU la 1.000 euro l-as fi luat , maxim 1700-1800 . Prima oara am avut F2 , mi-a placut la nebunie , la drumuri mai lungi era comod , nu amorteam , avea si putere , tot ce-mi trebuia. Si mi-a intrat in cap cbr F4 , am spus sa iau tot ceva comod , dar am spus sa ma uit si la r6 ca parca-i mai dragut...Stiu ca-i brutal si restul.

Mobra o folosesc pt pasiunea mea , plimbari si multe altele ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...