Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bunnn, am tinut motocicleta la vanzare vreo 3 luni si daca tot nu s-a legat nimic, o sa o pastrez in continuare. Motocicleta se scoate de la vanzare, raman la r6, cu toate ca mi-as fi dorit modelul nou dar ma multumesc si cu acesta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunnn, am tinut motocicleta la vanzare vreo 3 luni si daca tot nu s-a legat nimic, o sa o pastrez in continuare. Motocicleta se scoate de la vanzare, raman la r6, cu toate ca mi-as fi dorit modelul nou dar ma multumesc si cu acesta. :D

 

ceva oferte ai avut?

oricum, ai sanse mai mari in primavara..

 

p.s. e foarte fain modelu tau :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea

ceva oferte ai avut?

oricum, ai sanse mai mari in primavara..

 

p.s. e foarte fain modelu tau :D

Majoritatea, doreau schimburi.. eu voiam sa o dau acum ca sa dau un avans mai mare la masina dar, e ok si asa. :D Sunt mai impacat acum ca o sa am si capra si vaca.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot pune orice furca cu juguri pe orice cadru... Recomand sa cumperi furca cu juguri cu etrieri,ghidoane si roata k sa ai un pachet complet si sanatos. Alte variante de adaptari te vor costa mult.

 

Dar ce te deranjeaza la furca normala R6??? K o pot face pe aia sa-ti raspunda la ce vrei tu.

 

Vezi poza din avatarul meu? E un r6 2003 cu furca normala dar refacute internalele si arcurile. Aia e defapt cea mai smechera varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Logika e sa fi in pas cu moda... Sau k exemplu nereusit (sa scoti ceva ce nimeni n-are) R1 2009 si dupa 3 ani sa intelegi ca te bate pana si un r1 1998...

 

Yamaha a investit in latura sensibila intotdeauna si a dat ostenilor sai tot ce acestia isi doreau:Sa fie cea mai frumoasa, sa fie nebuna si sa fie a ta... Sa ti-o permiti.

 

Nu spun k furca intoarsa nu-i mai tare dar e cu 5% si te va costa k timp si bani mult peste schimbarea valvelor si a arcurilor pe greutatea ta. Sa faci astea pe o furca intoarsa va fi furca, juguri, ghidoane, strungari si abia dupaia valve si arcuri.

 

Incercam sa te opresc din a cheltui pe furca aia cat ai da pe suspensia fata spate cu valve si arcuri si un set de cauciucuri d212 2012...

 

Eu as merge pe varianta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand sa cauti drosserele slim :)

Slim si digitale tot odata .

Am avut xenon pe ambele faze la R6 model "03 - "05 . Droserele se "ascund" in fata cadrului de bord . Se da parbrizul jos si vei gasi pe cadrul bord un releu , iar droserele le prinzi cu "soricei" spate in spate de manunchiul de fire izolate ce trece pe acolo .

Tinand cont ca modelul asta are lupa pe ambele faze , se vede foarte bine .

Poate te ajuta linkul asta :

http://www.youtube.com/watch?v=hsb9KDwxHRY

Succes !!!

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...