Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cablu de ambreaj revine fara probleme si evidentie DOAR intr-a 2a face daca depasesc 6000 RPM, pinioanele si lantu au fost verificate si sunt bune(altceva la transmisie ce sa mai fine), tind sa cred ca este ceva din cutie

cand schimbi peste 6000rpm incearca sa ridici levieriul schimbatorului scurt si ferm fara ca turatia motorului sa scada prea mult! esti prea lenes si poate arcul ce fixeaza 'harta' a obosit. sau cel mai bine evita sa schimbi viteza I-II peste 600 rpm.... ar fi binevenit un shift kit factory pro dar se pare ca nu fac pentru modelul acesta.....

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se gaseste pe aici vre-un mecanic sa-mi explice la cutia de viteze la un R6 din 2004 dupa ce uzura daca o desfac, simptomu este: daca sunt intra-ntaia si o turez peste 6000 RPM si vreau sa schimb a 2a nu-mi intra usor, mai exact caraie si am impresia ca si cum pinioanele nu se sincroniezeaza si se racaie pe dinti, daca dau de pedala ceva mai brutal intra din prima, in alte trepte nu face deloc asa si daca nu o turez intra lin

sper ca m-am exprimat corect

 

Ai pedala schimbatorului reglata mai sus sau mai jos? Poti pune o poza?

Daca e sus, dupa un timp de mers iti oboseste piciorul si schimburile de trepte sunt mai "imprecise".

Regleaza-ti mai intai pedala schimbatorului, jocul la maneta de ambreiaj, lantul si apoi gandeste-te la posibile probleme de transmisie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,pot sa spun si eu acum ca sunt posesorul unu yamaha r6 din 2001,pana acum am citit toate forumurile posibile inclusiv acesta de la prima pana la ultima pagina,daca ma poate ajuta cineva cu problema de la mansonul de acceleratie dupa ce il trag nu imi revine singura,dupa 2-3 secunde isi revine la locul initial...as fi foarte recunoscatoru daca m-ar putea ajuta cineva cu aceasta problema :) va multumesc aniticpat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" pana acum am citit toate forumurile posibile inclusiv acesta de la prima pana la ultima pagina "

 

Serios ? Chiar ai citit toate topicurile , si pe acesta cu referire la R6 toate paginile ?

Nici nu stiu ce sa zic ......cred ca " Felicitari ! " ar trebui .

Referitor la manson , sunt mai multe operatiuni ce se cuvin facute : unse parghiile (cablurile) , reglarea lor , vazut daca are mansonul distanta fata de partea fixa a ghidonului , verificat arcul clapetei de acceleratie .

Am avut modelul urmator , dar principiul de functionare presupun ca ar trebui sa fie la fel .

Numai bine !

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, vreau sa-mi iau ramas bun de la voi, din pacate nu mai sunt posesor de R6 (deocamdata). Sper sa reusesc in primavara sa achizitionez un R6 2006 -> si sa ne reintalnim aici pe topic cat si in fapt :)) Va urez Sarbatori fericite si aveti grija ca asfaltul nu mai este asa uscat acum in perioada asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, vreau sa-mi iau ramas bun de la voi, din pacate nu mai sunt posesor de R6 (deocamdata). Sper sa reusesc in primavara sa achizitionez un R6 2006 -> si sa ne reintalnim aici pe topic cat si in fapt :)) Va urez Sarbatori fericite si aveti grija ca asfaltul nu mai este asa uscat acum in perioada asta.

 

Salut. Ai reusit sa-l vinzi? Aveai topic facut de multa vreme. Sarbatori Fericite!

 

Bafta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reuseam de mult daca nu tineam pretul..dar am fost incapatanat :)) si pana la urma, tot pe - am iesit. Dar e bine si asa.. macar nu mai tin banii blocati si ii pot folosii la alte prioritati. La primavara, sper sa revin in forta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, acum sa vad ce va venii.. as incerca si un Suzuki..sa vedem.

:)) oare asta este ordinea fireasca a evolutiei ? :))

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reuseam de mult daca nu tineam pretul..dar am fost incapatanat :)) si pana la urma, tot pe - am iesit. Dar e bine si asa.. macar nu mai tin banii blocati si ii pot folosii la alte prioritati. La primavara, sper sa revin in forta.

 

Pai e cam greu sa-ti cumperi un motor, sa-l folosesti si tu si apoi sa-l vinzi si sa iesi pe +, nu ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. El se referea mai mult ca sigur ca vroia sa-l dea cu un anume pret si l-a dat mai jos de atat. Am dreptate?

 

Bai, mi-e lene sa sap prin forum, am si eu o intrebare: plasticele alea de pe ebay ABS, chinezarii..ce-or fi, barem nu e fibra, e ceva de capul lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. El se referea mai mult ca sigur ca vroia sa-l dea cu un anume pret si l-a dat mai jos de atat. Am dreptate?

 

Bai, mi-e lene sa sap prin forum, am si eu o intrebare: plasticele alea de pe ebay ABS, chinezarii..ce-or fi, barem nu e fibra, e ceva de capul lor?

eu dalea am, sunt din ABS, (cel putin ale mele sunt,)si dupa parerea mea sunt k, nu sunt nici chiar ca originalul ( ma refer ca elasticitate ,sunt mai tari mai batoase) dar se imbina corect sunt vopsite bine au luciu ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu "ex" :

post-45510-0-06860700-1356092267_thumb.jpgpost-45510-0-48256100-1356092237_thumb.jpgpost-45510-0-51440700-1356092243_thumb.jpg

post-45510-0-06224400-1356092330_thumb.jpg

 

 

Editat de cry_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna cu vremea asta nu prea se uita lumea pe forum,toti is la schii si placa :) imi spuneti unde as putea gasi set de suruburi pentru prins carenele si alea ce vin la parbriz? ale mele sunt putin uzate si nu mai prinde cheia ( imbus) in ele,multumesc aticipat :) sa aveti un weekend placut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...