Sari la conținut

Accident Sos Oltenitei


enos
 Share

Postări Recomandate

Astazi pe la ora 15 cam pe la academia de politie pe sos Oltenitei a fost un accident :Yamaha r1 (cred) cu multe modele.cand am ajuns baiatul era intains jos desteptii i au scos casca si incercau sa l intrebe cn e.la prima vedere destul de urat ,fata plina de rani...din spusele martorilor pilotul a venit pe linia de tramvai si unu cu un logan a facut stanga(cica daduse semnal).am stat pana a venit smurdul,care bineinteles ca a venit dupa 15 minute,iar cand au venit nu stiau nici de capul lor.cine il cunoaste pe baiat va rugam sa ne dati detalii!nr motorului nu l stiu,eram prea socat de ce se intampla.doar stiu ca era cu B 02 XXX -nr sub codita.Sanatate si sa auzim ca e ok!baiatul cu aprilia.

inca ceva:motorul la prima vedere dauna totala!

Editat de enos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar,Doamne fereste dar ce se intampla mai nene cu astia,chiar nu se uita in oglinzi f...i in gura de m....i si cu cine le-a dat permisul.Sanatate riderului si pasagerei si sa auzim numai de bine,daca stie careva cune este sa dea si el de veste sa auzim si noi cum se mai simte riderul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar,Doamne fereste dar ce se intampla mai nene cu astia,chiar nu se uita in oglinzi f...i in gura de m....i si cu cine le-a dat permisul.Sanatate riderului si pasagerei si sa auzim numai de bine,daca stie careva cune este sa dea si el de veste sa auzim si noi cum se mai simte riderul.

 

 

era singur pe motor...a fost o tipa care a facut niste poze acolo,sper sa apara.baiatul este internat la bagdazar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai vorbiti de smurd ca si cand ar fi ambulanta de la tara...eu pentru oamenii aia am o foarte mare admiratie ca alearga sa salveze vieti ,si...chiar reusesc in ciuda traficului de cacao care este la noi in bucuresti si a fondurilor destul de mici care li se aloca...se vede ca pun suflet in asta ,nu ca o parte din asistentele de pe ambulantele normale care se trezesc dimineata si zic...aaa...alta zi de munca...nasol...as mai dormi da-i dracu de pacienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai vorbiti de smurd ca si cand ar fi ambulanta de la tara...eu pentru oamenii aia am o foarte mare admiratie ca alearga sa salveze vieti ,si...chiar reusesc in ciuda traficului de cacao care este la noi in bucuresti si a fondurilor destul de mici care li se aloca...se vede ca pun suflet in asta ,nu ca o parte din asistentele de pe ambulantele normale care se trezesc dimineata si zic...aaa...alta zi de munca...nasol...as mai dormi da-i dracu de pacienti.

:wacko:

 

am chemat smurdul in seara cu concertul madonnei ptr un drogat (am aflat dupa). au zis 3 minute. nu au fost 3...dar nu au depasit 5. Mereu altcineva e de vina...smurdul..politia...primaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi pe la ora 15 cam pe la academia de politie pe sos Oltenitei a fost un accident :Yamaha r1 (cred) cu multe modele.cand am ajuns baiatul era intains jos desteptii i au scos casca si incercau sa l intrebe cn e.la prima vedere destul de urat ,fata plina de rani...din spusele martorilor pilotul a venit pe linia de tramvai si unu cu un logan a facut stanga(cica daduse semnal).am stat pana a venit smurdul,care bineinteles ca a venit dupa 15 minute,iar cand au venit nu stiau nici de capul lor.cine il cunoaste pe baiat va rugam sa ne dati detalii!nr motorului nu l stiu,eram prea socat de ce se intampla.doar stiu ca era cu B 02 XXX -nr sub codita.Sanatate si sa auzim ca e ok!baiatul cu aprilia.

inca ceva:motorul la prima vedere dauna totala!

Insanatorire grabnica, ce pot spune ! Dar ma intriga niste lucruri aici. Nu iau apararea nimanui dar sa marcam niste aspecte "din spusele martorilor pilotul a venit pe linia de tramvai", acum sincer nu este pilot ca nu este la curse, este un participant la trafic, un conducator si nu un pilot ( din termenul de pilot inteleg ca gonea cu ea ), cat despre linia de tramvai sincer si-a facut-o cu mana lui. Toti stim ca in cazul in care alegem optiunea ( haide frate ca o tai pe linia de tramvai ) ne expunem la niste riscuri destul de mari, cum ar fi accidente sau chiar retinerea permisului. Indiferent de situati ne asumam raspunderea. Ne facem noua rau in primul rand cat si celui care va fi implicat intr-un eventual accident ( Doamne fereste ! ) ... Deci acum punand cap la cap situatia nu e prea roz. Daca o luam si alfel, in locul motociclistului putea sa fie tramvaiul si sa-l loveasca pe cel cu Loganul dar asa a fost sa fie. Locul nepotrivil la timpul nepotrivit. In rest nu mai comentez nimic. Asfalt uscat si insanatosire grabnica ! Sper sa nu fiu injurat dar trebuie sa acordam atentie acestor lucruri care desi par mici sau minore, ne pun viata in pericol !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cumva e sabin de pe sbz care a facut motoreta dupa placul si gustul lui ? sau a apucat s-o vanda ?

 

A vandut-o de ceva vreme...e aceeasi motoreta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit pe blogu` lu` fetita aia poze de la acc asta... cred .... asta e??? LINK

Frumos din partea ei,asa se face,si cuze de ce am scris mai sus,am inteles gresit ca avea pasagera,scuze inca o data,si multa sanatate riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iau apararea nimanui dar sa marcam niste aspecte "din spusele martorilor pilotul a venit pe linia de tramvai", acum sincer nu este pilot ca nu este la curse, este un participant la trafic, un conducator si nu un pilot ( din termenul de pilot inteleg ca gonea cu ea ), cat despre linia de tramvai sincer si-a facut-o cu mana lui.

Si? E interzisa circulatia pe linia de tramvai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mie drag de ce ce nu cunosc regulile. este cat se poate de permisa circulatia pe linia de tramvai (bineinteles exceptie atunci cand este marcaj cu linie continua) numai refugiile pentru pietoni esti obligat sa le ocolesti prin partea dreapta :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo imediat dupa... Mananca rahat cine spune ca baiatul venea pe linia de tramvai! Era o urma de aprox 6m de frana pe banda 2 exact langa terasamentul sinelor de tramvai. Din cate mi-am putut da seama autoturismul circula intre benzile l si ll cu intentia de a efectua intoarcerea,pentru ca in zona aceea nu e strada la stanga,intentia evidenta era de a intoarce.Deci s-a incadrat intre benzi pentru a reusii sa faca intoarcerea dintr-o bucata. Baiatul a crezut ca poate depasii vazand pozitia autoturismului,dar s-a trezit (clasic deja) cu masina care-i intoarce in fata. A franat, a tras (normal) stanga, a ajuns pe sina de tramvai (care probabil l-a "furat" unde s-a produs impactul in care a "sters" usa soferului.

Nu stiu ce casca purta baiatul,dar era lovit destul de rau la fata si in stare de soc. Lume ca la circ, i-au scos casca, l-au mutat, l-au asezat in fund rezemat de o masina... cretini... Soferul implicat explica oricui il asculta cum a dat el semnal, cum s-a asigurat...imi venea sa-i dau o casca-n dinti, m-am enervat si-am plecat.

Editat de Andrei Silvasanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo imediat dupa... Mananca rahat cine spune ca baiatul venea pe linia de tramvai! Era o urma de aprox 6m de frana pe banda 2 exact langa terasamentul sinelor de tramvai. Din cate mi-am putut da seama autoturismul circula intre benzile l si ll cu intentia de a efectua intoarcerea,pentru ca in zona aceea nu e strada la stanga,intentia evidenta era de a intoarce.Deci s-a incadrat intre benzi pentru a reusii sa faca intoarcerea dintr-o bucata. Baiatul a crezut ca poate depasii vazand pozitia autoturismului,dar s-a trezit (clasic deja) cu masina care-i intoarce in fata. A franat, a tras (normal) stanga, a ajuns pe sina de tramvai (care probabil l-a "furat" unde s-a produs impactul in care a "sters" usa soferului.

Nu stiu ce casca purta baiatul,dar era lovit destul de rau la fata si in stare de soc. Lume ca la circ, i-au scos casca, l-au mutat, l-au asezat in fund rezemat de o masina... cretini... Soferul implicat explica oricui il asculta cum a dat el semnal, cum s-a asigurat...imi venea sa-i dau o casca-n dinti, m-am enervat si-am plecat.

Frumos ar fi ca dupa ce afli cine e protagonistul accidentului sa-l contactezi si sa dai declaratie (eu asa as face).

 

In rest ca a crezut ca poate depasi e greseala de incepatori, daca o masina merge cocait printre benzi fie cauta loc de parcare fie sa intoarca aiurea peste linie dubla continua (asa ca ai 50% sanse sa te plezneasca, si e bine sa scoti din teaca claxonul si eventual chiar si toba la o nesimtire de baraiala), si mai ales ca e criza si scumpetea asta pentru a economisi calorii soferii fie nu semnalizeaza deloc fie doar odata cu intorsul volanului. Bine, de cele mai multe ori dar numai dupa ce a avut deja loc accidentul politistii spun ca soferul ar trebui sa semnalizeze macar cu 3 secunde mai repede (termenii legali sunt 50m la 50km/h si respectiv 100m la 90/100km/h maximum, dar asta dupa niste socoteli da practic cam 3 secunde), dar de, daca intinzi mana sau macar degetul consumi energie, adica niste calorii, si mancarea e scumpa, si e criza mare acuma... Ca sa nu mai spun cate calorii trebuie sa consumi sa iesi din birou pe caldurile astea si sa mergi cu Loganul cu radar sa le faci poze la eroii strazii, poze care eventual pot fi contestate de smecheri cu avocati tari in gura pentru ca radarul e omologat doar sa-ti masoare viteza, nu sa te pozeze cand calci altfel pe bec... Daca nu ati aflat inca, bine ati venit in Absurdistan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatorire grabnica, ce pot spune ! Dar ma intriga niste lucruri aici. Nu iau apararea nimanui dar sa marcam niste aspecte "din spusele martorilor pilotul a venit pe linia de tramvai", acum sincer nu este pilot ca nu este la curse, este un participant la trafic, un conducator si nu un pilot ( din termenul de pilot inteleg ca gonea cu ea ), cat despre linia de tramvai sincer si-a facut-o cu mana lui. Toti stim ca in cazul in care alegem optiunea ( haide frate ca o tai pe linia de tramvai ) ne expunem la niste riscuri destul de mari, cum ar fi accidente sau chiar retinerea permisului. Indiferent de situati ne asumam raspunderea. Ne facem noua rau in primul rand cat si celui care va fi implicat intr-un eventual accident ( Doamne fereste ! ) ... Deci acum punand cap la cap situatia nu e prea roz. Daca o luam si alfel, in locul motociclistului putea sa fie tramvaiul si sa-l loveasca pe cel cu Loganul dar asa a fost sa fie. Locul nepotrivil la timpul nepotrivit. In rest nu mai comentez nimic. Asfalt uscat si insanatosire grabnica ! Sper sa nu fiu injurat dar trebuie sa acordam atentie acestor lucruri care desi par mici sau minore, ne pun viata in pericol !

Si tu ai permis?

Asa a fost sa fie .Cand o sa te bage unu sau una in spital ca nu so uitat ca vi si o intors in fata ta(iti zic ca am patito pe pielea mea) ca nu o zici ca asa o fost sa fie.

 

Si in plus daca dai semnal , asta nu iti acorda dreptu de a intoarce :)

 

Si chestia ii auzi pe soferi : M-am asigurat si nu l-am vazut.Poi daca chiar intorci si e drumul destul de drept mi se pare cam ciudat sa nu vezi,doar daca nu esti atent.Si apropo de remarcile astea de la tastatura.Auzi ca baiatu nu o mers pe linia de tramvai.Multumit ? :wacko:

Editat de RocketBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatorire grabnica, ce pot spune ! Dar ma intriga niste lucruri aici. Nu iau apararea nimanui dar sa marcam niste aspecte "din spusele martorilor pilotul a venit pe linia de tramvai", acum sincer nu este pilot ca nu este la curse, este un participant la trafic, un conducator si nu un pilot ( din termenul de pilot inteleg ca gonea cu ea ), cat despre linia de tramvai sincer si-a facut-o cu mana lui. Toti stim ca in cazul in care alegem optiunea ( haide frate ca o tai pe linia de tramvai ) ne expunem la niste riscuri destul de mari, cum ar fi accidente sau chiar retinerea permisului. Indiferent de situati ne asumam raspunderea. Ne facem noua rau in primul rand cat si celui care va fi implicat intr-un eventual accident ( Doamne fereste ! ) ... Deci acum punand cap la cap situatia nu e prea roz. Daca o luam si alfel, in locul motociclistului putea sa fie tramvaiul si sa-l loveasca pe cel cu Loganul dar asa a fost sa fie. Locul nepotrivil la timpul nepotrivit. In rest nu mai comentez nimic. Asfalt uscat si insanatosire grabnica ! Sper sa nu fiu injurat dar trebuie sa acordam atentie acestor lucruri care desi par mici sau minore, ne pun viata in pericol !

esti praf ..nu comentez mai mult..vorbiti in continuare

Mesaj completat

Si tu ai permis?

Asa a fost sa fie .Cand o sa te bage unu sau una in spital ca nu so uitat ca vi si o intors in fata ta(iti zic ca am patito pe pielea mea) ca nu o zici ca asa o fost sa fie.

 

Si in plus daca dai semnal , asta nu iti acorda dreptu de a intoarce :)

 

Si chestia ii auzi pe soferi : M-am asigurat si nu l-am vazut.Poi daca chiar intorci si e drumul destul de drept mi se pare cam ciudat sa nu vezi,doar daca nu esti atent.Si apropo de remarcile astea de la tastatura.Auzi ca baiatu nu o mers pe linia de tramvai.Multumit ? :wacko:

lasa l frate, omu e preocupat de conotatile cuvantului PILOT, ceea ce este extrem de important (pt un frustrat), mult mai important ca accidentul propriu zis

Mesaj completat

btw, cam mult tupeu pt cineva care e membru de 48 de ore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat de ceva timp ca este la moda sa semnalizezi cu 2 m inainte sa schimbi directia de mers sau chiar sa nu o mai faca de loc cate unul.Cert este ca un semnal folosit regulamentar ne-ar scuti de multe neplaceri.Spun asta din cauza ca eu chiar asa procedez,nu neaparat pt a respecta legea ,ci pt a ma proteja de un chior sau altul care nu isi explica ce caut la un moment dat cu scuterul langa ax ,sau de ce reduc si ma angajez pe dreapta cand virez dreapta.Nu incerc sa dau lectii nimanui ,incerc doar sa spun ca facand acest lucru simplificam condusul si facem ca viitoarele manevre sa fie previzibile pt ceilalti.Incercati sa faceti asta si veti simti ca deplasarile sunt mult mai comode si sigure.Trebuie doar sa semnalizati regulamentar.Nu e mare efortul.Valabil pt toti.

Mesaj completat

Uitasem,trebuie sa gandesti intotdeauna ce gandesc ceilalti .(din spate ,fata sau lateral)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. nasol accidentul. Da l-a trosnit rau judecand dupa starea motoretei. Acu....na imi au si eu cu parerea: in primul rand cred ca a cam avut viteza motoristul, judecand dupa starea motorului. Dupa ce ca e periculos pe sina de tramvai sa-i mai dai si gaz nu e ok. Apoi judecand dupa guma spate si daca frana cred ca se trosnea. Sigur si soferu bou fara indoiala....si fara sa ne miram; sunt din astia all over, din pacate.

Imi pare rau de el, sper sa nu aiba nimic grav, iar noi sa treb sa fim prudenti ca sa nu ajungem subiectzi de topic.

Asa cum am mai spus nu asfaltul uscat te fereste de belele ci felul cum il abordam.

 

sa fiti sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si? E interzisa circulatia pe linia de tramvai?

 

Nu am spus ca e interzisa !

 

Si tu ai permis?

Asa a fost sa fie .Cand o sa te bage unu sau una in spital ca nu so uitat ca vi si o intors in fata ta(iti zic ca am patito pe pielea mea) ca nu o zici ca asa o fost sa fie.

 

Si in plus daca dai semnal , asta nu iti acorda dreptu de a intoarce :P

 

Si chestia ii auzi pe soferi : M-am asigurat si nu l-am vazut.Poi daca chiar intorci si e drumul destul de drept mi se pare cam ciudat sa nu vezi,doar daca nu esti atent.Si apropo de remarcile astea de la tastatura.Auzi ca baiatu nu o mers pe linia de tramvai.Multumit ? :wacko:

 

Ma refeream ca asa a fost sa fie faptul ca l-a lovit pe baiat si nu a lovit alta masina ! Nu te gandii ca vreau raul motociclistilor sau ca nu-mi plac. Din contra va admir pe toti ( cei care au capul pe umeri si nu baietii de magheru ) si in viitorul apropiat o sa fiu si eu pe 2 roti. Banii nu mi-au permis sa ma urc pe 2 roti pana acum. La faza cu semnalul iti dau dreptate. Faptul ca semnalizezi nu-ti acorda si dreptul de a intoarce. Stiu asta ! Iar faptul ca baiatul ar fi mers pe linia de tramvai e din ceea ce am citit si eu aici. Acum ca mi-ai confirmat ca nu a mers nu mai comentez nimic. Dar in cazul in care ar fi mers ar fi avut si el o parte din vina. Acum faptul e consumat. Imi cer scuze fata de cei pe care i-am deranjat !

 

esti praf ..nu comentez mai mult..vorbiti in continuare

Mesaj completat

 

lasa l frate, omu e preocupat de conotatile cuvantului PILOT, ceea ce este extrem de important (pt un frustrat), mult mai important ca accidentul propriu zis

Mesaj completat

btw, cam mult tupeu pt cineva care e membru de 48 de ore

 

Suna cam ciudat PILOT. Eu zic ceea ce spune lumea :) Puradeii de pe marginea drumului care te vad ca mergi cu 120 km pe drum si huruie toba dupa tine aia se bucura si spun "l-ai vazut pe ala?", dar aia mai batrani cara vad doar asa ceva la TV si va vad pe drum zic "uite si la nebunul ala! parca e pilot la curse". Majoritatea oamenilor dupa o varsta traind intr-o alta perioada de timp si ajungand in vremurile noastre, ei asa fac legatura comparativ cu ceea ce vad la TV, adica viteza si mult zgomot = pilot. Si nu incerca sa ma judeci, nu poti si nu sunt frustrat deloc, tu dai impresia ca fiind o persoana frustrata pentru ca te-ai luat de mine cum mi-am permis eu sa ma preocupe conotatiile cuvantului PILOT. E problema mea ! ;) cat despre accident imi pare rau ca s-a intamplat ! Am si eu prieteni motociclisti unul din ei e si el pe forum si mi-ar parea rau daca ar patii ceva, crede-ma. Si iti repet si tie, va admir foarte mult. Cat despre tupeul meu, las la aprecierea tuturor pentru ca faptul ca am postat pe forum nu cred ca tine de tupeul omului. Mi-am exprimat o parere si nu cred ca trebuie sa mi se taie capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de faptul ca va certati altcv mai stiti?are cineva vreo veste?nimeni nu l cunoaste pe baiat?

 

Dar nu ne certam! Ne exprimam opiniile intr-un mod agresiv in care incercam sa ne dam importanta si sa ne aratam tupeul. Cat despre baiat nu stiu nimic. Speram sa se faca bine cat mai repede iar daca cineva are vreo veste sa ne anunte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ne certam! Ne exprimam opiniile intr-un mod agresiv in care incercam sa ne dam importanta si sa ne aratam tupeul. Cat despre baiat nu stiu nimic. Speram sa se faca bine cat mai repede iar daca cineva are vreo veste sa ne anunte !

Eu zic sa o lasam si sa o lasati balta cu off topicul.Asa footem toate topicurile si nu se merita.

Nu cred ca intereseaza peaici pe careva parerea ta despre termenul PILOT.Poate sa fie motociclistul si "sofer" in opinia ta.

Poate o sa se gaseasca careva , sa iti explice prin PM cum sta treaba cu termenul de PILOT (nu tine doar de faptu a conduce rapid).In fine nu are nici o legatura

 

De baiat ce mai stiti?In ce stare se afla?

 

Era un post pe aici in care se zicea ca : Avea sigur viteza mare in ce stare e motoru :wacko:

In ce stare e?R1-le cu care am avut eu accident la aproximativ 100 km/h , a ramas fara furca(da sa rupt furca in 2 din jug).Janta praf...carene etc...

Ne dam cu parerea .Doar deaia e forum.

Taste uscate !

Si insanatosire grabnica pilotului pardon motociclistului ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...