Sari la conținut

Accident mortal Calarasi 9.11.2009!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Accidentul a avut loc pe 9.9.Am vrut s aecvit deta fatidica inversata.)Stefan se numea si avea 25 de ani.Luase sala si de bucurie a baut un sprit si si-a adus aminte ca trebuie sa dea niste ture de oras in treapta 1-a ca sa se auda rateurile mai bine.Informatiile le am de la instructorul lui de la scoala de soferi.Doza mortala-bermude,tricou,bascheti si un 600f4 din 2000.Casca este optiune in functie de maiestria pilotului-prea bune se credea ca sa mai poarte.Spun gurile bune ca era amator si stia ceva stunt,dar anu l-a ajutat sa mai nimereasca curba.Intr-o curba usoara pe varianta Calarasului nu a mai nimerit curba,a pierdut controlul si s-a infipt cu capul intr-un gard de beton imprastiindu-si materia cenusie.Cei de la Smurd ai faceau respiratie gura la gura si aerul ai iesea prin crapatura din cap.Este al doilea accident de anul acesta in Calarasi mortal al unui pseudobiker aflat sub influenta negativa.Odihneasca-se in pace.Chiar si in situatia de fata tot doare.A fost inmormantat azi!RIP!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Accidentul a avut loc pe 9.9.Am vrut s aecvit deta fatidica inversata.)Stefan se numea si avea 25 de ani.Luase sala si de bucurie a baut un sprit si si-a adus aminte ca trebuie sa dea niste ture de oras in treapta 1-a ca sa se auda rateurile mai bine.Informatiile le am de la instructorul lui de la scoala de soferi.Doza mortala-bermude,tricou,bascheti si un 600f4 din 2000.Casca este optiune in functie de maiestria pilotului-prea bune se credea ca sa mai poarte.Spun gurile bune ca era amator si stia ceva stunt,dar anu l-a ajutat sa mai nimereasca curba.Intr-o curba usoara pe varianta Calarasului nu a mai nimerit curba,a pierdut controlul si s-a infipt cu capul intr-un gard de beton imprastiindu-si materia cenusie.Cei de la Smurd ai faceau respiratie gura la gura si aerul ai iesea prin crapatura din cap.Este al doilea accident de anul acesta in Calarasi mortal al unui pseudobiker aflat sub influenta negativa.Odihneasca-se in pace.Chiar si in situatia de fata tot doare.A fost inmormantat azi!RIP!

 

oribila faza cu respiratia gura la gura suierandu-i prin cap.

 

pacat ca a fost nevoie sa ii treaca betonu prin cap pentru a-si baga mintile in cap.pacat de cei din jur care sufera.cat despre el... si-a cautat-o cu lumanarea.Luna asta a inceput cu RIP'uri.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai iarna hai ! ..sa mai prinda si astia mici un Craciun si Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei care au trecut de cealalta parte..

 

Asta saracu' a ajuns descreierat la propriu

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darwin award. O să avem aglomera?ie anul ăsta la decernare.

 

:cheers:

 

u nail it brother!!!

zice acolo ca a dat cu capu de un gard de beton si si-a imprastiat materia cenusie... :cheers:

dupa cum reiese din tipologia eroului se pare ca n-o avut aia multa materie de strins de pe jos.

se stie ca astia cu vitezane is mai tari de cap(altfel nu si-ar lua asa rachete intr-o tara unde nu gasesti 1km de asfalt impecabil) dar iata ca nu suficient de tari incat sa puna in dificultate betonu.

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

 

u nail it brother!!!

zice acolo ca a dat cu capu de un gard de beton si si-a imprastiat materia cenusie... :cheers:

dupa cum reiese din tipologia eroului se pare ca n-o avut aia multa materie de strins de pe jos.

se stie ca astia cu vitezane is mai tari de cap(altfel nu si-ar lua asa rachete intr-o tara unde nu gasesti 1km de asfalt impecabil) dar iata ca nu suficient de tari incat sa puna in dificultate betonu.

on-topic: rip baiatului. pacat sa nu o sa invete nimeni nimic din el

 

off-topic: da da, astia cu vitezane sunt toti niste cocalari... dar parca vitezanele au si suspensie, nu? adica poti sa mergi si pe asfalt mai prost... ma rog, eu nu stiu, eu am doar un scuter...

 

Si stiai ca in curand nu o sa poti sa cumperi un chopper decat dupa un interviu? o sa te puna sa insiri toate albumele care au primit premiul BEST ROCK si sa ai cel putin 10 tricouri negre cu trupe consacrate de rockareala... Moarte celor cu vitezane ca sunt tari de cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on-topic: rip baiatului. pacat sa nu o sa invete nimeni nimic din el

 

din ce sa invete? din baiat ?

ummmm. tari de cap rau vitezanii astia.

 

 

Moarte celor cu vitezane ca sunt tari de cap.

 

nu e nevoie de atitudini atat de fundamentaliste. de aspectu asta se ocupa vitezanii singuri. ati vazut vreunu care sa inceapa pe vitezana la 18-20 de ani si sa ajunga intact la varsta de 30 de ani?

cred ca va ajung degetele de la o singura mana sa-i numarati pe cei care reusesc treaba asta. pe restul de 99% ii gasiti in albumul absolventilor institutului Darwin.

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si stiai ca in curand nu o sa poti sa cumperi un chopper decat dupa un interviu? o sa te puna sa insiri toate albumele care au primit premiul BEST ROCK si sa ai cel putin 10 tricouri negre cu trupe consacrate de rockareala... Moarte celor cu vitezane ca sunt tari de cap.

 

bravo.mi-ai placut!

 

nebun mare hayabusistu cu "descreierat".

 

si lasand prostia omului de-o parte...pacat de el...e viata unui om distrusa din inconstieta (lui...surprinzator).

 

 

Cei care spun laba_rea_la de genu: sa invatzam din accidentele(raul) altora........

o spun sa dea bine pe forum(sa para oameni cumpatati si cu creier-in cap, nu la bronzat pe gard-)...

cand, in realitate...uita sa mai decelereze...baga mana...frate...parca ar fi ultima cursa(si de multe ori e).

 

in loc sa spuneti sa invetzam, sa facem...ce ar fi sa puneti in practica, sa nu fortati intersectiile, sa vedeti culoarea rosie a semaforului(vezii piata presei libere de aseara) si tot asa...

 

si...asa...da...ar incepe ca nr familiilor de motoretisti, sa fie cat mai numeroase de craciun, sa fie bucuroase nu indoliate.

 

 

pacat, sa-i fie tzarana ushoara, si...de unde atata bine...

NUmai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce sa invete? din baiat ?

ummmm. tari de cap rau vitezanii astia.

 

 

 

 

nu e nevoie de atitudini atat de fundamentaliste. de aspectu asta se ocupa vitezanii singuri. ati vazut vreunu care sa inceapa pe vitezana la 18-20 de ani si sa ajunga intact la varsta de 30 de ani?

cred ca va ajung degetele de la o singura mana sa-i numarati pe cei care reusesc treaba asta. pe restul de 99% ii gasiti in albumul absolventilor institutului Darwin.

 

Bai rockere, eu macar nu mi-am luat motocicleta ca sa am prieteni. Noroc ca te-au primit si pe tine intr-un grup de bikeri ca altfel te plimbai singur...

 

La primul quote ma refeream la accident, dar se pare ca esti atat de ratat incat trebuie sa te legi de faptul ca am uitat sa pun un cuvant in plus.

 

Imi e sila de astia ca tine, care se cred superiori doar pentru ca au vantul in plete si asculta rock. Ascult si eu rock, btw, dar nu am facut din asta un stil de viata, insa la tine se pare ca a fost singura varianta sa faci si tu parte dintr-un colectiv... trist trist..

 

Vai de capu meu, am crezut ca esti mai tinerel, dar daca la varsta care o ai gandesti asa e trist... Imi pare rau...

 

Si apropo, svastica aia de la avatar nu te face mai badboy... cum nici pe mine un r6 nu ma face mai destept, mai bun la pat sau mai cocalar... diferenta dintre mine si tine e ca tu esti condus de motocicleta, eu conduc motocicleta...

 

Rock on...

Editat de Dimitris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zic si eu, in calitate de pseudo-incepator (mai am poligonul de dat miercurea asta si echipamentul COMPLET cumparat cu tot atatia bani cat o sa dau si pe motor): ok, invatam din greselile altora. Am citit topicul celalalt cu accidentul din P-ta Presei si chiar am invatat ceva. Semaforul ala e ca dracu, m-a surprins si pe mine cu ceva timp in urma cand eram cu masina. Acolo pot gresi multi, chiar si experimentati, si toti care am citit topicul cu pricina o sa fim mai atenti si asta o sa ne ajute sa evitam eventualele neplaceri.

Dar in cazul de fata ce sa inveti? Imi pare rau pentru dobitocul care a murit dar nu avea ce cauta pe strada. Daca nu te duce capu sa iti iei macar un rahat de casca de 1 milion, care foarte probabil ar fi facut diferenta intre moarte si un cucui, parerea mea e ca faci umbra pamantului degeaba. Si chiar nu ma intereseaza ca era om bun, ca avea prietena sau sotie insarcinata sau o familie cu 7 copii care acum mor de foame, pentru ca in ultima vreme am constatat ca sunt PREA MULTI astia lipsiti de orice fel de bun-simt, responsabilitate si respect pentru ceilalti care isi vad de treaba in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai rockere, eu macar nu mi-am luat motocicleta ca sa am prieteni. Noroc ca te-au primit si pe tine intr-un grup de bikeri ca altfel te plimbai singur...

 

La primul quote ma refeream la accident, dar se pare ca esti atat de ratat incat trebuie sa te legi de faptul ca am uitat sa pun un cuvant in plus.

 

Imi e sila de astia ca tine, care se cred superiori doar pentru ca au vantul in plete si asculta rock. Ascult si eu rock, btw, dar nu am facut din asta un stil de viata, insa la tine se pare ca a fost singura varianta sa faci si tu parte dintr-un colectiv... trist trist..

 

Vai de capu meu, am crezut ca esti mai tinerel, dar daca la varsta care o ai gandesti asa e trist... Imi pare rau...

 

Si apropo, svastica aia de la avatar nu te face mai badboy... cum nici pe mine un r6 nu ma face mai destept, mai bun la pat sau mai cocalar... diferenta dintre mine si tine e ca tu esti condus de motocicleta, eu conduc motocicleta...

 

Rock on...

Ce legatura au iubitorii de choppere, plete in vant si rock cu orizontal de albastu asta ? Lasa-l asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai rockere, eu macar nu mi-am luat motocicleta ca sa am prieteni. Noroc ca te-au primit si pe tine intr-un grup de bikeri ca altfel te plimbai singur...

 

La primul quote ma refeream la accident, dar se pare ca esti atat de ratat incat trebuie sa te legi de faptul ca am uitat sa pun un cuvant in plus.

 

Imi e sila de astia ca tine, care se cred superiori doar pentru ca au vantul in plete si asculta rock. Ascult si eu rock, btw, dar nu am facut din asta un stil de viata, insa la tine se pare ca a fost singura varianta sa faci si tu parte dintr-un colectiv... trist trist..

 

Vai de capu meu, am crezut ca esti mai tinerel, dar daca la varsta care o ai gandesti asa e trist... Imi pare rau...

 

Si apropo, svastica aia de la avatar nu te face mai badboy... cum nici pe mine un r6 nu ma face mai destept, mai bun la pat sau mai cocalar... diferenta dintre mine si tine e ca tu esti condus de motocicleta, eu conduc motocicleta...

 

Rock on...

 

impecabile supozitii. macar una de ar fi adevarata. insa de la un vitezan ce putem astepta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

impecabile supozitii. macar una de ar fi adevarata. insa de la un vitezan ce putem astepta.

Eu am de mult un plan sa-i starpim pe astia cu vitezane de pe forumul sau macar de pe topicul asta de accidente (ca sa-mi scada mie numarul de accidentati), dar din pacate conducerea forumului inca nu si-a dat acordul.

Oricum clar Dimitris e cap de lista pentru cei care trebuie banati un an sau asa ceva ca sa scapam de el...

(Pentru aia tari de cap sau cu cap patrat si vertical anunt ca anuntul de mai sus a fost o parodie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

impecabile supozitii. macar una de ar fi adevarata. insa de la un vitezan ce putem astepta.

Nu e primul forum pe care te faci de ras cu niste replici ieftine care iti tin tie loc de tigari... http://www.noovo.com/posts/2229209?language=en

 

Nu am avut niciodata nimic cu cei care coduc choppere, enduro, etc, din simplul fapt ca daca as avea suficienti bani mi-as cumpara si chopper si enduro si trial si ce mai gasesc...

Dar din cauza celor ca tine, care se cred total superiori fara motiv se ajunge la dispute de genu vitezani vs chopperisti...

 

Au murit si chopperisti ca nu aveau 50, au murit si chopperisti ca mergeau cu tuciul de ulei in cap pe post de casca, si o sa mai moara... asta nu inseamna ca toti sunt prosti...

 

Sper sa iti aduci aminte de varsta care o ai, si sa te comporti ca atare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e primul forum pe care te faci de ras cu niste replici ieftine care iti tin tie loc de tigari...
Nu trebuiau cautate replicile ieftine pe alte site-uri. Cel mai usor erau de gasit la sectiunea Cluj (distractiv a fost atunci cand l-au cautat baietii din zona, sa-l cunoasca). Eu deja m-am saturat sa citesc ceea ce are de spus.

Albastrule, am inteles (eu si multi altii) ca nu suporti pe cei care merg pe motoare cu viteza. Trebuie s-o repeti pe fiecare topic? Ia mai lasa-ne!

Scuzati offtopic-ul.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Albastrule, am inteles (eu si multi altii) ca nu suporti pe cei care merg pe motoare cu viteza. Trebuie s-o repeti pe fiecare topic? Ia mai lasa-ne!

Scuzati offtopic-ul.

da mai da asta e un forum mare si tre sa repet pana afla toti.

poate ca unu se trezeste inainte de actul 3 cand se deslusesc sentimentele si eroul apare pe scena in scaunelu cu tractie integrala.

ca sa fiu mai explicit: din pricina rezultatelor furnizate de statistica accdientelor vitezanele ce depasesc un anume raport cp/kg ar trebui interzise pe drumurile publice. mai ales in tari cu infrastructura rutiera medievala.

pence? nu penca-s eo frustrat sau penca am avut o copilarie nefericita cum s-a mai zis ci penca voi vitezanii nu prea sinteti in stare sa va tineti pe doo roti in trafic. din pacate genetica ne invata ca nu toti se nasc rossi iar vitezanele cer reflexe si pregatire peste media ce o poseda bizonul majoritar. ca zic eo asta chiar n-ar fi mare lucru, m-ati incadra iute la categoria "rudotelieni" (cum o fac multi in pripa) si viata ar merge mai departe.

din pacate eu nu sint decat vocea stridenta a maicii noastre statistica. uitati-va ce inghesuaiala e in fiecare an la ghiseul "Institutului Darwin" unde se fac inscrierile in concursul "Selectia naturala". aia e bugetari domle n-au de unde sa dea atatea premii. nu pricepeti odata? dmnezo primasca sfintele spargeri in figuri prin trafic! bafta multa voua celor cu copilarie preafericita!

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...