Sari la conținut

Sos. Pantelimon


Razorbladed
 Share

Postări Recomandate

In jur de ora 21.30 am ajuns la fata locului. Trecerea de pietoni de langa Mc Donalds - in fata BancPost.

Motocicleta rosie CBR F4i Sport cu numar de inmatriculare B 85 XUK.

Din ce spunea lumea pilotul avea pasager, un barbat de cca. 50 ani a traversat pe trecere pe culoarea rosie. Motocicleta l-a luat in plin si l-a aruncat la vreo 20 metri de trecere. Pieton decedat pe loc. Motociclist si pasager sunt la spital cu rani. Nu stiu starea lor si nu am foto.

Ghinion cu carul.

Ma abtin de la alte comentarii.

Editat de Razorbladed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am poze, acum le descarc. Motociclistul avea pasager fara casca. Nu se stie daca a trecut pe rosu sau nu. Viteza mare. Pieton luat de pe trecere si aruncat 20-30 m. CBR 600 F, rosu. Revin cu poze si detalii peste vreo ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teribilism din partea cui daca nu ai mai multe informatii?!?!

 

Sunt destule informatii, dar se bat cap in cap. Unu' la mana, baiatul era incepator si si-a luat un var venit in vizita la o tura. Se pare ca tura a avut un mic ocol pe la spital. Motocicleta nu mai avea fatza, farul lipsea, carene sparte. Unii zic ca baietii n-aveau casti, altii zic ca aveau. Pana la urma, se pare ca amandoi sunt in afara oricarui pericol. Pietonul in schimb a decedat pe loc. Din ce am discutat cu politistii, acestia spuneau ca pietonul a trecut pe culoarea rosie a semaforului si motocicleta i-a luat in plin. Spuneau ca si ei ancheteaza acum sa vada exact ce si cum. Motocicleta a fost luata de platforma.

 

Ideea e ca locul ala e destul de urat, pentru cine cunoaste zona, stie la ce se asteapta, dar se pare ca si pentru baiatul asta, care e din cartier, experienta nu i-a fost de ajutor in cazul asta. Ideea e ca sunt doua semafoare, unul la distanta de celalalt de vreo 30 m. Se pleaca tare de la primul semafor, iar pietonii mai trec in continuare pe rosu. Daca vii cu viteza, mai prinzi pietoni intarziati pe trecere.

 

RIP pietonului, se pare ca era in varsta de 50+ de ani.

 

Mie mi s-a parut cinic sa pozez, cand un om era intins pe asfalt, fara o lumanare crestineasca la cap si sange pe jos, sa stau sa fac poze. Inca nu am taria necesara! Deja PRO TV-ul si-a luat carne cacalau de la gura casca cand au inceput sa filmeze rudele victimei venite la accident.

 

Au fost multi motociclisti prezenti acolo, circulatie oprita, lume ca la balamuc. Razorbladed a dat destule detalii despre identitatea motociclistului, pentru cine-l cunoaste, stie de unde sa-l ia.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a stricat una bucata soft, am si filmulete intercalate intre poze, dureaza enorm pana mi se descarca si pana aleg foto care nu sunt miscate / stricate de tot.

Rugaminte: stie cineva cu ce se poate blurra o figura IN FILMULET? Am filme format .avi , dar apare si figura decedatului, am nevoie sa protejez identitatea victimei. Daca stie cineva un soft, ceva, care sa faca asta ... banda neagra sau cerculet cu blurr... raman vesnic indatorata

 

 

Nu lucrez nicaieri, asta e buba :( Foarte serios, caut job in jurnalism! Dati in mine cu oferte :blink:

Mesaj completat

Pasagerul in schimb a decedat pe loc. Din ce am discutat cu politistii, acestia spuneau ca pietonul a trecut pe culoarea rosie a

Va rog frumos, fara afirmatii bazate pe .... habar n-am ce!!! decedat nu este decat PIETONUL. Care (pe rosu sau nu) se afla PE TRECERE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a stricat una bucata soft, am si filmulete intercalate intre poze, dureaza enorm pana mi se descarca si pana aleg foto care nu sunt miscate / stricate de tot.

Rugaminte: stie cineva cu ce se poate blurra o figura IN FILMULET? Am filme format .avi , dar apare si figura decedatului, am nevoie sa protejez identitatea victimei. Daca stie cineva un soft, ceva, care sa faca asta ... banda neagra sau cerculet cu blurr... raman vesnic indatorata

 

 

Nu lucrez nicaieri, asta e buba :( Foarte serios, caut job in jurnalism! Dati in mine cu oferte :blink:

Mesaj completat

 

Va rog frumos, fara afirmatii bazate pe .... habar n-am ce!!! decedat nu este decat PIETONUL. Care (pe rosu sau nu) se afla PE TRECERE!

daca era semaforul pe rosu ...imi pare rau ca a decedat dar cu Dzeu inainte ,si-a cam cautat'o ...

Mesaj completat

pai si ne spui si noua daca au avut casti sau nu si in ce stare sa afla?!?!

 

ps: e un post liber de scafandru la RATB...daca te intereseaza... :D

diaconescu tu esti ?=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a stricat una bucata soft, am si filmulete intercalate intre poze, dureaza enorm pana mi se descarca si pana aleg foto care nu sunt miscate / stricate de tot.

Rugaminte: stie cineva cu ce se poate blurra o figura IN FILMULET? Am filme format .avi , dar apare si figura decedatului, am nevoie sa protejez identitatea victimei. Daca stie cineva un soft, ceva, care sa faca asta ... banda neagra sau cerculet cu blurr... raman vesnic indatorata

 

Da, Adobe Premiere, Adobe After Effects.... n-am nici unul instalat!

 

Nu lucrez nicaieri, asta e buba :( Foarte serios, caut job in jurnalism! Dati in mine cu oferte :blink:

Mesaj completat

 

Va rog frumos, fara afirmatii bazate pe .... habar n-am ce!!! decedat nu este decat PIETONUL. Care (pe rosu sau nu) se afla PE TRECERE!

Scuze, era doar o gresala de... tastare. Am editat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

Va rog frumos, fara afirmatii bazate pe .... habar n-am ce!!! decedat nu este decat PIETONUL. Care (pe rosu sau nu) se afla PE TRECERE!

Din punctul tau de vedere e vinovat motociclistul pentru ca a lovit un pieton care traversa pe rosu ?

Ar trebui sa recunosti, la rosu se sta!

Daca tu crezi ca pe trecere poti traversa oricum, chiar si pe rosu, chiar si in fuga,

eu ma rog ca Dumnezeu sa te aiba in paza, dar tin sa iti aduc la cunostinta ca exista niste reguli de circulatie

e o carticica albastra unde scrie despre regulile de circulatie

Era si un cantecel la scoala prin clasa a 2-a parca, suna cam asa.....

Rosu, galben, verde, le-ntalnim pe drum, ne semnalizeaza si mereu ne spun

STOP!

ATENTIE!

ACUM!

Editat de nissin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul tau de vedere e vinovat motociclistul pentru ca a lovit un pieton care traversa pe rosu ?

Ar trebui sa recunosti, la rosu se sta!

Daca tu crezi ca pe trecere poti traversa oricum, chiar si pe rosu, chiar si in fuga,

eu ma rog ca Dumnezeu sa te aiba in paza, dar tin sa iti aduc la cunostinta ca exista niste reguli de circulatie

e o carticica albastra unde scrie despre regulile de circulatie

Era si un cantecel la scoala prin clasa a 2-a parca, suna cam asa.....

Rosu, galben, verde, le-ntalnim pe drum, ne semnalizeaza si mereu ne spun

STOP!

ATENTIE!

ACUM!

nissin, nu stiu ce ai sesizat tu in primul post, dar am spus ca nu se stie daca traversa pe rosu sau nu.

 

FCA, nu compilez ce te-a deranjat. Faptul ca am spus ca nu se stie daca pietonul era pe rosu? Faptul ca am spus ca era pe trecere? Daca ai tu informatii mai precise, te rog sa ni le impartasesti. Pana acum, eu am afirmat niste fapte: pieton pe trecere, nu s-a stabilit ce culoare avea semaforul. Probabil ca se vor cauta inregistrari sau probabil care exista martori care au vazut impactul chiar cand s-a produs. Incearca sa nu mai fii atat de "aflat in treaba" tu, pentru ca nu vad sa fi contribuit cu nimic la topic.

 

Am descarcat foto, selectez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe acolo, veneam de la munca

 

nu am reusit sa fac poze....nu m-am simtit in stare...

 

trec destul de des prin zona aia si am observat ca sunt cam neglijenti pietonii, si a trebuit sa ii ocolesc de multe ori....bineinteles ca treceau pe rosu....sau stateau mult in sosea nerabdatori sa treaca sau sa moara.....

acum nu stiu care e vinovatul dar sper ca cei de pe motor sa fi avut echipament

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am subliniat PE TRECERE, pentru ca in apropierea trecerilor de pietoni, legislatia prevede reducerea vitezei pana la 30 kmh. Deci, geniule, SHHHH!!!! Presteaza un joc de glezne, da?

Nicole, imi placi, joci dur.., dai o bere sa ne cunoastem?! :( Ps Ca sa nu fiu of topic.., niste cursuri gratuite pt pietonii care nu stiu cum se traverseaza strada, nu ar fi indicate?! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am subliniat PE TRECERE, pentru ca in apropierea trecerilor de pietoni, legislatia prevede reducerea vitezei pana la 30 kmh. Deci, geniule, SHHHH!!!! Presteaza un joc de glezne, da?

te-ai referit ca fiind pe rosu sau verde tot motociclist e vinovat.nu incerca sa o intorci aici si nu ne mai vinde gogosi.privind aportul tau la acest topic chiar nu ma intereseaza,si asa intru din an in Paste pe aici .cred ca dorm mai bine la noapte ca ai adus informatii noi .BRAVO GENIULE :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce aveti cu rosu' ala?? la intersectii si treceri de pietoni e de asteptat sa treaca un ametit pe rosu, ar trebui luate masuri(de ce stau alea 2 degete pe frana??)

 

daca trecea un microbuz pe rosu vreo 10m mai incolo in intersectie? incepeti si ziceti "he was dead right as he sped along". acum inteleg ca nu poti sa mergi cu 30 la ora peste tot, da' mai uzam si noi placutele alea?

 

chiar nu mi se pare ok chestia cu "e verde, ii dau"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur de ora 21.30 am ajuns la fata locului. Trecerea de pietoni de langa Mc Donalds - in fata BancPost.

Motocicleta rosie CBR F4i Sport cu numar de inmatriculare B 85 XUK.

Din ce spunea lumea pilotul avea pasager, un barbat de cca. 50 ani a traversat pe trecere pe culoarea rosie. Motocicleta l-a luat in plin si l-a aruncat la vreo 20 metri de trecere. Pieton decedat pe loc. Motociclist si pasager sunt la spital cu rani. Nu stiu starea lor si nu am foto.

Ghinion cu carul.

Ma abtin de la alte comentarii.

Dar tu Nicole, ce intelegi de aici...?

Acesta e primul post, si noi ce vrei sa gandim despre tine cand tu o tii langa ca omul era pe trecere si a murit,

pe rosu sau nu era pe trecere

Si daca era pe trecere pe culoarea rosie a semaforului, e vinovat motociclistul ca nu l-a putut evita ?

Sper ca nu ai permis de conducere, pentru ca daca ai, atunci ai multe lucruri interesante de invatat, foarte multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce aveti cu rosu' ala?? la intersectii si treceri de pietoni e de asteptat sa treaca un ametit pe rosu, ar trebui luate masuri(de ce stau alea 2 degete pe frana??)

 

daca trecea un microbuz pe rosu vreo 10m mai incolo in intersectie? incepeti si ziceti "he was dead right as he sped along". acum inteleg ca nu poti sa mergi cu 30 la ora peste tot, da' mai uzam si noi placutele alea?

 

chiar nu mi se pare ok chestia cu "e verde, ii dau"

corect,dar daca s-a intamplat asta e .motociclistul nu are vina ...daca nu a depasit viteza legala pt drumul respectiv :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai referit ca fiind pe rosu sau verde tot motociclist e vinovat.nu incerca sa o intorci aici si nu ne mai vinde gogosi

arata-mi unde am scris asa ceva!!!. Daca era pe rosu iar expertiza demonstreaza ca motoristul avea peste 100 kmh, CRED ca va fi culpa comuna. Am sa ma interesez cum e exact.

 

@Jean taxi: nu beau bere. Dar poti sa dai tu o chifla la benzinarie si-ti arat pozele in camera, ca iar a crapat softul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce aveti cu rosu' ala?? la intersectii si treceri de pietoni e de asteptat sa treaca un ametit pe rosu, ar trebui luate masuri(de ce stau alea 2 degete pe frana??)

 

daca trecea un microbuz pe rosu vreo 10m mai incolo in intersectie? incepeti si ziceti "he was dead right as he sped along". acum inteleg ca nu poti sa mergi cu 30 la ora peste tot, da' mai uzam si noi placutele alea?

 

chiar nu mi se pare ok chestia cu "e verde, ii dau"

ai dreptate , dar asa cum tu te poti gandi ca sare un ametit , si pietonul se poate uita macar , sau in unele cazuri sa stea la rosu. cel mai rau ma enerveaza sinucigasi care trec pe trecere fara sa se uite. indiferent . incearca sa treci pe trecere in bulgaria sau anglia( parca) , cu gandul ca ai prioritate. o sa mori

Mesaj completat

Care (pe rosu sau nu) se afla PE TRECERE!

 

 

AICI

 

arata-mi unde am scris asa ceva!!!.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...