Sari la conținut

Accident > Emil Racovita (Berceni)


FLAMINGO
 Share

Postări Recomandate

In urma cu vreo 20 minute > accident motor > unde se termina strada Emil Racovita si da in Turnu Magurele. Cand am ajuns eu tocmai venea salvarea.

 

Motor galben (cred ca un Ducati Monster, daca nu, scuze...), motociclist pe jos, dar constient. Il tinea lumea de vorba sa nu se "piarda". :blink: Am facut poze cu telefonul dar nu am cablul de date la mine. O sa le postez dupa amiaza.

 

Daca stie cineva mai multe amanunte, este rugat sa posteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar ... ori si-au reparat dobitocii masinile, ori si-au reparat fraerii motoarele ... a nu se intelege ca toti cei accidentati sunt fraeri ... avem noi clientii nostrii :blink: Santate motoristului !

 

Inclin totusi sa cred ca soarele si caldura de afara sunt principalele cauze cauzatoare... sau aaa am uitat: au inceput scolile, restantele etc. si s-a umplut Bucurestiu da da da ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam naspa cu accidentele astea, aseara cand ma intorceam de la servici am ajuns tocmai cand plecase salvarea cu un nefericit de motociclist, la capatul tramvaiului 14 (Cora), ce fusese tavalit de un pustan la 18-20 ani cu o Vectra, care nu s-a asigurat destul pentru virajul la dreapta. Motociclistul era constient cand a plecat, julituri pe mana stanga si dureri cervicale. Nu avea decat casca! :blink:

Editat de Ghelmeci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea decat casca! :(

 

Adica circula echipat regulamentar...:blink:

 

Ce te miri ca "avea decat casca"...e destul, legea nu-ti cere altceva. Daca tii la pielea ta, e cu totul alta poveste. Asta macar o avea si pe aia, nu ca boul ala de si-a pus creierii la uscat pe gard, tocmai din lispa de casca...

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam naspa cu accidentele astea, aseara cand ma intorceam de la servici am ajuns tocmai cand plecase salvarea cu un nefericit de motociclist, la capatul tramvaiului 14 (Cora), ce fusese tavalit de un pustan la 18-20 ani cu o Vectra, care nu s-a asigurat destul pentru virajul la dreapta. Motociclistul era constient cand a plecat, julituri pe mana stanga si dureri cervicale. Nu avea decat casca! :blink:

 

De unde stii tu ca nu s-a asigurat ala cu Opelul ma rog??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii tu ca nu s-a asigurat ala cu Opelul ma rog??

 

Poate ca s-a asigurat, dar nu destul. Nu cred totusi ca cel de pe motocicleta a fortat o depasire pe dreapta daca soferul avea semnalizarea in functiune si efectua corect manevra, totusi masina era pe banda 2! Eu personal sunt de parere ca a fi sofer nu consta numai in a te feri de cei din trafic, ci sa ii feresc si eu, dar asa cum am mai zis este parerea mea!

Editat de Ghelmeci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu... NU faci dreapta de pe banda 2. Am muscat-o si eu cu un dobi ce a facut dreapta de pe mijlocul drumului, FARA semnalizare. Daca esti pe doi si brusc iti tre sa faci dreapta intai schimbi pe 1 , apoi faci dreapta, CHIAR daca faci astea 2 chestii consecutiv....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din auzite, probabil. Lasa 'atitudinea' jos si roaga-te in continuare.

 

Stai jos ca n-ai nici cea mai vaga idee de ce am pus intrebarea asta ... de ce te bagi tu repede ca musca sti-tu-urmarea ... am pus o intrebare mi s-a raspuns chiar de 2 insi diferiti mai putin tu care n-ai treaba si tre` sa te afirmi ...

 

P.S.: Eu nu ma rog ... nu am pentru cine ... a nu se intelege ca nu CRED! Iar atitudinea asta e. Am crezut ca te-ai obisnuit pana acum cu ea ...

 

Mesaj completat

Poate ca s-a asigurat, dar nu destul. Nu cred totusi ca cel de pe motocicleta a fortat o depasire pe dreapta daca soferul avea semnalizarea in functiune si efectua corect manevra, totusi masina era pe banda 2! Eu personal sunt de parere ca a fi sofer nu consta numai in a te feri de cei din trafic, ci sa ii feresc si eu, dar asa cum am mai zis este parerea mea!

 

Pai inseamna ca n-ai auzit ci ai tras tu o concluzie pe baza tot a unor presupuneri personale care nu zic ca nu sunt pertinente ... hmm .... u no help :blink:

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asta este tot ce am. Telefonul ramasese setat pe "video" si nu pe foto. Deci in loc sa fotografiez, eu am filmat. Abia acum am observat dupa ce am descarcat filmul si urcat pe Youtube. Sper sa nu ma injurati prea tare.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam multe accidente in toamna asta.Concluzia este una singura.Au venit smecherii din tarile calde si au populat iar capitala si....... puicutele cu carnetele luate pe ....oral.

ATENTIE MARE IN TRAFIC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, eu as sice ca nu e monster.

 

Dap, nu prea seamana a Monster. Acum am vazut si eu.

 

Mai nasol este ca in mai ptin de 4 luni am vazut 3 accidente / cazaturi unde implicate au fost vehicule pe 2 roti. Un scuter la care am ajuns putin dupa ce a accidentat o femeie, un choper care a cazut exact in fata mea la stop... si cel de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...