Sari la conținut

Placebo


Don Leoncio
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Insanatosire rapida (avem nevoie de tine )cit despre conservar ....vorbim daca e cazul TU hotarasti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pulitzia a facut poze, poa sa zica orice... Numa sa nu-l imbrobodeasca pe Placebo!!! :)

 

Daca a venit si cu avocatu' (astia "e" perversi) sa nu o intoarca ca la ploiesti (no offence ploiestenilor) si sa scape!!!

 

Recuperare rapida si GRIJA MARE!!!

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea, imi pare nespus de rau sa aud ca si tu ai patit-o :) M-a trecut un fior cand am vazut numele tau in rubrica de accidente ... :baldy:

 

Si totusi .. nu-l lasa sa scape asa usor! ( chestia cu "intoarce si celalat obraz" nu merge aici :crack: )

Insanatosire grabnica, toate cele bune si mare grija :) Sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare shi multzumesc tuturor pentru urari shi ganduri de bine, :baldy:

 

Leoncio a explicat foarte bine momentul accidentului.

 

Repercursiuni:

Conservarului: I-a luat carnetul ... i-a dat dovada de circulatzie pentru 15 zile dar tare'mi ieste frica ca dupa 15 zile o sa-i dea carnetul inapoi, i-a deschis dosar de cercetare penala.

Atat. Daca vreau bani trebuie sa-l amenintz ca-l dau in judecata.

 

Eu: Palma dreapta entorsa la degetul mare. Genunchi stang cam tumefiat shi rashchetat, glezna stanga cat un dovleac. Merg foarte greu shi problema se accentueaza. Geaca varza, pantaloni varza ... motorul este putzin zgariat pe crash bar, oglinda shi aparatoare maner.

Nici eu (din motive medicale) nu prea mai pot sa conduc cel putzin o saptamana. :baldy: :baldy:

 

Idiotul nu numai ca nu s-a asigurat dar a tzashnit in fatza mea cand mai aveam 5 metri de el. Pur shi simplu nu s-a uitat in stanga. Dupa ce m-am ridicat am ridicat motorul iar tipul nici nu m-a ajutat. Statea pur shi simplu shi se uita.

 

La Udrishte cand ne-am intalnit el radea in timp ce eu faceam exercitzii de mers ca sa nu-mi anchilozeze piciorul. Plus ca a declarat ca el s-a asigurat shi era oprit cand eu am intrat in el ... shi asta doar ca am cazut in curba. :)

 

Poze:

post-2444-1146123380_thumb.jpg Conservarul

 

post-2444-1146123493_thumb.jpg genunchiul meu

 

post-2444-1146123551_thumb.jpg Glezna

 

post-2444-1146123609_thumb.jpg degetul mare, ma rog acum foarte mare :what: .

 

 

E, shi acum de ce am pus pozele:

1. nu am avut protectzii decat manushi shi casca ... mergeam la serviciu in costum :) yap, i'm a moron. daca ash fi avut protectzii la viteza aia nu ash fi avut decat mana cu probleme.

2. Accident la 20-30 km/h ... daca ash fi avut 20 km/h mai mult repercursiunile ar fi fost altele. Atentzie mare la idiotzi shi mergetzi cu viteza moderata.

 

Shi acum schema accidentului

 

post-2444-1146124319_thumb.jpg

 

A, inca ceva eu am plecat pe verde pentru facut la stanga. Cine shtie intersectzia shtie cum sunt semafoarele.

 

Chiar shi la viteza aia am avut mare mare noroc. Shi acum: NU motor => DA alcool :crack:

 

PS: multzumesc tuturor pentru sustzinere shi telefoane shi Leoncio shi DMW care au fost acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Politia a constat ca vehiculele au avut impact, atunci trebuiau sa consemneze si locul in care s-a produs.

Daca el era oprit in prima banda, e de vina.

Dar daca ridea in fata mea, ii mutam fata la spate cu tot cu politistii in fata. Sincer.

Oricum, iti doresc insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea, tu pe un asemenea bizon cu pene vrei sa'l lasi in pace?? Du'te la IML cu constatarea pe care ti'au facut'o in service la municipal :) si e posibil sa'ti dea peste 10 zile de ingrijiri medicale. daca ai un asemenea act in mana i'l arati lui gigel si... mai departe.. suma ceruta e in functie de tine.

tipul care mi'a iesit mie in fata macar era speriat si smerit, dar, vorba lui IPMAN, daca imi radea in fata ii faceam portiera guler.

io nu l'as lasa sa scape asa lejer, mai ales la ce caracter infect are... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima!

 

P.S.

Vreti campanii anti-accidente? Atunci ardeti la singe specimenele astea imputite precum soferul in discutie prin orice mijloace. Permis luat, si gaura serioasa in portofel. Actionat in judecata, etc. Si orice alte "metode" mai sint :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca ai fost la spital Mirceo, ca daca te-ai dus ii face dosaru imediat.

Cat despre recuperat banii, nu te infuria. Ca sa isi recupereze permisul va trebui sa spui tu ca esti ok cu el. Eu zic sa dai la udriste declaratie ca vrei sa-l dai in judecata, si el o sa-ti plateasca paguba doar ca sa nu il dai in judecata. eu asa am facut si a mers (mi-a dat asigurarea pentru motor si a stat fara permis 6 luni pana am semnat eu ca nu il dau in judecata).

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea,

 

Desi nu te cunosc personal sper sa nu te superi ca iti folosesc numele mic.

Nu il lasa sa scape fara sa plateasca. Daca tu stai acasa si mai si suferi trebuie sa fi compensat. In plus reparatiile la motocicleta trebuie sa nu te coste nimic. Cand oamenii vin cu avocati si mai sunt si nesimtiti nu trebuiesc iertati.

Ai grija de glezna ca nu arata foarte bine. Recuperare rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-abia acu ajung si eu la net. Mi-a zis nevasta-mea ieri la telefon si cand am auzit ca era si Leoncio, am intrebat-o dc mai traieste conservaru. Ma bucur ca nu ai nimic grav. Totusi iti urez recuperare rapida ca am inteles ca-ti face probleme glezna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar vina imbecilului. Stiu intersecia aia bine, pt ca e aproape de mine si trec aproape zilnic pe acolo.

 

PT mine e clar: ORICE sofer implicat intr-un accident incearca sa se scoata basma curata, indiferent de cat de vinovat e. MAI ALES cand vine vorba de un motociclist.

 

Deci maimutza aia soferista, s-a comportat exact ca urmare a traficului agresiv din Bucuresti.

Vina lui, sper sa plateasca.

Eu deja nu ma mai astept la bun simt in trafic.

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS: multzumesc tuturor pentru sustzinere shi telefoane shi Leoncio shi DMW care au fost acolo.

 

:) :) :crack:

 

e obligatzie de club, incalcam statutu daca ma faceam ca nu te bag in seama cand am trecut pe langa tine :what: :ok: ;)

 

noi sa fim sanatoshi!!!!

ARDE-L!!!

 

sa-tzi ia costum de munca nou dintr-un material care nu se shifoneaza ca sa potzi sa-tzi pui protectziile!!! :baldy: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

La Udrishte cand ne-am intalnit el radea in timp ce eu faceam exercitzii de mers ca sa nu-mi anchilozeze piciorul. Plus ca a declarat ca el s-a asigurat shi era oprit cand eu am intrat in el ... shi asta doar ca am cazut in curba. :crack:

 

....

2. Accident la 20-30 km/h ... daca ash fi avut 20 km/h mai mult repercursiunile ar fi fost altele. Atentzie mare la idiotzi shi mergetzi cu viteza moderata.

...

 

Chiar shi la viteza aia am avut mare mare noroc. Shi acum: NU motor => DA alcool :baldy:

 

...

Ce excroc! :) In loc sa-ti pupe talpile ca ai tras singur ponoasele imbecilitatii lui!

Fa-i cadou poza aia unde sta langa masina si tancul tau sta perpendicular pe ea. Intreaba-l ce crede, cum s-ar fi simtit daca erai la fel de bun sofer ca el si intrai cu nesimtirea lui in el!?

Evident, pe el conserva l-ar fi protejat mai mult dar tot nu cred ca i-ar mai fi ars de bancuri cu cazutul in curba!!!

Este crestinesc sa-l ierti, este comod (daca-ti poti permite financiar) sa-l dai naibii si sa-ti vezi de treaba, dar este camaraderesc fata de noi, ceilalti motociclisti, sa nu-l lasi sa plece fara lectia invatata!!!

 

Bafta si, inca o data, insanatosire grabnica si fara sechele! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...