Sari la conținut

Accident Grav In Vaslui 29-04-2006


orestte
 Share

Postări Recomandate

in vaslui zona industriala sambata pe la orele 8.30 alex (motociclistul, transalp) se deplasa u vre-o 60km/h cand un taran obosit si cum mai vreti voi a intors in loc conserva impactul fiind inevitabil pt alex.....dupa poze pot zice ca a scapat cu zile si ca cineva acolo sus a avut grija de el scapand doar cu o mana in ghips, un dinte rupt si limba muscata...

insanatosire cat mai rapida!!

ATENTIE LA NEATENTIE!!!

P.S. multumesc lui iulian si alex pt acordul dat sa pun pozele pe net

post-669-1146469247_thumb.jpg

post-669-1146469291_thumb.jpg

post-669-1146469321_thumb.jpg

post-669-1146469351_thumb.jpg

post-669-1146469384_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica lui Alex!

 

Parca e din carte luat accidentul, ar trebui sa vada cat mai multi conservati pozele, poate-nteleg ca nu sunt chiar atat de protejati de tabla. Presupun ca soferul nu a ramas complet nesifonat nici el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, mi se pare mie sau sunt mai multe accidente pana acum fata de anul trecut? Incredibil! Si toate sunt cu: "sofer neatent a intors masina fara sa se asigure"... OCHII IN PATRU ca de dobitoci e plin!!!

 

 

Bine ca totul e OK. In cazul asta, cel putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca arunci ochii in patru, asemenea faze sunt extrem de greu de evitat, ba daca ai viteza e aproape imposibil! Sar idiotii din coloane de masini sau de "nicaieri" si intorc brusc fara semnal exact PESTE MOTOCICLETA sau foarte putin in fatza ei! Lenea de a se asigura e mare si vorba cuiva de aici: sa mai zica acuma "lasa ba ca nu ma loveste pe mine in conserva". Uite ca da! :)

 

Insanatosire grabnica baiatului! :) Si sa faca fierul cat mai repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele astea ar trebui puse pe un forum 'liber' (gen Softpedia) unde soferii sa poata vedea ca o colivie de tabla nu-i apara de bulire (in cazul asta sunt destul de sigur ca birjarul conservei are minim o mana, un picior si niste coate rupte).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii doresc sa treaca cu succes peste perioada de febra si durere din tot corpul si sa urce in sa cat mai repede.

Cat despre conservar - sa plateasca ce are de platit, ca si alti pietoni neatenti care nu se obosesc sa se uite atunci cand trec strada. Mai zicea cineva pe forum ca mama prostilor e intotdeauna gravida. Atunci noi de ce sa fim tatal prostilor si sa ne para rau de toti idiotii care provoaca necazuri pe strada pentru ca nu sunt in stare sa-si urneasca neuronul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica lui alex iar conservarul sa deschida punga !

in zona aia soferii sunt cam tzarani de felul lor si nici nu se gandesc macar ca poate sa apara o motocicleta in calea lor :) cu un jaf de dacie se cred stapanii soselelor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica lui alex

despre motor ce sa spun....nu stiu daca nu e afectat cadrul....o sa isi altul in cel mai rau caz ( africa ) dupa cum vroia

duminica era oarecum bine ca am vb cu el dar inca socat dupa cum spunea

sanatate maxima alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva o sa-i spuna ca, daca era o masina in loc de motocicleta, era deja mort, sunt curios ce va spune soferul?!!

Pariez pe: "Daca era masina nu mai intorceam."

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pariez pe: "Daca era masina nu mai intorceam."

Sper ca nu este asa.Insanatosire rapida lui Alex

 

 

Cele mai multe posturi le am la rubrica Accidente : 346 in un an si 3 saptamani !! :moto: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica lui alex iar conservarul sa deschida punga !

in zona aia soferii sunt cam tzarani de felul lor si nici nu se gandesc macar ca poate sa apara o motocicleta in calea lor :ok: cu un jaf de dacie se cred stapanii soselelor :)

Nu cred sincer, ca soferul si-ar fi dorit un accident, eu cred ca prea multi suntem saraci, suparati, obositi de grijile casei de a aduce o paine pe masa si nu suntem prea pregatiti pentru aceste fenomene numite motociclism si biciclism care au luat amploare foarte mare in ultimii ani, un lucru benefic dealtfel, dar de aici si numarul crescut de accidente de la an la an. Sa speram insa la mai bine.

 

Desi nu il cunosc, ii urez multa sanatate lui Alex si soferului. Bine ca s-a terminat cu bine :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In penultima poza se vad pe acoperisul masinii trei lovituri, infundate, inconjurate cu rosu.. Oare acolo s-a lovit motociclistul cand a zburat peste masina? Sau de ce le-au subliniat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sincer, ca soferul si-ar fi dorit un accident, eu cred ca prea multi suntem saraci, suparati, obositi de grijile casei de a aduce o paine pe masa si nu suntem prea pregatiti pentru aceste fenomene numite motociclism si biciclism care au luat amploare foarte mare in ultimii ani, un lucru benefic dealtfel, dar de aici si numarul crescut de accidente de la an la an. Sa speram insa la mai bine.

 

Desi nu il cunosc, ii urez multa sanatate lui Alex si soferului. Bine ca s-a terminat cu bine :ok:

 

\

normal ca nu si-a dorit sa faca accident dar nici nu a fost indeajuns de atent sa nu faca! iar daca neatentia apare datorita saraciei, supararii, oboselii (SAU MAI RAU , CA NU SUNTEM PREGATITI!)atunci pardon...SA STEA ACASA! :moto: eu sincer nu cred ca sunt prea multi care sa urce pe motor atunci cand sunt suparati, obositi etc.

si daca totusi au luat amploare(motociclismul, biciclismul) atunci OCHII MARI CASCATI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu este asa.Insanatosire rapida lui Alex

Cele mai multe posturi le am la rubrica Accidente : 346 in un an si 3 saptamani !! :moto: :ok:

 

 

reptile draga, tu ai cam mult timp liber... si mancarici la degete...

in timp ce unii isi umplu timpul scriind posturi cat mai multe pe un forum, altii ami si muncesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...