Sari la conținut

Ce Parere Aveti?


kcuf_di
 Share

Postări Recomandate

La cum arata site-ul, nici nu m-as apropia de produse :) ; defapt din pozele care sunt pe pagina nici n-am reusit sa-mi dau seama cum arata produsele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la omologare caci nu este valabila in RO! Nu au trecut pe la RAR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la omologare caci nu este valabila in RO! Nu au trecut pe la RAR!

 

 

tu esti cel mai in masura sa ne spui daca sunt similare produsele. Seamana mult gopop cu ce am vazut la ei pe site . Seamana sau e identic ? asteptam raspuns de la gopop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as lua un asemenea scooter deoarece numele nu inspira nici un fel de seriozitate si incredere.

Parca ar fii pe vreama cu regimul comunist . :ok:)

Nu cred ca este chiar asa prost,adica e un fel de Dacie-cat e noua si are garantie merge - cat numai are garantie a si inceput sa cada usor , usor :moto:

 

 

Decizia e a ta ! Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, din pozele de pe site, asa cum s-a mai spus nu prea ai cum sa-ti dai seama de "look" ce sa mai vorbim de calitate, dar poate o sa ne facem o impresie la SMAEB 2006, am vazut ca o sa aiba stand Lastunel (sau ma rog, cine o sa-l prezinte...) :moto:

 

:ok: ia ghiciti cine este No.1 http://www.smaeb.ro/2006/participanti/

 

Hai sa nu fiu/fim rai si sa ne formam idei preconcepute.

 

Salutari cu farul si asfalt uscat!

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu sint GoPOP.

2. Au omologare RAR, corect.

3. Despre calitate nu pot spune deoarece nici ei nus tiu mai nimic.

Piese nu prea au insa vor veni peste 3-5 luni cu siguranta.

4. Furnizorul lor este unul la inceput pe piata.

 

NU NE COMPARAM!

SINTEM MAI BUNI, avem si fete MAI FRUMOASE LA STAND!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu sint GoPOP.

2. Au omologare RAR, corect.

3. Despre calitate nu pot spune deoarece nici ei nus tiu mai nimic.

Piese nu prea au insa vor veni peste 3-5 luni cu siguranta.

4. Furnizorul lor este unul la inceput pe piata.

 

NU NE COMPARAM!

SINTEM MAI BUNI, avem si fete MAI FRUMOASE LA STAND!

 

Salut. De aratat arata bine, adica hai sa fim seriosi arata mai bine decat scuterele FB. Calitativ poate o sa aflam mai multe detalii atunci cand vor incepe oamenii sa-si ia Lastunele :ok: , pentru ca isi vor lua unii cu siguranta. La 35 de milioane si la cum gandesc romanii si la cat de haios este, hai sa fim seriosi, este doar o chestiune de timp. Romanul fara nici o suparare o sa dea 35 de milioane in loc de mai mult pe un FB sau GoPOP, sau daca are bani o sa-si ia altceva mai strainez. Poate gresesc, dar eu consider ca asta este mentalitatea romanilor. Despre calitate, eu cred ca ar merge pentru Bucuresti, dar de faza cu piesele, imi suna atat de cunoscuta " o sa vina in 3-5 luni" incat nici nu vreau sa-mi aduc aminte faptul ca si pentru Daelim-ul meu inca nu au venit piesele din Korea, dupa aproape 1 an.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu sint GoPOP.

2. Au omologare RAR, corect.

3. Despre calitate nu pot spune deoarece nici ei nus tiu mai nimic.

Piese nu prea au insa vor veni peste 3-5 luni cu siguranta.

4. Furnizorul lor este unul la inceput pe piata.

 

NU NE COMPARAM!

SINTEM MAI BUNI, avem si fete MAI FRUMOASE LA STAND!

 

Salutari,

 

Gopop, te rog lamureste-ne:

 

1. De unde stii (unde putem verifica) daca au/n-au omologare RAR?

2. Cum definesti factorul "calitate" la scuterele chinezesti?

3. Spune-ne si noua care este furnizorul lor :blink: si de unde stii ca este la "inceput de piata"?

 

Multumesc.

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Gopop, te rog lamureste-ne:

 

1. De unde stii (unde putem verifica) daca au/n-au omologare RAR?

2. Cum definesti factorul "calitate" la scuterele chinezesti?

3. Spune-ne si noua care este furnizorul lor :blink: si de unde stii ca este la "inceput de piata"?

 

Multumesc.

B)

 

Salve, ma bag si eu ca musca-n ciorba.

Sambata am fost si eu la SMAEB si am vb cu cei care prezentau Lastunelul si Cashcheta si asa am aflat de omologare individuala RAR, ca Moped (45km/h si 49cmc). Dupa cum se poate observa, GoPOP a postat vineri seara, probabil ca tot la SMAEB a intrebat si el, parerea mea!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :lol: ... :lol: daca mai stateam 1 an imi luam 2 Lastunele in lok de S-Five :lol: (Glumesc!) :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am deschis topicul asta mai mult pentru numele tampit ce au ales sa-l dea produsului. Nu ma intereseaza sa cumpar sau ceva. Eram totusi curios de ce poate, iar voi erati cei mai in masura sa va dati cu parerea. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Omologarea RAR nu am vazut-o insa au spus ca au si asa este deoarece deoarece fac carti de identitate la fiecare scuter vandut.

2. Au 20 si ceva de scutere pe stoc iar piese aduc in 3 luni pentru ca este scump transportul. Ei vand de fapt altceva si incearca sa vada daca merge si cu scuterele. Nu au service deoacamdata sa le tina garantiile.

3. Calitatea eu o definesc functie de mai multi parametri: executia finisajelor, gama de culori, service garantie si existenta pieselor de schimb, capacitate rulaj stoc, data infintarii firmei furnizoare, resursele producatorului, piata de desfacere a producatorului, numar de unitati vandute anterior de catre producator, prezenta pe forumurile de specialitate unde se pot vedea ce probleme prezinta produsul in functionare in timp, etc.

 

In baza acestor criterii GoPOP se incadreaza la categoria PREMIUM a scuterelor chinezesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai vaz o marca ii zice euro scuter si sunt identice cele de 49 cu cele gopop sau fb de 49.mi-a zis cineva ca daca te duci in china si cumperi un container itzi pun aia ce nume vrei pe ele , pt ca ele defapt sunt no name ( era vb de aer conditionat ... etc). cred ca asa e faza si cu astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu vom avea un posesor de Lastunel, care sa fie obiectiv si sa ne spuna parerile si impresiile lui, constatare din utilizarea produsului, nu putem sa stim exact, cat de bune, calitative si placute sunt la utilizare. La fel si despre fiabilitate.

Hai sa nu ne mai dam cu parerea, ca Baloo si sa stricam imaginea unei firme la inceput de drum (in acest domeniu) si a unor scutere, care poate, cine stie, peste cativa ani o sa impanzeasca Bucurestiul. Daca sunt fiabile si comode, de ce nu si-ar lua lumea? Pentru ca ieftine sunt, chiar cele mai ieftine scutere de pe piata din Bucuresti, cel putin din cate stiu eu.

 

De ce nu si-ar lua lumea? Va spun eu pentru ca venim noi toti si spunem ca daca nu scrie Piagio sau Gilera sau Peugeot sau Yamaha sau orice alt brand de renume, nu e bun. Total GRESIT! Ce daca nu ai Nike in picioare nu esti incaltat?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :blink: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie, sau chiar am vazut pe link-ul asta, la showroom , un Peugeot Speedfight2???

 

Decat un Lastunel sau un First Bike nou (sau orice alt model chinezesc si cica "ecologic"), mai bine un Piaggio, Aprilia sau Peugeot second. Oricand is mai bune astea. Eu ma dau cu un Gilera Runner de 2 ani. L-am luat second si inca nu i-am facut motoru (vreau sa zic ca inca mai ajunge la 100 de km/h). Deci ganditi-va bine cand va luati ceva. Decat 50 de mil unul nou, mai bine 30 de mil unul second.

Editat de Buggy12000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

stiu ca este un topic vechi dar am gasit in libertatea rasfoind foile pana la sport la anunturi acest mic anunt :lol: un prieten cu care eram in masina (necunoscator de scutere) a fost chiar uimit de pret :crack: faza cu livrarea oriunde in tara imi place , in rest ........nimic altceva :D

 

 

 

stiu ca este un topic vechi dar am gasit in libertatea rasfoind foile pana la sport la anunturi acest mic anunt :D un prieten cu care eram in masina (necunoscator de scutere) a fost chiar uimit de pret :D faza cu livrarea oriunde in tara imi place , in rest ........nimic altceva :kick:

post-10332-1155333218_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i aia frate ,LASTUNEL si CASCHETA? Un nou motiv sa murim de ris? Numai numele si ma ia inima. "Ia zi frate,ce motor ai?" "Am un scuter Lastunel." Hells Angels original,micatia-si. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 7 months later...

la noi in satu mare se importeaza d-astea in prostie....am avut si eu ''bucuria'' sa fac o tura cu unul, sa va spun un pont: dak aveti tendinte sportive fugiti de ele......dak nu, sunt destul de bunisoare..........dar........dak n-ar fi limitate la 45!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fugiti de eleeeeeeee :cheers: ! acum pe bune, mai bine iti iei ceva la mana a 2-a de firma decat unul chinezesc nou! astia din china...scot acolo o rapandula pe 2 roti si dau cu ligheanu' pe scari ca sa le numeasca...(barsht sau harsht etc :cheers: )

PAREREA MEA

i-auzi "Marca LASTUNEL este cea mai inovativa marca de scutere care isi face debutul pe piata din Romania .

" :cheers:))))

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...