Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Salut

 

Ia spune-ne si noua ce suplimente ai luat pentru slabit si care a functionat.

Mersi. :)

 

 

Hihihi, uite inca un gras ^_^

 

So...era o vreme cand efedrina nu era interzisa, iar un produs gen xenadrine care continea efedrina facea minuni in combinatie cu exercitiile de tip aerob. Din pacate efedrina a fost interiza iar ce exista acum pe piata, ca si fat burners, sunt mai mult bazate pe cafeina si tot felul de substante extrase din plante.

 

Ce am incercat eu:

 

Xenadrine: fara efedina - rezultate multumitoare nu fantastice; nu m-a convins indeajuns incat sa revin la acest produs.

 

Hydroxycut Hardcore - capsule normale (nu cu lichid) - le-am simtit foate bine, si-au facut treaba, insa la acest produs chiar trebuie sa faci sport altfel o iei razna datorita continutului f mare de cafeina.

 

Hydroxycut Hardcore X Ignition Stix (pulbere solubila) - cred ca si un placebo actiona mai bine. In afara de asta aveam pulsul f ridicat si ma simteam extrem de agitat. Ca sa nu mai vb de somn care devenise o adevarata aventura.

 

Pe langa asta am mai incercat cu ceva timp in urma ceva produse insa slabe nedemne de tinut minte.

 

Acum, partea de dieta/programe de slabire tine foarte mult si de tipul somatic; eu sunt endomorf, predispus la ingrasare rapida (show me a cookie and I`ll put some weight just looking). Tipul meu somatic are plusuri si minusuri, gen te ingrasi foarte repede dar acumulezi rapid masa musculara sau metabolizezi mai greu insa te bucuri de conformatie osoasa puterica.

Asadar degeaba iei produse pt slabit daca nu corelezi acest lucru cu o dieta decenta si un program sportiv aerob (nu fiare, e utopic slabitul in sala de forta).

 

Pt cei care fac sport frecvent exista la polul opus ceva hardcore dpdv al slabitului, o combinatie intre efedrina-cafeina-aspirina care, cum ar zice frantzuzu`, "is the shit". Insa efedrina e ilegala cam peste tot in EU (singura sursa fiind pastilele pt epileptici, de fapt aia e efedrina folosita de sportivi :D) dar in continuare, cel putin in Romania, poti sa ti-o achizitionezi f usor. Insa chiar trebuie avut grija cu dozarea acestei formule, pentru ca risti sa iti plece inima din cutia toracica.

 

 

 

@J

Niko:de la "gras" (172cm-81-82-83-84 kg...........mda,e in functie de cardio sau fara,si cele 1-2 beri zilnic.....:) ,dar oricum mai mult de 85 de vreo 6 luni in nici un caz) la "gras",tu ce doresti,sa scapi de 25 de kg intr-o luna,sa arati bine o saptamina,si apoi sa revii de unde ai plecat,sau sa ajungi undeva unde esti multumit si acolo sa iti impui sa te mentii????

Personal,repet,in calitatea mea de "gras",prefer sa ma chinui sa dau jos (sunt convins ca daca scap de bere iese din mine un mic bred pit) cu cardio,sala,ceva abtineri/regim de la potol (oricum nu minc porc),decit sa iau chestii,sa arat bine,just for a short while.

Puii mei,in final e vorba de oameni normali,nu de artisti/sportivi ,oameni care trebuie sa scape de kg extra in no time.

Am la sala,un personaj,ce a mai mers pe la concursuri ,cu ghilimele la concurs,si am vazut poze cu el.

Arata,exact ca aia de pe pagina revistelor de culturism.Piele,si sub piele muschiul super bine definit.

Nu mai stiu exact ce anume contine "coctailul" ce se ia cu citeva luni inainte de un concurs,pentru a arata "perfect" in ziua x,dar stiu ca unul din ingrediente era apa distilata.

Asadar,daca doriti sa aratati tot timpul ca aia,o sa intreb din nou,si cine are tupeu (prostie) sa incerce.

Repet,exact ca cei din reviste:piele si sub doar muschi.Grasime ,cred 0.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6speed apa distilata se bea doar inainte de concurs, pt minim de hidratare si lipsa retentiei.

 

niko: incearca hydroxycut hardcore x dar capsule (cu lichid in ele).

 

Vis a vis de alimentatie: singura carne care intra-n mine e cea de peste; nimic altceva. In rest ovo-lacto-vegetarian. Motivele sunt iarasi f multe, dar cele mai importante sunt legate de calitatea proteinei (cred ca deja stim cu totii ca puii din galantar sunt mai dopati decat ronnie coleman).

 

Singura problema pe care o am si care nu`mi da voie sa accesez the six packs, sunt dulciurile si pizza; ma abtin eroic de la ele insa o zi pe saptamana e sacrificata ca sa satisfac bestia din mine ^_^ (pizza evident, vegi :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai eu va intrebam de luat in greutate nu de slabit in pana mea !! be ON TOPIC !! ^_^

 

pai topicul e general, nu se refera doar la luare in greutate :D

 

Vrei sa iei in greutate? Pe scurt suplimente nutitive si sala de forta. Daca ai arderile mai ceva ca in cuptorul de la Sidex, atunci metabolismul n-o sa te lase sa te ingrasi de buna voie (btw ingrasatul chiar nu e sanatos, deci luarea in greutate prin ingrasare dauneaza grav sanatatii :) ).

 

Suplimente: antioxidanti (iti vor incetini arderile) + complex de proteine cu carbohidrati.

 

Mancare: cam pe acelasi principiu, carbohidrati + proteine.

 

Sala: exercitii cu greutati, program specific pt cresterea in masa musculara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai eu va intrebam de luat in greutate nu de slabit in pana mea !! be ON TOPIC !! ^_^

 

 

daca aveai bunul simt sa citesti doar citeva paginii,din discutie,aveai deja raspunsul la intrebare.

dupa felul in care te manifesti e clar ca esti un tip ce vrea doar muschi de show off.............cocalar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai eu va intrebam de luat in greutate nu de slabit in pana mea !! be ON TOPIC !! ^_^

I AM ON TOPIC.

BAI , daca maninci beton , rupi fiarele si nu mai stai toata ziua pe MyneleTV , o sa arati beton. Proteine , carbohidrati , tot ce trebuie.

BAI , pune o poza cu tine.

BAI , zi ce antrenamente faci.

BAI , nu ne mai lua cu bai , ca nu ne sperii si citeste topicul cu atentie.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveai bunul simt sa citesti doar citeva paginii,din discutie,aveai deja raspunsul la intrebare.

dupa felul in care te manifesti e clar ca esti un tip ce vrea doar muschi de show off.............cocalar

 

ok mami, imi pare rau.

Mesaj completat

I AM ON TOPIC.

BAI , daca maninci beton , rupi fiarele si nu mai stai toata ziua pe MyneleTV , o sa arati beton. Proteine , carbohidrati , tot ce trebuie.

BAI , pune o poza cu tine.

BAI , zi ce antrenamente faci.

BAI , nu ne mai lua cu bai , ca nu ne sperii si citeste topicul cu atentie.

 

bai l-am citit cu atentie. antrenamente si programe, cred ca stiu destul de multe. ma interesa DOAR ce proteine luati, cu concetrat mare proteic. povestile de mai sus nu ma ajuta cu nimic. daca a luat cineva niste proteine bune, la un pret rezonabil, sa le posteze ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei , descrie-te putin , asa , de curiozitate. Program , cit ridici , etc. Daca vrei si se poate.

 

lil-san, nu inteleg de ce:) am tot scris pe forum programele pe care le urmez eu. nu are sens sa stau iar sa claparesc greutati, zile, pauze, serii. ma intereseaza doar daca cineva de aici, a folosit vrun supliment nutritiv cu concentrat proteic ridicat ( de zer) si a avut succes cu el. O firma, si un nume ....

 

uite de ex. eu am incercat de la UNIVERSAL - ultra whey pro - dar sunt tarate. aia bat campii pe eticheta. + de asta are gust de perete.

 

am uitat sa pun "bai"

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde stii ce gust are peretele ? ^_^)

 

ultra whey pro contine whey concentrate; isolate e cel mai bun, se absoarbe cel mai repede si in proportia cea mai mare. Exista produse mixate, whey isolate-concentrate care sunt cel mai bun raport pret-calitate.

 

Ca si brand pot sa-ti zic ca exista o gramada de producatori care fac genul asta de supliment. Optimum Nutrition, Optimum Health, Universal, Reflex, SCI Nutrition si multi altii.

 

Focalizeaza-te pe cateva aspecte esentiale: antrenament gandit, mancare corespunzatoare (2g proteina / kg corp si dublu de carbo) si somn. Tine minte ca noptile pierdute si alcoolul in exces echivaleaza cu un RESET la ce te-ai chinuit sa cladesti timp de o saptamana de antrenamente.

 

PS: sper ca nu faci parte din categoria "daca rad o cutie de 2 kile de proteina ma dublez", altfel discutiile astea nu-si mai au rostul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti gasi mai multe informatii la mine pe blog. cum sa slabiti, ce sa mancati, culturism etc

 

 

interesant blogul tau...

presupun ca ai teminat Fefs.Din ce ai scris acolo sunt unele chesti chiar ok... dar rezultatele pe tine lasa de dorit.Nu te antrena dupa carte, ci antreneaza-te dupa cum simti.Cunoaste-ti proprile limite si lucreaza acolo.Nu zic sa fi masiv ci sa fi lucrat.Sa se vada muschiul ca exista.

Mesaj completat

bai eu va intrebam de luat in greutate nu de slabit in pana mea !! be ON TOPIC !! ^_^

 

 

ce limbaj de mahala...

in fine..

 

vrei produse de luat in greutate?pentru a lua in greutate ai urmatoarele variante

mananca, antreneaza-te corespunzator si apoi suplimentele naturale.

 

lumea aici incearca sa iti excite neuronul cu pricina... dar tu tot insisti sa auzi povesti cu caluti verzi pe pereti.daca eu iti zic de un produs tu o sa il cumperi doar pentru ca in cazul meu a avut succes?

ai si tu ochisori si poti cauta pe net si sa citesti ceea ce te intereseaza.pentru ca tu iti cunosti organismul.oamenii te-au intrebat ce gen esti,ce arderi ai, ce mod de viata,cum te antrenezi, varsta etc.

toate astea conteaza pentru alegerea unui antrenament si a unuor suplimente naturale.

fi cuminte si intelege profunzimea celor scrise de mine.altfel o sa ajungi sa te faci ca o gogoasa cu naposim si proteine cu galeata.

pari sa fi genul care asta cauta.cantitate nu calitate.... ok e alegerea ta.fiecare face ce vrea cu corpul sau.doar ca eu sustim antrenamentul si viata sanatoasa.daca vrei rezultate rapide nu o sa ai nici o sansa cu proteine.cine vrea rezultate pentru sezonul de maiouri mulate sar la anabolizante.cres, dospesc si apoi .... se dezmulfa.

sa nu ai impresia ca un produs care da rezultate pe o anumita persoana o sa aibe acelasi efect la alta persoana.

parerea mea...

oricum bafta la luat de greutate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lil-san, nu inteleg de ce:) am tot scris pe forum programele pe care le urmez eu. nu are sens sa stau iar sa claparesc greutati, zile, pauze, serii. ma intereseaza doar daca cineva de aici, a folosit vrun supliment nutritiv cu concentrat proteic ridicat ( de zer) si a avut succes cu el. O firma, si un nume ....

 

uite de ex. eu am incercat de la UNIVERSAL - ultra whey pro - dar sunt tarate. aia bat campii pe eticheta. + de asta are gust de perete.

 

am uitat sa pun "bai"

Ah , scuze , in cazul asta. Nu am mai citit tot topicul si probabil nu am vazut unde ziceai de programul tau de antrenament.

Din experienta mea proprie pot sa spun ca nu am stiut niciodata ce suplimente sa-mi cumpar. O suta de mii de firme , de compozitii , de substante , tre' sa fii chimist. In principiu ,de Weider au auzit toti , ok. In rest , eu am mers pe principiul sa nu coste nici enorm (nu vreau sa platesc un nume) si sa aiba proteine din belsug. Carbohidratii ii bagam eu , la greu , iar despre gust , ce sa zic ? Era o vreme cind asi fi supt su puwla , ca sa mai iau 1 kil'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat Hydroxicut Hardcore din ala...am dat o galagie de bani pe el, daca nu are nici un efect iti fac papusica voodoo si ma apuc de intepat! ;)

 

Am zis eu ceva de hydroxycut ? :laugh:

 

PS: succes, ia-l fix cum scrie in indicatii, eventual o doza inainte de antrenament (aerob), incearca sa nu iei cu mai putin de 4-5 ore inainte de ora de culcare si evident ai grija si cu dieta. Ce fel de hydroxycut? Da-mi un link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stiam ca esti crazy sa cumperi dinasta iti puteam sugera Lipo 6 Black,pe care cineva de la mine de la sala,care arata bine,in sensul ca are 6 packul la purtator,mi l-a recomandat.Cei de la sala,care il cunosc de mai mult timp decit mine,zic,la fel cum imi spunea si el,ca "he used to be real fat".

Nu am incercat,nu stiu,dar omul arata fain,ca definire,si nivel de grasime.

Din ce am citit pe net,toata lumea il lauda,ca fiind mega bun,fara efecte secundare.

Daca voi avea bani si tupeu sa incerc,voi scrie aici rezultatele.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am primit feedback pozitiv de la cineva care a folosit Lipo 6 Black insa nu m-am pronuntat pentru ca nu l-am testat eu. Probabil o sa-l incerc.

Cum am zis, singurul care a lucrat a fost hydroxycut capsule; acum depinde si de metabolism, la unii poate avea efecte spectaculoase, la altii mai subtire sau deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la hidroxycut sa le luati cu minim 4 ore inainte de somn.contin cofeina.sa evitati cafeaua,si bauturile care contin cofeina.ca puteti avea palpitatii la inima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am vazut ca in mare discutiile de aici se rezuma la slabit. dat jos din greutate / definit, etc. iata un produs de la plafar care stiu ca face minuni. nu l-am incercat personal, dar am auzit numai lucruri bune despre el. am si citit cateva chestii si toate erau incurajatoare. L-carnitine se numeste si am inteles ca stimuleaza arderile din organism in cazul in care faci miscare / sala. ( un baiat de la 110 kile, in 3 luni a ajuns la 75 ... cu l-carninite + nutritie corespunzatoare)

 

(@ 6spid - poate tie iti stimuleaza si putin din materia cenusie - daca mai ai vrunpic ramas in bibilica :P ) - si da ai ghicit, nu stiam ce sa fac, cum sa fac un post sa ma iau de tine. ca esti un cocalar care se pozeaza cu ochelarii de soare.

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...