Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

gixxx ti-am trimis acum vreo 4-5 zile un pm, sper daca ai timp sa-mi raspunzi la el.

 

am facut azi la sala 3 poze; dupa 2 luni de antrenament serios, odihna 6-7 ore pe zi, alimentatie zic eu buna.

suplimente nutritive: animal pack, storm si o proteina

 

poze anterioare nu am ca sa va arat o diferenta, dar este va spun, aveam burtica si mult mai putina masa

 

 

fain tattoo.

da jos textila sa vedem restu......

piciorusele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca toata lumea face susu fluosforescent de la animal pack, dar pe toata lumea o aud ca este f bun, ...in fine..

piciorusele cam praf, poate la pulpa e cat de cat acceptabil, dar gambele sunt subtiri....picioare nu prea fac la sala ci joc de 2 ori pe saptamana fotbal...cred ca e cazul sa ma apuc si de picioare.

 

Inainte la picoare faceam asa:

4 serii x 8-10 rep geno

3 x 8-10 rep presa

3 x8-10 rep la un aparat care stau pe burta si lucreaza partea din spate a pulpei

gambe fac cat rezist :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator M.O.T.O.

Sushu colorat ???? Ce e sushu , un fel de pisu , sau caca ? Oricum , orice ar fi , e cam dubios , nu ? Pe mine personal ma cam sperie.

Ce am folosit la viata mea ? Pai , proteine . Si mincare. Si somn. Cind am avut chef , am alergat , nu ca sa slabesc , pt. conditie fizica. La un moment dat , alergam cam mult , asa ca am lasat-o mai moale. Dar asa vad eu antrenamentul pt. slabire. Aerobice si regim. Chimicalele ma cam sperie. Sint adeptul chestiilor naturale.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

colorat si puturos daca baga animal pack... si eu am luat cateva portii mai demult.Nu imi plac deloc, pastile uriase cat o boaba de fasole, abia le ingurgitam.

Cel mai bine e sa faci natural , dar vitaminele ca tablete sunt necesare.Cu atat mai mult pe parcursul iernii, pentru ca nu mai consumam atat de multe fructe si legume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta spun si eu de 3 ani incoace :))

o sa vezi ca dupa primele 5-6 luni, daca inca mai mergi - o sa se integreze in programul tau zilnic. e mai mult o chestie de mentalitate / vointza decat de efort fizic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valoarea IMC-ului tau este: 29.70 - Supraponderal

 

asta e un calcul simplu, dar sunt mai multe metode mai precise de masurare.

oricum pe el momentan il intereseaza sa slabeasca si sa isi monitorizele progresul.Ideal ar fi sa isi masoare circumferintele.:(

iar daca as fi in locul lui pe la 85 deja as incepe sa bag si greutati, combinat cu fat burning.sa fie si masa musculara pe cand ajungi la 80 de kg.chiar daca dureaza mai mult, rezultatul merita tot efortul.

el la inaltimea lui ar trebui sa aibe cam 80 de kg.daca ajunge acolo dau o bere :)

Mesaj completat

92,5 and counting ........................ :)

 

 

:D foarte bine, cu pasi mici dar siguri ajungi la scopul propus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dimineata te cantaresti dupa ce ai fost la toaleta sper. :)

Pun si eu 2 poze pe aici si un mic antrenament care pt mine cel putin intra foarte bine.

Practic incerc sa lucrez tot corpul in 3 zile, dar programul meu saptamanal include 4 zile de sala si 1 2 de piscina

(inseamna ca fac unul din cele 3 antrenamente de 2 ori pe sapamana in functie de ce grupe sunt "mai odihnite")

 

 

prima zi

1. Piept cu spate

Cum lucrez: 8 serii spate 8 piept

4 impins la inclinat cu gantere

4 fluturari

4 tractiuni cu cu priza larga

4 ramat

Toate aceste serii le fac altercate = o serie spate, o serie piept

15-20 de minute alergat pe banda

 

a doua zi

2. Abdomen lombar

3 serii abdomen inferior

3 serii mediu si superior

3 laterali

3 flexii

3 extensii

3 indreptari cu bara

4-6 serii de genoflexiuni greutate medie spre mica

 

a treia zi

pauza sau piscina o zi

 

 

a patra zi

3. biceps triceps umeri

8 serii biceps (4 serii cu 4 de fiecare data cam alatceva in general prefer lucrul cu greutatile libere...bara sau gantere)

8 serii triceps (4 cu 4 tot exercitii diferite de fiecare data ..tot greutati libere)

12-20 de min alergat

 

a 5 a pauza o zi

 

a 6 a zi repet unul dintre antrenamente

 

a 7 a zi pauza sau piscina

 

 

Tin sa mentionez ca 8 serii am observat ca este un numar perfect pt o grupa musculara sa lucrez exact cat ii trebuie, inainte faceam cam 14 15 serii aveeam mia multe antrenamente, dar

parca acum se simt mult mia bine

 

Pauzele intre seriis unt scurte tinand cont ca tot timpul alternez adica de ex daca am biceps triceps umeri fac biceps, umeri, triceps si repet...tot asa

 

antrenametul dureaza maxim o ora si 15 min o ora si jumatate daca ma lafai.

 

Nu arat grozav ....dar e ok, 1,83 inaltime 87 kg

 

post-11089-1291798055_thumb.jpg

post-11089-1291798087_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,dar totusi 1 kg ? :D

 

 

da se poate..

cantareste-te dupa ce mergi la toaleta dimineata. atunci e cel mai elocvent.

gol si pe interior si exterior :)

 

si nu te cantarii zilnic, ca mai variaza . cel mai bine e sa o faci saptamanal.la fel si masuratoarea poti sa o faci saptamanal nu zilnic.rezultatele apar in saptamani nu in cateva ore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timpul zilei sunt pierderi fizilogice de apa, care se acopera peste noapte. De ex pierderea apei din cartilajele vertebrale cauzeaza variatia de inaltime dintre dimineata si seara.

 

In functie de cat ti-a iesit necesarul caloric zilnic, impartit la cate mese mananci, ar trebui sa iti faci o imagine asupra cinei si a continutului ei caloric. De preferat, seara, e bine sa ai un raport de glucide fata de proteine si lipide mai mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

au abandonat toti topicul asta?

 

o fi de la vreme, o fi de la genetica, important e ca azi m-a chinuit tare umarul dept cand am lucrat pieptul, chiar daca l-am incalzit f bine.....aveti voi vreo solutie? mentionez ca nu fortez ci merg pe ideea repetarilor, ultima serie fiind 5-6 repetari a 90kg

 

numai bine si spor la ridicat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au abandonat toti topicul asta?

 

o fi de la vreme, o fi de la genetica, important e ca azi m-a chinuit tare umarul dept cand am lucrat pieptul, chiar daca l-am incalzit f bine.....aveti voi vreo solutie? mentionez ca nu fortez ci merg pe ideea repetarilor, ultima serie fiind 5-6 repetari a 90kg

 

numai bine si spor la ridicat!

 

 

hmm te doare tare?daca da eu zic sa o lasi mai moale.poate nu ai executat corect exercitiul cand te-ai fortat.

coiful rotatorilor e des bulit de catre culturisti

http://www.informatiamedicala.ro/boli/Afec...rilor--128.html

 

 

totul ok in rest?

baga ceva poze :rolleyes: revitalizeaza topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am apucat acum 4 ani , primi 2 ani m-am tinut bine apoi au aparut niste probleme , luam niste pastile pt cosuri si nu aveam voie sa fac efort si 9 luni am stat pe dreapta , dupa am inceput iar dar nu am m-ai reusit sa fac performantele acelea , de forta in special si asta m-a descurajat ca nu puteam sa imi revin nici dupa 3 luni . Acum trag cand am chef si timp , tot un fel de microb este,e ca si pasiunea cu motoarele, cand imi vine trebuie sa ma duc ca altfel nu ma simt bine . Astazi am avut asa o stare si am fost , poza facuta acum. Pot sa spun ca am incercat cu tot felu' de pastile si proteine dar nu cresteam in masa si in forta . M-a gandesc sa bag steroizi , putini sa nu dau ortu' popi. :rolleyes: Pai ori suntem muschiulosi ori numai suntem. :rolleyes:

post-60224-1293038234_thumb.jpg

Editat de GJ 00 VEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

foarte misto.cred ca iti da un boost de adrenalina ha?

Mesaj completat

M-am apucat acum 4 ani , primi 2 ani m-am tinut bine apoi au aparut niste probleme , luam niste pastile pt cosuri si nu aveam voie sa fac efort si 9 luni am stat pe dreapta , dupa am inceput iar dar nu am m-ai reusit sa fac performantele acelea , de forta in special si asta m-a descurajat ca nu puteam sa imi revin nici dupa 3 luni . Acum trag cand am chef si timp , tot un fel de microb este,e ca si pasiunea cu motoarele, cand imi vine trebuie sa ma duc ca altfel nu ma simt bine . Astazi am avut asa o stare si am fost , poza facuta acum. Pot sa spun ca am incercat cu tot felu' de pastile si proteine dar nu cresteam in masa si in forta . M-a gandesc sa bag steroizi , putini sa nu dau ortu' popi. :) Pai ori suntem muschiulosi ori numai suntem. :)

 

 

pai nu ai cum sa iti revi la starea de apogeu care ai avut-o cand te-ai lasat de sala, cu siguranta nu in 3 luni de sala.nu te descuraja si nu lua injectii ca nu vei rezolva nimic pe termen lung , doar asa pe trimestru si apoi iti revi la starea initiala.parearea mea.

fa sala nu farmacie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...