Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mi-am adus gantera de 5kg si am realizat ca nu mai am rezistenta la repetari multe, adica peste 20, ceea ce este numai bine pt mine acum. o sa pot sa trag de ea 2-3 luni fara sa o schimb.

se vede diferenta dupa un singur antrenament. mai am febra la 3 zile dupa deci e perfect.

azi am facut triceps cu ea, dar nu mult, ca am examene si trebuie sa sculptez nu sa fiu "paralizata"

 

sunt f multumita ca suplimentul care desi s-a terminat acum cateva zile, mi-a dat un "boost" ( as vrea io bust) total si am inceput sa depun. sa fie oare de la glicemie/insulina? adica aport mai mare de carbo=crestere a glicemiei, respuns al insulinei etc etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt produse mult mai bune ca cele de la Pro,la preturi asemanatoare sau apropiate (rau) de cele de la Pro.

reclama e mama comertului.

 

Daca tot te-ai apucat sa vorbesti despre asta, ar trebui sa enumeri produsele si brandurile care le produc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mai mentionat intru in categoria picioarelor de carbon si cam firave. Cum le cresc dar fara sa sala?

Ideea e ca le lucrez la diferite aparate, cat mai izolat ca si grupa de muschi pentru a nu forta spatele si nici genunchii, port si niste protectii de neopren la genunchi insa dupa un antrenament in care lucrand pentru masa cresc treptat si greutatile, am un mic disconfort la genunchi.

Cum le-as mai putea lucra pentru masa musculara fara insa un antrenamt tapan de cardio in care sa pierd tot ce am pus pe mine pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dezvoltat f mult picioarele,ajungand de la niste "betze" de piciare,la picoare f bine dezvoltate(cvadriceps+fesieri+biceps femural),ceva gen sprinteri, prin fandari cu gantere,nu forteaza coloana si daca faci miscare de coborare mai lenta si pe urcare faci cu explozie,dar sa nu faci cursa completa,adica muschiul sa fie mereu in tensiune(isotensiune) e un exercitiu f eficient. Insa nu uita ca inainte sa incalzesti bine genunchii si eventual poti folosi niste bandaje pentru articulatii,pentru sustinere sunt foarte bune,si se gasesc cam in toate magazinele de articole sportive.

 

De asemenea poti incerca si geno pe un picior executate in aceasi maniera ca si fandarile(isotensiune).Aceste 2 exercitii le poti face in superseturi pentru o eficienta excelenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot te-ai apucat sa vorbesti despre asta, ar trebui sa enumeri produsele si brandurile care le produc.

 

 

eu folosesc suplimente bune ( am rezultate de la ele) si ok la pret.

nu le pot da numele din diferite motive.

stiu doar atit: anul 2010 ,internetul e la un pret ok,avem acces la informatie la greu,plati online se pot face easy,nu suntem obligati sa cumparam doar ce gasim pe piata.

Ramin la parerea,ca,in acest sport,conteaza tot :mincare,antrenament,odihna.Unul fara altul nu poate duce la rezultate.

Decit sa dau banii pe ceva ce e ok la pret,si mult ca si cantitate,dar in loc sa cresc cu 2-3 kg/luna,cresc poate cu 1/luna,prefer sa string bani si sa cumpar ceva bun.

Poate logica me a nu e cea mai buna,poate sunt si alte pareri legate de acest "subiect",dar eu vad problema asa.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

logica ta e foarte buna, insa sunt curios ce suplimente folosesti! nici eu nu sunt adeptul suplimentelor promovate cu japca. Defapt, sincer sa fiu, nu prea am folosit. Nu poti sa scrii din motive total subiective, sau crezi ca nu ai voie sa scrii aici? In cazul din urma, poti sa scrii linistit. sau, da`mi un piem.

Editat de adrian9292
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motivele pentru care nu doresc sa scriu aici ,printre altele,e unul simplu,si anume,lumea ar spune ca le fac reclama.

acum ceva timp,intrebam ,ca parere,despre "biznisul" cu suplimente.

din acest motiv,consider ca a da nume,a spune ceva despre un produs,nu e tocmai "ortodox",sau cel putin e putin lipsit de bun simt.

am mai recomandat aceste produse,in ideea ca "io folosesc de ceva timp,am rezultate cu ele,mai am si pe altii care le folosesc si sunt happy",si aici ,pe piem.

nu doresc sa "bag pe git" la nimeni nimic.

mi-as dori,foarte foarte mult,sa devenim mai atenti cu ce bagam in noi ( plec de la ideea ca oricum,grosul celor care folosesc habar nu avem ,exact,100%,ce contin suplimentele,stim doar ca "bai,cresti"),sa dam mai mult pe calitate decit pe cantitate.

daca in continuare doresti info,cu mare placere pe piem.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur, te intelg perfect.

Dar de obicei regulile sunt in felul urmator: ai voie sa scrii numele produsului, ai voie sa zici ca ti-a mers bine cu el, ai voie sa faci comparatii, insa nu ai voie sa comentezi negativ un produs sau o firma. eu asa stiu..

 

Da-mi pm cu produsele, cum ti-a mers cu ele &detalii. multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi timp de 2 ore,cum se antreneaza un nebun.

branch warren.

steroizi sau nu,nu ma intereseaza.

omul este o masina.

intensitatea antrenamentului m-a lsat fara cuvinte.

un clip cu acest film:

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator SEKTU

Nu am pofta de mincare. Ce ma sfatuiti ???

Stiu , e cald. Dar antrenamentul ar trebui sa-mi fac pofta de mincare. Ma enerveaza faptul , ca desi trag tare , nu simt nevoia sa maninc pe masura.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa fi avut o alimentatie mai incarcata in ultima perioada. Mananca cateva zile mai light, fara grasimi. Fa-ti intre mese chestii reci, niste shake-uri, banane, capsuni etc sau branza cu smantana si cu zahar s.a.

Editat de kcuf_di
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema asta o am si eu, nu suport caldura si ma da peste cap din toate punctele de vedere.

Solutia pentru lipsa poftei de mancare e una cam ciudata la mine: incerc sa mananc lucrurile reci :blbl: fara sa le mai incalzesc. Au inceput sa-mi placa salatele si mai nou sunt BFF cu capsunile si nectarinele :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator SEKTU

Ok , dar eu ma refeream la ceva mai consistent. Adica , cefe la gratar , orez fiert , paste , alte cefe , cotlete si ce mai are porcu' mai bun. Cantitati din tot ce-i bun si place stomacului (desi papilele gustative sint localizate in cavitatea bucala).

Daca trag tare , nu-i normal sa maninc cit mai bine si cit mai mult ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok , dar eu ma refeream la ceva mai consistent. Adica , cefe la gratar , orez fiert , paste , alte cefe , cotlete si ce mai are porcu' mai bun. Cantitati din tot ce-i bun si place stomacului (desi papilele gustative sint localizate in cavitatea bucala).

Daca trag tare , nu-i normal sa maninc cit mai bine si cit mai mult ?

 

corpul iti cere tot ce are nevoie. invata sa ai incredere in el. :ok:

 

nu cere - inseamna ca are rezerve. sau nu simte nevoia de mai mult. sau nu tragi tu chiar atat de tare cat crezi... ca ar cere sau ai claca. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb putin subiectul si vin cu in set de nelamuriri, ce exercitii/activitati (nu neaparat care tin de sala) ar fi recomandate pentru urmatoarele lucruri:

 

dezvoltarea cutiei toracice

cresterea capacitatii vitale si a ventilatiei pulmonare;

cresterea amplitudinii miscarilor respiratorii;

stimularea circulatiei sangvine;

dezvoltarea musculaturii toracice;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb putin subiectul si vin cu in set de nelamuriri, ce exercitii/activitati (nu neaparat care tin de sala) ar fi recomandate pentru urmatoarele lucruri:

 

dezvoltarea cutiei toracice-scheletul osos nu mai creste

cresterea capacitatii vitale si a ventilatiei pulmonare-antrenamente aerobe: alergare, inot

cresterea amplitudinii miscarilor respiratorii- dezvoltarea musculaturii accesorii(muschii intercostali)

stimularea circulatiei sangvine- cred ca te referi la crestera fluxului periferic, e o consecinta a sportului

dezvoltarea musculaturii toracice: muschii toracici sunt alcatuiti din muschii dorsali, muschii intercostali si muschii centurii scapulare. Metode de a-i dezvolta: flotari, tractiuni, inot, exercitii cu greutati etc

Ai facut o spirometrie sau de ce intrebi? Fumezi?

Editat de kcuf_di
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator SEKTU

Deturnez discutia si intreb daca nu exista ceva pastile pt. marirea poftei de mincare ? Trag destul de tare de fiare , de 3 ori pe saptamina , tot corpul la fiecare antrenament , exercitii compuse , nu izolare. Dar nu maninc decit de 2 ori pe zi , nu foarte mult. Nu ma simt epuizat , vreau doar sa maresc numarul de calorii , pt. a cistiga greutate , nu numai forta. Suplimente nu folosesc , doar maninc ce maninca toata lumea. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pastile cu gramada..dar nu prea te ajuta.

Baga un complex de vitamine si minerale( aka daily formula, care e pt buzunarele romanului. 2 pastile pe zi), niste spirulina sau/(si) steroizi. Acestia(exceptand cativa) stimuleaza foarte mult pofta de mancare. Nerecomandat, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator SEKTU

Murim , fratilor , de caldura. Eu unu' , nu mai pot. Aer conditionat inca nu am montat in curte , deci ma sufoc cu spor. Voi ce mai face-ti , antrenamnte la greu ? Sau si pe voi va afecteaza caldura ? De dormit , nu pot , de mincat , e greu , imi fierbe organizmul. da' nu ma las. Succes si voua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac repetari mai putine intre 9 si 6.Beau multa apa,si fac pauzele intre aparate putin mai lungi.In rest cu alimentatia nu am treaba.Mananc multe fructe acum, 2 shakeuri de proteine pe zi.Unul dupa antrenament si unul inainte de culcare.

Sper sa ma mentin la 75 de kg, acum vreau sa ma fibrez putin ca daca tot e cald de ce nu :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator SEKTU

Am "inventat" urcatul scarilor , cu o sarcina in spate. Iau sarcina in spate si fiindca nu am scari in curte , urc alternativ pe o chestie care e , oricum , e mai inalta decit o treapta. Ajuta la cardio ceva de speriat. Faci preinfarct cu sarcina in spate. Pe caldura asta , e tot ce-mi trebuie pt. un drum , numai dus , in Valhala. Daca "ce nu te ucide , te face mai puternic" , eu urmeaza sa devin deosebit de puternic. Un fel de fandari , ce sa mai.

Ma tin in 85 kg , cu mare greutate. Cind o sa mai cresc si eu ? Planul era 90 kg , anu' asta , da' tre' sa dau Planeta in judecata , ca prea a dat drumu' la caldura , la mine pe mosie.

Gixxule , cu cit bagi geno , maximal , si cite repetari ? Ca sa am eu un etalon , sa ma compar cu cineva(mai bun). Te rog mult.

Asfalt uscat si biceps mare.

Editat de SEKTU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...