Sari la conținut

2 mai 2006 - Accident La 270km/h


alexcbr80
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci VA ROG FRUMOS.....NU II MAI CRITICATI....acum sunt la 2m in pamant asa ca va rog lasati-i sa se Odihneasca in PACE.....care ia cunoscut si vrea sa spuna lucruri frumoase despre ei foarte bine....

Dacă vrei să spui ceva cinstit despre ei trebuie să spui Âşi bune Âşi rele. Dacă relatezi numai istorii frumoase Âşi le creezi o imagine diferită de viața lor reală e ca Âşi cum îi mai ucizi odată, pentru că îl omori pe cel care a fost cu adevărat Âşi inventezi un altul mai agreabil decât a fost în viață.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci VA ROG FRUMOS.....NU II MAI CRITICATI....acum sunt la 2m in pamant asa ca va rog lasati-i sa se Odihneasca in PACE.....care ia cunoscut si vrea sa spuna lucruri frumoase despre ei foarte bine....

 

MAMA ! 270 KM / H ? MAMA CE SMECHER ! TARE RAU ! SI A SARIT 1 KM PE CAMP MOTORU' ? MAMA !!! O BUSA ? WOW !!!! SI L-A NIMERIT SI PE UNU PE CAMP ! MAMA ! DOSARELE "X" !!! CE GHINION !!! R.I.P :moto: :ok: :) :blink: :crack: :crack: :crack: :lol:

 

ASA E MAI BINE ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a murit un om nevinovat (chiar 2 ) .. daca aveau 100 , luau dambul, cadeau, dar taranul avea sanse sa scape si ei la fel ... dumnezeu sa ii ierte am tot zis..dar ne bagam caul in teava de esapament, ca strutii in nisip, si nu vedem ca cel care conducea, din cauza vitezei excesive a omorat doi oameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarka mai bine te spanzuri si iesi mai castigat.....nu am zis sa nu zici si rele...ci ma refeream sa nu ii mai criticati atat ca mergeau prea tare....oricum nu stiu ce lucruri rele au facut ei erau extraordinari.... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-zeu sai odihneasca in pace pe Casa si Fara.

 

Mai bine nu va mai dat atata cu presupusul. Eu sunt din Hunedoara si mi-au fost si prieteni ffff buni.

 

1. nu aveau mai mult de 170 km/h

2. nu a explodat motorul. la un Hayabusa de 1300 nu se blocheaza nici cilindirii, nu ramane nici fara frane. (Pur si simplu neatentia)

 

Asa arata motocicleta dupa accident !

 

 

R.I.P. VETI RAMANE IN SUFLETELE NOASTRE

post-10173-1146762802_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P!!!

Tarka are dreptate!

asta-i adevarul

imi pare rau pt familiile celor 3

mai ales pt. sotia si copiii taranului care acum practic nu mai au nici un viitor

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarka mai bine te spanzuri si iesi mai castigat.....nu am zis sa nu zici si rele...ci ma refeream sa nu ii mai criticati atat ca mergeau prea tare....oricum nu stiu ce lucruri rele au facut ei erau extraordinari.... :)

 

M-ai inteles gresit.Imi pare rau pentru prietenii tai si iti inteleg supararea,dar sper ca atunci cand o sa te mai linistesti ,o sa intelegi ca a critica este una si a comenta obiectiv o chestie e alta.Nu i-am cunoscut si atunci nu pot spune nici lucruri bune nici rele despre ei (nu eu scrisesem asta oricum).Tu ai fost prietenul lor si stii mai bine cu siguranta ca au fost niste oamenii extraordinari care au facut numai lucruri bune.Atunci din pacate au facut unul sigur rau si asta a avut consecinte foarte grave, iar asta este realitatea fie ca vrei sa intelegi sau nu.

 

Trebuie facut ceva sa nu mai intre toti biciclistii pe forumul nostru. :ok:

 

Era vorba de mine ? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Sunt unul dintre motociclisti care au participat la inmormintare,avind in vedere ca stau destul de aproape de Hunedoara.Nu i-am cunoscut pe baietii astia 2 dar am considerat ca din respect pt ei si pt familiile lor trebuie sa particip la funerarii. Trecind peste toate cele (viteza mult prea mare,dupa unii,defectiune tehnica dupa altii,ghinion sau orice altceva) vreau sa spun un singur lucru: familiile celor 2 au trecut la 1 metru de mine-nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva -si am vazut poate pt o secunda expresia de pe fata sotiei unuia dintre cei 2 baieti.Poate cei care au pierdut pe cineva drag au trecut prin asa ceva si stiu ce vreau sa spun...nu pot sa descriu in cuvinte ceea ce am simtit in momentele alea. Au gresit sau nu, asta doar Dumnezeu decide!

R.I.P.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Au gresit sau nu, asta doar Dumnezeu decide!

R.I.P.

Bye!

A decis...

Unii au noroc si scapa dintr-o vitejie de genu cu viata, raman cu lectia pe viata invatata si multuesc lui Dumnezeu pentru bulan, altii nu invata nimic si isi reiau activitatile, iar altii.... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAMA ! 270 KM / H ? MAMA CE SMECHER ! TARE RAU ! SI A SARIT 1 KM PE CAMP MOTORU' ? MAMA !!! O BUSA ? WOW !!!! SI L-A NIMERIT SI PE UNU PE CAMP ! MAMA ! DOSARELE "X" !!! CE GHINION !!! R.I.P :blink: :crack: :crack: :crack: :lol: :moto: :haha: :pow:

 

ASA E MAI BINE ?

ca sa citez un clasic... amice, esti idiot! :moto:

 

M-ai inteles gresit.Imi pare rau pentru prietenii tai si iti inteleg supararea,dar sper ca atunci cand o sa te mai linistesti ,o sa intelegi ca a critica este una si a comenta obiectiv o chestie e alta.Nu i-am cunoscut si atunci nu pot spune nici lucruri bune nici rele despre ei (nu eu scrisesem asta oricum).Tu ai fost prietenul lor si stii mai bine cu siguranta ca au fost niste oamenii extraordinari care au facut numai lucruri bune.Atunci din pacate au facut unul sigur rau si asta a avut consecinte foarte grave, iar asta este realitatea fie ca vrei sa intelegi sau nu.

Era vorba de mine ? :ok:

cum nu tu? posteaza oricine in numele tau, de pe user-ul tau?... nu inteleg. :)

 

au murit 3 oameni. vinovati... nevinovati... asta nu prea mai conteaza acum. sa le fie tarana usoara si Dumnezeu sa-i ierte! :D :ok: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa citez un clasic... amice, esti idiot! :moto:

cum nu tu? posteaza oricine in numele tau, de pe user-ul tau?... nu inteleg. :ok:

 

au murit 3 oameni. vinovati... nevinovati... asta nu prea mai conteaza acum. sa le fie tarana usoara si Dumnezeu sa-i ierte! :crack: :) :blink:

 

Da. Chestia cu lucrurile bune si rele este scrisa de AdrianB 1.Pagina 13 .......In rest ce sa zic.BooBoo....incearca si tu sa o iei mai moale.Esti tanara si ai viata inainte ,ti se umfla vreo vena,plesneste....Doamne fereste si pierzi ocazia sa mori la "datorie" pe doua roti....cu mentalitatea asta......

Editat de tarka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Chestia cu lucrurile bune si rele este scrisa de AdrianB 1.Pagina 13 .......In rest ce sa zic.BooBoo....incearca si tu sa o iei mai moale.Esti tanara si ai viata inainte, chiar nu merit atat atentie din partea ta......

scuze pt off topic: tarka, ce aveam de zis am scris in pm. ar fi lipsa de bun simt sa ne certam aici.

 

inca o data R.I.P. celor trei. :moto: :ok:

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce usor se umfla muschii pe unii :moto: Sfaturi, cand stai la tastatura sunt foarte usor de dat, dar cand se afla pe motocicleta nu am vazut pe nimeni cu aceeasi atitudine :ok: Din respect pentru durerea familiilor si a prietenilor apropiati ar fi trebuit sa va abtineti cu aceste comentarii cel putin acum.

Inca odata condoleante famiilor indoliate :) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din respect pt. familiile celor 2 nevinovati ar fi trebuit s-o lasati mai moale cu ghinionul,soarta..am vazut la unii ca-i de vina chiar si D-zeu.Eu am tras concluziile:1.usor cu gazul,ca dauneaza grav sanatatii;2.nu ma urc in spate nici obligat..sau poate cel mult cu cineva care stiu ca merge mai mult decat prudent;3.trebuie sa casti ochii si cand esti pe camp,trotuar..pretutindeni.In rest "de morti numai de bine",zice o vorba.In rest,ce sa zic?Exista intradevar si ipocriti care condamna viteza dar exista si foarte multi aplaudaci,care salta de bucurie cand vad pe ecranul monitorului viteze supersonice.Imi permit sa banuiesc ca si in aceasta categorie sunt multi ipocriti,care lauda o viteza pe care ei nu au atins-o niciodata!Sau toti mergeti cu 270?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti 3!

 

Si eu zic ca era ceva extrem de in neregula cu Busa aia si nu se putea prevedea ca ii va bubui motorul, chiar si la 270.

Parerea mea.

Sunt convins ca exista persoane mai avizate in motoare de putere mare, care ne pot lamuri.

 

Inca o data. RIP!

 

 

Recomandabil revizii serioase daca vrei sa bagi 270, chiar si cu Haya

 

iarna nu-i ca vara

 

RIP celor 3

 

eu n-am inteles... muncitorul traversa prin fata lor??

 

 

In primul rand, Dumnezeu sa-i ierte!

 

In al doilea rand, se pare ca s-a elucidat cauza oficiala accidentului: neadaptarea vitezei la conditiile de drum (curba cu denivelari). Sub-cauza principala: inconstienta datorita betiei vitezei + necunoasterea tehnica a motorului (de-abia se urcase pe el).

 

Eu de aici am invatat urmatoarele:

- sa nu merg in spate cu oameni care vor sa vada "cat prinde"

- sa nu merg in spate cu oameni care se suie prima data pe o motocicleta anume

- sa nu dau motocicleta altora, sau daca o dau ii pun sa mearga doar cu viteza 1 sau maxim a 2-a.

 

 

Corect.

 

Eu am dat motorul osingura data. Desi tipu a mers incet, m-a intepat inima: nu inchisese semnaliszarea. Nu sunt fatalist, dar pe 2 roti orice ca... mik poate fi al dracu de grav...

 

:moto: :ok: :) pentru ce i trei inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem spune vrute si nevrute, putem da vina pe motor sau pe vitexa excesiva, putem da vina pe soarta...e clar ca nimeni nu poate detine adevarul, insa, in momentul in care iti iei motor exista niste riscuri, in momentul in care iti iei motor de viteza exista riscuri si mai mari pt ca eu nu am sa cred niciodata ca in actuala Romanie ai asemenea drumuri in care sa merite sa te supui la astfel de risc incat sa-ti iei Super-sportiva.

Cred ca ca o supersportiva iti poate aduce adrenalina de varf pe doua roti, cred ca senzatie te poate face sa uitzi de riscuri dar mai cred alegerile noastre se fac in functie de ceea ce trebuie sa alegem si mai cred ca vina e o chestiune extrem de subiectiva si extrem extrasa din regulile unei societatzi sau alta.

Atata timp cat nu sunt in stare sa-mi dau seama daca alegerea este doar a mea sau daca e alegerea pe care trebuie s-o iau pt a merge pe un drum prestabilit, e calar ca nu voi putea trage in veci concluzii.

Si pt ca e normal sa nu fiu perfect echidistant fatza de cele 2 variante (alegere sau soarta) inclin sa cred ca dincolo de orice tragedie exista un echilibru si ca ceea ce suntem acum vine fix din tragediile trecutului, si mai cred ca e de (cuvant urat) sa filosofez pe un astfel de caz dar de multe ori cred ca fiecare are exact ceea ce merita.

Credem oare ca exista vrteo diferentza daca morim pe 2 rotzi sau murim la 80 de ani, vom fi oare pregatiti sa murim mai impacatzi sau sa nu starnim reactzii?

 

E inevitabil! Traim si murim dar cand alegem cum traim e bine sa ne gandim si ca trebuie sa acceptam consecintzele.

 

Imi pare tare rau de ei, ma intristeaza si ma sperie in aceeasi masura. Ceea ce am scris e doar o parere si pot fi chestiuni contradictorii, nu cred ca cineva poate fi atat de sigur de ceva incat sa decreteze.

 

Eu m-am gandit bine dupa ce am avut un accident destul de grav si nu din vina mea daca sa renuntz sau nu la motociclism; si nu am renuntzat, m-am gandit ca asta-mi place si accept riscurile, oricum facem ceea ce stim noi mai bine, unii pot scapa si trage concluzii in timp ce altzii nu mai au norocul asta.

 

ATITUDINEA CREEAZA VIITORUL (vb. lu nenea kent)

 

:moto: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexcbr...cand mai intri pe net sau pe forum...da si tu add la anarchy99a...sa imi trimiti pozele pe care le mai ai.Te rog mult....

 

Muncitorul era pe camp...ei iesisera de pe sosea...lovisera lemnul,ciotul acela...au sarit de pe motor peste omul acela...si motorul l-a lovit pe taran in cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Sunt unul dintre motociclisti care au participat la inmormintare,avind in vedere ca stau destul de aproape de Hunedoara.Nu i-am cunoscut pe baietii astia 2 dar am considerat ca din respect pt ei si pt familiile lor trebuie sa particip la funerarii. Trecind peste toate cele (viteza mult prea mare,dupa unii,defectiune tehnica dupa altii,ghinion sau orice altceva) vreau sa spun un singur lucru: familiile celor 2 au trecut la 1 metru de mine-nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva -si am vazut poate pt o secunda expresia de pe fata sotiei unuia dintre cei 2 baieti.Poate cei care au pierdut pe cineva drag au trecut prin asa ceva si stiu ce vreau sa spun...nu pot sa descriu in cuvinte ceea ce am simtit in momentele alea. Au gresit sau nu, asta doar Dumnezeu decide!

R.I.P.

Bye!

Da' pe tzaran l-ai cunoscut?

Poate trebuia sa te duci si la inmormantarea lui, sa vezi expresiile fetelor celor din familie.

OMOR DIN CULPA :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...