Sari la conținut

2 mai 2006 - Accident La 270km/h


alexcbr80
 Share

Postări Recomandate

Indiferent cum shi in ce fel,

au murit nishte oamenii...pentru ei orice "verdicte" se dau aici sau in alte partzi nu mai sunt de nici un folos.

Dumnezeu sa'i ierte! :moto:

Insa pt noi, care spre deosebire de ei inca mai putem citi astfel de topicuri, ar trebui sa fie "de folos" intr'un fel aceste tragedii, un flash de memorie cand te arde palma dreapta, sa'tzi aduca aminte ce a patzit altcineva care a facut ce ai tu de gand sa faci, itzi poate salva viatza.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Suntem raspunzatori de starea tehnica a motocicletei cu care dam gaz.

O concluzie dupa accident: sa verificam calumea orice motor SH, ca sa nu avem necazuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte civilizat. Ne întoarcem în Evul Mediu. Mai sunt Âşi alți doritori?

 

Relax.Era o gluma.Ne mai destindem si noi putin....Nu vezi ce a iesit din

topicul asta ? Un adevarat "razboi"........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot threadul, nu pot sa nu postez si eu parerea mea. Sper sa nu fiu infierat, dar oricum consider ca trebuie sa postez si eu...

 

Ghinion? Noroc? Pe drumuri publice? Hmmmm...

 

Cand sunt viteji la volan sau ghidon pe drumurile noastre, v-ati lasa copilul sa mearga la scoala fara inima stransa? Si pentru ce? Pentru o doza de adrenalina? Merita un caine mort asa ceva? Darmite o viata de om? Mie nu mi se poate intampla! De ce mi-as lasa copilul pe acelasi drum public cu unora carora nu le pasa de viata lor darmite de a celorlalti inocenti?

 

Eu sper ca aceasta sectiune nu se vrea un necrolog pentru cei indurerati. Eu sper ca aceasta sectiune se doreste o discutie despre cauze, efecte si prevenire prin exemplu. Din pacate se poate intampla ca apropiati noua sa fie exemplele, negative sau pozitive. Asa e viata. Cei in cauza sunt convins ca-si asuma multe riscuri, inclusiv a deveni exemple pentru cei care mai traiesc inca.

 

Familia indurerata? Eu as fi in stare sa spun in fata familiei unui "viteaz" ce gandesc, fara jena! Dar nu as putea sa ma uit in ochii familiei celui nevinovat. Ce i-as spune?!? Avea nevoie de o doza de adrenalina... Cu ce e mai putin rau asta decat alte droguri? TOTI cei din jurul vinovatului au o vina intr-o mai mica sau mai mare masura. Traim intr-o societate suntem suma valorilor care ne inconjoara. Daca traiam in padure nu aveam nici prieteni, nici familie. Sfaturile legii, politiei, prietenilor si familiei, n-or fi ele toate-n zadar. Nu le stim noi pe toate.

 

Nu am prieteni de genul asta si nici nu voi avea vreodata, indiferent cat de extraordinari sunt si cate fapte bune fac. Atata timp cat nu pun pret pe viata...

 

Vad ca sunt multi zmei pe aici, care nu pricep. Asta din pacate strica comunitatii. Cum sa ne ferim de altii cand noi insine ne facem de ras? Cum sa cerem altora indurare cand ar trebui inceput cu noi. Cum sa cerem altora ceea ce noi nu putem face niciodata? Sa ne fie rusine!. Noua, mortilor nostrii si adrenalinei.

Editat de big_ipaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: :ok:

 

daca vrem adrenalina, senzatii tari sau mai stiu eu ce.... pista moto!!!

drumurile publice sunt pentru a ajunge dintr-un punct in altul...

 

Oricum RIP! :)

 

Am citit tot threadul, nu pot sa nu postez si eu parerea mea. Sper sa nu fiu infierat, dar oricum consider ca trebuie sa postez si eu...

 

Ghinion? Noroc? Pe drumuri publice? Hmmmm...

 

Cand sunt viteji la volan sau ghidon pe drumurile noastre, v-ati lasa copilul sa mearga la scoala fara inima stransa? Si pentru ce? Pentru o doza de adrenalina? Merita un caine mort asa ceva? Darmite o viata de om? Mie nu mi se poate intampla! De ce mi-as lasa copilul pe acelasi drum public cu unora carora nu le pasa de viata lor darmite de a celorlalti inocenti?

 

Eu sper ca aceasta sectiune nu se vrea un necrolog pentru cei indurerati. Eu sper ca aceasta sectiune se doreste o discutie despre cauze, efecte si prevenire prin exemplu. Din pacate se poate intampla ca apropiati noua sa fie exemplele, negative sau pozitive. Asa e viata. Cei in cauza sunt convins ca-si asuma multe riscuri, inclusiv a deveni exemple pentru cei care mai traiesc inca.

 

Familia indurerata? Eu as fi in stare sa spun in fata familiei unui "viteaz" ce gandesc, fara jena! Dar nu as putea sa ma uit in ochii familiei celui nevinovat. Ce i-as spune?!? Avea nevoie de o doza de adrenalina... Cu ce e mai putin rau asta decat alte droguri? TOTI cei din jurul vinovatului au o vina intr-o mai mica sau mai mare masura. Traim intr-o societate suntem suma valorilor care ne inconjoara. Daca traiam in padure nu aveam nici prieteni, nici familie. Sfaturile legii, politiei, prietenilor si familiei, n-or fi ele toate-n zadar. Nu le stim noi pe toate.

 

Nu am prieteni de genul asta si nici nu voi avea vreodata, indiferent cat de extraordinari sunt si cate fapte bune fac. Atata timp cat nu pun pret pe viata...

 

Vad ca sunt multi zmei pe aici, care nu pricep. Asta din pacate strica comunitatii. Cum sa ne ferim de altii cand noi insine ne facem de ras? Cum sa cerem altora indurare cand ar trebui inceput cu noi. Cum sa cerem altora ceea ce noi nu putem face niciodata? Sa ne fie rusine!. Noua, mortilor nostrii si adrenalinei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Analogie cu un jepan.

 

2 tineri iesiti de la un chef se urca in masina, un Hummer 2 si-i trag pedale de-onebunesc.

la o curba pierd controlul bolidului si strivesc de un perete un motociclist pe o Jawa 350 care avea o defectiune la motor.

Toti protagonistii mor.

La inmormantare participa numai prietenii, rudele ceor 2 tineri si alti oameni curiosi. La motociclist nu vine nimeni. Abia a adunat de-o groapa, iar familia trebuie sa mai stranga 500 de euro pentru plata motocicletei strivite.

De motociclist nu-i pasa nimanui. Era sarac, si a avut ghinion.

Dar cei 2, ... Doamne, de ce i-ai luat?

Rubrica accidente este pentru a INVATZA, pentru a citi si a aplica ceea ce am invatat.

 

Daca ne tot lamentam si daca densitatea accidentelor creste, inseamna un singur lucru: CA NU INVATAM NIMIC.

Hai sa punctez pragmatic (apropo, nu am bicicleta si stiu cum e si la peste 200 daca are cineva problema cu asta)

 

1. Viteza este ESTIMATA. Acul vitezometrului la 270 nu inseamna nimic. DAR. Faptul ca erau primii in gasca, spune ceva. Spune ca aveau viteza. Mare. Nu o denivelare sau o curba e de vina cand pierzi controlul, ci viteza.

 

2. Pe un motor care nu-i al tau e crima curata sa-l impingi sus de tot.

 

3. Cu cineva in spate e inconstienta si iresponsabilitate sa incerci performantele sa treci de limita TA de siguranta

 

4. Nu imprumuti motorul pentru curse si tu stai in spate

 

5. Orice motor poate exploda, in special cel pe carburator. Pur si simplu uiti sa schimbi viteza si-l duci in ture

 

6. Motorul nu se poate bloca/gripa. Pur si simplu se sparge dar inertia continua sa-l duca. Parca am calculat o data ca forta de inertie pe bila in miscare de translatie la viteza maxima la 12,000 rpm si un cilindru de 250cm³ depaseste 2 tone. Asa ceva nu se poate opri/gripa

 

7. Mersul pe motocicleta ar trebui sa fie responsabil. Nu e ghinion cand iti impingi norocul si vrei sa verifici legile fizicii lasate de Dumnezeu. Cand impingi asa de tare trebuie sa-ti si ASUMI ceea ce se poate intampla. SI pentru tine si pentru cei de-acasa

 

Din pacate din cauza inconstientilor vor trage TOTI motociclistii. In unele tari din lume se discuta sa se interzica mersul pe 2 roti din cauza acestor rabufniri. Vitezele maxime ale motoarelor rele au fost limitate. Limitarea va continua. Din cauza nu a zmeilor, zmeii incearca cu cap sa treaca de bariera normalului, ci a inconstientilor. Liniutele si cursele se fac pe aeroporturi nu pe strada

 

Despre conservarie:

Retineti: Nici un conservar nu poate estima viteza cu care vii spre el. Am avut ocazia o data sa fac o pustoaica sa tremure de frica. Aveam 170 intr-o zona de 80 si mi-a intrat in fatza. Nu a estimat viteza. SI pe bune dreptate.

 

Spor la invatat si cat mai putine incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Analogie cu un jepan.

 

2 tineri iesiti de la un chef se urca in masina, un Hummer 2 si-i trag pedale de-onebunesc.

la o curba pierd controlul bolidului si strivesc de un perete un motociclist pe o Jawa 350 care avea o defectiune la motor.

Toti protagonistii mor.

La inmormantare participa numai prietenii, rudele ceor 2 tineri si alti oameni curiosi. La motociclist nu vine nimeni. Abia a adunat de-o groapa, iar familia trebuie sa mai stranga 500 de euro pentru plata motocicletei strivite.

De motociclist nu-i pasa nimanui. Era sarac, si a avut ghinion.

Dar cei 2, ... Doamne, de ce i-ai luat?

Rubrica accidente este pentru a INVATZA, pentru a citi si a aplica ceea ce am invatat.

 

Daca ne tot lamentam si daca densitatea accidentelor creste, inseamna un singur lucru: CA NU INVATAM NIMIC.

Hai sa punctez pragmatic (apropo, nu am bicicleta si stiu cum e si la peste 200 daca are cineva problema cu asta)

 

1. Viteza este ESTIMATA. Acul vitezometrului la 270 nu inseamna nimic. DAR. Faptul ca erau primii in gasca, spune ceva. Spune ca aveau viteza. Mare. Nu o denivelare sau o curba e de vina cand pierzi controlul, ci viteza.

 

2. Pe un motor care nu-i al tau e crima curata sa-l impingi sus de tot.

 

3. Cu cineva in spate e inconstienta si iresponsabilitate sa incerci performantele sa treci de limita TA de siguranta

 

4. Nu imprumuti motorul pentru curse si tu stai in spate

 

5. Orice motor poate exploda, in special cel pe carburator. Pur si simplu uiti sa schimbi viteza si-l duci in ture

 

6. Motorul nu se poate bloca/gripa. Pur si simplu se sparge dar inertia continua sa-l duca. Parca am calculat o data ca forta de inertie pe bila in miscare de translatie la viteza maxima la 12,000 rpm si un cilindru de 250cm³ depaseste 2 tone. Asa ceva nu se poate opri/gripa

 

7. Mersul pe motocicleta ar trebui sa fie responsabil. Nu e ghinion cand iti impingi norocul si vrei sa verifici legile fizicii lasate de Dumnezeu. Cand impingi asa de tare trebuie sa-ti si ASUMI ceea ce se poate intampla. SI pentru tine si pentru cei de-acasa

 

Din pacate din cauza inconstientilor vor trage TOTI motociclistii. In unele tari din lume se discuta sa se interzica mersul pe 2 roti din cauza acestor rabufniri. Vitezele maxime ale motoarelor rele au fost limitate. Limitarea va continua. Din cauza nu a zmeilor, zmeii incearca cu cap sa treaca de bariera normalului, ci a inconstientilor. Liniutele si cursele se fac pe aeroporturi nu pe strada

 

Despre conservarie:

Retineti: Nici un conservar nu poate estima viteza cu care vii spre el. Am avut ocazia o data sa fac o pustoaica sa tremure de frica. Aveam 170 intr-o zona de 80 si mi-a intrat in fatza. Nu a estimat viteza. SI pe bune dreptate.

 

Spor la invatat si cat mai putine incidente.

 

Degeaba!

 

(ai postat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba!

 

(ai postat)

 

Nu am inteles de ce parere esti, dar cu siguranta comentariul nu ajuta nici tie, nici forumului si nici scopului acestei sectiuni. Cred ca postul tau e degeaba. Daca ai o parere, argumenteaz-o. Daca crezi ca nu vom schimba nimic, ignora-ne.

 

Imposibil ca doar noi romanii sa fim asa dornici sa murim. Cred ca aici domneste o nepasare fata de orice, chiar si fata de sine.

 

Si acum cateva analogii, ca sa intelegeti nepasarea despre care vorbesc.

 

Cand parchez masina incerc sa nu incomodez pe altii si ma uit de zece ori. Din mai multe motive, dar in primul rand sa fiu sigur ca reduc sansele ca cineva sa o loveasca incercand sa manevreze in jur. Cand ma uit pe strada, sunt sute de masini parcate aiurea, cu totala nepasare in primul rand fata de sine, si apoi fata de cei din jur.

 

Cand vezi un sofer de Tico mergand ca nebunul prin oras, e clar ca e nepasare de sine, dar si fata de ceilalti. Credeti ca un german ar conduce o asa masina? Cu siguranta. Dar ar conduce-o cum se conduce la noi. NU. Nepasare.

 

Merg prin spatele blocului. Vrrrrr, pe langa mine o masina. Plin de copiii in jur. Nu e nepasare fata de sine? Puscarie scrie pe HUD.

 

Dorm noaptea linistit. In FIECARE noapte pe langa fereastra dormitorului cate 10-20 viteji care trec la 200 km/h. Nu spun ca nu e unde. Doar sper ca unul sa nu cada odata, acrosat de o masina. Nepasare de sine. Dar cu fiica-mea, care doarme, ce au? Si Slava Domnului e ceva distanta si termopan pana la acele OZN-uri. Nepasare.

 

Adrenalina conteaza. Mi se rupe de viata mea sau a altora. Mi se rupe ca deranjez. Doza mea conteaza. MIE NU MI SE INTAMPLA NICIODATA!

 

Adevarul e ca - vorba unui pilot de F1 de pe vremuri - nu mi-e frica, doar sunt trist. Doar cei din jur mor, si trebuie sa-i ingrop. Daca imi vine randul, nu voi afla, doar voi intrista colegii.

 

Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva. Dar asa vad toti din exterior lucrurile. Sigur, nimeni nu e sfant. Si mie-mi scapa ca oricui haturile, dar cu bun simt si pentru putin timp. Si mi-e rusine dupa aia. Cred ca sunt defect... :moto:

 

Chiar credeti ca e suficient sa fim indurerati cand pica unul? Sa nu-i intinam memoria? Sa pastram un moment de reculegere si tacere si apoi inapoi la maneta/pedala noastra? Chiar credeti ca e indeajuns? Nu suntem toti oare vinovati?

Editat de big_ipaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles de ce parere esti, dar cu siguranta comentariul nu ajuta nici tie, nici forumului si nici scopului acestei sectiuni. Cred ca postul tau e degeaba. Daca ai o parere, argumenteaz-o. Daca crezi ca nu vom schimba nimic, ignora-ne.

Pune mana si citeste tot topicul!Vei vedea parerea mea. :moto:

Nu mai citi pe sarite inainte sa postezi.Daca tot nu ai inteles ce am vrut sa spun prin acel "Degeaba!", imi spui si te lamuresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar credeti ca e suficient sa fim indurerati cand pica unul? Sa nu-i intinam memoria? Sa pastram un moment de reculegere si tacere si apoi inapoi la maneta/pedala noastra? Chiar credeti ca e indeajuns? Nu suntem toti oare vinovati?

 

 

Pune mana si citeste tot topicul!Vei vedea parerea mea. :moto:

Nu mai citi pe sarite inainte sa postezi.Daca tot nu ai inteles ce am vrut sa spun prin acel "Degeaba!", imi spui si te lamuresc.

 

Am citit tot topicul. N-am retinut (nici nu conteaza) cine de ce parere e. Nu am spus ca ai spus ceva rau sau ceva bun, doar incercam sa spun ca postul tau e gol. Si e pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-a mai iesit din topicul asta, mama, mama....,topic care se pare ca nu este documentat oricum si plin de contradictii de la bun inceput. Poate imi scapa mie iarasi ceva,dar asta nu este un topic in care poti sa-ti dai cu parerea in lagatura cu accidentele ?Parca asa este intitulat de catre administrator..."Sa invatam din greselile altora......."Poate ar fi bine de deschis un alt topic cu titlul" Necrolog, Aici va puteti exprima regretul pentru cei apropiati" .Vorbesc foarte serios.Astfel nu cred ca s-ar mai amesteca opiniile atat de diferite in legatura cu un caz sau altul.Cine vrea sa comenteze, comenteaza, cine vrea doar sa-si exprime regretul pentru pierderea unei prieten sau cunoscut sa o faca in postul dedicat.Vad ca in felul asta comunitatea asta are toate sansele sa se imparta in "indurerati" si "idioti" cat de curand.

Printre care ma numar si eu prin bunavointa domnisoarei BooBoo(ramane cum am stabilit, nu m-am suparat...de parca ar fi avut importanta daca ma suparam).. .....Iar daca ma intrebati pe mine....eu unul prefer sa raman un idiot in VIATA.

Intr-adevar este naspa ca cineva sa piarda un prieten sau acesta sa fie ranit, iar altii sa critice/discute situatia IN acelasi forum.Chiar daca victima a gresit sau nu.Lucrurile astea trebuie separate dupa parerea mea.Pana atunci o sa ma limitez doar in a citi ce se intampla pe aici si sper sa citesc de cat mai putine ori si sa trag concluziile pe cont propriu din chestiile astea.Consider ca mi-am luat lectia de la postul asta.Unii stiu ca fac, altii sunt adevarate bombe cu ceas si mai grav e ca nu isi dau seama de asta.Sanatate la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut undeva o zicala ce e probabil ca o stiti dar e bine sa o mai si intelegeti:

 

"Nu conduce mai repede decit poate ingerul tau pazitor sa zboare.."

 

pacat ca se moare..

R.I.P. :) :blink:

:moto: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un ultimomagiu aduscelor trei oameni care au murit la Bretea (jud Hunedoara) intr-un accident de motocicleta! au fost 2 pe o motocicleta si mergeau cu 280 nu s-au putut incadra in curba au iesit de pe sosea si au mai acrosat un taran de pe camp care sapa!!! au murit toti trei, motorul a fost gasit la 450 m distanta de accident un suzuki hayabusa! Impresionant!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt au iesit de pe sosea si au dat intr-o buturuga si dupa toate aste s-au intamplat toate astea dar acum nu mai conteaza , oricum nu cred ca topicul este pt a analiza cauzele accidentului ci pentru a aduce un ultim omagiu celor care un accident le-a luat viata poate prea repede celor care erau prea tineri ca sa moara!!! Dumnezeu sa-i ierte

!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Imi pare rau pt. ei....dar...au cautat-o! Au mai omorat si un om nevinovat! Degeaba ne straduim sa schimbam mentalitatea soferilor...atata timp cat nu reusim sa o schimbam pe cea a ''vitejilor' de genul acesta! RIP B)

 

Mda, ai dreptate!

RIP!

 

Cu ceva timp in urma in sectiunea "Incepatori" 90 % dintre "scriitorii" unui topic despre teribilismul la ghidon mi-au sarit in cap spunandu-mi ca "prostul moare de grija altuia si calul de drum lung" (am scris-o asa pt. a evita cacofonia). Uite acum un caz concret de ce se poate intampla. Si nu vorbesc aici de cei doi motociclisti care S-AU ASUMAT MOARTEA, ci de nevinovatul ala... puteam sa fiu eu in locul lui sau oricare dintre noi, sau mai rau copii nostrii asa cum spunea cineva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu cred ca topicul este pt a analiza cauzele accidentului ci pentru a aduce un ultim omagiu celor care un accident le-a luat viata poate prea repede celor care erau prea tineri ca sa moara!!!

Omagiu?

 

Conform Dicționarului explicativ al limbii române (DEX):

OMĂGIU, omagii, s.n. 1. (În evul mediu) Ceremonie care cuprindea jurământul de credință Âşi de supunere al unui vasal față de suzeranul său. 2. Manifestare (prin cuvinte, gesturi etc.) a credinței, respectului, admirației sau recunoÂştinței față de cineva; ofrandă, prinos. ◊ Expr. Omagiile mele = formulă de salut respectuos. – Din it. omaggio.

 

Pardon, pentru un motociclist care a omorât alți doi oameni într-un accident nu cred că e vorba de respect sau admirație. Nici pentru victime nu e cazul de respect (nu îi cunoaÂştem), admirație (ce au făcut?) sau recunoÂştință (pentru ce?).

 

Deci, în nici un caz omagiu. Poate compasiune. Pentru victime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omagiu?

 

Conform Dicționarului explicativ al limbii române (DEX):

OMĂGIU, omagii, s.n. 1. (În evul mediu) Ceremonie care cuprindea jurământul de credință Âşi de supunere al unui vasal față de suzeranul său. 2. Manifestare (prin cuvinte, gesturi etc.) a credinței, respectului, admirației sau recunoÂştinței față de cineva; ofrandă, prinos. ◊ Expr. Omagiile mele = formulă de salut respectuos. – Din it. omaggio.

 

Pardon, pentru un motociclist care a omorât alți doi oameni într-un accident nu cred că e vorba de respect sau admirație. Nici pentru victime nu e cazul de respect (nu îi cunoaÂştem), admirație (ce au făcut?) sau recunoÂştință (pentru ce?).

 

Deci, în nici un caz omagiu. Poate compasiune. Pentru victime.

 

Subscriu! M-am saturat de eroi si viteji!

Fratilor, NU suntem in basme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni.. Au murit trei oameni.

Cauzele cel putin acum sunt clare: Viteza excesiva si neatentia.

Cei care vor sa traga concluziile - ar fi bine faca asta. Cei care nu vor sau le ignora.. .n-au decat sa traga de acceleratia aia pana ii doare mana!

Pt ca mai sus spunea cineva ca peste cateva zile s-ar putea sa uitam totul si sa ne intoarcem la curse pe soselele patriei.. eu unul nu am uitat.. nu am uitat ca acum 5 ani a murit un prieten de-al meu pe o yamaha de 400 cand un italian a intrat pe contrasens ca sa evite o groapa. Nuuu, nu am uitat ca acul motorului s-a blocat la 140. Nici chipul celui decedat (il chema tot Gabi, avea 19 ani) cand era in cosciug inconjurat de cei care il plangeau. Nu !! Categoric, pt cine a trait astfel de momente, asa ceva NU SE POATE UITA! Din clipa aia m-am calmat cu viteza pe motor.. Prea muta lume indurererata am vazut la inmormantarea aia.. B) Din clipa aia am realizat ca nu se merita sa risti aiurea cu viteze supersonice pt drumurile noastre. Am mai facut excese de viteza, da pe 4 roti. Pe 2 sper sa ma abtin in continuare, asa ca si pana acum. Din pacate multi ignora riscul.. unii au noroc, altii afla ca au gresit abia cand e prea tarziu. In viata e bine sa fii prudent. Pe motor trebuie sa fii FOARTE prudent.

 

Certurile nu-si au rostul.

 

P.S. - Concluzia mea, si pt accidentul de la arad e ca daca ala de pe motor nu tragea atata de acceleratie- poate scapa nevatamat.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata fratilor lasatii sa se odihneasca in PACE ce o fost o fost asa ca nu mai are rost sa tot analizati ce sa intamplat si cine ii de vina....Dumnezeu judeca pe fiecare pt. faptele sale nu noi...noi tragem doar concluzii.... B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...