Sari la conținut

Accident ?


Roxynel
 Share

Postări Recomandate

Am primit un mass care suna cam asa :

 

Aseara 20.10.2009 motocicleta cu numarul de inmatriculare B 70 GSX, marca Suzuki, culoarea albastra a lovit auto Renault Clio culoare alb cu numarul de inmatriculare B 55 BBK si a fugit de la locul accidentului, proprietarul sau utilizatorul este rugat sa contacteze proprietarul auto avariat de urgenta, nu are rost sa se ascunda pentru ca a fost vazut de mai multi martori contact 0762511332 sau alex_siteanu pe messenger de urgenta da mai departe pls

 

 

eu am dat acolo unde am crezut ca poate dam de gixer

stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a fost sau nu accident cu nr respectiv, nu stiu... cert e ca nu are RCA:

 

http://cedam.csa-isc.ro/search.php?c=nr_in...=10&an=2009

http://cedam.csa-isc.ro/search.php?c=nr_in...=10&an=2009

 

Mesaj completat

De fapt nu mai are RCA de prin aprilie.

Mesaj completat

Oricum am dubii ca a fost ceva... la faze d-astea cauta politia nu lumea pe net...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a fost sau nu accident cu nr respectiv, nu stiu... cert e ca nu are RCA:

 

http://cedam.csa-isc.ro/search.php?c=nr_in...=10&an=2009

http://cedam.csa-isc.ro/search.php?c=nr_in...=10&an=2009

 

Mesaj completat

De fapt nu mai are RCA de prin aprilie.

Mesaj completat

Oricum am dubii ca a fost ceva... la faze d-astea cauta politia nu lumea pe net...

Vezi ca aia e o prezentare intarziata a unei baze de date online care e accesibila doar pentru asiguratori. Ce vezi acolo poate sa se actualizeze cu mare intarziere (termenul e 60 de zile, dar nu sunt sigur ca e un termen legal sau doar orientativ).

In plus de asta numerele de moped pur si simplu nu fuctioneaza acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca aia e o prezentare intarziata a unei baze de date online care e accesibila doar pentru asiguratori. Ce vezi acolo poate sa se actualizeze cu mare intarziere (termenul e 60 de zile, dar nu sunt sigur ca e un termen legal sau doar orientativ).

In plus de asta numerele de moped pur si simplu nu fuctioneaza acolo.

 

Mai verifica... eventual asteapta pana trebuie sa-ti schimbi asigurarea si verifica pe la vreo 5 zile dupa sa vezi ce si cum... daca crezi ca e cu 60 de zile in urma o sa ramai surprins... si daca din aprilie pana acu au trecut sub 60 de zile - damn, ce am fumat tre' sa fie bun :D

 

Numere de moped??? ce treaba are mopedul cu un gixer?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai verifica... eventual asteapta pana trebuie sa-ti schimbi asigurarea si verifica pe la vreo 5 zile dupa sa vezi ce si cum... daca crezi ca e cu 60 de zile in urma o sa ramai surprins... si daca din aprilie pana acu au trecut sub 60 de zile - damn, ce am fumat tre' sa fie bun :D

 

Numere de moped??? ce treaba are mopedul cu un gixer?

Mopedul are cu un gixer aici ca baza aia merge dubios. Eu am si moped, am asigurare luata in primavara, si da o dubiosenie de mesaj ca numarul e invalid. La motocicleta pot sa-ti spun ca dupa aproape 3 luni nu apaream in baza aia in toamna trecuta asa ca l-am sunat pe cel la car mi-am facut asigurarea si ala mi-a spus ca daca nu ma declara in 3 zile pe el il leaga dar ca baza aia e fix pix...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca daca nu era inmatriculat motoru inca la momentul nu are cum sa apara numarul de inmatriculare in baza de date (de ex cand se face asigurarea pentru a se putea depunde dosarul pentru eliberarea certificatului de inmatriculare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca daca nu era inmatriculat motoru inca la momentul nu are cum sa apara numarul de inmatriculare in baza de date (de ex cand se face asigurarea pentru a se putea depunde dosarul pentru eliberarea certificatului de inmatriculare)

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca daca nu era inmatriculat motoru inca la momentul nu are cum sa apara numarul de inmatriculare in baza de date (de ex cand se face asigurarea pentru a se putea depunde dosarul pentru eliberarea certificatului de inmatriculare)

Corect. Si nici seria de sasiu nu apare intreaga uneori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge site-ul, daca bagati seria caros

 

La mine:

La data de 01-10-2009, autovehiculul cu seria de caroserie VN800AXXXXXXXX este asigurat la:

 

ASIGURARE REASIGURARE ARDAF S.A. (detalii societate)

 

:rolleyes:

 

Cu nr nu apaream, ca nu era inca inmatriculata cand am facut asig si am folosit seria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am incredere in mass-uri si, mai mult, multi cei din lista mea de mess pieira din ea dupa ce mi-au dat mass.

 

 

adevarat.. incearca pe tel sau id-ul de mess si vezi ce zice...

eu am zis sa pun totusi aici ca poate vede si motociclistul si o rezolva cumva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a fost sau nu accident cu nr respectiv, nu stiu... cert e ca nu are RCA:

 

http://cedam.csa-isc.ro/search.php?c=nr_in...=10&an=2009

http://cedam.csa-isc.ro/search.php?c=nr_in...=10&an=2009

 

Mesaj completat

De fapt nu mai are RCA de prin aprilie.

Mesaj completat

Oricum am dubii ca a fost ceva... la faze d-astea cauta politia nu lumea pe net...

 

Nu merge tot timpul pe numere de inmatriculare...uneori merge doar pe serie motor. Am incercat la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
nu mere deloc nici dupa numar nici dupa serie sasiu ... probat testat incercat

poate la altii mere la mine nu mere.

la mine merge....si mi-a zis ca am asigurarea valabila desi eu eram ferm convins ca a expirat...am verificat polita si surpriza...mai am o luna....acum am mustrari de constiinta ca am fugit de politie de fiecare daca cand au vrut sa ma premieze....=))=))=)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...