Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* +1

jenant...

 

eu sunt constienta ca nu pot sa fac mare lucru si ca nu o sa se opreasca roata din caza ca imi place sau nu imi place mie ceva. dar de cand cu concursul asta, eu nu mai ascult RadioFM. si imi pare rau, ca sunt acolo si cativa oameni care fac treaba. dar am decis asta, pentru ca nu pot sa fac compromisuri.

 

ascult acuma CityFm, care e dealtfel si primul post romanesc de rock, exista de cativa ani buni si nu au schimbat nici muzica, nici practicile, de cand ii stiu eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred-ca lo bagat in vitrina si la vanzare....poate daca il plateste careva sa iasa atunci iasa :)) !

Pitzi, Cocol si cu Blitziii.... Hau hau mi-au miau. Uuu hhaa! WTF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffff.....

Acu m-am uitat mai bine la motor si asa cum îl vad nu va trece de rar veci, fără oglinzi, semnale... Poate doar dacă au făcut omologarea cu ele si le-au demontat de dragul artei.

Pe de alta parte, fără nici o suparare dar la 30k euro plus 16% îți iei o jucarie custom real head turner, cu care sa te poți si plimba, nu sa o tii doar pentru vitrina. In viața reala probabil ca nu face nici jumate din suma de mai sus. O sa vedem, nu știu cine e posesorul dar din nici unul din pozele de pe fb nu avea fata de asemenea gen jucarie, cred ca va fi curând la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cioperistilor, satanistilor, valorosilor si chiparosilor, va roade un pic invidia, mai ales pe aia care zic 'naspa motoru bai si oricum nu trece raru' si 'n-are ala fata de asa motor'. Bine ca avem noi, cioperistii pursange adevarati. Cum poti sa masori 'cioperismul' unui om dupa mecla? 'Uite ba, ala are pistrui, merge maxim la un R6'... 'Amaratul ala care are tenisi bleu nu trece de FZR125, MAAXIM'. 'Grasu ala are fata de Yamaha domle!'.

 

Daca era drept premiu un gip cu motor de 4 litri, preparat pentru offroad la clasa extrem, pasionatii genului ar fi spus 'baaa, ala habar n-are ce-i aia diferential autoblocabil, ce cocalar!'.

 

Asta e, n-am castigat eu, duca-se unde s-o duce. Ca s-o face noul proprietar roacker satanist sau l-o vinde, treaba lui, biznisu' lui. Da, are fata de bombalau, la fel cum ii era si descrierea 'visului' si probabil la fel cum ii sunt si skillurile 'sociale' care i-au adus cateva mii de sustinatori electronici. Era absolut clar de la inceput ca un 'real biker' avea putine sanse sa castige concursul cu pricina si ca respectivul motor se va duce la un individ care sta mult pe feisbuc. Nu inteleg de ce ne ofticam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cioperistilor, satanistilor, valorosilor si chiparosilor, va roade un pic invidia, mai ales pe aia care zic 'naspa motoru bai si oricum nu trece raru' si 'n-are ala fata de asa motor'. Bine ca avem noi, cioperistii pursange adevarati. Cum poti sa masori 'cioperismul' unui om dupa mecla? 'Uite ba, ala are pistrui, merge maxim la un R6'... 'Amaratul ala care are tenisi bleu nu trece de FZR125, MAAXIM'. 'Grasu ala are fata de Yamaha domle!'.

 

Daca era drept premiu un gip cu motor de 4 litri, preparat pentru offroad la clasa extrem, pasionatii genului ar fi spus 'baaa, ala habar n-are ce-i aia diferential autoblocabil, ce cocalar!'.

 

Asta e, n-am castigat eu, duca-se unde s-o duce. Ca s-o face noul proprietar roacker satanist sau l-o vinde, treaba lui, biznisu' lui. Da, are fata de bombalau, la fel cum ii era si descrierea 'visului' si probabil la fel cum ii sunt si skillurile 'sociale' care i-au adus cateva mii de sustinatori electronici. Era absolut clar de la inceput ca un 'real biker' avea putine sanse sa castige concursul cu pricina si ca respectivul motor se va duce la un individ care sta mult pe feisbuc. Nu inteleg de ce ne ofticam.

Pentru ca campania striga in stanga si in dreapta ca UN CHOPPER UNUI MARE ROCKER ....... dar eu n-am vazut legatura!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu de fiecare data cand ajung prin bucuresti ascult city fm. e cu vreo 2 clase peste rock fm. pacat ca nu emit si in cluj

* +1

jenant...

 

eu sunt constienta ca nu pot sa fac mare lucru si ca nu o sa se opreasca roata din caza ca imi place sau nu imi place mie ceva. dar de cand cu concursul asta, eu nu mai ascult RadioFM. si imi pare rau, ca sunt acolo si cativa oameni care fac treaba. dar am decis asta, pentru ca nu pot sa fac compromisuri.

 

ascult acuma CityFm, care e dealtfel si primul post romanesc de rock, exista de cativa ani buni si nu au schimbat nici muzica, nici practicile, de cand ii stiu eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre RAR, doar de....:finger:... Eu ma mir ca nu avem inca o industrie de custom-uri cu numere de bulgari. Era mai demult dat exemplu undeva un Harley-Davidson cu acte de Simson :lol:- atat de Kafkiana e administratia din Romania ca trebuie sa fii la fel de absurdistanist ca si ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baetzi (si fete). Faceti ma un topic cu "choppers, how not to live" si spurcati acolo radiourile si copiii populari pe calea bitilor.

<parere strict subiectiva>

Revenind la subect

 

* total de acord cu tine :)

 

da' acuma, ca sa fiu si eu putin ironica: in loc sa ne pastoresti ca un hardcore chopperist, tu dai apa la moara tot pentru spurcaturi. ...pai, sa vezi acuma cum vin astia de la "Vier Pfoten" sa te ia la betze :D

 

e, hai ca mai e putin si trece si iarna...

 

Despre RAR, doar de....:finger:... Eu ma mir ca nu avem inca o industrie de custom-uri cu numere de bulgari. Era mai demult dat exemplu undeva un Harley-Davidson cu acte de Simson :lol:- atat de Kafkiana e administratia din Romania ca trebuie sa fii la fel de absurdistanist ca si ei.

 

* "industrie de customuri" e cam impropriu spus si eu sper sa nu avem d-asta niciodata. imi doresc sa avem si noi mesteri faurari (mai multi, ca avem deja - putini) care sa faca motoare unice, personalizate si pe care sa le calaresti cu mandrie. atunci n-or sa mai fie dispute pe tema japo vs. Harley (sau Triumph, Indian, etc.), n-o sa mai poata spune nimeni "a mea e mai tare", ptr. ca nici nu vei stii cati cai are exact motorul pe care il calaresti, cuplu in cifre fixe si alte calcule d-astea matematice. nu vor mai fi certuri pe marci si culori si dimensiuni, caci fiecare va avea marca lui, aerografia lui unica si personala pe rezervor, la o adica, toti vom fi fericiti si vom trai in pace. eu voi premia cea mai frumoasa motocicleta custom in fiecare luna, pe judet, oras, sat, sector si strada. asa incat in fiecare luna va castiga altcineva. si imi voi face radio cultural! customizat, nu oareshcare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre RAR, doar de....:finger:... Eu ma mir ca nu avem inca o industrie de custom-uri cu numere de bulgari. Era mai demult dat exemplu undeva un Harley-Davidson cu acte de Simson :lol:- atat de Kafkiana e administratia din Romania ca trebuie sa fii la fel de absurdistanist ca si ei.

 

ce-i Doc,cu ce ti-au gresit?hehehe

cu drifteru ce ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi sunt clujean ajuns pe langa Bucuresti nu pot sa nu scriu doua randuri fiindca eu am intrebat ce am intrebat cu un scop. Vreau sa stiu pur si simplu daca l-a inmatriculat sau nu fiindca m-ar tenta si pe mine un motor de asta facut din parti. Dar daca trebe j-demii de hartii si alte alea, mi-a murit pasiunea, vorba aia. Ca nu vreau sa ajunga in vitrina expus ca un dinozaur obosit. Un motor trebe calarit ca sa aiba valoare. Altfel e traforaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... va roade un pic invidia, mai ales pe aia care zic 'naspa motoru bai si oricum nu trece raru' si 'n-are ala fata de asa motor'... Nu inteleg de ce ne ofticam.

Dragule, eu nu mă oftic deloc si nici sindromul caprei vecinului nu mă roade. Eu mă chiorasc in ograda mea, vad ca am doua capre frumoase belea si de restul pe cuvand dacă îmi pasa. Ca trece sau nu de rar, eu as zice ca asa cum e acum nici nu ar trebui sa treacă vreodată. Dar si dacă trece cumva, iar nu e belea.

Ce ziceam eu ca nu are nici unul fata, mă gândeam doar la adâncimea buzunarului, ca o jucarie custom cere banuti, se strica mai des, nu ii schimbi uleiul in spatele blocului. Si când se strica, reparatia costa cat alta noua. Noi sa fim sanatosi, mie chiar nu îmi place motorul ăla, l-as face bani la prima oferta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-i Doc,cu ce ti-au gresit?hehehe

cu drifteru ce ai facut?

 

A, nu mi-au gresit, dar RAR-ul e o porcarie in general. Nici spaga nu mai merge cum trebuie in Romania, iar regulile sunt facute ca sa-ti iei masina noua din 3 in 3 ani - adica din lac in put, nici comunistii n-aveau pretentii de-astea. Where the fuck is the freedom?

Ma duc dupa motor next week, am facut rost de o platforma....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffff.....

Acu m-am uitat mai bine la motor si asa cum îl vad nu va trece de rar veci, fără oglinzi, semnale... Poate doar dacă au făcut omologarea cu ele si le-au demontat de dragul artei.

 

pai cam asa se face..oriunde.

 

In fine nu d-asta m-am logat ci pentru a va ura Sarbatori Fericite !

 

xmas_babes_17.jpg

 

tumblr_lv40t06wOf1qzqr6zo1_400.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heavy metal xmas la toti and multa carne proaspata si calda alaturi de un pahar de vin,palinca,jack....pentru fetite si baieti!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cele scrise tre sa ma mut in Japonia!,acolo limita e cerul! la noi comunismul a ramas, cel putin la RAR.

* total de acord cu tine :)

 

da' acuma, ca sa fiu si eu putin ironica: in loc sa ne pastoresti ca un hardcore chopperist, tu dai apa la moara tot pentru spurcaturi. ...pai, sa vezi acuma cum vin astia de la "Vier Pfoten" sa te ia la betze :D

 

e, hai ca mai e putin si trece si iarna...

 

 

 

* "industrie de customuri" e cam impropriu spus si eu sper sa nu avem d-asta niciodata. imi doresc sa avem si noi mesteri faurari (mai multi, ca avem deja - putini) care sa faca motoare unice, personalizate si pe care sa le calaresti cu mandrie. atunci n-or sa mai fie dispute pe tema japo vs. Harley (sau Triumph, Indian, etc.), n-o sa mai poata spune nimeni "a mea e mai tare", ptr. ca nici nu vei stii cati cai are exact motorul pe care il calaresti, cuplu in cifre fixe si alte calcule d-astea matematice. nu vor mai fi certuri pe marci si culori si dimensiuni, caci fiecare va avea marca lui, aerografia lui unica si personala pe rezervor, la o adica, toti vom fi fericiti si vom trai in pace. eu voi premia cea mai frumoasa motocicleta custom in fiecare luna, pe judet, oras, sat, sector si strada. asa incat in fiecare luna va castiga altcineva. si imi voi face radio cultural! customizat, nu oareshcare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut cauciucuri de iarna sau lanturi?:moto:

Picioare :crack: , mai exista viata si inafara de motoare (asa din cand in cand)!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...