Sari la conținut

Accident Arad


reptile
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Condoleante familiei, prietenilor si celor apropiati. :lol: R.I.P. B) :blink: :lol:

 

Suntem din ce in ce mai putini, voi nu observati asta?

Cum putem trai linistiti, cand stim cu totii ca pe fiecare ne asteapta cate o conserva la tot pasul!?

Cat de prudent trebuie sa fi, cand se gaseste cate un ratat care si-a luat permisul pe spaga.

Cati dintre voi au vazut ca si mine instructori auto care opresc pe trecerea de pietoni, fara elevi, sauy din contra pun elevii sa opreasca pe trecerile de pietoni?

Cati berbeci or sa mai fie scosi in fata din cauza furnicilor pe care le-au zdrobit?

Propun sa ne tragem toti tiruri si sa asteptam momentul, altfel vom fi nimiciti, sa vedem atunci daca-si mai permit sa intoarca fara sa se asigure!

 

Este incredibil cum unii dintre noi se duc, cu sau fara vina lor, e ca o ruleta ruseasca, cine va fi urmatorul?

Nu doresc asta nimanui, dar poate meritam si noi mai multa siguranta, nu? Instructorul meu (cand am dat de :lol: m-a ivatat sa fiu prudent si sa conduc eu si pentru altii. Era un om simplu, dar m-a invatat sa-mi apar pielea, sa nu ma bazez pe ceilalti soferi, dar oricat de prudent ai fi, pe 2 roti se pare ca nu este de ajuns, intotdeanuna exista un corservar mai cu ouale mari sau cu ouale mai pline si isi exercita dreptul de a conduce conserve, dat de permisul ala luat pe spaga, si din cauza prostiei lor o sa ajungem o specie pe cale de disparitie!!!

 

Daca pe conservari nu o sa-i putem schimba niciodata, indiferent cate panouri s-ar face, indiferent cate pliante s-ar imparti, haideti macar factorii care tin de noi (inconstienta, teribilismul, nevoia de adrenalina, etc) sa invatam sa-i controlam si sa-i excludem dintre posibilele cauze ale unui accident. Nu acuz pe nimeni, dar astfel am avea mai multe sanse de a ne intoarce sanatosi acasa printre cei dragi care ne iubesc si care si-au dedicat viata pentru a ne fi aproape, pentru a apuca ziua de maine, urmatoarea plimbare, urmatoarea sansa. Daca toate astea nu inseamna nimik pentru tine, atunci gandeste-te la ceeea ce faci, la modul cum conduci si ai grija sa apuci sa citesti urmatorul topic aici.

 

Inca o data sincere condoleante si odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! :blink:

 

mai baieti, de cate ori vad cate un topic nou pe aici, de atatea ori sunt si mai trist, dar si mai hotarat, ca i-mi cumpar ARO-ul ala!!! sa-mi bag piciorul!!!

 

R.I.P. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nici unul dintre voi nu aspus ca acel baiat a depasit o colana de masini intr-o zona cu linie continua si mai ales ca la trecerea la nivel cu calea ferata, nu ai voie sa faci nici o manevra in ultimii 50m, si nici faptul ca zilnic aptroape toti motociclistii fac chestii de genul asta. Si eu depasesc pe linie continua fara sa ma gandesc ca de mult ori sunt in ungiul mort al masinilior si fara sa ma gandesc ca si altul poate sa iasa cu masina in depasire asa cum ies si eu. Asa ca dragii mei, inainte sa va bagati toate cele in soferii, ganditi-va de 2 ori ca toti facem greseli pe care numai cel de sus le face sa nu devina fatale ca in acest caz. Puneti capul in pamant si ganditi-va ca poate ati fost si voi de zeci de ori in situatia baiatului asta. Dumnezeu sa-l odihneasca! Si pe noi sa ne fereasca de toate astea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, iar familiei si prietenilor lui sa le dea putere sa treaca peste aceste clipe.

B) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nici unul dintre voi nu aspus ca acel baiat a depasit o colana de masini intr-o zona cu linie continua si mai ales ca la trecerea la nivel cu calea ferata, nu ai voie sa faci nici o manevra in ultimii 50m, si nici faptul ca zilnic aptroape toti motociclistii fac chestii de genul asta. Si eu depasesc pe linie continua fara sa ma gandesc ca de mult ori sunt in ungiul mort al masinilior si fara sa ma gandesc ca si altul poate sa iasa cu masina in depasire asa cum ies si eu. Asa ca dragii mei, inainte sa va bagati toate cele in soferii, ganditi-va de 2 ori ca toti facem greseli pe care numai cel de sus le face sa nu devina fatale ca in acest caz. Puneti capul in pamant si ganditi-va ca poate ati fost si voi de zeci de ori in situatia baiatului asta. Dumnezeu sa-l odihneasca! Si pe noi sa ne fereasca de toate astea!

din pacate faza de care spui tu s-a intamplat cu ceva vreme inainte de accident.

a depasit coloana pana la bariera,dupa ce a trecut trenul a plecat.sigur ca putin c-am repejor,masina se afla pe sensul lui de mers si e si putina curba acolo.

oricum condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum la ProTv. Masina era lovita in aripa-roata staga spate. Deci probabil ca a apucat sa intoarca complet dar motorul venea, tot probabil, tare rau si nu a mai apucat sa franeze. Deci tot viteza, bat-o vina B)

Oricum R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) :blink: :lol: R.I.P. :lol: :lol: :crack:

Aseara cand am vazut la stiri nevasta-mea aproape ca a inceput sa planga si nu prea mai vrea sa se mai urce pe motor. Incercati fratilor sa mergeti mai incet ca nu rezolvati nimic daca mergeti tare. Vreti viteza? Mergeti pe un circuit sau undeva unde nu e circulat si luati-va doza de adrenalina, nu mai faceti din strazile circulate, circuite de viteza. Ganditi-va la familiile voastre si de ce nu ganditi-va si la voi ca aveti viata inainte.

Asfalt uscat si lasati-o mai moale cu viteza (conservarii ne vad ca pe niste biciclete si nu isi dau seama sau nu vor sa accepte cu ce viteza poate merge un motor), asa ca ma repet, mergeti mai incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au dat accidentul la pro tv!! groaznic,niste imagini de cosmar!

condoleante familiei si celor care l-au cunoscut si iubit!

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca! B) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...