Sari la conținut

Accident Lujerului!


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

Pe la 0-20 m-a sunat un prieten care trecea cu masina prin pasajul Lujerului si mi-a zis ca era mult fum, pompieri, salvare, si multi motociclisti.

 

As prefera sa fie doar un accident minor.

 

Daca stiti postati si voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am oprit eu si am vb cu baietii.

Un tip cu un CBR 900 Fireblade a lovit peretele in interiorul pasajului si motorul i-a luat foc. Motociclistul e OK, chiar nu are nimic. A avut bulan maxim.

Motorul in schimb e scrum. Pasajul era impracticabil cand am trectut eu pe acolo, din cauza fumului (nu se vedea nimic inauntru).

Nu stiu mai multe si nici cine era cel implicat ca bietii cu care am vorbit erau si asa stresati si agitati. Nu am vrut sa incurc... oprisem sa vad daca pot ajuta.

 

Aa... si filmau unii de la Antena 1. Poate o sa apara ceva la Observator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe la ieşirea dinspre Virtuţii acum vreo 10 min (s-a terminat Cola, rom mai era din belşug ;) ) şi era linişte şi pace. Se circula prin pasaj, cât am trecut pe lângă ieşire a trecut câte o motocicletă în fiecare sens.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meseriasu' cica se dadea pe o roata cu 180, a luat o baltoaca, i-a fugit roata si... foc de tabara in pasaj.

 

Cand te mananca tre' sa te scarpini, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva a fost de vina soferul?!?!?!

Suna mai interesant daca gasim un sofer vinovat? Trebuie facuta vantoare de vrajitoare? Ne inscriem deja in stereotip, hai sa demonizam soferii de fiecare data. Promit sa caut si eu vina cuiva daca am ghinionul sau nepriceperea de a o face lata. Personal prefer sa aud zilnic:"am evitat accidentul, desi soferul m-ar fi lovit singur". Se numeste conducere preventiva, si la noi e mai importanta ca oricand, ca avem mai multe de pierdut.

Imi cer scuze fata de victima accidentului de fata, nu ma refer la el, ci la atitudinea exprimata mai sus, am vazut ca aici nu s-au emis ipoteze de vinovatie ci s-a prezentat "o stire".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva a fost de vina soferul?!?!?! ;)

 

 

Imi cer scuze fata de victima accidentului de fata, nu ma refer la el, ci la atitudinea exprimata mai sus, am vazut ca aici nu s-au emis ipoteze de vinovatie ci s-a prezentat "o stire".

 

 

Nu incepeti iarasi cu replici aiurea si sa incercati voi sa cautati un vinovat....

 

 

Sunt doar IRONIC si ACID ca de obicei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meseriasu' cica se dadea pe o roata cu 180, a luat o baltoaca, i-a fugit roata si... foc de tabara in pasaj.

 

Cand te mananca tre' sa te scarpini, nu ?

 

 

de unde stii ma cu cat se dadea po roata ??erai acolo si nu stiu .....vb aiurea ca sa faci posturi ??sper sa nu cazi vreodata si sa intre tot asa unu si sa vb aiurea ....beki sper sa ne vdm cat mai rpd pe 2 roti !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde stii ma cu cat se dadea po roata ??erai acolo si nu stiu .....vb aiurea ca sa faci posturi ??sper sa nu cazi vreodata si sa intre tot asa unu si sa vb aiurea ....beki sper sa ne vdm cat mai rpd pe 2 roti !!

 

Ba baiatule, tu ai citit ce ai scris ?

Eu am spus "cica se dadea pe o roata" pt. ca asa am auzit ieri la Ploiesti de la un prieten de-al lui care a fost acolo. Erau mai multi dar slava domnului, numai el a furat-o.

TU ai fost la locul accidentului ? Daca da, poate ma contrazici tu cu argumente pertinente. Daca nu, mucles.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sictir...v-ati gasit voi destepti sa comentati! Ti-a facut tie ceva rau de actionezi asa?

Poate ca esti frustrat ca altii pot si tu nu....dar locul frustrarilor tale nu este aici.

 

 

pai daca puteti.........ce sa mai spun...plin de'' frustrare va spun'': fiti rai tata... fiti rai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vb aiurea de dragul posturilor....vedeti ca mai e 1 an si va puteti pune din nou ecusoane cu userul si cate mii de posturi aveti voi pe forum ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am oprit eu si am vb cu baietii.

Un tip cu un CBR 900 Fireblade a lovit peretele in interiorul pasajului si motorul i-a luat foc. Motociclistul e OK, chiar nu are nimic. A avut bulan maxim.

Motorul in schimb e scrum. Pasajul era impracticabil cand am trectut eu pe acolo, din cauza fumului (nu se vedea nimic inauntru).

Nu stiu mai multe si nici cine era cel implicat ca bietii cu care am vorbit erau si asa stresati si agitati. Nu am vrut sa incurc... oprisem sa vad daca pot ajuta.

 

Aa... si filmau unii de la Antena 1. Poate o sa apara ceva la Observator.

 

Adica la obositor?

 

Ce p.... treaba au astia ?

 

E un accident, nu a murit Lady di

 

;) , asa ni se duce buhul

 

vb aiurea de dragul posturilor....vedeti ca mai e 1 an si va puteti pune din nou ecusoane cu userul si cate mii de posturi aveti voi pe forum ....

 

 

oribil,

 

 

Face cineva asa ceva??

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De abia astept sa vad unul dintre voi care va prinde gustul ridicatului pe o roata...atunci sa va vad cum o sa mai comentati.

 

 

Nu mai fi asa de rau cu ei !

Unii si-au luat motor ca sa se duca la peste cu el ;) :lol: :ok:

 

 

Dar atunci de ce posteaza ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia pe care o tragi citind multe posturi e ca nu exista vinovati.

Ce vina are omul ca s-a ridicat motorul pe o roata si s-a dus dreaq ?

Ce vina are omul ca s-a dus motorul de nebun la 270km/h si s-a facut bucati?

Ce vina are omul ca motorul singur s-a dus la 120 in localitate si a intrat singur intr-o masina?

Nu are omul nici o vina

Motoarele astea care innebunesc singure ....

Si bietii motociclisti.... ne tinguim pe posturi aiurea si nu recunoastem ca principalii vinovati sintem NOI! ! !

Stil romanesc....nu sint eu de vina. E altul. Sau asa a fost sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...