Sari la conținut

CE ESTE aceasta piesa ?


intrusu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe link-ul asta un grec prezinta intruderu VS 400 si in final zice ca singura piesa care cade la intrudere este asta; dar al dreaq nu zice ce este - pare sa fie o bobina de inductie ?

post-43121-1261066291_thumb.png

 

Bobina de inductie mi se pare si mie - seamana cu bobinele de pe fostul meu VX800.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cre ca ieo pesa fo' inportanta'n motor....

da' sa mor io dac' stiu de unde ie!

cred ca ie o componenta a compiuterului de bord!

asta tre ' sa fie. sunt sigur acuma!!

nu-i lua pe ailanti in sama!

eu mis cinstit! si vreu sa te ajut!

 

:D

on-topic: e bobina de inductie (una din ele)

ma mira ca e o piesa care cedeaza repede...

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am inteles de la primul post ca esti foarte destept...

Baiazidule, daca n-ai prins ironia mea prea fina, hai ca-ti explic unde bat: de ce nu cauta omu' un manual de reparatii sau niste fise cu repere si vine si-ntreaba pe-un forum unde primeste raspunsuri de genul "e demaror"? cum se determina varianta corecta din raspunsuri? statistic, adica daca 8 zic ca e bobina de inductie, 5 ca e demaror si 3 ca e pinion din cutia de viteze, rezulta ca probabilistic exista o sansa de 50% sa fie bobina de inductie? acuma poate ai priceput si tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazidule, daca n-ai prins ironia mea prea fina, hai ca-ti explic unde bat: de ce nu cauta omu' un manual de reparatii sau niste fise cu repere si vine si-ntreaba pe-un forum unde primeste raspunsuri de genul "e demaror"? cum se determina varianta corecta din raspunsuri? statistic, adica daca 8 zic ca e bobina de inductie, 5 ca e demaror si 3 ca e pinion din cutia de viteze, rezulta ca probabilistic exista o sansa de 50% sa fie bobina de inductie? acuma poate ai priceput si tu.

 

Nu am prins-o.

 

Dar hai sa iti zic si opinia mea:

 

Omul pune o intrebare la rubrica de service.

 

Primeste un numar de raspunsuri dintre care:

 

X corecte

Y incorecte (este foarte normal de altfel)

Z la misto.

 

Eu am problema cu cei din grupul Z. De ce te mai obosesti sa raspunzi la misto, mai ales ca nu ii faci un bine respectivului? Nu vad scopul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am problema cu cei din grupul Z. De ce te mai obosesti sa raspunzi la misto, mai ales ca nu ii faci un bine respectivului? Nu vad scopul.

pentru ca nu-mi cade mina sa mai iau la misto pe cite unu'. pentru ca e limpede ca lumina zilei ca este o bobina de inductie. pentru ca e clar ca pe subiect s-a spus tot ce-i cazul. pentru ca-i Craciun peste o saptamina si fiind satanist trebuie sa pacatuiesc cit mai mult, acum cit e timp. multumit de raspuns?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca nu-mi cade mina sa mai iau la misto pe cite unu'. pentru ca e limpede ca lumina zilei ca este o bobina de inductie. pentru ca e clar ca pe subiect s-a spus tot ce-i cazul. pentru ca-i Craciun peste o saptamina si fiind satanist trebuie sa pacatuiesc cit mai mult, acum cit e timp. multumit de raspuns?

 

Nu ma intereseaza orientarile tale religioase

 

Daca tie iti era clar ca era o bobina de inductie, celui care a deschis topicul ... nu ii era. De aceea a cerut ajutor.

 

Oricum dupa ultimul tau raspuns imi mentin prima afirmatie: nu pari prea destept cu raspunsurile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce va da-ti cu parerea farasa va pricepe-ti va spun eu este sigur coclender!!

nu-i adevarat, e cotrunder.

 

 

Mesaj completat

avem:

7 voturi pt bobina de inductie

1 vot demaror

1 vot starter(din ala ca la neon???)

1 vot coclender

1 vot cotrunder

 

democratie fiind, ma dau invins.

Sau mai bine cer renumararea voturilor.

Mesaj completat

Totusi, parca ar fi un solenoid... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Baiazid' date='Dec 18 2009, 11:5Oricum dupa ultimul tau raspuns imi mentin prima afirmatie: nu pari prea destept cu raspunsurile astea.

si eu imi mentin parerea ca te prinzi foarte greu si-ti remand niste pastile de umor si relaxare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsuri tipice pentru acest forum!

Propun moderatorilor sa deschida o noua sectiune a acestui forum, dedicata glumelor si mistoului, acolo unde fiecare poate contribui la buna dispozitie pe timp de iarna si nu numai..

Asta in ideea ca o sectiune a acestui forum respectiv SERVICE unde nu ar trebui sa se regasesca aceste manifestari ,si doar intrebari si raspunsuri la problemele serioase.

Eu consider ca nu toata lumea are habar de domeniul tehnic al unei motociclete si de aceea cere ajutor printr-o intrebare.

Normal va trebui sa primeasca raspunsuri corecte mai mult sau mai putin la aceea intrebare,si nu misto!

Fiecare dintre noi poate avea nevoie de ajutor, si pentru asta cred eu, ca exista acesta forumuri.

 

Pentru a ne ajuta reciproc!

 

PS. Eu bat cimpi crezind ca se poate schimba ceva, cind si la sectiunea de accidente, unde anumiti oameni sufera pentru pierderea unor apropiati, se regasesc asemenea manifestari!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solenoid = Bobina :D

 

Baiazid, chiar asa, ia niste pastile de relaxare sau de veselie, are dreptate CalinD, cu toate ca nu ma am pe bune cu el.. :laugh:

Sau poate ai uitat ca 3000 din posturile tale sunt de stouri... aaaa, te-ai facut om serios acum.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i adevarat, e cotrunder.

off topic .... aia e o manusnie cu palule ( palulele se observa destul de bine la capetele manusniei) buuunnnn in capatul unei palule e un tuspringer circugonflex in care se prinde capatul de la bilibistrocimetru

 

clar??

 

 

 

 

onn topic ( bobina de inductie )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solenoid = Bobina :D

 

Baiazid, chiar asa, ia niste pastile de relaxare sau de veselie, are dreptate CalinD, cu toate ca nu ma am pe bune cu el.. :D

Sau poate ai uitat ca 3000 din posturile tale sunt de stouri... aaaa, te-ai facut om serios acum.

e, pai de cind e la down under, cum zice smecherii, s-a schimbat.

Baiazide, sa stii ca ai dreptate, din cauza oamenilor ca mine lumea e un loc asa de neplacut si Romania merge cum merge. daca am fi toti oameni cu minte nemteasca cu iz de aussie, ca tine, s-ar schim,ba multe (in bine, evident). in plus, e bine ca ti-am reamintit (inca o data) de ce la down under e asa de bine, spre deosebire de Romania, unde e rau spre foarte rau.

dar in final, ca s-a determinat cu majoritate si dupa renumararea voturilor ca e bobina de inductie a coclenderului de la demaror, iti urez si tie Craciun fericit, cu toate ca la down under nu stiu daca exista Craciun :laugh:

 

PS: ce-i ala selonoid? nu am auzit niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...