Sari la conținut

TURCIA 2010


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Exact cum am banuit... Drum bun atunci. :wacko:

 

ai banuit .....

sincer ma asteptam sa fie clar

atata timp cat cineva doar comenteaza ca e prea repede, ca e prea devreme, ca e prea mult etc

iese de ANARHIE

 

VREI SA MERGI IN STILUL tau, F BINE

ORGANIZEAZA EXCURSIE

NU MAI POSTA CE NU ITI CONVINE LA TURELE ALTORA

 

MIE NU MI.A CONVENIT SA FAC TURCIA-GRECIA SI AM DESCHIS TOPIC SEPARAT

 

NU AM COMENTAT PE TURA OAMENILOR FARA FOLOS SI SA TOT INCERC SA.I SCHIMB

 

VARIANTA 1

ACCEPTI CEEA CE EXISTA

 

VARIANTA 2

ORGANIZEZI tu CEVA CUM VREI SA FACI tu

 

VARIANTA 3

GASESTI ECHIPA IN FORMARE CARE ITI ACCEPTA PROPUNERILE

 

CORECT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

VARIANTA 1

ACCEPTI CEEA CE EXISTA

 

VARIANTA 2

ORGANIZEZI tu CEVA CUM VREI SA FACI tu

 

VARIANTA 3

GASESTI ECHIPA IN FORMARE CARE ITI ACCEPTA PROPUNERILE

 

CORECT?

 

...si a fost nevoie de sute de posturi pt a ajunge la o concluzie logica si evidenta? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si a fost nevoie de sute de posturi pt a ajunge la o concluzie logica si evidenta? :wacko:

vlad, s-ar putea sa mai fie cateva sute si tot nu o sa ne apropiem de vreo concluzie logica si evidenta pentru toti...

Mesaj completat

ai banuit .....

sincer ma asteptam sa fie clar

atata timp cat cineva doar comenteaza ca e prea repede, ca e prea devreme, ca e prea mult etc

iese de ANARHIE

 

VREI SA MERGI IN STILUL tau, F BINE

ORGANIZEAZA EXCURSIE

NU MAI POSTA CE NU ITI CONVINE LA TURELE ALTORA

 

MIE NU MI.A CONVENIT SA FAC TURCIA-GRECIA SI AM DESCHIS TOPIC SEPARAT

 

NU AM COMENTAT PE TURA OAMENILOR FARA FOLOS SI SA TOT INCERC SA.I SCHIMB

 

VARIANTA 1

ACCEPTI CEEA CE EXISTA

 

VARIANTA 2

ORGANIZEZI tu CEVA CUM VREI SA FACI tu

 

VARIANTA 3

GASESTI ECHIPA IN FORMARE CARE ITI ACCEPTA PROPUNERILE

 

CORECT?

 

ai pus doar 3 variante pentru cei peste 30.000 de forumisti? fff riscant..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vlad, s-ar putea sa mai fie cateva sute si tot nu o sa ne apropiem de vreo concluzie logica si evidenta pentru toti...

 

Pai... nu va mai chinuiti atat! Stabiliti ziua plecarii si gata... pt ce atata bataie de cap? Stii ca pleci in data X, ti-ai programat concediul, un buget orientativ... nu va mai ciondaniti p-aici degeaba!

O intalnire la Jadoo face mai mult decat 1000 posturi... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... nu va mai chinuiti atat! Stabiliti ziua plecarii si gata... pt ce atata bataie de cap? Stii ca pleci in data X, ti-ai programat concediul, un buget orientativ... nu va mai ciondaniti p-aici degeaba!

O intalnire la Jadoo face mai mult decat 1000 posturi... :wacko:

 

totul e ceas

bani si sanatate sa avem

am avut deja sedinta de jadoo pe excursia asta

 

stai linistit

 

ne mai amuzam si noi pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... nu va mai chinuiti atat! Stabiliti ziua plecarii si gata... pt ce atata bataie de cap? Stii ca pleci in data X, ti-ai programat concediul, un buget orientativ... nu va mai ciondaniti p-aici degeaba!

O intalnire la Jadoo face mai mult decat 1000 posturi... :wacko:

intalnirea a avut loc cu jumatate din participantii de la acea data chiar la jadoo si totul e clar.

Editat de manuel_ktm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai banuit .....

sincer ma asteptam sa fie clar

atata timp cat cineva doar comenteaza ca e prea repede, ca e prea devreme, ca e prea mult etc

iese de ANARHIE

 

VREI SA MERGI IN STILUL tau, F BINE

ORGANIZEAZA EXCURSIE

NU MAI POSTA CE NU ITI CONVINE LA TURELE ALTORA

 

MIE NU MI.A CONVENIT SA FAC TURCIA-GRECIA SI AM DESCHIS TOPIC SEPARAT

 

NU AM COMENTAT PE TURA OAMENILOR FARA FOLOS SI SA TOT INCERC SA.I SCHIMB

 

VARIANTA 1

ACCEPTI CEEA CE EXISTA

 

VARIANTA 2

ORGANIZEZI tu CEVA CUM VREI SA FACI tu

 

VARIANTA 3

GASESTI ECHIPA IN FORMARE CARE ITI ACCEPTA PROPUNERILE

 

CORECT?

Foarte clar si foarte corect. Am fost indus in eroare de primul post din thread:

 

DECI

sa nu mai stricam topicul de turcia - grecia

pareri

echipa

trasee

cazare

etc

pentru o tura turcia in luna mai

 

Credeam ca se cer pareri despre trasee si cazare, nu mi-am dat seama ca exista deja un plan foarte clar al initiatorului iar ceilalti trebuie sa-l comenteze doar daca sunt de acord cu el, pe ghicite. N-as vrea ca excursia ta sa iasa o "ANARHIE", tu cel mai bun si flexibil organizator dintre toti (ala care organizeaza o excursie "doar tu, tu, si tu aveti voie sa mergeti" si apoi le dai teapa plecand in alta directie, neanuntand pe forum), asa ca iti urez sa-ti faci tura fix cum vrei tu.

 

 

totul e ceas

bani si sanatate sa avem

am avut deja sedinta de jadoo pe excursia asta

 

stai linistit

 

ne mai amuzam si noi pe aici

Foarte frumos si amuzant, presupun ca intalnirea s-a anuntat pe forum si la ea au participat cei care vor sa mearga in excursie, deci s-a stabilit deja ce era de stabilit. Atunci spor si la amuzat pe socoteala altora.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite-asa a mai trecut o zi din viata noastra... :wacko:

 

bey, poate ma supar si-mi fac si eu acum un grup, prin tragere la sorti, sa nu existe comentarii, preferinte, etc.

o sa-i spun "grupul celor care se vor imbraca in negru in Turcia" - pentru participare la tragere la sorti, trebuie neaparat sa aveti un costum negru (de preferat din piele) si sa nu aveti PH-ul mai mare de 5. eu vin in rochie.

 

Jadoo! Jadoo ...aveti oobsesie cu localul asta! eu n-am nici o preferinta, sa aiba cafea buna, atat. daca e, puteti veni si aici, langa Olympia Park sunt niste crashme cochete, iar vis-a-vs e turnul ala inalt pe care scrie mare BMW. Eu de duminica ma mut acolo, va astept peste drum, sa aveti GPS-uri! ca altfel nu ma gasiti :D

 

see ya!

Mesaj completat

uite-asa a mai trecut o zi din viata noastra... :lol:

 

bey, poate ma supar si-mi fac si eu acum un grup, prin tragere la sorti, sa nu existe comentarii, preferinte, etc.

o sa-i spun "grupul celor care se vor imbraca in negru in Turcia" - pentru participare la tragere la sorti, trebuie neaparat sa aveti un costum negru (de preferat din piele) si sa nu aveti PH-ul mai mare de 5. eu vin in rochie.

 

Jadoo! Jadoo ...aveti o obsesie cu localul asta! eu n-am nici o preferinta, sa aiba cafea buna, atat. daca e, puteti veni si aici, langa Olympia Park sunt niste crashme cochete, iar vis-a-vs e turnul ala inalt pe care scrie mare BMW. Eu de duminica ma mut acolo, va astept peste drum, sa aveti GPS-uri! ca altfel nu ma gasiti :crack:

 

see ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte clar si foarte corect. Am fost indus in eroare de primul post din thread:

 

 

 

Credeam ca se cer pareri despre trasee si cazare, nu mi-am dat seama ca exista deja un plan foarte clar al initiatorului iar ceilalti trebuie sa-l comenteze doar daca sunt de acord cu el, pe ghicite. N-as vrea ca excursia ta sa iasa o "ANARHIE", tu cel mai bun si flexibil organizator dintre toti (ala care organizeaza o excursie "doar tu, tu, si tu aveti voie sa mergeti" si apoi le dai teapa plecand in alta directie, neanuntand pe forum), asa ca iti urez sa-ti faci tura fix cum vrei tu.

 

 

 

Foarte frumos si amuzant, presupun ca intalnirea s-a anuntat pe forum si la ea au participat cei care vor sa mearga in excursie, deci s-a stabilit deja ce era de stabilit. Atunci spor si la amuzat pe socoteala altora.

 

 

@adam

te rog mai ajuta.ma cu niste posturi sa ajung la 10000 de vizionari sa iau bonusul de la admin

sarut mana sefu

 

Mesaj completat

@ADAM

 

ps

avand in vedere ca tot faci referire la

"doar tu, tu, si tu aveti voie sa mergeti" si apoi le dai teapa plecand in alta directie, neanuntand pe forum

o sa INCERC

dar O SA INCERC

sa explic ca vad ca ai probleme majore cu PRICEPUTUL

 

nu EU am dat teapa

CI CEI CU CARE AM PLECAT S.AU RAZGANDIT LA SIBIU SA MAI MEARGA LA BALATON

EU AM AJUNS UNDE AM SPUS BALATON

 

DAR DUPA CUM VAD tu NU AI ORGANIZAT NICIODATA O IESIRE PE FORUM

tu DOAR COMENTEZI

 

INSA MIE IMI FACE PLACERE SA MA IAU IN GURA CU TINE

CA IMI DAU SEAMA CA NU SUNT SINGURUL CU PROBLEME :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jadoo! Jadoo ...aveti o obsesie cu localul asta! eu n-am nici o preferinta, sa aiba cafea buna, atat. daca e, puteti veni si aici, langa Olympia Park sunt niste crashme cochete, iar vis-a-vs e turnul ala inalt pe care scrie mare BMW. Eu de duminica ma mut acolo, va astept peste drum, sa aveti GPS-uri! ca altfel nu ma gasiti :wacko:

 

 

Jadoo pt. ca acolo (din intamplare sau nu) s-au tinut niste intalniri cu rezultate pozitive (concretizate in plimbari)... iar locul e chiar dragut. (se si mananca destul de bine)

 

O cafea buna poti bea pe celalalt colt al intersectiei, la BMW Welt, la etajul 1 langa magazinul de carti; are terasa cu vedere catre Olympiaturm. Iar daca ti-e putin foame, pe coltul opus e un Pizza Hut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jadoo pt. ca acolo (din intamplare sau nu) s-au tinut niste intalniri cu rezultate pozitive (concretizate in plimbari)... iar locul e chiar dragut. (se si mananca destul de bine)

 

* stiu, bey, am avut si eu niste "pit-stops" acolo :lol: (ei, fac si eu balagan ca nu pot sa ajung acum acolo, dar nu e rau Jadoo)

 

O cafea buna poti bea pe celalalt colt al intersectiei, la BMW Welt, la etajul 1 langa magazinul de carti; are terasa cu vedere catre Olympiaturm. Iar daca ti-e putin foame, pe coltul opus e un Pizza Hut.

 

* merci! am sa caut... ajung duminica acolo. Bayern, here I come! :wacko:

btw., carti vechi au acolo la magazinul ala?

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adam , in legatura cu Sibiu el are dreptate.Eu,Manuel si Mae ne-am sucit considerind ca distanta propusa initial este prea mare.Dar altceva vreau sa-ti spun.Acum citeva zile postarea ta m-a uns la suflet pentru ca si eu am acelasi tip de gindire.Nu pleci in strainatate cu motocicleta defecta sau si mai rau incepi sa faci fite pe curbe deoarece in caz de accident strici toata armonia grupului.In final te invit sa treci peste micile neintelegeri cu Cristi si sa participi la tura petru ca aceasta excursie se va concretiza cu siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adam , in legatura cu Sibiu el are dreptate.Eu,Manuel si Mae ne-am sucit considerind ca distanta propusa initial este prea mare.

 

Mihai, iti mai dau odata linkul threadului: /index.php?showtopic=345774

 

Excursia aia a fost spre "ALEXANDROPOLI - KAVALA" si s-a ajuns la Balaton fara ca organizatorul sa anunte nimic pe forum desi era un thread public. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce up ca se duce-n jos...

 

* mne...

 

eu zic ca planul e facut, s-a tras la sorti cine vine, GPS-urile sunt incarcate, turcii au pregatit capcanele pe drum si acum astepta "cruciatii". mai trebuie doar sa numaram. pana la 106 (zile) :cheers:

 

si sa spunem cate 10 "Ave Maria" pe zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, iti mai dau odata linkul threadului: /index.php?showtopic=345774

 

Excursia aia a fost spre "ALEXANDROPOLI - KAVALA" si s-a ajuns la Balaton fara ca organizatorul sa anunte nimic pe forum desi era un thread public. :cheers:

 

post pus de mine pe april 26

 

DECLAR TOPICUL INCHIS

GASCA E FORMATA

 

SI O MULTIME DE LUME SUPARATA

 

UNII CA NU SUNT INCLUSI

ALTII CA MA DAU MARE PE UNDE MERG.....THOMAS DE EXEMPLU

SO

NU VA MAI DERANJEZ CU EXCURSIILE MELE

VA LAS SA VISATI UNDE ATI VREA SA AJUNGETI...................MACAR ATAT

 

da tu dai inainte

comenteaza

altceva oricum nu stii a face

 

@mihaivaradero

ii zicem lui adam ca mergem in turcia si noi o taiem in afganistan

asa sa nu.l incuram cu traseul!!!!!!!

 

oricum iti dai seaman ca nu am chef sa.l am in gasca pe post de comentator 9 zile

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
* mne...

 

eu zic ca planul e facut, s-a tras la sorti cine vine, GPS-urile sunt incarcate, turcii au pregatit capcanele pe drum si acum astepta "cruciatii". mai trebuie doar sa numaram. pana la 106 (zile) :lol:

 

si sa spunem cate 10 "Ave Maria" pe zi.

 

s-au dus vremurile cand asteptau cu iataganu', acum euro e la putere :cheers: cred ca se rasuceste Osman Pasa in mormant :banana: ca turcia a devenit pasalac :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, iti mai dau odata linkul threadului: /index.php?showtopic=345774

 

Excursia aia a fost spre "ALEXANDROPOLI - KAVALA" si s-a ajuns la Balaton fara ca organizatorul sa anunte nimic pe forum desi era un thread public. :cheers:

da tu nu ai alta treaba decat sa faci pe carcotasu?

 

ce tot vrei sa demonstrezi de tot ii dai asa inainte ca o moara stricata.

 

si la mine pe topic ai facut la fel.

 

fati frate singur topic si comenteaza acolo

Mesaj completat

post pus de mine pe april 26

 

DECLAR TOPICUL INCHIS

GASCA E FORMATA

 

SI O MULTIME DE LUME SUPARATA

 

UNII CA NU SUNT INCLUSI

ALTII CA MA DAU MARE PE UNDE MERG.....THOMAS DE EXEMPLU

SO

NU VA MAI DERANJEZ CU EXCURSIILE MELE

VA LAS SA VISATI UNDE ATI VREA SA AJUNGETI...................MACAR ATAT

 

da tu dai inainte

comenteaza

altceva oricum nu stii a face

 

@mihaivaradero

ii zicem lui adam ca mergem in turcia si noi o taiem in afganistan

asa sa nu.l incuram cu traseul!!!!!!!

 

oricum iti dai seaman ca nu am chef sa.l am in gasca pe post de comentator 9 zile

 

 

nu te mai contra cu adam ca pierzi timpu, nu vezi ca o tine numai pe a lui ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Batman! Batman!

...

 

bey, ianachime, daca iei potul ala, la 1000 de posturi, sa stii ca nu-ti cer comision. ba chiar te premiez ...meriti! :cheers:

 

pax et bonum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bun,

 

doua obiective pe care tocmai le-am descoperit pe traseu. cum le-am gasit? pai am cumparat revista asta (nu mai stiu cum se pune tag, asa ca trimit link-ul intreg - e in germana, dar macar va puteti uita la poze :cheers: ; in coltul din stanga sus e coperta numarului de ianuarie):

http://www.reisemotorrad.de/index.php?c_id...31&con_id=1

 

apoi am frunzarit-o si am vazut ca au fost si altii, multi, pe acelasi traseu si ca e unul de poveste pentru motociclit(!)

 

1. Lacul Camici ? In drum spre Bodrum este lacul Camici (Bafa), e o mica minune asezata intr-o vale (raul Mederes, aproape de varsarea in marea Egee) ? Menderas Valley - cu un camping (poate au si casute?) pozitionat chiar in mijlocul padurilor de pin, oleandru si maslini, cu vedere spre cele 5 piscuri ale muntilor Besparmak. Ruinele cetatii Heraklia sunt f. aproape de camping/lac. E in drum, cam la jumatate intre Kushadasi si Bodrum.

 

2. Lacul Daylan - cam la 80 km est de Marmaris. Se spune ca apa lui e miraculoasa, daca stai o ora/zi in ea, nu mai ai nici o problema (de sanatate cel putin :banana: ), ba chiar poti sa mergi cu 150 km/h pe serpentine. durerile de spate dispar ca prin minute, barbatii isi recapta virilitatea, orbii vad si surzii aud, alergiile dispar si femeile sterpe raman insarcinate ? un fel de Sovata de la noi. Acuma, nu ca as vrea sa mai fac eu un copil neaparat, dar daca si Printul Charles a fost acolo, si Dustin Hoffman, o fi ceva :D

 

alte sfaturi desprinse din povestile motociclistilor germani:

 

- se poate innopta in orice sat pe traseu, oamenii sunt extrem de primitori, iar motociclete vad cam rar, asa ca sunt un fel de "party-uri ad-hoc" cand apar. (nu sustin ca trebuie sa dormim prin sate, dar daca ne prinde noaptea si nu am ajuns la hotel, nu e o nenorocire...);

- la fel cu mancarea, in orice loc unde traiesc oameni, se poate manca bine si fara pretentii, la preturi f. convenabile, iar macarea este ...autohtona (si veritabila - bio! );

- Turcia ofera nu doar trasee de vis (pe coasta, dar si de la est la vest), este o tara cu istorie bogata si multiculturala. nu trebuie sa mai explic acum ce experiente poate dezvalui un astfel de ..teritoriu. pentru mine e clar!

 

see ya!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...