Sari la conținut

TURCIA 2010


ianachim
 Share

Postări Recomandate

doamnelor si domnule,

va marturisesc ca am descoperit acest topic intr-o zi cand eram racita moarta si am citit si m-am hlizit pana a iesit raceala din mine. De atunci a devenit un fel de "resursa de fun", mai arunc un ochi cand ma plictisesc. In ultima vreme suna a matrimoniacii reloaded, la inceput parca era altfel. Dar nu de asta va scriu, ca sa va laud talentul forumistic.

M-a surprins felul in care i-ati dat reject lui rfd din gasca voastra, care este un om fain, si motociclist pe deasupra. Atata vreme cat in calatoria voastra merg masini, catei, poate isi ia si ianachim motanul in topcase, pe langa asta eu m-as gandi serios ce faceti cu pestisorii si plantele, felul in care ati trimis la plimbare un om care a dorit sa se alature grupului vostru spune multe despre voi si despre calatoria voastra.

Oricum, din cate il stiu eu pe ianachim, prevad un lucru: ori va certati ca virgula chiorii si apoi nu va mai cunoasteti, ori o va lua inainte (distanta de doua zile asa :laugh: ) si va lasa circul Gambini sa vina in urma. Dar, daca chiar veti pleca in aceasta calatorie, un lucru e sigur: abia astept sa citesc povestile de pe drum!

soare cat cuprinde si drumuri de vis va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

doamnelor si domnule,

va marturisesc ca am descoperit acest topic intr-o zi cand eram racita moarta si am citit si m-am hlizit pana a iesit raceala din mine. De atunci a devenit un fel de "resursa de fun", mai arunc un ochi cand ma plictisesc. In ultima vreme suna a matrimoniacii reloaded, la inceput parca era altfel. Dar nu de asta va scriu, ca sa va laud talentul forumistic.

M-a surprins felul in care i-ati dat reject lui rfd din gasca voastra, care este un om fain, si motociclist pe deasupra. Atata vreme cat in calatoria voastra merg masini, catei, poate isi ia si ianachim motanul in topcase, pe langa asta eu m-as gandi serios ce faceti cu pestisorii si plantele, felul in care ati trimis la plimbare un om care a dorit sa se alature grupului vostru spune multe despre voi si despre calatoria voastra.

Oricum, din cate il stiu eu pe ianachim, prevad un lucru: ori va certati ca virgula chiorii si apoi nu va mai cunoasteti, ori o va lua inainte (distanta de doua zile asa :laugh: ) si va lasa circul Gambini sa vina in urma. Dar, daca chiar veti pleca in aceasta calatorie, un lucru e sigur: abia astept sa citesc povestile de pe drum!

soare cat cuprinde si drumuri de vis va doresc!

 

* esti foarte draguta. dar ...nu, multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de acord cu postul ante anterior...adica e foarte probabil ca rfd sa fie super ok...dar noi suntem toti dusi, tzaca, varza...asa ca avem o sansa mare sa nu ne certam ca chiorii (virgula nu-si are rostul):laugh:

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor si domnule,

bla bla bla

 

 

1. nenea x din povestirea ta a venit la un moment dat si s.a asezat la masa in resturant de parca ne stiam de 5 ani si mersesem sute de mii de km impreuna

2. chiar nu am nimic cu nenea x deci asta clar insemna ca nici nu trebuie sa.l accept in grup

3. cum merg eu....sincer nu stii si nici nu vei stii

4. matrimoniale.... e un stat liber deci pot sa.mi bag ...... in orice imi place si sta ...so

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nenea x din povestirea ta a venit la un moment dat si s.a asezat la masa in resturant de parca ne stiam de 5 ani si mersesem sute de mii de km impreuna

2. chiar nu am nimic cu nenea x deci asta clar insemna ca nici nu trebuie sa.l accept in grup

3. cum merg eu....sincer nu stii si nici nu vei stii

4. matrimoniale.... e un stat liber deci pot sa.mi bag ...... in orice imi place si sta ...so

Slabut reply ptr un post de exceptie. Daca de la doamnele varza care se straduiesc sa para tzaca in amintirea adolescentei trecute cu care in mod cert ai facut sute de mii de km pana acum ma asteptam la replicile date, posturile tale erau mai inspirate.

PS: nici eu nu vreau sa merg nicaieri cu voi, nu trebuie sa-mi explicati de ce nu as corespunde....cati km am facut impreuna..etc.Am scris doar ptr ca era amuzant topicul. Pana acum

 

parerea mea...hac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* aloooo! lume, ca tot e topicul asta pentru orice si sa hlizesc toti motocilcistii ca la gradina zoologica aici, am si eu o doleanta, va rog. poate printre voi exista un suflet nobil si generos si ma ajuta.

 

nu caut sa ma marit, am doar nevoie de un masaj. stie cineva? face cineva? am mare nevoie, ma doare un omoplat de vineri de nu mai pot! ...am cautat, dar erau toate saloanele inchise, ca e sarbatoare. poate vede cineva anuntul aici... platesc cat face, clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu pot eu sa inteleg e de ce oameni care afirma ca nu vor nici sa mearga, nici sa nimic, simt nevoia sa comenteze una alta...si de aici apar polemici sau raspunsuri mai mult sau mai putin acide sau neinteresante...dupa care se plang ca topicul nu mai e funny.

 

Dragilor, nimeni nu scrie aici pentru buna voastra dispozitie, nu e nici gazeta, nici ziar de divertisment...si mai ales, nu va simtiti obligati sa ne spuneti parerea voastra.

 

* aloooo! lume, ca tot e topicul asta pentru orice si sa hlizesc toti motocilcistii ca la gradina zoologica aici, am si eu o doleanta, va rog. poate printre voi exista un suflet nobil si generos si ma ajuta.

 

nu caut sa ma marit, am doar nevoie de un masaj. stie cineva? face cineva? am mare nevoie, ma doare un omoplat de vineri de nu mai pot! ...am cautat, dar erau toate saloanele inchise, ca e sarbatoare. poate vede cineva anuntul aici... platesc cat face, clar!

 

hai sa-ti vand un pont...am aflat eu intr-un bar pe la Alba Iulia ca cineva face masaj bine...doar ca e o mica problema ...ti-o spun pe privat. :laugh:

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabut reply ptr un post de exceptie. Daca de la doamnele varza care se straduiesc sa para tzaca in amintirea adolescentei trecute cu care in mod cert ai facut sute de mii de km pana acum ma asteptam la replicile date, posturile tale erau mai inspirate.

PS: nici eu nu vreau sa merg nicaieri cu voi, nu trebuie sa-mi explicati de ce nu as corespunde....cati km am facut impreuna..etc.Am scris doar ptr ca era amuzant topicul. Pana acum

 

parerea mea...hac

 

o sa.ti raspund cu semnatura ta

"CAND ESTI SUFICIENT DE TAMP INCAT SA NU AI O PARERE PERSONALA, TE DERANJEAZA PARERILE ALTORA. "

 

hihihi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor si domnule,

va marturisesc ca am descoperit acest topic intr-o zi cand eram racita moarta si am citit si m-am hlizit pana a iesit raceala din mine. De atunci a devenit un fel de "resursa de fun", mai arunc un ochi cand ma plictisesc. In ultima vreme suna a matrimoniacii reloaded, la inceput parca era altfel. Dar nu de asta va scriu, ca sa va laud talentul forumistic.

M-a surprins felul in care i-ati dat reject lui rfd din gasca voastra, care este un om fain, si motociclist pe deasupra. Atata vreme cat in calatoria voastra merg masini, catei, poate isi ia si ianachim motanul in topcase, pe langa asta eu m-as gandi serios ce faceti cu pestisorii si plantele, felul in care ati trimis la plimbare un om care a dorit sa se alature grupului vostru spune multe despre voi si despre calatoria voastra.

Oricum, din cate il stiu eu pe ianachim, prevad un lucru: ori va certati ca virgula chiorii si apoi nu va mai cunoasteti, ori o va lua inainte (distanta de doua zile asa :laugh: ) si va lasa circul Gambini sa vina in urma. Dar, daca chiar veti pleca in aceasta calatorie, un lucru e sigur: abia astept sa citesc povestile de pe drum!

soare cat cuprinde si drumuri de vis va doresc!

 

ai dreptate, treaba de aici a inceput sa puta de cand cu Sarbatorile Pascale (vezi si ouale lu' Iulian). De la Paste incoace, fetele s-au incins de tot (si la vedere!) si pentru ele si ouale rosii se ciocnesc doar in "punga". Una peste alta, de cand si cu Corbu sau Vadu sau Portita sau s.a.m.d., o simpla (initial) propunere de iesire in natura a "candidatiilor" la Turcia 2010, a dvenit un fel de swinging la rece!

Si vorbesc ca team member, nu de pe strada. Devine putin (cam) clar ca treaba este cam pestrita si se poate vedea asta atat in tipurile de vehicule care participa la "ride"-masini si motoare diverse cat si in tipurile de animale participante, inclusiv catei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-ti vand un pont...am aflat eu intr-un bar pe la Alba Iulia ca cineva face masaj bine...doar ca e o mica problema ...ti-o spun pe privat. :laugh:

 

* draga mea, orice problema se rezolva. tu stii ca eu cu asta ma ocup. rezolv!

astept oferte, daca ai, te rog sa pui aici. eu nu am timp de prostii. telefonul suna continuu, da' pana acum n-am primit nici o oferta serioasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-ti vand un pont...am aflat eu intr-un bar pe la Alba Iulia ca cineva face masaj bine...doar ca e o mica problema ...ti-o spun pe privat. :laugh:

 

iar dai din casa

iar am probleme cu doritorii/doritoarele de masaj la malul marii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria_p: masaj stiu eu sa fac, si inca bine, dar mi-e teama ca ne imprietenim si apoi vreau si eu in excursie! :laugh:

 

@dans: deja dai din casa?? ..e clar ceva dubios aici :D

 

@ianachim: in loc sa ma bestelesti in public ar trebui sa te bucuri ca ti-am resuscitat topicul :)

Editat de RussianTiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria_p: masaj stiu eu sa fac, si inca bine, dar mi-e teama ca ne imprietenim si apoi vreau si eu in excursie! :laugh:

 

@dans: deja dai din casa?? ..e clar ceva dubios aici :D

 

@ianachim: in loc sa ma bestelesti in public ar trebui sa te bucuri ca ti-am resuscitat topicul :)

 

cred ca ar fi bine sa vii si tu in excursie, daca stii masaj. Sunteti trei. O sa fac socoteala cati baieti suntem noi. Si nici nu l-ai cunoscut pe Mihai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria_p: masaj stiu eu sa fac, si inca bine, dar mi-e teama ca ne imprietenim si apoi vreau si eu in excursie! :laugh:

 

@dans: deja dai din casa?? ..e clar ceva dubios aici :)

 

@ianachim: in loc sa ma bestelesti in public ar trebui sa te bucuri ca ti-am resuscitat topicul :D

 

 

stii tu cum e

bestelita in public si ..elita acasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* mda, cum spuneam, numai oferte fara "acoperire".

nu vreau masaj la malul marii, vreau masaj la omoplat.

si, fara suparare, relatia pacient-terapeut e una serioasa si de incredere, bazata pe respect si compatibilitate maxima. nu ma incurc cu forumisti, cand e vorba de sanatatea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

 

 

post-27837-1270546535.jpg

Mesaj completat

......

1. Cria

2. Deea

3. special guest

4. Manuel

5. ianachim

6. ...very special guest

7. rfd

8. iulian...mai tarziu la cotlet

 

lista se inchide pe 12.04 dupa care incepem sa ne atribuim sarcini de aprovizionare.

Se pare ca Cria si Ianachim sunt responsabili cu vinul, tuica si palinca.

E am dosit 1 sticla de jack, farfurii si pahare de plastic si am dat comanda de mici, pastrama si peste ( vreo 10 kg in total )

4 corturi avem deja... ( multumim lui florin-v pentru unul )

 

hai ca nu stam asa rau :D

 

daca citeste cineva primele pagini din topic si pagina asta o sa creada ca plecam cu cortul in turcia :)

 

18.04.2010 ora 19:00

Gata..am ajuns cu bine acasa, a fost o intalnire pe cinste,

Sper ca sunteti si voi bine pe la casele voastre....

Foc de tabara sambata seara..s-a cantat, s-a baut...noroc cu sticla de jack.

Gratarul ..minunat ..ca mi-era o foooooame dupa druuum.

Azi am avut noroc de soare..toata lumea a stat sa prinda primul strat de bronz integral...adica la nudul gol...

Apa foarte rece...

 

he..he ..Ianachim a castigat si concursul: "Cea mai mica p u tza"...

 

Pun si o poza:

post-27837-1270554261.jpg

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati deranjul. Puteati face totusi precizarea ca invitatia se adreseaza doar anumitor persoane sau unui grup anume. I-ati fi scutit totusi pe unii de o pozitie penibila. Distractie placuta!

 

misuuuu ne bucuram sa te avem printre noi...pe forum

 

ai dreptate a fost o neintelegere de la bun inceput

ca si in viata si tara in care traim

 

ne bucuram ca ai mai adus inca un post la topicul gastii noastre

 

ca si societatea romana ne bazam pe multime

multimea platitoare de taxe

multimea care voteaza

 

etc

 

deci copii multumitii lui MISUU pentru inca o.5 euro adusi la gasca

 

ups nu stiati

 

pai sa va zic

am stabilit un tarif de 0,5 euro pe postare si 0.1 eruo de vizionare cu administratorul formului

 

 

iupiiiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

deci copii multumitii lui MISUU pentru inca o.5 euro adusi la gasca

 

ups nu stiati

 

pai sa va zic

am stabilit un tarif de 0,5 euro pe postare si 0.1 eruo de vizionare cu administratorul formului

 

 

iupiiiii

 

Care gasca mai banditule ?

Pai cu banii de i-ai strans,...=794 topics x 0,5 +27001x 0,1= cca.3000 de iepuri ,..ai cumparat doar prostii:

1.vin acru de "hanburg" 6 litri,

2.motocicleta verde nevanduta de ABV

3.tuica de pufoaica

 

ce tot dai cu iupiiiiii...

 

 

hai ..scuteste-ma ..imi dau seama deja ce-o sa pretinzi in Chanakale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai interpretat gresit postul meu. Nu ma cunosti, ceea ce nu iti da dreptul sa fii arogant si ironic. Nu am de gand sa intru in polemici cu tine, dar sa stii ca atitudinea asta nu iti face cinste.

 

cu parere de rau pt tine

eu nu interpretez nimic

iau exact ce gasesc

 

este exact ce ai scris tu

mergi la turci?

mergi la mare?

 

NU

 

dar de ce sa nu ne bagam in seama un pic...

 

cinste..imi face adminu cand o sa.i tai factura

 

 

ps. acum poate intelegi de ce e grupul asa ciudat si deosebit, pentru ca unii si altii se basica repede si nu ajung sa fie primiti

 

 

iulian22

fie joci la 6 din 49 fie scrii pe topicul nostru tot un castig e...pentru mine

 

 

Mesaj completat

"Bine (sau rau) am facut ca m-am bagat in seama pe topicul despre excursia in Turcia, unde se discuta si despre iesirea la Corbu in weekend-ul 17 - 18 aprilie. Ma simt putin penibil pentru ca am parut, probabil atarnator la o petrecere privata, cu toate ca pana atunci nu era nici un indiciu in sensul asta. Intradrevar este just ce a afirmat un user acoco si anume ca plaja e libera, drept pentru care propun sa facem ceva similar, dar la Vadu, doar in masura in care exista interes si din partea voastra. Daca nu va deranjeaza, putem discuta aici detaliile, nu obligatoriu pentru aceeasi perioada. Poate facem ceva planuri comune si pentru perioada 01-02 mai. "

 

ai vazut ca singurel ai scris ..cu bagatul in seama

 

man plaja e mare deci e loc pentru toata lumea

nu trebuie sa va duceti tocmai la vadu

 

promitem sa nu ne prostim prea rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar crezi ca am nevoie sa ma bagi tu in seama? Te consideri prea important. Ai prea multi aplaudaci si cred ca ti s-a urcat la cap. Personal te consider doar un mascarici si chiar nu imi doresc sa te cunosc. Deja ti-am acordat prea multa atentie. Sa ai o viata frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprig e regele cu pretendatorii la alaiul sau catre Inalta Poarta . Multi voinici si-au rupt paloshele in lupta cu el . In zadar lovesc calarii in armura-i lucitoare , cand se-nfige-n ei odata , ii arunca hat in zare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprig e regele cu pretendatorii la alaiul sau catre Inalta Poarta . Multi voinici si-au rupt paloshele in lupta cu el . In zadar lovesc calarii in armura-i lucitoare , cand se-nfige-n ei odata , ii arunca hat in zare .

 

draga menestrel

pentru al.tau penel

eu m.am simtit laudat

si.n c..r pupat///pardon aplaudat

 

deci o bere cat poti duce

 

ps. acum nu te superi si tu de al meu limbaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...