Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Salutare! De curand am devenit si eu membru (... ...)

 

 

Salutare! Am postat inițial in alta parte, dar aici cu siguranța e mult mai potrivit. (... ...)

 

Salutare,

Faptul ca de curand ai devenit membru pe forum ne face sa-ti uram "bun venit!"

Asta insa nu te opreste ca inainte de a posta sa citesti cu atentie forumul sau macar sa folosesti functia "search".

Daca o faceai ai fi gasit topicul acesta si nu ar mai fi fost nevoie nici pentru tine sa scrii de doua ori, nici pentru ceilalti sa piarda vremea sa-ti raspunda pe celalalt topic pe care probabil nu o sa mai intri, nici pentru mine sa repar ce ai facut tu din necunostinta sau ignoranta..

Asa incat am rugamintea ca (macar) de acum incolo sa incerci sa nu arzi niste etape!

Mersi si mult succes in achizitionarea mobrei dorite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca postasem in "Discuții generale", nu mi s-a părut "nelalocul ei". Scuze oricum

» Post actualizat in 09 Dec 2015 21:06

Asa se învață...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am postat inițial in alta parte, dar aici cu siguranța e mult mai potrivit.

Am si eu un nevoie de un sfat: mi-am luat permisul anul trecut, între timp m-am dat cu câteva motoare (Shadow 600, Virago 250 si 535) si acum m-am hotărât sa îmi iau Shadow 750 la sfatul câtorva prieteni motoriști. Mai oscilez încă între asta si Intruder 750 sau 800.

Am găsit in Buc un Shadow care pare OK

Cel mai mult m-ar ajuta păreri obiective despre acest Shadow dacă il stie cineva (dacă ești prieten cu vânzătorul, mai bine nu spui nimic, pentru ca ai fi subiectiv)

Sunt binevenite si părerile despre an/km/dotări

Mulțam fain

 

http://olx.ro/i2/oferta/vand-negociabil-sau-schimb-motocicleta-chopper-honda-shadow-1999-ID3ala7.html

Shadow de 750 este un motor bun. Foarte bun. Km pe care ii are poate insemna mult sau nimic. Depinde cum a fost intretinut. Pretul este mult sub pretul pietei. Nu inseamna neaparat ca motorul are vre-o problema, dar neaparat trebuie verificat de o persoana cu experienta. La banii astia, insista. Du-te, vorbeste in prealabil cu un mecanic, nu exista sa nu gasesti unul, verifica-l si daca este ok, ia-l... Motorul asta, deseori ti-ar pune un zambet tamp pe mecla. Merita. Bafta! Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Moto a venit echipata cu niste tobe pe care este stantat - MCJ e3 1068 - si au un sistem prin care se regleaza sunetul direct de pe ghidon. Ati mai auzit de marca asta? au vreo denumire aparte tobele cu sistem de reglaj al sunetului?

Ideea acestor tobe este de a controla reducerea decibelilor in zonele "populate" sau la eventualele inspectii ITP, RAR, politie...

Sunt un model de evacuare ravnita de multi care au tobele galagioase( si eu mi-as dorii asa ceva).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna seara, am nevoie de un surub de prindere a capacului de pe cilindru, daca stiti de unde se poate cumpara? Sau poate este cineva pe grup care ar avea unul de vanzare? Honda Shadow VT600 97

Pt cei interesati, am gasit pe net la motorcyclespareparts. A durat putin pana i-au adus la ei in stoc + expedierea din Olanda.

post-76881-0-09706300-1454080178_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor cum va descurcati cu condensul? am verificat mobra care e in garajul din fata blocului si am vazut ca e plina de condens? as putea sa o mai dau cu vreo solutie sa o protejez cumva? vreo husa?

http://www.bestautovest.ro/prelata-husa-exterioara-motocicleta-l-215-240-126-98cm-huse-moto.html asa ceva folosesc eu de ceva vreme. foarte multumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor cum va descurcati cu condensul? am verificat mobra care e in garajul din fata blocului si am vazut ca e plina de condens? as putea sa o mai dau cu vreo solutie sa o protejez cumva? vreo husa?

Ventilatie, asta-i solutia, gauri in usi sau grile la partea de jos si o gura de aerisire la partea de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...sunt 2 variante...ori iti pui 1. releu comandat electronic(ala iti trimite exact curentul necesar pt leduri)-in jur de vreo 70 RON

2. rezistente pt semnal led pt becuri de 21 W 10 Ohmi - in jur de 20 Ron setul de 2 buc

 

uite si lincul daca te ajuta http://www.performance-shop.ro/adaptoare-relee-sigurante/2856-rezistente-semnale-led-pentru-becuri-de-21w.html.

 

 

Spor :ChopperEmo:

Salut, un link cu releul comandat electronic? Eu am vazut ca mufa de conexiune pt releul de semnal existent pe motor, omron g8b-201-01, e diferita fata de ce gaseste prin comert. Care ar fi potrivit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am o problema la o honda vt 1100 ace.

o data ce incep sa rulez observ ca pierd ulei la cardan nu pe unde se alimenteaza cardanul, nici pe unde se evacueaza uleiul din el ci pe la ceea ce pare a fi un capacel deasupra.

stie careva cauza?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...