Sari la conținut

2 mai 2006 - Intre Urziceni Si Buzau


R.A.
 Share

Postări Recomandate

Acum am aflat de un accident intre Urziceni si Buzau,o vitezana,motociclistul era ok am inteles....motorul mai putin....Alte detalii nu stiu decat ca era un vehicul cu tractiune animala implicat ........Daca stiti ceva.....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunosc povestea, un prieten de-al motociclistului a venit azi in bucuresti sa cumpere ceva de la mine. cica ii dadea tare cand deodata a intors o caruta in fata lui. a franat un pic, apoi a intrat chiar intre cal si caruta si a ramas atarnat intre hamuri, hatzuri etc. purta costum, n-a patit nimic, motocicleta KO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenul asta care mi-a povestit zicea ca avea cam 110 cu masina cand a trecut pe langa el si nu prea a apucat sa vada decat ca era neagra...deci viteza cam avea.Pentru ca la 20 km mai incolo sa vada accidentul.Pe de alta parte nu e din cauza vitezei pentru ca ar fi insemnat sa fie mult mai grav!Si atunci ramane discutia...ce cauta o carutza acolo???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu i-ash impushca pe totzi carutzashii ashtia cretini ;) ....noi vrem sa intram in europa shi la noi carutza a ramas, inca, un mijloc de transport care cicula fara probleme pe drumul natzional

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu i-ash impushca pe totzi carutzashii ashtia cretini ;) ....noi vrem sa intram in europa shi la noi carutza a ramas, inca, un mijloc de transport care cicula fara probleme pe drumul natzional

Nu mai spune! Le iei tu camionete sa renunte la carute? Normal ca ma deranjeaza si pe mine, dar daca n-au alt drum decat ala national, ce sa faca si ei? Sa nu mai mearga la munca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu au decat sa pastreze carutzele ideea este sa nu mai mearga pe drumurile publice cu ele. Marea majoritate a carutzashilor astora sunt nishte redushi mentali care habar nu au de o bruma de legislatzie rutiera...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai omul poate sa zica ca a avut noroc cu carul :bigstar:, pentru ca accidentele cu carute sunt de multe ori mai urate decat alea cu masini, din cauza riscului de a te infige intr-un lemn. Partea mai proasta e ca nu exista RCA la carute (desteapta lege ;) ).

 

 

Nu mai spune! Le iei tu camionete sa renunte la carute? Normal ca ma deranjeaza si pe mine, dar daca n-au alt drum decat ala national, ce sa faca si ei? Sa nu mai mearga la munca?

 

Ba au - pe langa marea majoritate a drumurilor nationale exista si drum/poteca pentru carute si utilaje agricole. Plus ca exista drumuri judetene/comunale. Dar na, pe acolo e noroi, e mai lung, sau pur si simplu asa vrea muschiul lui. Sincer sa fiu, pe astia chiar i-as impusca, pentru mine sunt pe acelasi loc cu aia care iti fac figuri in trafic intentionat, pentru cel putin doua motive: noaptea nu le vezi, si exista oricand posibilitatea ca animalul inhamat sa se sperie sau ce alta idee ii vine si sa o ia razna (am vazut odata o faza de-asta de putea sa iasa macel).

Editat de bcristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah drumul ala e european. e 85.

ieri veneam de la bacau si un nene cu toata familia in caruta a intors pe toate cele 4 benzi.noroc ca am frane la conserva.

oricum i-am umplut frigiderul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai spune! Le iei tu camionete sa renunte la carute? Normal ca ma deranjeaza si pe mine, dar daca n-au alt drum decat ala national, ce sa faca si ei? Sa nu mai mearga la munca?

 

sunt niste nenorociti care conform legii NU AU CE CAUTA ACOLO CU CARUTA.

eu cu toate franele de la conserva m-am infipt partial intr-unul modelul asta care mergea noapte pe drum european cu caruta nesemnalizata iar politistul incerca sa ma scoata tot pe mine vinovat!

 

nu te deranjeaza decat in momentul in care te trezesti in caruta lor fara sa tii neaparat sa mergi cu ea.

 

cu respect,

"Stan Patitu'"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai spune! Le iei tu camionete sa renunte la carute? Normal ca ma deranjeaza si pe mine, dar daca n-au alt drum decat ala national, ce sa faca si ei? Sa nu mai mearga la munca?

Sincer, ma doare fix in pix de problemele lor. Sunt niste criminali in stare latenta. Regula e simpla: prins cu caruta pe drumurile publice ==> se confisca pe loc. Daca face gat, impuscat fara alte comentarii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, ma doare fix in pix de problemele lor. Sunt niste criminali in stare latenta. Regula e simpla: prins cu caruta pe drumurile publice ==> se confisca pe loc. Daca face gat, impuscat fara alte comentarii ;)

 

Apoi agatat intr-un par pe marginea drumului sa-l vada si alti carutasi. Toate astea sunt perfect justificate intr-o tara in care nu exista politie rutiera si mai ales LEGE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu RCAul inexistent la Mertzanu' cu tractiune balegaroasa mi se pare de asemenea o GAURA LEGISLATIVA!

 

aaa... si mai e specia si mai aparte a carutzasului beat muci care doarme in caruta si pe care calul in duce noaptea acasa dupa un partilau in catunul vecin... :bigstar: Noroc ca de obicei calul stie drumul. Oricum, cred ca in cele mai multe cazuri calul stie mai multa legislatie rutiera, macar intuitiv, decat debilii aia de tzarani. Cel putin un cal nu ar face idiotenii din rautate...

 

PS: sanatate baiatului si sa-si vanda handicapatu ala caruta si casa sa-i faca la om motoreta! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.pai raspunsul la intrebarea cand nu o sa mai fie carute pe drumurile publice este simpla.cand o sa iti faca politia datoria sau cand o sa mute drumurile nationale.deci cum nici una nici alta nu este posibila va las pe voi sa va dati seama.bine ca a scapat tipul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu i-ash impushca pe totzi carutzashii ashtia cretini ;) ....noi vrem sa intram in europa shi la noi carutza a ramas, inca, un mijloc de transport care cicula fara probleme pe drumul natzional

:bigstar: Ai dreptate, imediat ii sezonul utilajelor agricole!!! Si pe astia, ca si pe carutasii de altfel, nu ii intereseaza daca merg pe un drum Express sau national. Asa ca... atentie sporita, si cu motorul si cu masina. Sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Preferatii" mei sunt aia care circula noaptea fara semnalizare...Poate unii mai au pe spatele carutei dar am patit odata cand m-am bagat in depasire si m-am trezit fata in fata cu calul care venea pe contrasens. Noroc ca se intampla la 30 la ora si depaseam o masina stationata. Probabil la viteza mai mare pe un drum national.....Oricum mai mila mi-ar fi de cal decat de carutas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt niste nenorociti care conform legii NU AU CE CAUTA ACOLO CU CARUTA.

eu cu toate franele de la conserva m-am infipt partial intr-unul modelul asta care mergea noapte pe drum european cu caruta nesemnalizata iar politistul incerca sa ma scoata tot pe mine vinovat!

 

nu te deranjeaza decat in momentul in care te trezesti in caruta lor fara sa tii neaparat sa mergi cu ea.

 

cu respect,

"Stan Patitu'"

cum dracu boul ala sa te scoata pe tine vinovat????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Preferatii" mei sunt aia care circula noaptea fara semnalizare...Poate unii mai au pe spatele carutei dar am patit odata cand m-am bagat in depasire si m-am trezit fata in fata cu calul care venea pe contrasens. Noroc ca se intampla la 30 la ora si depaseam o masina stationata. Probabil la viteza mai mare pe un drum national.....Oricum mai mila mi-ar fi de cal decat de carutas

 

sint de acord cu tine...atitea animale nevinovate,schilodite,ucise,din cauza unor specimene la treapta de umanitatii..din cauza unui dobitoc din asta,fara nici o lumina,la 3 dimineata(de unde mortii masii venea)?!era se ne rasturnam in sant..oricum prietenul care conducea a facut toata suspensia la Mercedes praf..inclusiv baia de ulei,am intrat in sant ca sa-l evitam...a fost singura data in viata mea cind l-am pocnit pe unul si i-am scos dintii din fata...am vrut sa-i dam foc ,si lui si carutei,dar ne-a oprit un tip cu o duba pe care scria Parmalat si avea nr.de Brasov sa-i dea Dumnezeu sanatate,ca acum infundam puscaria pt.ca-l faceam pe taranul ala friptura ...oricum,senzatia de frustrare a fost imensa,ne intorceam din Germania,totul OK si cind mai aveam 30 de KM pina acasa(inainte de Saftica)apare dobitocul din noapte si ploaie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era sa imi iau Splatter Bonus cu conserva pe spinarea unui carutas care circula noaptea fara absolut nici un semnal luminos.....nici macar un ochi de pisica d-ala spart gasit prin fundu' curtii. Am avut noroc ca am tras de volan din instinct si am intrat pe contrasens, "noroc" ca nu venea nimic din fata. Nu-i inteleg....hai sa zicem ca de motociclisti nu prea se feresc....ca sunt mici si nu prea au damage....da poate da dracu un cu autotrenu peste ei de mi-i face pasta de mici....astia n-au minte sa mor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca vad peste cativa ani cand s-a deschide autostrada asta de care se tot povesteste - carutzashi pe banda de depasire ;)

 

Stai linistit, ca sunt deja. I-am vazut pe A2 mergand pe contrasens pe banda din mijloc, cel mai probabil la furat de elementi din gardul dintre sensuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tara frumoasa, pacat ca e condusa de handicapati !!! Pe mine m-a alergat politia saptamana trecuta pt ca ma plimbam cu motocicleta(fara numere si eu fara permis) pe un drum pietruit (PIETRUIT) prin padure care cica e drum NATIONAL (analfabeti de politzai cu 4 clase) si pe carutzasii aia beti morti care ies de la bodega ii lasa sa mearga in liniste pe DN. Pai asta e lege fratilor ????????????????????????????

;) :bigstar: :cheers: :cheers: :hug: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai spune! Le iei tu camionete sa renunte la carute? Normal ca ma deranjeaza si pe mine, dar daca n-au alt drum decat ala national, ce sa faca si ei? Sa nu mai mearga la munca?

 

 

pe E85 (despre care vorbim) este drum special ptr. carutze, paralel cu soseaua...

si eu era sa o patzesc cu un carutzas idiot pe acest drum (eram cu masina, Peugeot Partner)...intre Cosereni si Urziceni...a virat stanga de pe banda 1, fara sa se asigure :cheers: ....l-am evitat "la mustatza"...urmari : cauciuc pe sosea vreo 20 de metri...din anvelopele mele noi,care s-au facut varza si a trebuit sa le schimb....bou din carutza nici nu s-a sinchisit sa se uite inapoi :bigstar: , desi cre'ca s-a auzit pana in Urziceni frana mea... ;)

grija mare la carutze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...