Sari la conținut

9 iunie 2006 - Am Inaugurat Aprilia


hell biker
 Share

Postări Recomandate

Recuperare rapida George!

Într-adevar zona respectiva prin spatele pietii obor e super naspa...banda 1(singura) ocupata mai mereu de masinile piețarilor, linii de tramvai, pietoni aiurea din toate partile si gropi la greu(dar cred ca tu d'asta o luasei pe acolo...sa te dai cu enduro).

De Supercom ce sa mai zicem....îi plateste primaria sa ude si cand ploua...ei uda.....asa-i la noi.

Baftă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man motoru tau si-o trage cu motorul lui Lordloth :D :banana:

 

Acum stiu de ce i-ai zis: Capra :banana: :banana:

:banana:

 

 

Man motoru' meu e baiat.Si nu cred ca are inclinatii d-astea partzare.

Io cred ca io trage vacii lui Lordloth.

:baldy: :blbl: :blbl: :peace: :drink: :kick: :moto: :moto: :sick: :ok:

 

Clar. erai beat!

 

Draga Hanibal, iti multumesc din suflet ca m-ai luminat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MANCATE-AR CAINII!!!

Editat de hell biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa-mi fi spus cineva vreodata, instinctiv de la primele sine de tramvai trecute, aceasta operatie o fac cu ambreiajul cuplat - si nu pun frana pe sina - si nu incerc sa iau curba mergand pe sina ca tramvaiul.

Cu ambalajul cuplat roata ruleaza fara sa fie in sarcina pozitiva sau negativa adica in accelerare sau franare.

 

N-am prins ideea cu "gazul la "neutru" " cum zice Axa, mi-o fi mie mai grea sa-mi imaginez.

Cuplarea ambreiajului atunci cand trebuie nu inseamna o scadere a controlabilitatii mobrei ci dimpotriva.

 

Altfel, insanatosire grabnica ca fierul se face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Usor offtopic, dar din aceeasi familie

Linii de tramvai, capace de canal si MARCAJE de la trecerile de pietoni. La astea din urma era sa o patesc. Mergeam in linie dreapta. A dansat spatele ceva de groaza, patinoar. Lectia invatata: intotdeauna trecem PRINTRE marcaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La trecerea peste liniile de tramvai conteaza f mult si profilul cauciucului.

Cu Ij-ul nu aveam nici o problema cu linia de tramvai treceam peste ele fara sa le simt si nici eu nu intelegeam cum cade lumea pe liniile de tramvai. Am aflat raspunsul la intrebare deabia dupa ce am inceput sa merg cu japo. Nu am cazut (inca) dar la primele treceri peste liniile de tramvai am avut mari emotii deoarece spatele (desi e mai lat decat cel de la IJ) are tendinta sa se agate in sina, cred ca de vina este forma cauciucului care are un fel de muche inexistenta la cauciucurile comuniste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine invers. Cu jawasaki furat de 2 ori liniile :banana: iar de cand am urcat pe guzz am inceput sa le iau fara sa reduc inainte la 5 la ora.

 

Dominatorul le urca fara nici o greata, le poti lua si in lung daca nu bruschezi, pe cand un bandit sau gixef vad ca are tendinta de a dansa pe ele. Deci banuiesc ca depinde si de tipul motoretei.

 

Georgica, tata, .............ochii in paispe ca nu mai e ca la ij. Asta e scump si ne doare si la buzunar.

Snatate muuulta, hai pe la noi sa te plangem la o bere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu si lu Lilith ii danseaza nitel curu cand urca pe ele, da nu e nimic care nu se poate controla, atata timp cat roata spate nu incearca si ea sa "traga" in timpul asta. De asta recomand ambreiajul. Cineva recomanda mai sus sa nu se intre cu ambreiajul tras, din motive de control, doar fara accelerare si decelerare. La mine e mai nasoala partea cu decelerarea, ca am super frana de motor si se simte imediat cum ridic mana din gaz. De asta prefer cu ambreiaju tras, mi se pare mai safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPERCOM ai zis?

Ha! De cand vad ca astia spala strazile aiurea, nu mai arunc nimic pe geam din conserva. Asa, orasul poate va deveni mai curat, iar ei vor considera ca nu mai e nevoie sa ude pe jos. Si in ziua aceea, voi iesi cu bombonica la plimbare si nu-mi va tremura fundul ca dau peste asflalt proaspat spalat. Ce utopie....

Pana atunci sanatate, repara degetul (si fii fericit ca inca mai poti sa-l arati pe ala important :D ) si moto!

 

Succese! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era sa o fur si eu pe linia de tramvai, am avut bulan si am scapat cu un dans murdar. Cum?

 

Mergeam cu un preten in directia numai de el stiuta. La un moment dat, el face dreapta (nu semnalizeaza, la KTM cica :baldy: NU :banana:) si din viteza in frana,..... hop, sar si eu in dreapta, hop linii de tramvai, hop-si-asha cand pe una cand pe cealalta cu revenire spectaculoasa la centru. :peace:

 

Pot sa zic ca am avut si de data asta bulan :drink: (tre sa-mi fac inventarul sa vad cate bulane mai am acasa)

 

In mintea mea inca se mai derula vorbele unui intelept KTM-ist de-al meu "n-ai treaba nici cu liniile de tramvai" :blbl: perpendicular poate :banana: , ce draqu a fost in mintea mea sa inteleg ca paralel :D :banana: :banana:

 

oricum fuse si se duse, hai, insanatosire grabnica si sa nu faci ca mine si nici ca tine sa nu mai faci ..... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate muuulta, hai pe la noi sa te plangem la o bere :banana:

 

 

Zi-mi cand, ca io sunt liber pana luni si Corina e libera vreo doi ani :D

Si oricum eram dator fata de Axa.

Da-mi un bip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A.... :banana: daca stau sa ma gandesc nici eu nu am facut inaugurarea la gumele noi pe vaca :banana: Bun motiv. Stai sa vezi sarbatoare cand schimbam uleiuri :banana:

 

 

Bah!!!!!!!!!!Asteptati'ma si pe mine,nu va apucati de sarbatorit.Am inaugurat si eu placutele noi si resising pe domi,sa vezi cum scartaie ca RATBu' acu'.Ma gandesc cum o fi cu caucioace noi :D o mai derapa?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...