Sari la conținut

17 iunie 2006 - Accident Mortal


fox
 Share

Postări Recomandate

sa-i fie tarana usoara !

si totusi.... ca de greu o fi fratilor sa inchizi nenorocita aia de curea de la casca?!?!....

 

inca nu inteleg de ce unii prefera sa mearga asa... eu nu simt nici un disconfort cu ea inchisa si nici daca nu o inchid nu e un plus de confort. e reglata exact cat trebuie ca sa tina casca.

chiar as vrea sa aud niste opinii despre chestia asta... am mai vazut recent acelasi scenariu (accidentul lui Onut, in drum spre vama) si as vrea sa inteleg ce ii face pe unii sa n-o inchida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:cheers: B) :P R. I. P.

 

Imi cer scuze, nu vreau sa supar pe nimeni dar...

 

Am trecut pe langa accident la vreo jumatate de ora de la intamplare, plin de politie salvare etc. si nu am oprit pt. ca eram cu sotia si e emotiva rau. Daca nu ma insel ziceati ca conducea o moto. albastra. Eu am vazut una galbena dincolo de sant, implantata in tzarana... Poate ma insel si nu cea galbena a fost fatala, dar eu galben am vazut infipt in iarba rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma insel si nu cea galbena a fost fatala, dar eu galben am vazut infipt in iarba rau de tot.

 

Nici eu nu vreau sa fiu marlan dar... nu stiu daca meseriasul era forumist, nu stiu cine si ce era! Dar daca era motociclist, e nasol!

 

Noi toti stim ca a te da pe doo roti e un risc asumat, dar vreau sa cred ca in mod constient! E pacat ca noi, motociclistii confirmam parerile conform carora suntem "inconstienti, imbecili, prosti" s.a.m.d.

 

E pacat, mare pacat... Imi pare rau ca inca se moare pe motor, dar STITI TOTI ca se va muri MAI MULT, atat timp cat NOI suntem kamikaze...

Aviz acelora dintre forumisti care nu stiu sa-si incheie casca! Daca nu aveti mila de voi, ganditi-va fratilor ca nu sunteti singuri pe lume! Aveti mame, tati, frati, surori, poate copii, neveste... ganditi-va ma la ei... ca si ei sunt oameni si nu merita sa planga o viata pentru pasiunile noastre! Fiti ma oameni, nu biscuiti!

Imi pare rau daca sunt mai dur, dar EU sunt lecuit... si va recomand sa va lecuiti si voi! Iubiti-va fratilor familiile si respectati-le!!!!

Ochi multi, mari & bine deschisi!

 

P.S. Sa-i fie tara usoara motociclistului cazut, chiar daca si-a facut-o singur!

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tracig ce s-a intamplat acolo... cum se putea intampla asa ceva??? adica nu putea sa ishi inheie casca??? ca doar ce naiba, pentru 10 secunde..... asta este Dumenzeu, daca a vrut sa il ieie asa devreme... sicere condoleante familiei si prietenilor. R.I.P. sa-i fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :D Sincer imi pare rau si ma intristeaza, ma ingrozeste dar ce nu ma omoara ma intareste.

Ceea ce citesc aici ma arde in suflet si-n inima desi si eu imi doresc Yamaha R1 si totusi nu ma face sa-mi schimb parerea de ea. Ma arde si ma doare mai rau si ma roade cand vad motociclisti cazuti la datorie.

Ce conteaza ca si-a facut-o cu mana lui, desi nu iti faci cu mana ta ci cineva te cheama sau te impinge in necaz. Sunt din Tg-Jiu desi nu-l cunosc dar as vrea sa ii aprind o lumanare la mormant, n-am ocazia, dar am sa fac la biserica din orasul meu, si as vrea sa-l :cheers: inainte de a parasi lumina zilei. R.I.P. B) :P :D

AVETI GRIJA FRATILOR.

PS: Eu zic cand soseste clipa ne ducem indiferent de circumstante, desi e pacat mai ales ca este de-al nostru. Sa-i fie tarana usoara. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine la 12, cei care au posibilitate veniti cu motoarele in Darste, la el acasa. E dorinta tatalui, a considerat ca asa si-ar fi dorit Bogdan.

 

Nu avea TOY la numar, ala e al lui Florin, tot R1 albastru.

Editat de cyborg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine la 12, cei care au posibilitate veniti cu motoarele in Darste, la el acasa. E dorinta tatalui, a considerat ca asa si-ar fi dorit Bogdan.

 

Nu avea TOY la numar, ala e al lui Florin, tot R1 albastru.

 

Noi ne intalnim la 12:10 la Modarom, dupa care la 12:30 venim la Castel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc sa fac o precizare la ce s-a spus mai sus ...

Motocieta lui Bogdan era un R1 de culoare galbena si din cate am discutat astazi cu baietii mei din Targu Mures, care au aflat anumite informatii de la autopsie, se pare ca Bogdan ar fi murit oricum in urma accidentului, chiar daca ii era legata casca, deoarece in urma impactului a suferit mai multe multe leziuni interne (coloana vertebrala, aorta etc...).

Oricum ... a circula cu o motocicleta supersport fara casca sau cu casca nelegata, mi se pare un act de inconstienta grava ...

Dar ce se mai poate face ...

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...