Sari la conținut

Accident mortal Bucuresti - Pasajul Unirii


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

....se pare ca deja incepe sa-mi placa....stau si ma gandesc la noapte ce voi face IAR?? Deci se pare ca rugamintea mea a fost facuta in van pe unii ii doare la basca ... bon .... continuam!!

 

man, esti printre putinii platiti din bani publici pe care-mi doresc sa-i vad stand degeaba. :)

RIP 'motociclistului' ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca o paranteza. Nu incercati sa corectati scuteristii inconstienti cu:

 

"Ba (cuvant jignitor), ce nu pui casca in cap? te crezi jmecher etc?"

 

...ca nu veti obtine nimic si e anticipabil. Ba mai mult se vede ca e "ventilare" de draci si va fi primit cu ostilitate. Cu cit ii spui unui copil sa nu faca ceva cu atit el va fi atras sa faca lucru ala. Mai bine gindesti constructiv si ii faci sa inteleaga de ce nu e bine.

 

De exemplu: "Nu te juca la priza!" Pericolul nu e deloc evident dar daca ii arati cu o baterie cum pisca... ii arati cum se pot produce incendii... eventual il pui putin in "contact" cu bateria de pe mobra :), sa vezi cum capata respect fata de "teh mighty electrical current".

 

La fel cu casca. Daca te enervezi si faci spume risti sa pari ridicol in fata lui... pina la urma primii rideri nu purtau casca si nici multi "adevarati" respecatbil intre altele. Dar daca ii explici ca doare si poate crapa si ca el nu se poate comapa inca cu... "46" poate sa inteleaga. Poate ajunge la acelasi numitor cu tine cum ar veni... si ai o sansa.

 

Un amic a zis-o foarte bine odata si argumentul asta l-am folosit pe citiva scuteristi gelati si nu au mai zis nici pis si poate si-au luat apoi casca. Ca pina la urma e o tara libera nu?

 

"Dai cu capu' in casa de mobila si te doare de te kaci pe tine... daraminte sa te arunci in cap de o bordura"

 

Ia spuneti-le asta si observati raspunsul lor...

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf e un militian prost de gura care nu mai stie pe unde sa caute atentie.

 

@Nightwolf:

Ma, pretene, sefii tai stiu ce faci in timpul liber?

Tu esti in stare sa faci o delimitare intre profesia ta si aberatul pe un forum moto, plin de presa si protectie, uneori?

Ca sa iti faci o idee - la ora asta citesc forumul 39 de oameni, dintre care doar 21 membri. Restul o sa dea citate cand o sa isi scrie articolele.

 

Ce treaba au sefii mei cu ceea ce fac eu in timpul meu liber omuletz? Si de cand trebuie sa dau eu socoteala pentru ceea ce fac eu in timpul liber si nu contravine prevederilor legale? Vad ca ff multi incep sa puna intrebarea asta des. De ce nu va uitati voi in oglinda si ma lasati pe mine sa-mi petrec eu timpul meu "liber" asa cum imi place si cum vreau? Ce ... eu va iau pe voi la bani marunti cum va petreceti timpu` liber?

 

Sunt un militean prost de gura care nu stiu unde sa mai caut atentie? Amicee... cand oi cauta eu atentie pe un forum unde peste 75% din membri sunt, sa-l citesc pe unul din moderatorii acestuia, "imbecili" si pe care ii roade, ca sa nu folosesc alt cuvan urat, grija ce fac io in timpu` liber, atunci inseamna ca nu o sa mai am DELOC - a se intelege ZERO - deplasari in Bucuresti. Asa ca eu zic sa-ti strangi si tu si ceilalti prieteni ai tai jucariile si sa nu ma mai paziti pe mine cu ceea ce fac si ceea ce scriu. Puneti mana pe lege si cititi-o ca sunteti nu necoplanari ... cred ca neuniversali cu sistemul legislativ din RO. Si vedeti sa nu va rupeti gatu` voi ca de al meu am io grija, indiferent cati Guest-i citesc forumul.

 

Si crede-ma ca este o diferenta enorma intre mine cand citesc si postez pe forum si cand sunt in timpul meseriei. Pentru ca daca n-ar exista aceasta diferenta amice nu mi-as permite sa ma simt si bine si sa ma deconectez de la toate nenorocirile IN TIMPUL MEU LIBER atat de contestat de tine! Ia uite frate am inceput si sa-mi justific actiunile in timpul liber.... te doare capu` ....

 

Auzi... o sa apara citate... ESTI PRAF! SI PULBERE!

 

P.S.: Gata, mi s-a luat. Am crezut ca nivelul de inteligenta al prostiei unora a mai scazut dar se pare ca nu.

Mesaj completat

Omul ce a murit este un copil. De unde sa fi stiut toate astea? Si parca nu toti visam ca putem zbura la 18 ani.

Lui i s-a intamplat cea mai mare nefericire. Ganditi-va la familia si prietenii lui inainte de a scrie ce scrieti. Poate unii nu ati mers la inmormantari de motociclisti si nu stiti cum e cand mor oameni tineri inaintea parintilor.

 

Habar nu ai amice cum este!! Crede-ma! La inmormantare deja durerea este insignifianta fata de momentul 0 (zero). Vezi ca iar vorbesti din citite. Mai multe nu zic ca dupa aia te-as oripila cu "insensibilitatea si macabrismul" care zace in mine....

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Popescu_ MihailRaul

nightwolf mai ramanea sa-ti spuna ca "spera sa fie de tura cand o sa cazi". e raspunsul lui preferat.

(culmea culmilor: un garcea a ajuns sa judece cine e prost si cine nu... dar... prostul pana nu e fudul... nu e prost destul. )

 

ah,si-ti multumim nightwolf ca ne arati cat de mult timp liber ai... mai lasa forumul si du-te la treaba. de cand esti printre noi nu-mi amintesc sa ne fi dat vreodata date "uluitoare" sau exclusive despre vreun accident. mai mult, parca esti ecoul lui andreea esca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au altii, dar am mers si eu pe scutere gen cel din accident :) . Era vorba de un scuter aici

 

prietene te respect proFUND, ai mers si tu pe 125 deci ai mare experientza.. nu ne inveti si pe noi sa mergem pe motor? du-te baaaa si lasa-neeeee , de asta muriti pe capete ! de prosti ce sunteti !!

suferiti de voi si habar nu aveti sa schimbati 3 viteze

va dati voi seama ... au altii mmotor.. si a mers si el pe motoarele altora.. si mai face si cu ochiul ...adica "fraierilor...eu sunt un smecher, ma dau tare"

 

cred ca 80% din voi credeti ca o aveti mai mare si ca agatzati mai mult daca aveti doua roti sub voi.. pt restul de 20% RESPECT !

 

o sa muriti unu pe zi pana cand o sa va intre in cap ca motorul nu este un accesoriu, un telefon mobil la moda ;)

 

eu zic sa deschidem un topic nou EXPERIMENTATI vs. GASTE :D))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Popescu_ MihailRaul

nightwolf mai ramanea sa-ti spuna ca "spera sa fie de tura cand o sa cazi". e raspunsul lui preferat.

(culmea culmilor: un garcea a ajuns sa judece cine e prost si cine nu... dar... prostul pana nu e fudul... nu e prost destul. )

 

ah,si-ti multumim nightwolf ca ne arati cat de mult timp liber ai... mai lasa forumul si du-te la treaba. de cand esti printre noi nu-mi amintesc sa ne fi dat vreodata date "uluitoare" sau exclusive despre vreun accident. mai mult, parca esti ecoul lui andreea esca.

 

Prin faptul ca posteaza pe forum asta nu inseamna ca are mult timp liber. Cred ca i-ar face mai multa placere sa nu mai culeaga pe nimeni de pe asfalt decat sa "astepte" pe cineva anume.

 

Daca ai sta sa urmaresti cand posteaza si cand nu vei vedea ca are un program de aproximativ 12 ore pe zi, 12 ore in care sta si vede tot felul de imagini pe care multi nu am putea sa le privim nici la TV. ganditi-va cum era orgish-ul si incercati sa va imaginati cum ati fi daca v-ati uita 6 ore pe zi la astfel de imagini.

 

Iti dorim sa stai degeaba Nightwolf sezonul asta. Sau nu sa stai degeaba, dar accidentele pe care le investighezi sa fie doar cu raniri usoare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Disney daca ai dat vre-un reply d`ala tipic de`al tau de fetita frustrata nu te mai chinui ca nu ti le vad deoarece la mine ai ignore si nu prezinti interes sa dau click pe "view this post". Stiu ca te bucuri cand mai vezi pe cate unu` ca se ia de mine dar lasa-ne in pace. Nush dc am impresia ca, probabil, in postul ala iar m-ai facut prost dar eu ti-am explicat de N ori si altii de asemenea ca tu esti rupta de pe planeta asta .... stai tu la tine in Mogosoaia sau de unde esti din satele alea numite orase de pe lana Bucuresti si lasa-ne pe noi aici cu problemele noastre ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin faptul ca posteaza pe forum asta nu inseamna ca are mult timp liber. Cred ca i-ar face mai multa placere sa nu mai culeaga pe nimeni de pe asfalt decat sa "astepte" pe cineva anume.

 

Daca ai sta sa urmaresti cand posteaza si cand nu vei vedea ca are un program de aproximativ 12 ore pe zi, 12 ore in care sta si vede tot felul de imagini pe care multi nu am putea sa le privim nici la TV. ganditi-va cum era orgish-ul si incercati sa va imaginati cum ati fi daca v-ati uita 6 ore pe zi la astfel de imagini.

 

Iti dorim sa stai degeaba Nightwolf sezonul asta. Sau nu sa stai degeaba, dar accidentele pe care le investighezi sa fie doar cu raniri usoare. :)

 

Programul e mai mare de 12 ore pe zi dar facand o medie cam asta este ... noroc ca mai da lumea quote asa mai vad si eu ce prostii mai debiteaza unii sau UNELE!!

 

Nu te mai chinui sa le explici pt ca nu ai cu cine. Anyway meseria mi-am ales-o eu nu m-a fortat nimeni s-o fac si niciodata nu voi cauta intelegere ascunzandu-ma in spatele acestei masti de "imagini dure" pe care le vad aproape tot timpul. Dar mi-ar placea sa ii pun pe unii sa priveasca asa, ca pe vremea lu` Ceausescu si imediat dupa revolutie. As avea o satisfactie infioratoare hihihi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu in ce categorie te incadrezi ? Pentru ca cei cu experienta niciodata nu vor spune "am experienta, nu am nimic de invatat"

 

eu nu ma incadrez in categoria stam pe forum si aberam... mie imi place categoria "daca ai ceva de zis, ia-ti mobra si hai pe strazi :)"

dar cand vad atata prostie nu ma pot abtine

 

 

ideea era alta, asta este un topic in care lumea intra si lasa cateva cuvinte pt copilul asta care s-a dus :D ...in rest aberatii... iesiti pe strazi sa aratati de ce sunteti in stare...

 

cea mai mare smecherie este sa ramai in viata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai mare smecherie este sa ramai in viata :)

 

Da asa e, dar se presupune ca trebuie sa faci tot posibilul penru asta. Spre exemplu, unul care nu iese pe ploaia asta, spre deosebire de tine care iesi (e doar un exemplu) nu inseamna ca este mai gasca, ci doar ca are grija mai mult de viata lui. Deci nu ai demonstrat cu absolut nimic ca este mai gasca decat tine, ci din contra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

balacareala tipic romaneasca.

aratati putin respect pt cei care au murit si balacariti-va la alta rubrica.

nu demonstrati nimic daca postati aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ies pe ploaia asta nici sa ma bati.. eu nu ies sub 15 grade... probabil ca sunt gasca :)

un smecher iese acum pe frig si ploaie...ca el este motociclist inrait poate sa si ninga afara ca el tot iese..el probail ca nu este in stare sa mearga pe asfalt uscat...dar el ieseeeee si il vezi la stiri, apoi aici pe forum , apoi primeste un filmuletz dragutz pe youtube si gata.... in doua saptamani nu mai vorbeste nimeni de el ;)

 

eu ziceam altceva... sa vorbeasca aia care stiu ce-i aia motor.. aia care au motor din pasiune...aia care au supravietuit 10-15 ani.. nu sa-si dea cu parerea toti copii care habar nu ai ce-i aia motociclismul

 

gresesc cu ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa multe discutii off-topic as dori sa intervin si eu insa on-topic. In primul rand, odihneasca-se in pace :) si condoleante familiei tanarului. Consider ca acest topic a fost creeat pentru a ne anunta pe toti ceilalti despre tragicul eveniment, cat si pentru a invata ceva din greselile altora. Eu am tras urmatoarea concluzie, comparand acest accident cu accidentul tanarului de 19 ani cu yamaha R1 fiindca varsta lor era destul de apropiata: Indiferent de motocicleta pe care o conduci, tot ce conteaza este cel care o conduce. Unul avea R1 si 19 ani ... teribilismul l-a bagat in coma. Celalalt avea Cagiva Mito 125 ... ghinionul si lipsa de experienta l-a bagat in mormant. Acum ma intreb, fiindca si eu am tot 19 ani... oare daca acel R1 ar fi fost condus legal (cu viteza legala), se mai intampla evenimentul? Acelasi lucru valabil si pentru Cagiva 125 .

 

Nu ai experienta? Nu sti cum se comporta motocicleta fiind aplecata intr-o curba? Atunci mergi incet, ca sa nu fi nevoit sa apleci prea mult motocicleta, si ai sanse mult mai mari de a evita obstacolele din calea ta (gropi, masini, caini, etc) . In primii kilometri/sute de km de motociclism, nu recomand sa se mearga prin orase... mai ales intr-un oras ca Bucuresti care este foarte aglomerat si traficul este infernal. Cel mai bine plimbarile cu motorul sa fie in afara oraselor, pe drumuri FARA GROPI (daca exista) , cu trafic redus. Astfel, cand intalnesti o curba, fiind incepator si sa presupunem ca ai gresit, ai sanse mult mai mari sa iti repari greseala. Sigur nu vei fi intr-un pasaj in care sa te lovesti de peretii de sustinere, sigur nu vei aluneca pe linii de tramvai, pentru ca in afara oraselor, aceste obstacole periculoase pentru motociclete, nu exista.

 

In fine, ar fi mult mai multe de spus, dar nu vreau sa dau in off-topic. Tot ceea ce am spus este opinia mea, concluzia pe care eu am tras-o nu numai din acest accident. Nu am incercat sa sfatuiesc pe nimeni, deoarece consider ca la varsta mea nu sunt in masura sa dau sfaturi altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci dacă ieÂşi afară pe frig Âşi ploaie eÂşti mare Âşmecher.

Inteligente replicile astea.

Nu vă gândiți că mai sunt oameni care ies cu motoreta pe vremea asta pentru că nu au altă alternativă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ies pe ploaia asta nici sa ma bati.. eu nu ies sub 15 grade... probabil ca sunt gasca :)

un smecher iese acum pe frig si ploaie...ca el este motociclist inrait poate sa si ninga afara ca el tot iese..el probail ca nu este in stare sa mearga pe asfalt uscat...dar el ieseeeee si il vezi la stiri, apoi aici pe forum , apoi primeste un filmuletz dragutz pe youtube si gata.... in doua saptamani nu mai vorbeste nimeni de el ;)

 

eu ziceam altceva... sa vorbeasca aia care stiu ce-i aia motor.. aia care au motor din pasiune...aia care au supravietuit 10-15 ani.. nu sa-si dea cu parerea toti copii care habar nu ai ce-i aia motociclismul

 

gresesc cu ceva?

Da gresesti. Nici eu nu as iesi pe ploaia asta nici sa ma bati, dar daca se intampla ceva si e nevoie sa ajung intr-un loc cu ce crezi ca ma duc, cu taxiul? Crezi ca iese cineva pe vremea asta la plimbare, din pasiune? De ce dracu' nu ganditi inainte de a bate campii, e prea greu? Ce aveti in cap, furaje concentrate?

Mesaj completat

aratati putin respect pt cei care au murit si balacariti-va la alta rubrica.

De ce sa arat respect cuiva care a murit? A fost un mare om, a facut ceva pentru omenire si merita respect? Toata lumea moare, e ceva ce reuseste oricine sa faca fara prea mult efort, pentru ce e respectul? Avem mii de cimitire pline, sa ma duc sa imi arat respectul pentru fiecare?

 

E o analiza a ceea ce se intampla pe strazi. Trebuie sa fim corecti, nu plini de respect. Sa tragem concluzii utile, nu respectuoase, cu respectul tau nu o sa se intample nimic, lumea o sa moara in continuare pentru ca se merge cu casca nelegata, pentru ca sunt gropi in trafic, pentru ca se merge tare, pentru ca se merge riscant fara experienta, cu ce ajuta respectul tau ca sa nu mai fie accidente?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai chinui sa le explici pt ca nu ai cu cine.

 

La fel si pentru tine. In medie jumatate din oameni au IQ sub 100 iar motociclistii nu fac exceptie. Multi nu sunt in stare sa inteleaga ceea ce le spui, inteleg altceva si se urzica aiurea, iar aia care inteleg deja stiu despre ce e vorba, sincer cred ca in afara de informatii punctuale tot ce spui pe-aici e pierdere de vreme - care e publicul tinta? Aia care nu inteleg sau aia care deja stiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea lu' ceasca se practica la militie un ritual atunci cand iti dadeau permisul ca urmare a promovarii examenului.Strangeau proaspetii soferi intr-o sala si le proiectau filme cu accidente,cu fiare contorsionate si victime imprastiate pe asfalt.Tot pe vremea impuscatului ca sa conduci o mobra de 50 cmc iti trebuia categoria G si dadeai examen pt ea la fel ca cei care dadeau A-ul.Primul meu examen a fost pt. categoria G si am dat sala,poligon si traseu.

Ar trebui sa facem mitinguri ca sa se reintroduca examenul si pt motorete de peste 30 cmc iar scolile de soferi sa detina si sa proiecteze la cursuri un DVD facut de politie ,cu imagini de cosmar, din accidente auto si moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se va introduce o categorie pentru 49cmc. N-o să se numească G, ci Am, de la 14ani (cel puțin aÂşa e în Italia, Germania) Âşi va fi introdusă împreună cu A2 de la 18 ani Âşi A de la 21ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, multi soferi auto sau moto nu inteleg faptul ca in pasaj limita de viteza este de 40 km/h. La viteza aia ai timp sa reactionezi si la gropi si la pana si la orice altceva in afara de o sicana din partea altui sofer. Aici nu a fost cazul de asa ceva, am vazut declaratiile martorilor.

Ar fi bine sa se ceara montarea a mai multe camere de supraveghere a traficului in pasajul Unirii pentru ca foarte multi se cred pe circuit cand intra acolo.

sunt de acord cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da gresesti. Nici eu nu as iesi pe ploaia asta nici sa ma bati, dar daca se intampla ceva si e nevoie sa ajung intr-un loc cu ce crezi ca ma duc, cu taxiul? Crezi ca iese cineva pe vremea asta la plimbare, din pasiune? De ce dracu' nu ganditi inainte de a bate campii, e prea greu? Ce aveti in cap, furaje concentrate?

Mesaj completat

 

De ce sa arat respect cuiva care a murit? A fost un mare om, a facut ceva pentru omenire si merita respect? Toata lumea moare, e ceva ce reuseste oricine sa faca fara prea mult efort, pentru ce e respectul? Avem mii de cimitire pline, sa ma duc sa imi arat respectul pentru fiecare?

 

E o analiza a ceea ce se intampla pe strazi. Trebuie sa fim corecti, nu plini de respect. Sa tragem concluzii utile, nu respectuoase, cu respectul tau nu o sa se intample nimic, lumea o sa moara in continuare pentru ca se merge cu casca nelegata, pentru ca sunt gropi in trafic, pentru ca se merge tare, pentru ca se merge riscant fara experienta, cu ce ajuta respectul tau ca sa nu mai fie accidente?

 

te-ai gandit ca poate prietenii, rudele intra sa citeasca parerea voastra? cum vrezi ca-i vine unui parinte de copil care tocmai a venit de la morga sa-si recunoasca fiul sa citeasca parerile voastre ? crezi ca el poate sa fie obiectiv si sa traga concluzii utile? eu cred doar ca il indurerezi si mai mult.

 

oricum nu invata nimeni nimic, fiecare moare pe mana lui, tu n-ai cum sa afirmi suta la suta ca stii ce s0a intamplat acolo, poti cel mult sa presupui.

inteleg ca meseria te-a facut cinic ( ca sa poti rezista intr-o asa meserie probabil ca e nevoie de asta ) dar crede-ma ca nu ajuti pe nimeni cu parerile tale. cel putin nu aici.

fa un topic separat cu ce ai vazut, ce stii, ce poti sfatui pe altii si poate o sa salvezi cateva vieti.

asa aici e in zadar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...., dar accidentele pe care le investighezi sa fie doar cu raniri usoare. :)

Investighezi??! ;) Stai sa ne intelegem,omul ''da'' cu farasul,nu investigheaza nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ati observat ca de obicei mor tineri-as putea sa zic copii- pe motoare pe care nu le pot controla? fie ca are 125cc sau 1000cc,sunt tot vitezane...cu sau fara permis, inscrise la primarie sau la politie, cu casca sarita sau fara casca, cu viteza sub 100 sau peste 100, EI NU AVEAU CE CAUTA PE MOTOARELE PE CARE AU MURIT!!! credeti ca au muncit ei sa-si cumpere motoare? nu, PARINTII LE-AU DAT BANI SA-SI CUMPERE VITEZANE!!! de ce le-au spus: ia-ti copilule un scuter si mergi cu el un an-doi-trei,apoi motor... parintii nu stiu la ce pericole se expun copiii lor? cazi naiba de pe doua roti si fara sa te loveasca cineva, derapezi pe linia de tranvai sau nisip si gata tavaleala. dar una e sa cazi la 40 la ora si sa-ti zdrelesti genunchiul alta la 100 si-ti rupi...

Eu sunt revoltat pe parinti, nu pe bietii copii care au scapat mana-n gaz si s-au facut praf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene te respect proFUND, ai mers si tu pe 125 deci ai mare experientza.. nu ne inveti si pe noi sa mergem pe motor? du-te baaaa si lasa-neeeee , de asta muriti pe capete ! de prosti ce sunteti !!

suferiti de voi si habar nu aveti sa schimbati 3 viteze

va dati voi seama ... au altii mmotor.. si a mers si el pe motoarele altora.. si mai face si cu ochiul ...adica "fraierilor...eu sunt un smecher, ma dau tare"

 

cred ca 80% din voi credeti ca o aveti mai mare si ca agatzati mai mult daca aveti doua roti sub voi.. pt restul de 20% RESPECT !

 

o sa muriti unu pe zi pana cand o sa va intre in cap ca motorul nu este un accesoriu, un telefon mobil la moda :)

 

eu zic sa deschidem un topic nou EXPERIMENTATI vs. GASTE ;)))))

 

 

Iar ti-ai spus poveste vietii tale ? :D Citeste cu atentie topicul mai "parerea mea". Am mers pe mai multe, asta nu inseamna ca trebuie sa dau in gropi ca unii dintre comentatori de 17-18 ani.

Editat de PeDrum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...