Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baieti...Acum 2 zile mi-am gasit pisoiul SUZUKI GSXR 600 K3 trantit si plin de praf...Probabil ca persoanele care au facut poze pe el nu au stiu sa il puna pe cric...Vreau sa stiu si eu daca exista cineva care face autocolante...am inteles ca sunt unele firme care fac autocolantele ca cele originale fara nici o diferenta de design sau material...vreau sa schimb colantul de pe partea stanga pt ca este zgariat rau...si ma intereseaza si niste crash-uri ca nu se mai poate cu lumea din ziua de azi...daca nu am avut nevoie de ele pana acum macar sa le pun pt altii...ce ma sfatuiti...niste crash-uri mai ieftine si frumoase...astept..indrumari...multumesc mult...asfalt uscat...

Editat de yo_tibitzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti...Acum 2 zile mi-am gasit pisoiul SUZUKI GSXR 600 K3 trantit si plin de praf...Probabil ca persoanele care au facut poze pe el nu au stiu sa il puna pe cric...Vreau sa stiu si eu daca exista cineva care face autocolante...am inteles ca sunt unele firme care fac autocolantele ca cele originale fara nici o diferenta de design sau material...vreau sa schimb colantul de pe partea stanga pt ca este zgariat rau...si ma intereseaza si niste crash-uri ca nu se mai poate cu lumea din ziua de azi...daca nu am avut nevoie de ele pana acum macar sa le pun pt altii...ce ma sfatuiti...niste crash-uri mai ieftine si frumoase...astept..indrumari...multumesc mult...asfalt uscat...

acum ceva ani, te ajutam eu. acum nu mai am aparatul de :cutterploter. e dusssss. dar.pt materiale(autocolant, iti recomand magazinul de vis-a-vis de I.G.P.- din str, stef cel mare din bucuresti. acolo poti sa iti cumperi materialul la metraj. atentie, sa iei mai mult ca se pierde ceva din el.. si daca nu ma insel te poti duce sa le faci la algernon.undeva in zona pro-tv din bucuresti.sunt sanse sa aiba direct acolo culoarea auotocolantului. dar: retine: la cutterploter se fac desene intr-o singura culoare.cea a materialului. si se suprapun straturile de colant de culori diferite ca sa iasa desenul. daca ai nevoie de culori mjulte si amestecate si vrei sa fie o singura coala de colant , trebuie sa cauti o firma care sa serigrafiese desenul pe autocolant transparent.. de genul taxiurilor . uita-te la taxi cum sunt colantele de pe ele. poti sa iei legatura cu un sef de la vreu garaj si iti spune el cum si unde. sau vb cu alpinistii utilitari . cum zici tu. sa auzim numai de bine si asfalt uscat. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Unde gasesc si eu niste jiglere carburator(cele cu arc pe ele si cu "cioc") pentru GSX R 600 (SRAD) din '97? preferabil noi si cat mai repede...

Multumesc anticipat pentru cei care ma vor ajuta

Editat de Bogdan_dbm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat , butonul de ADJ merge ca pot sa resetez TRIP1 , TRIP 0 ... dar cand sunt pe ceas nu merge sa.l programez ... nu shtiu ce sa.i faq ...a mai fost programat k nu e ora Italiei de unde a fost adusa .. mersi mult

daca mai are cineva alte idei ... ;)

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat , butonul de ADJ merge ca pot sa resetez TRIP1 , TRIP 0 ... dar cand sunt pe ceas nu merge sa.l programez ... nu shtiu ce sa.i faq ...a mai fost programat k nu e ora Italiei de unde a fost adusa .. mersi mult

daca mai are cineva alte idei ... ;)

 

Tine apasat ambele butoane si sel si adj atunci cand ai ceasul p bord pana incepe sa iti clipeasca (in vreo 5 sec ar trebui ) iar dupa aceea cu adj reglezi iar cu sel selectezi ora minutele, cel putin asa functioneaza la k4 meu d 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Fericit posesor de GSXR 600 k2 de 2 zile .. incepator..fara permis (acum fac scoala dar deja am avut probleme cu politia,am scapat de vreo 2 ori cu datele unui amic) sunt super incantat de motor dar mai am si eu nevoie de cateva piese si nu stiu de unde sa le iau..Ma puteti ajuta? este vorvba de o scarita de pe stanga,maneta de ambreiaj, crashpad neaparat ,un parbriz(nu este neaparat nevoie dar daca il gasesc il iau).si toba ca este putin atinsa

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Fericit posesor de GSXR 600 k2 de 2 zile .. incepator..fara permis (acum fac scoala dar deja am avut probleme cu politia,am scapat de vreo 2 ori cu datele unui amic) sunt super incantat de motor dar mai am si eu nevoie de cateva piese si nu stiu de unde sa le iau..Ma puteti ajuta? este vorvba de o scarita de pe stanga,maneta de ambreiaj, crashpad neaparat ,un parbriz(nu este neaparat nevoie dar daca il gasesc il iau).si toba ca este putin atinsa

 

Bafta

 

POATE O SFECLESTI ! AI GRIJA, SI MAI AI SI TU RABDARE.

E CAZ PENAL....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o saptamana imi vine in sfarsit un gsxr 600 k8. puteti sa imi recomandati o toba after market de calitate? nu ma intereseza plus de putere ci sa aiba mai degraba un sunet mai "serios". a nu se intelege ca vreau sa sparg geamurile cu decibelii. am ascultat un k7 stock si nu prea imi placea cum suna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o saptamana imi vine in sfarsit un gsxr 600 k8. puteti sa imi recomandati o toba after market de calitate? nu ma intereseza plus de putere ci sa aiba mai degraba un sunet mai "serios". a nu se intelege ca vreau sa sparg geamurile cu decibelii. am ascultat un k7 stock si nu prea imi placea cum suna.

 

LeoVince, Devil, Yoshimura, Akrapovic, etc sunt multe marci ok, acum depinde de model si bani !

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoo..daca ai nevoie de evacuari la pret sub cel de catalog e suficient sa ma intrebi ;)

inca nu am vazut k8'ul ..sunt tare curios cum e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cel putin al meu are.

din cate stiu de la K1 in sus, suzuki le pune din fabrica

amortizoru de ghidon.

 

ms man ;)

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 00:02 -------------</small><br/>uite asta e k8-ul

 

http://www.infomotori.co.uk/a_ENG_21029_2_2.html

 

pe mine unu nu ma atrage astept R1 2009 :bow:))

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...