Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

toata lumea spune ca un pic de joc, aproape insesizabil, tb sa aiba,

dar la mine unul se misca rau de tot.

presa are bogdan padure, dar nu a vrut sa mi-l faca.

mi-a zis ca daca e pt mine, sa-l schimb.

am mers asa cu el un an de zile, si singura chestie care o facea,

ca-mi dadea niste socuri in furca cand franam la viteza mica si cu roata bracata.

si daca tot dadusem discurile jos sa vopsesc janta

am luat discul, am pus doua seibi sanatoase pe nit, una pe-o parte, alta pe cealalta, astfel incat cand strangeam menghina

sa nu se imprime modelul pe nit.

sfat: foloseste o menghina mare, io am folosit una mica, si i-am strambat manivela.

de strans...le-am strans la ochi, nit cu nit, si deocamdata e oki, nu am simtit nimic nasol deocamdata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

toata lumea spune ca un pic de joc, aproape insesizabil, tb sa aiba,

dar la mine unul se misca rau de tot.

presa are bogdan padure, dar nu a vrut sa mi-l faca.

mi-a zis ca daca e pt mine, sa-l schimb.

am mers asa cu el un an de zile, si singura chestie care o facea,

ca-mi dadea niste socuri in furca cand franam la viteza mica si cu roata bracata.

si daca tot dadusem discurile jos sa vopsesc janta

am luat discul, am pus doua seibi sanatoase pe nit, una pe-o parte, alta pe cealalta, astfel incat cand strangeam menghina

sa nu se imprime modelul pe nit.

sfat: foloseste o menghina mare, io am folosit una mica, si i-am strambat manivela.

de strans...le-am strans la ochi, nit cu nit, si deocamdata e oki, nu am simtit nimic nasol deocamdata

 

asa patesc si eu la franare..socuri...ma tot gandeam ce are ce are...a pus un prieten mana pe el si zice schimbale...dc mai?...pai uite cum joaca...aaaa...da....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa patesc si eu la franare..socuri...ma tot gandeam ce are ce are...a pus un prieten mana pe el si zice schimbale...dc mai?...pai uite cum joaca...aaaa...da....

da...e cel mai indicat

dar cand te f... cu criza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa patesc si eu la franare..socuri...ma tot gandeam ce are ce are...a pus un prieten mana pe el si zice schimbale...dc mai?...pai uite cum joaca...aaaa...da....

 

mda asa e ...e greu cu banii

si eu am aceasi problema,vorbisem cu un baiat de aici de pe forum sa iau niste discuri second dar nu am mai avut $$$

daca te intereseaza omu cerea 100euro pe ele ,il gasesti aici Mad Max

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. sunt proaspat posesor de k7 600 cmc, nu credeam ca sunt asa de manevrabile, urmeaza o toba micron (am gasit-o second 250 euro, sper ca nu dau mult) si discul drept de pe fata are joc in nituri (sus/jos nu in lateral). revin cu fotografii dupa ce fac

pentru mine a fost alegerea optima deoarece este singura de pe care ajung cu picioarele jos, eu fiind mai scund

Mesaj completat

l.e: micronul ala este de pe gsx-r 1000 deci are prinderea diferita (la scarita). prinderea o pot adapta/modifica dar ma intereseaza daca ar fi toba de aceleasi dimensiuni sa nu ma incurce cand pun genunchiul drept jos ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@todea Poate vrei sa zici 1200-1300, vorbim de evacuare full, nu finala. :cheers:

 

@Survolaj Daca pui PC3 ai unde sa mergi pentru Dyno, iese bine garantat. S-o stapanesti sanatos, imi place ca e "curata". :(

 

sper sa mai merga linkul

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...e=STRK:MEDWX:IT

 

Sandu07@ mersi pt aprecieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai primiti inca unu? ;)

 

Nou posesor de GSXR 1000 k6. Pozne maine, ca merge forumul varza si nu uploadeaza nimic.....:(

 

Ne auzim pe curbe! Ta Ta!

 

Sa fie intr-un ceas cu cuc domne :cheers: Sa te bucuri de ea!!! foarte frumoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa mearga de data asta :what:

 

Motoreta e stoc - pret ( nu zic - dar e bun :lol: ) motoreta are aproape 17.000 km - inca cu kitu de lant din fabrica, are xenon pe faza scurta, cauciucuri schimbate BT 016 2009 ( nu prea sunt ok eu cu ele dar n-am ce sa fac ), filtru de aer BMC si cam atat...or sa vina o gramada ca ce iau de pe dezmembrarea ZXului cumpar PC3 - si evacuare full...aici nu stiu ce evacuare - a little help. Mai intai sa ma obisnuiesc cu ea asa stoc.

 

Oricum in weekend o asteapta furtunele race. Nu mai umblu pe furtunele din fabrica neam. + Bujii noi iridium.

Am urmarit-o pe siteul ala cu bike la sfasrit 2 -3 zile,ma uitam la ea cat de frumoasa si intretinuta este.Ti-am urat acolo,iti urez si aici,sa ai grija de ea,si sa o pastrezi la fel cum ai luato!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar acum HORIA nu e de gasit, am inteles ca-l cauta multa lume ....

si nu e indicat sa faci bisnisuri cu el

Eu sunt unul dintre cei care il cauta

Nu faceti bisnituri cu el ... poate doar de genul cash&carry dai banu' iei piesa.

Ca mecanic ... putea sa-si rupa cineva gatul pe mana lui.

 

Daca aflati pe unde poate fi gasit ... ziceti-mi si mie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata mi-am schimbat si eu gumele: Pirelli Dragon Supercorsa Pro.

partea proasta este urmatoarea:

de la Florin-V (pe care l-am vizitat, mare domn de altfel), am aflat ca trebuie sa-mi schimb kit-ul de lant si...discurile de frana fata, ca au inceput sa aiba joc in nituri :D

de la vulcanizare ca ar trebui sa incep sa ma gandesc si la un set de rulmenti pe spate, ca au inceput sa sune.

adica undeva la inca 500 de euro...

deci si motorul, ca si masina le am pe viata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca poate suna aiurea,acum depinde si ce sacrificii crezi ca poti face.Si acum nu spun strict de cazul tau,dar in multe variante,se dovedeste ca este mai profitabil sa-l vinzi,si cu dif de 5-7sute de euro sa-ti iei altul.E f adevarat,si cu urmatorul o poti lua de la c apat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata mi-am schimbat si eu gumele: Pirelli Dragon Supercorsa Pro.

partea proasta este urmatoarea:

de la Florin-V (pe care l-am vizitat, mare domn de altfel), am aflat ca trebuie sa-mi schimb kit-ul de lant si...discurile de frana fata, ca au inceput sa aiba joc in nituri :D

de la vulcanizare ca ar trebui sa incep sa ma gandesc si la un set de rulmenti pe spate, ca au inceput sa sune.

adica undeva la inca 500 de euro...

deci si motorul, ca si masina le am pe viata :lol:

 

mergi frate la padure, ca are presa de discuri, daca nu baga-le in menghina.

cu rulmentii ....da-i jos, spala-i si baga-le vaselina .... vezi cum se comporta dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@classalex: deja am bagat anu asta 600 de euro in ea, si am ajuns sa o indragesc :D

daca schimb si ce am zis mai sus, nu prea are ce sa se mai duca, consumabilele is toate noi.

Ce zici tu as face doar daca mi-as permite una NOUA, altfel risc intr-adevar sa o iau de la capat.

@mandibula: inca nu-i foarte grav cu discurile, am fost doar avertizat. Si sincer nu as vrea sa le rapar, prefer unele noi, chair daca sacrificiile vor fi mari.

SI rulmentii, daca is jos ii pacat sa nu pun noi, i mai mare dranjul sa-i demontezi decat sa dai banii pe unii noi :lol:

Editat de raduprint01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata mi-am schimbat si eu gumele: Pirelli Dragon Supercorsa Pro.

partea proasta este urmatoarea:

de la Florin-V (pe care l-am vizitat, mare domn de altfel), am aflat ca trebuie sa-mi schimb kit-ul de lant si...discurile de frana fata, ca au inceput sa aiba joc in nituri :D

de la vulcanizare ca ar trebui sa incep sa ma gandesc si la un set de rulmenti pe spate, ca au inceput sa sune.

adica undeva la inca 500 de euro...

deci si motorul, ca si masina le am pe viata :lol:

 

Cum sunt gumele?cat au costat?

Si eu vreau luna asta sa le schmb pe ale mele si tre sa aleg intre supercorsa pro si micheline power pure

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunt gumele?cat au costat?

Si eu vreau luna asta sa le schmb pe ale mele si tre sa aleg intre supercorsa pro si micheline power pure

 

 

Supercorsa sunt bune pe uscat,dar cand a dat ploaia opresti mobra si incepi sa numeri picaturile ,ca pe ud sunt varza ! Mergi pe Michelin PP sunt gume ce ruleaza bine pe ambele suprafete,ud si uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supercorsa sunt bune pe uscat,dar cand a dat ploaia opresti mobra si incepi sa numeri picaturile ,ca pe ud sunt varza ! Mergi pe Michelin PP sunt gume ce ruleaza bine pe ambele suprafete,ud si uscat !

Daca intereseaza pe cineva am o pereche de pilot pwer 2CT, le dau jo si le vand, ca trec la altceva.

au 700 km, ofer montaj la ele pret 200 euro fix

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...