Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca are cineva cazatoare si pune pe forum o schita de executie, am posibilitatea sa execut aceste repere la preturi competitive fata de ce exista pe piata ca pentru prietenii mei "suzukari". Atasati schita si in max 1 zi calculez si pretul pentru 1 set.

 

Are cineva idee unde gasesc suruburi M10, lungime 120-130mm, pas filet 1,25 ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca bag multumescul repejor, :cheers: desi nu aveam nici o intentie sa ma afirm. Am trecut de varsta aia. La moralitate nu ma bag, las pe altii cu expertiza sa se exprime. Pasiune pentru scris nu am facut, ma uit insa in jur si vad ca tot ce ar trebui sa fie normal nu mai e, de la scris la mersul pe strada, reactiile normale au disparut sau s-au atrofiat. Eaxt ca media de la bac. Sper ca intelegi si tu.

 

In rest toate bune, am trecut de curand de pe Honda pe Suzuki :D, stiu ca nu merit o medalie pentru asta, dar, de cand mi-am luat Suzi, parca ma simt premiat in fiecare zi.

Suzuki este baza !! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are cineva cazatoare si pune pe forum o schita de executie, am posibilitatea sa execut aceste repere la preturi competitive fata de ce exista pe piata ca pentru prietenii mei "suzukari". Atasati schita si in max 1 zi calculez si pretul pentru 1 set.

 

Are cineva idee unde gasesc suruburi M10, lungime 120-130mm, pas filet 1,25 ????

Hornbarch

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca stelele sa imi surada si destinul sa imi fie favorabil. Astazi ar trebui sa vina noua motoreta: GSX-R 750 K5.

Voi reveni cu poze, ca doar trebuie sa ma laud cu ea corespunzator, nu? :)

 

Nu mi-au suras stelele... probabil ca era ziua cand ma uitam la cer...

Nu e bai... nu se moare din asta... doar daca bagi unghia in gat mult prea adanc... :lol:

Vine si ea intr-un final... (spun ea, pentru ca ar fi cam gay sa zic "ma sui pe Gigi si plec la munte" :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-au suras stelele... probabil ca era ziua cand ma uitam la cer...

Nu e bai... nu se moare din asta... doar daca bagi unghia in gat mult prea adanc... :lol:

Vine si ea intr-un final... (spun ea, pentru ca ar fi cam gay sa zic "ma sui pe Gigi si plec la munte" :lol:)

Hai sa-ti surada si sa-ti ajunga cat mai curand.

Eu m-am indragostit rau de mobra asta de cand o am, adica din 2005.

Mai usoara decat mia, semnificativ mai puternica si mai nervoasa decat 600 ... dupa parerea mea un compromis perfect.... si frumooasa foc.

 

Am repus-o si eu in functiune pe a mea, am schimbat furtunele, maneta si lichidul de frana, lantul, uleiul si antigelul asa ca maine o duc la plimbare pe Transalpina si ne intoarcem pe Transfagarasan. Mai am de curatat filtrul de aer, ceva retusuri de facut si cateva piese de asteptat, ca sa arate altfel, dar mai pot astepta o saptamana doua. Dupa aia pun si poze.

 

Am un capac monopost, rosu, de GSXR 600/750 K5 si un suport de bagaje de la Renntec, pentru GSXR 750 K7, cu grab rail:

http://www.renntec.co.uk/REN72961

Teoretic este destinat pentru un soft luggage de dimensiuni relativ reduse + grab rail pentru pasager, dar la nevoie si cu un pic de imaginatie ....

https://picasaweb.google.com/dudus.dumitrescu/PeAcoperisurileEuropei#5507966850652197410

 

Daca intereseaza pe cineva astept un PM sa ne intelegem cumva.

Editat de Dudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de mica? Poze ai sa vedem si noi? :cheers:

 

uite !

 

am fost inspirat sa schimb carenele originale cu cele corona si neinspirat sa nu schimb si botul. oricum doream s-o vopsesc alb/portocaliu. maine poate dau botul jos sa vad cat e de nasol, poate nu e asa grav, poate lipesc o ureche...

 

 

app. azi am comandat crash-pads lsl, mai ieftine dar mai bune decat deloc

post-45009-0-97078500-1311192744_thumb.jpg

post-45009-0-10867400-1311192781_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te uiti si la cadru de bord cu mare atentie !

 

Eu daca zgarai o carenuta.. ma sinucid !! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecare pe TransAlpin Simbata 23.07.2011 din Bucuresti

Cine este interesat astept PM

 

Foarte frumos, merita. Asfaltul, cu mici exceptii, e foarte bun. Ai PM

Din pacate pacate pe versantul nordic drumul e cam murdar - pamant, nisip, pietre - asa ca nu prea te imbie la alergat ca partea sudica.

Din ciclul "planificare romaneasca": drumul de la Obarsia Lotrului pana la Vidra a fost asfaltat IMPECABIL. Perfect de forja. Atata doar ca dupa asfaltare s-au gandit ei ca trebuiau si scurgeri pentru torenti, asa ca au facut santuri ca sa bage conducte - muuuuulte, si majoritatea dupa curbe - no comment, doar aveti grija.

Editat de Dudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit a venit si zmeul !! Este senzational si merita fiecare leut, conditie fizica, si dixstractie maxima, nu consuma nimic !!!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata fac la parasute !! :grinbandit:

asta e pentru wind surfing - cat te-a ajus jucaria?

sau patinaj pe lac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit a venit si zmeul !! Este senzational si merita fiecare leut, conditie fizica, si dixstractie maxima, nu consuma nimic !!!

Ce suprafata are?

Editat de Dudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit a venit si zmeul !! Este senzational si merita fiecare leut, conditie fizica, si dixstractie maxima, nu consuma nimic !!!

lasa-mi-l 10 minute... Sa vezi ce noduri fac in atele alea... stai toata iarna sa le dezlegi :)

 

Tremur ca drogatii aia fara motor.Am aproape o luna de cand sunt pieton

In perioada asta nu se vinde nimic... Toata lumea asteapta sa scada preturile... Si vor scadea, ca n-au ce face... (cel mai probabil cum o sa fac si eu cu 'onda mea....)

 

Si eu imi astept gixeru'... si nu mai vine.... da' si cand vine... 1 rezervor il golesc din primul week-end :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...