Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

eu as merge pe prima varianta,jantele albe dau foarte bine ,e adevarat ca freci la ele saptamanal dar :moto:

Si mie tot albe imi plac jantele,albul face o janta sa para mai lata decat o culoare inchisa albastru/negru.

Secretul sa nu freci la jantele albe este sa aplici peste vopsea un strat gros de lac de buna calitate si atunci se curata foarte usor.

Eu la toate mobrele mele dau 3 straturi de lac pe jante,cand le spal se ia foarte usor murdaria de pe ele.

post-58740-0-15457800-1331063321_thumb.jpg

post-58740-0-96657100-1331063331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pot sa iti aduc eu prelungirea de bascula. Daca te intereseaza da-mi un pm. Uite aici

 

http://www.ebay.com/itm/Raw-Suzuki-Swingarm-Extension-extended-brake-line-GSXR-2006-09-600-billet-/180724997807?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2a140c9eaf&vxp=mtr#ht_2637wt_952

 

Uite CMD ce e aia :)

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta 3 e cool si smechera Capten USA

 

Daca prelungesti bascula vei pierde mult din manevrabilitate si vei castiga stabilitate la viteze mari.

Mai pierzi din aderentza rotii spate si pierzi total ridicarea pe o roata.

 

Daca ai 2 GSXR uri lafel atunci e cool sa iti faci una Chopper ptr a iesi la terasa si sa dai un scart-drift spectaculos dar repede tre sa fugi acasa si s-o schimbi ca la drum crede ma ca nu-i smecherie, nu ai aceeasi agilitate de a te feri de toti cretinii!!!

 

Daca tot nu te poti abtine si ti le iei atunci cumpara-ti si 2 sigurante lant ptr a putea inlocui prelungirea si lantul in mod rapid fara sa renituiesti.

 

Normal cine isi pune prelungirea de bascula (adevaratii) isi schimba :Bascula cu raport de latire pe 2 lanturi( 2 pinioane intermediare in zona amortizor) isi pun janta cu cauciuc lat 300 si isi poliseaza cadrul si bascula.

 

Sunt motociclete de dragstar si de dus cu track ul la liniutza. Nu se plimba cu ele decat in filme.

 

Foarte mare atentie la varianta aleasa ca nu-i omologata

(sa ai garantia ca nu se rupe in zona prinderii pe bascula) sa tragi tu de gaz si sa versi 150cai pe partea lantului.

 

Daca o faci totusi, monteaza o camera video sa filmeze bascula in viteza a 3 a si ai sa te ingrozesti cumse onduleaza...

 

Nu sunt pesimist si nu vreau sa te descurajez in proiectul tau.

 

Eu personal as cumpara o bascula sh de modelul tau si as prelungi-o si ranfortza o ca sa fi sigur. Varianta cu suruburi e naspa rau.

 

Succes.

 

ieftin,usor de facut si se rabateaza :D

 

Am vazut pe multe moto aceasta inventie fara a fi gandita...

 

Daca iei 2 pers pe moto si daca dai intr-o denivelare(romania) tre sa te duci sa faci nr din nou...

 

Politia cunoaste sistemul foarte bine si trage de el ca sa-ti ia talonul...

 

te sfatuiesc sa faci sistemul sa se inchida spre spatele moto nu spre fata si cand e deschis sa aibe o blocare sanatoasa ce nu permite sa plece spre roata sub nici o forma!!!

 

Nici alea cumparate nu sunt foarte strong dar sunt calculate sa nu-ti infigi nr in picior...

 

0726974121 e nr pe care-l poti suna daca vreiun suport nr strong pliabil spre spate si in functie de materiale timp putem fixa pretul.

 

P.S. Nu e anunt publicitar. Nu se castiga mai nimic financiar din asta in schimb ma face pe mine mai fericit ca am dat un produs adevarat Made in Romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Probabil a mai intrebat cineva dar n-am gasit post-ul.

 

Vreau sa cumpar vopsea pentru GSX-R600 SRAD din 1999 rosu. Exista undeva un cod de culoare pe el sau pe net?

 

Mersi fain :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Probabil a mai intrebat cineva dar n-am gasit post-ul.

 

Vreau sa cumpar vopsea pentru GSX-R600 SRAD din 1999 rosu. Exista undeva un cod de culoare pe el sau pe net?

 

Mersi fain :cheers:

vad ca esti din tm ,

mergi cu plasticul in mana la palinal(str.dorobantilor nr 10 )zona modern ei au lere pt motociclete ,degeaba gasesti codul ca nu iti va face nimeni vopseaua ,am cautat eu pe net dar rosu nu imi da numai pe modelul 750 din 99.si e spre un portocaliu mai mult .

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi cu plasticul in mana la palinal ei au lere pt motociclete ,degeaba gasesti codul ca nu iti va face nimeni vopseaua ,am cautat eu pe net dar rosu nu imi da numai pe modelul 750 din 99.

 

Mersi fain! Chiar la Palinal aveam de gand sa merg.Am gasit acum www.palinal.ro si adresa.

Editat de bazy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit si kit-ul de lant pentru conversia la 520,am optat pentru -1 fata 16/42 cu foaie AL de la vortex si lant GB520GXW...Azi ma apuc sa le montez :moto:

post-58740-0-59540900-1331107742_thumb.jpg

post-58740-0-22418400-1331107754_thumb.jpg

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult alexe,daca schimbi bascula pt un gsx-r de 600 poti sa te duci foarte simplu pe camp sa ari pogoanele,nu ma pricep daca ajuta cu ceva sau nu insa handlingul o sa fie total schimbat IN RAU.

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SabinRace, politia nu are ce cauta cu mana pe motoreta nu sunt abilitati sa constate ei asa ceva....nu sunt de la RAR si nu stiu ei cum trebe sa fie un suport de numar. Daca sunt si cu RAR-ul atunci da dar cand mergi in oras strangi piulitele si nu se mai rabateaza. Il rabatezi cand iesi din oras si ai drum bun si nu te poti abtine sa mergi legal. eu il am de 3 ani asa si m-au oprit destui militieni si nu au zis nimic de el...ba din contra mi-au luat talonul pt toba neomologata si era cu cea stok din fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intereseaza pe cineva un combinezon moto. Dimensiunile aproximative sunt trecute pe foto. Eu am 1.70m si 74kg si imi este mareeeee ...... deci pentru cineva cu masuri mai mari .... cred ca indepand cu 1.80 si 90kg. Este marimea L. Este foarte putin purtat, estetic nota 9,9/10. Daca e cineva interesat da-ti un PM.

post-36734-0-07238900-1331113578_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SabinRace, politia nu are ce cauta cu mana pe motoreta nu sunt abilitati sa constate ei asa ceva....nu sunt de la RAR si nu stiu ei cum trebe sa fie un suport de numar. Daca sunt si cu RAR-ul atunci da dar cand mergi in oras strangi piulitele si nu se mai rabateaza. Il rabatezi cand iesi din oras si ai drum bun si nu te poti abtine sa mergi legal. eu il am de 3 ani asa si m-au oprit destui militieni si nu au zis nimic de el...ba din contra mi-au luat talonul pt toba neomologata si era cu cea stok din fabrica.

Eu nu opresc cand imi fac semn militienii deoarece nu ii vad,ma uit in jos sa nu dau in gropi si nu am vedere periferica buna...a si numarul este indoit,murdar si se afla sub codita,il vezi doar daca stai culcat pe spate cu capul intre spitele de la roata spate...m m lor de rendĂľrsĂŠgi romani.

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

De o luna ma gandesc sa schimb motorul K3-ului(600) cu unul de K4-k5 care are 5cai in plus.Stiu ca motoarele sunt identice,diferenta o face doar supapele din titan de la 04-05

Intrebarea e,prinderile motorului sunt identice? nu as vrea sa cumpar un motor si sa nu il pot monta pe cadrul motoretei

 

La rar pot sa am probleme cu modificarea in cartea de identitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare, a anulat cineva senzorul de inclinare(TOS) la un k1/k3?

vreau sa stiu daca trebuie pus vre-un condensator sau pur si simplu doar tai firele si le leg intre ele (sincer sa fiu nici nu am apucat sa ma uit sa vad daca are 3 fire sau 2 (eu tind sa cred ca are doar 2)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare, a anulat cineva senzorul de inclinare(TOS) la un k1/k3?

vreau sa stiu daca trebuie pus vre-un condensator sau pur si simplu doar tai firele si le leg intre ele (sincer sa fiu nici nu am apucat sa ma uit sa vad daca are 3 fire sau 2 (eu tind sa cred ca are doar 2)

are 3 fire ,dar de ce vrei sa il anulezi? nu poti taia doar firele ,nu va merge .

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De o luna ma gandesc sa schimb motorul K3-ului(600) cu unul de K4-k5 care are 5cai in plus.Stiu ca motoarele sunt identice,diferenta o face doar supapele din titan de la 04-05

Intrebarea e,prinderile motorului sunt identice? nu as vrea sa cumpar un motor si sa nu il pot monta pe cadrul motoretei

 

La rar pot sa am probleme cu modificarea in cartea de identitate?

 

nu poti ca nu are acelasi cod de motor. asa mi-au spus si mie cand am schimbat motorul si eu am pus acelasi motor. " Prietene daca nu e acelasi cod poti sa te apuci sa o demontezi" asta a fost ultima replica

Editat de ionut_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare, a anulat cineva senzorul de inclinare(TOS) la un k1/k3?

vreau sa stiu daca trebuie pus vre-un condensator sau pur si simplu doar tai firele si le leg intre ele (sincer sa fiu nici nu am apucat sa ma uit sa vad daca are 3 fire sau 2 (eu tind sa cred ca are doar 2)

 

il poti desface, are 4 suruburi, si blochezi mecanismul din el. in "senzor" e o bila care culiseaza pe un suport din plastic, care in momentul in care motocicleta e inclinata peste un anumit unghi inchide un circuit si opreste motorul. posi sa il blochezi si cu banda izoler.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt parereri si m-am hotarat la cea de-a 2-a varianta... este si un pic dif de restul si este si 90% colorit original :) (asta ca sa ma impac si pe mine ca nu e inca una intr-o multime si pe posibilul viitor cumparator ca de ce nu e stoc) si inca o treaba... daca pe cineva dintre voi intereseaza un Ford Mondeo 2008 dati-mi de stire :). Uitati si anuntul aici. Masina este impecabila din toate punctele de vedere (estetic si motor) Nu are nici o problema ascunsa si este o masina destul de rara pe la noi pe aici.

 

http://www.autovit.ro/ford-mondeo-C23227653.html

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...