Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si asta ce inseamna? ca nu ma pricep si cadru de 750 nu am gasit

 

daca nu stiti pe cineva care il poate trage?

ii un pik indoit si nu se mai potrivesc carenele in rest merge ok nu trage nik

Ai raspuns pe sectiune service..acolo unde ai mai intrebat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate recomanda cineva o firma buna de leviere sport short sau sunt bune si alea fake la 50 de euro de pe ebay?:)) , sau aripa roata spate (ceva nu foarte scump pentru aripa, vreau mai mult pentru look si sa nu faca probleme ca stock-ul) :cheers:

Editat de Nate4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate recomanda cineva o firma buna de leviere sport short sau sunt bune si alea fake la 50 de euro de pe ebay?:)) , sau aripa roata spate (ceva nu foarte scump pentru aripa, vreau mai mult pentru look si sa nu faca probleme ca stock-ul) :cheers:

http://www.motonetro.ro/magazin-online/motocicleta/suzuki/750/gsx-r-750/2006/?page=-1#good_detail=28217

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gr=60022100"]

imi poate recomanda cineva o firma buna de leviere sport short sau sunt bune si alea fake la 50 de euro de pe ebay?:)) , sau aripa roata spate (ceva nu foarte scump pentru aripa, vreau mai mult pentru look si sa nu faca probleme ca stock-ul) :cheers:

cumpara din gama Gilles . am avut posibilitatea sa le probez pe un GSXR 1000 K6 si sunt excelente. inclusiv scaritele de la Gilles sunt ok, au multe posibilitati de reglaj, materiale, calitate (f bine finisate). in plus gasesti piese de schimb pentru ele, de exemplu daca iei o tranta si rupi schimbatorul de viteze il poti cumpara doar pe acela, ceea ce este foarte ok! ;) Gilles

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpara din gama Gilles. am avut posibilitatea sa le probez pe un GSXR 1000 K6 si sunt excelente. inclusiv scaritele de la Gilles sunt ok, au multe posibilitati de reglaj, materiale, calitate (f bine finisate). in plus gasesti piese de schimb pentru ele, de exemplu daca iei o tranta si rupi schimbatorul de vieteze il poti cumpara doar pe acela, ceea ce este foarte ok! ;)

suna bine xD chiar am sa ma uit, am dat un check pe google si erau cam uratele manetele dar poate fac si altfel :) merci :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate recomanda cineva o firma buna de leviere sport short sau sunt bune si alea fake la 50 de euro de pe ebay?:)) , sau aripa roata spate (ceva nu foarte scump pentru aripa, vreau mai mult pentru look si sa nu faca probleme ca stock-ul) :cheers:

 

Nu sunt bune manetele scurte. Ergonomie proasta. Nu-ti lua, n-or sa-ti placa. Cele mai bune sunt alea lungi, stoc sau cele de aceeasi lungime colorate dar facute de un producator serios, daca vrei bling factor.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris deja. Nu sunt ergonomice. Manetele de ambreiaj sunt foarte prost gandite si nu debraiaza complet iar frana parca n-o gasesti atunci cand ai nevoie de ea. Asta e ce cred eu dar nu sunt singurul caruia nu-i plac manetele scurte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris deja. Nu sunt ergonomice. Manetele de ambreiaj sunt foarte prost gandite si nu debraiaza complet iar frana parca n-o gasesti atunci cand ai nevoie de ea. Asta e ce cred eu dar nu sunt singurul caruia nu-i plac manetele scurte.

merci de sfat, am sa incerc un moto care are sa vad daca mi se potrivesc..(poate manetele care leai incercat erau alea din china la 20e) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate recomanda cineva o firma buna de leviere sport short sau sunt bune si alea fake la 50 de euro de pe ebay?:)) , sau aripa roata spate (ceva nu foarte scump pentru aripa, vreau mai mult pentru look si sa nu faca probleme ca stock-ul) :cheers:

 

aripa poate sa fie si 200 de euro. iti salveaza amortizorul de spate.

 

Am scris deja. Nu sunt ergonomice. Manetele de ambreiaj sunt foarte prost gandite si nu debraiaza complet iar frana parca n-o gasesti atunci cand ai nevoie de ea. Asta e ce cred eu dar nu sunt singurul caruia nu-i plac manetele scurte.

 

ergonomia nu are treaba cu functionalitatea punctual vorbind. sunt manete aftermarket, chiar si chinezesti la 20 de dolari care sunt foarte bune. trebuie doar sa ai un pic de vedere in spatiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Georgica , vrei sa fii nas ?! :))

Maine te gasesc acasa , sa dai o tura cu mobra mea , sa imi spui daca zgomotul ce-l face e din ambreiaj sau din distributie? O sa o bag la iernat zilele astea , si vreau sa stiu la ce sa ma astept de facut la mobreta in primavara , cu speranta sa ajunga pe mainile tale! Te bagi ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ergonomia nu are treaba cu functionalitatea punctual vorbind. sunt manete aftermarket, chiar si chinezesti la 20 de dolari care sunt foarte bune. trebuie doar sa ai un pic de vedere in spatiu...

 

Ergonomie inseamna ca nu le apuci bine. Manetele stoc au cea mai buna ergonomie parerea mea. Sunt si alte manete care au aproximativ aceeasi forma. De exemplu, am luat o pereche de CRG care au fost excelente. Reglabile si articulate.

manetele scurte, sunt foarte foarte proaste.

Anul asta am avut 3 clienti care au luat manete dintr-alea chinezesti cu 20 de dolari din Hong Kong si apoi si-au montat inapoi manetele stoc. Doi frati si un prieten de-al lor. Doua 600RR si un SRAD 750. Cam atat despre marfa chinezeasca de foarte buna calitate cu vedere in spatiu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Georgica , vrei sa fii nas ?! :))

Maine te gasesc acasa , sa dai o tura cu mobra mea , sa imi spui daca zgomotul ce-l face e din ambreiaj sau din distributie? O sa o bag la iernat zilele astea , si vreau sa stiu la ce sa ma astept de facut la mobreta in primavara , cu speranta sa ajunga pe mainile tale! Te bagi ?!

Salutare!

In principiu sunt acasa,dar este o mica problema:

Eu nu merg cu alte motoare!

Este un principiu care il respect de foarte mult timp.

Dar putem comunica si reusim sa gasim problema ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna stie cineva de unde as putea sa cumpar un maner pasager pe rezervor pt un suzuki k5?

AM GASIT MULTUMESC SE POATE INCHIDE ANUNTUL

 

Si tu vrei sa pui in balantza viatza vreunei fete? Mie nu mi se intimpla, ai sa spui. Nu mi-o lua in nume de rau.

O SA MONTEZ MANERUL NUMAI LA DRUMURI LUNGI, EXCURSII ETC. UNDE VITEZA MAXIMA E 100 SAU 110. SI MOTORU ARE 2 LOCURI NU MI-O LUA IN NUME DE RAU. :cheers:

Editat de yoyocluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

In principiu sunt acasa,dar este o mica problema:

Eu nu merg cu alte motoare!

Este un principiu care il respect de foarte mult timp.

Dar putem comunica si reusim sa gasim problema ;)

 

Atunci o bag la iernat asa cum este , si-n primavara vedem cand ai timp si eu bani , sa o aduc la tine , sa o desfaci si vezi ce e in neregula! Eu am impresia ca doar in sarcina face zgomotul ala , la ture mici. Multam oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM GASIT MULTUMESC SE POATE INCHIDE ANUNTUL

 

 

O SA MONTEZ MANERUL NUMAI LA DRUMURI LUNGI, EXCURSII ETC. UNDE VITEZA MAXIMA E 100 SAU 110. SI MOTORU ARE 2 LOCURI NU MI-O LUA IN NUME DE RAU. :cheers:

 

 

Numai pe acest forum la rubrica accidente sint multe cazuri de accidente cu pasageri accidentati, mutilati, morti. Extrem de multe cazuri de accidente nu ajung la cunostinta publicului. Daca scoti scaritzele pt pasager si pui si un monopost motocicleta va avea doar un loc. Stim, tie nu ti se poate intimpla, numai altora le se intimpla. Intreaba-l pe TNG de ce a vindut Hayabusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Manetele stoc au cea mai buna ergonomie" sunt cele recomandate si perfecte ,sunt de aceeasi parere,noul proprietar al fostei motociclete a pus manete scurte pe ea ,am avut posibilitatea sa merg cu ea de cateva ori si senzatie mai nasoala cand trebuie sa franezi sau sa schimbi viteza nu am avut in viata mea,sunt de parere ca manetele mai lungi sunt mult superioare celor scurte + le simti si mai bine si-si fac treaba mult mai bine

 

daca vrei sa o faci de expozitie ,pune scurte ca da mai bine si atat ,daca erau ceva de capul lor baietii de la curse cred ca erau primii care-si puneau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai pe acest forum la rubrica accidente sint multe cazuri de accidente cu pasageri accidentati, mutilati, morti. Extrem de multe cazuri de accidente nu ajung la cunostinta publicului. Daca scoti scaritzele pt pasager si pui si un monopost motocicleta va avea doar un loc. Stim, tie nu ti se poate intimpla, numai altora le se intimpla. Intreaba-l pe TNG de ce a vindut Hayabusa.

ok asa o sa fac asfalt uscat la toti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

am gasit solutia, le tai pe alea stock :))

 

Fa operatiunea asta doar daca ai alte leviere de rezerva

Eu am mers cu o motoreta care avea capatul levierului de ambreiaj rupt.E de tot cacao-ul cand simiti cum aluneca mana pe levier

Cumpara leviere aftermatket de la mymoto sau orice alt magazin si experimenteaza pe ele toate fanteziile pe care le ai cu leviere de frana/ambreiaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...