Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum facem cu intalnirea aia????

Am o ideie!! ne intalnim la salon, da tonul baieti din Gropiresti se strang ei undeva unde stiu ei si ne adunam toti, aa buna ideie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Radu

Man la mine pe janta spate scrie suzuki,dimensiunile pentru caucioace,m/cxmt50.50 dot si ASAHITEC

La janta fata nu m-am uitat ca are jeg pe ea

 

Care a iesit azi cu mobra? Eu am ajuns la sinaia ,,pe uscat'' dar m-am intors pe o ploaie fix din sinaia pina in bucuresti,cu viteza de croaziera de 50km/h

 

In afara de faptul ca am viziera fumurile la casca si atunci cand e frig nu pot sa merg cu vizierea lasata pentru ca mi se aburesc lentilele la ochelari.Am venit spre bucuresti cu vizierea ridicata,lentilele benoaclelor numa apa pe ele imi sareau stropi de apa si de la masini(cel mai mult)iar vizibilitatea a fost 100-150m.Dupa vreo 7-8 pauze pentru a sterge lentilele ochelarilor am reusit sa ajung acasa fara nici un incident insa foarte stresat

 

Va anunt solemn ca azi am ,,implinit'' 1000km pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt gabibuton , parerea mea este k harta din pc3 face amestecul mai bogat (benzina + aer) ,de unde rezulta mai multe gaze pe esapament = sunet mai puternic

app..nu trebuie sa ai ureche muzicala sa`ti dai seama ca e sunetul mai puternic ...

(e cel mai bun compromis pt soselele noastre 750cmc)

multzumesc pt sustinere mac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . daca esti din buc si vrei aripa te pot rezolva eu cu una de fibra de sticla. Treaba ta va fi sa o vopsesti. :)

 

 

 

 

 

NU ma poti ajuta si pe mine cu ram air-urile pt k2?

 

 

Stie cineva de vanzare SH ram air-urile de k2 ?Sau pe cineva care sa le faca din fibra..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la Tomina! ...Poate mai au ei ! Daca nu du-te la un service moto si intreaba de asa ceva...daca fac sau daca au matrite...sau eventual daca nu au ei ...au cunostiinte care fac asa ceva...multi mecanici se cunosc intre ei deci nu ai nimic de pierdut!

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Radu

Man la mine pe janta spate scrie suzuki,dimensiunile pentru caucioace,m/cxmt50.50 dot si ASAHITEC

La janta fata nu m-am uitat ca are jeg pe ea

 

Care a iesit azi cu mobra? Eu am ajuns la sinaia ,,pe uscat'' dar m-am intors pe o ploaie fix din sinaia pina in bucuresti,cu viteza de croaziera de 50km/h

 

In afara de faptul ca am viziera fumurile la casca si atunci cand e frig nu pot sa merg cu vizierea lasata pentru ca mi se aburesc lentilele la ochelari.Am venit spre bucuresti cu vizierea ridicata,lentilele benoaclelor numa apa pe ele imi sareau stropi de apa si de la masini(cel mai mult)iar vizibilitatea a fost 100-150m.Dupa vreo 7-8 pauze pentru a sterge lentilele ochelarilor am reusit sa ajung acasa fara nici un incident insa foarte stresat

 

Va anunt solemn ca azi am ,,implinit'' 1000km pe motor

Felicitari man!!!!!! Spune merci ca nu a nins, sa vezi atunci distractie.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt gabibuton , parerea mea este k harta din pc3 face amestecul mai bogat (benzina + aer) ,de unde rezulta mai multe gaze pe esapament = sunet mai puternic

app..nu trebuie sa ai ureche muzicala sa`ti dai seama ca e sunetul mai puternic ...

(e cel mai bun compromis pt soselele noastre 750cmc)

multzumesc pt sustinere mac

 

Nu stiu exact daca il face mai bogat...ca pana la urma volumul e acealsi in cilindru. Deci mai multa benzina=>mai putin aer sau invers. Poate il optimizeaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar capac monopost K5 600,second sau nou,ofer maxim 50E,nou este 110E si vine si pe culoare.

Daca nu puneai pretul de nou aveai surpriza sa primesti oferta undeva la 150 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu puneai pretul de nou aveai surpriza sa primesti oferta undeva la 150 euro

 

ADEVARAT !!!

 

cer astia la bani pe sh-uri ...

pt cine nu stie pretul de reprezentanta la un ram de k1-k3 este de 220 de roni.

asa ca daca mai gasiti pe unu care vrea 65 de euro pe el, si fara sita, spunetii unde sa si-l infiga.

capacul de la alternator - ala dp stanga care se sparge mereu, - 300 roni pret reprezentanta.

Editat de mandibula
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ADEVARAT !!!

 

cer astia la bani pe sh-uri ...

pt cine nu stie pretul de reprezentanta la un ram de k1-k3 este de 220 de roni.

asa ca daca mai gasiti pe unu care vrea 65 de euro pe el, si fara sita, spunetii unde sa si-l infiga.

capacul de la alternator - ala dp stanga care se sparge mereu, - 300 roni pret reprezentanta.

 

referitor ;la asta cautam si eu un nenoricit de far pt GSX-R K1

am gasit o multime de preturi astronomice

 

prima data 180 Euro

apoi sun la un nene 220 Euro

iar un tip din Oradea (parca) imi da fantasticul pret de 320 - la care intreb stupefiat - Euro? el da Euro doar nu LEI - pai stiti in reprezentanta este 210+TVA Nou - El - pai sa imi dai si mie 20 de bucati la banii astia - pai ti le dau la 270 sa imi iasa si mie ceva ce zici merge? :)

 

pe urma am gasit la un tip la cluj cu 70 euro - cu 2 prinderi rupte si un pic atins pe spate - cu inca 100 de lei l-am facut ca nou

 

apropo merci max

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu caut un far de anglia cu scurta pe dreapta sa-l tai pe jumatate.

Mesaj completat

si daca hunter e la 99%, a mea e inca bucati :

Mesaj completat

@sandu07 poti sa-ti colantezi ram-urile cu folie carbon look. grila, te duci si cauti la auchan, e mai ieftina decat in vitan. cu 10 - 15 roni, ti-ai facut ambele site. nu vor avea bombeul care il au cele originale, dar or sa-si faca treaba.

 

si poate innainte sa le colantezi, mi le dai si mie sa fac matrita dupa ele, sa mi le fac pe ale mele din fibra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii greu sa faci RAM-urile din fibra, parerea mea e ca nu merita, mai bine mai cauti :)

plasa o poti si bomba, da nu va fi chiar forma originala (o pui peste o mige/bila si o apesi usor ca-i din aluminiu)

 

@sandu07 merci de info ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee la cine pot indrepta un rezervor?

nu e cine stie ce de facut - doar ca nu il pot vopsi cu "model"

 

nu il vreau prin taiere

 

probalma e ca am dus deja carenele - s-a apucat omul de ele - dar trebuie sa duc si rezervorul - ideea e ca trebuie facut saptamana asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi spune careva ce ulei se baga in telescoapele fata (ce numar) am un srad de 750 mi-a spus cineva 10W

despre uleiul de motor motul 7100 10W40 ce parere aveti?am tot bagat castrol dar am zis sa incerc altceva

Editat de 99urs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intra pe www.manualedereparatie.info de unde poti descarca manualul pt. motocicleta ta ai acolo toate detaliile necesare.daca ai folosit pana acum castrol si ai fost multumit de ce nu continui cu uleiul acesta?poti incerca un semi-sintetic avand in vedere vechimea motorului,nivelul de zgomot al motorului va fi mult mai redus.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intra pe www.manualedereparatie.info de unde poti descarca manualul pt. motocicleta ta ai acolo toate detaliile necesare.daca ai folosit pana acum castrol si ai fost multumit de ce nu continui cu uleiul acesta?poti incerca un semi-sintetic avand in vedere vechimea motorului,nivelul de zgomot al motorului va fi mult mai redus.bafta

mersi am sa ma uit acolo re numai 29000 de km nu cred ca e asa de mult si pe capac la ulei scrie 10W40 am bagat pana acuma 10W50 nu dtiu care e diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu caut un far de anglia cu scurta pe dreapta sa-l tai pe jumatate.

Mesaj completat

si daca hunter e la 99%, a mea e inca bucati :

Mesaj completat

@sandu07 poti sa-ti colantezi ram-urile cu folie carbon look. grila, te duci si cauti la auchan, e mai ieftina decat in vitan. cu 10 - 15 roni, ti-ai facut ambele site. nu vor avea bombeul care il au cele originale, dar or sa-si faca treaba.

 

si poate innainte sa le colantezi, mi le dai si mie sa fac matrita dupa ele, sa mi le fac pe ale mele din fibra.

Hei man ce culoare este aia? Ai vrut alb perlat?

Rezervorul de la k12345 este dintr-o tabla otelita foarte nenorocita si subtire, dc incearca mecanicul cu ciocan englezesc va avea neplacuta surpriza sa se rupa electrodul exact acolo unde se lipeste si va ramane gaura, mai bine il tai este cea mai buna treaba dc este mototolit rau, daca ai o infundare mica da cu kit ca nare nimic, dar sa nu pui o balega de kit ca se face floare si te faci de cacao, pui in 15 -20 straturi si acolo moare, bineinteles curatat pana la tabla acolo unde dai

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

si daca hunter e la 99%, a mea e inca bucati :

lasa ca si a mea a sat putin in bucati..dar a meritat efortul,poate ca nu a iesit de nota 10,dar macar am satisfactia ca eu am muncit la el tot ce am putut:D si ca l-am facut cum am vrut eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

si daca hunter e la 99%, a mea e inca bucati :

lasa ca si a mea a sat putin in bucati..dar a meritat efortul,poate ca nu a iesit de nota 10,dar macar am satisfactia ca eu am muncit la el tot ce am putut:D si ca l-am facut cum am vrut eu

Spiritul asta a disparut la noi romani, pana in 90 toata lumea stia sa coasa adidasi, acum nu mai este cazul ca sunt peste tot.

Asa si cu mesteritul cand stai colo mandru pe motorul mesterit de tine este cea mai frumoasa stare, este cea mai frrumoasa motocicleta , prietenii mei rad de mine spun ca si o motocicleta noua nouta dac. cumpar sunt capabil sa cad cu ea intentionat sa am ce repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...