Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Casca cum a zis si octavius e praf ! In afara de design nu ai ce face cu ea ! Aer pe la viziera intra in balamuc,confort din parti...etc ! Geaca ia Icon T-max ,este foarte buna si zic sa iti iei masura L ,nu M pt ca o sa zici ca esti impaiat . La cizme cel mai bine e sa probezi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

geaca e super misto... am si eu 2 de la icon am accelerant piele si t-max parca textil si sunt foarte multumit de ele, ambele sunt xl si am 1.93 si 105 kg cu un pic(mai multa) burta. cizmele cum a zis si nyt cel mai bine e pe probate... eu mi-am luat de pe net dar le-am luat cu un numar mai mare si tot imi sunt un pic mici cand au talpicile in ele asa ca am renuntat la talpici. manusile sunt foarte tari..am vrut si eu :laugh: pantalonii chiar ca sunt de cross iar de casca... NO COMMENT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca cum a zis si octavius e praf ! In afara de design nu ai ce face cu ea ! Aer pe la viziera intra in balamuc,confort din parti...etc ! Geaca ia Icon T-max ,este foarte buna si zic sa iti iei masura L ,nu M pt ca o sa zici ca esti impaiat . La cizme cel mai bine e sa probezi .

 

Am citit si eu niste review-uri pentru casca - e o casca streetfighter, facuta pentru o pozitie mai inalta. In momentul in care stai inclinat vajaie foarte tare. In plus este facuta pentru cei cu cap rotund si obrajii umflati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci todea...stiu anuntul de foarte mult timp, dar, fara suparare, mi s-a parut kitch. astept sa vad ce mai apare pe piata. astept poze de la un 750 din constanta si un miar din harghita sa vedem ce se alege (ambele la 2500 EUR). din poze arata bine amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci todea...stiu anuntul de foarte mult timp, dar, fara suparare, mi s-a parut kitch. astept sa vad ce mai apare pe piata. astept poze de la un 750 din constanta si un miar din harghita sa vedem ce se alege (ambele la 2500 EUR). din poze arata bine amandoua.

 

Iti plac balenele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti plac balenele?

 

 

Despre ce vorbesti omule ? nu toti au 5500 -6000 euri pt un k5-6 1000 decent.subliniez DECENT

Iar Terphoo motorul ala de harghita e mai mult decat OK la cei 2500 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce vorbesti omule ? nu toti au 5500 -6000 euri pt un k5-6 1000 decent.subliniez DECENT

Iar Terphoo motorul ala de harghita e mai mult decat OK la cei 2500 ;)

:laugh: Alt frustrat - in caz ca n-ai observat a fost o simpla intrebare, nu un atac la persoana.

 

Cat despre motorul ala - 2500 euro in the next life maybe : revopsit, 32.000k pt un miar din 2001? HAHA!!! o gluma buna. Si doar o propunere : nu te lua dupa poze de pe net...

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai de-aia am vorbit cu cei doi sa-mi trimita poze la ce ma intereseaza: frane, furca, lant, cauciucuri, capace motor, bord, far ...ce-i mai important.

 

oricum direct carenele jos la orice vizionare.(survolaj stai linistit ca stiu cat de greu e sa gasesti un motor cu km reali ca nu-i greu sa iei un bord de la dezmembrari cu 5000 km chiar si pt K6-le tau)

 

cat despre preferinte, mi se pare o intrebare futila din moment ce am intrebat strict despre aceste modele. si da, serious sam are dreptate, n-am din pacate 5500-6000EUR sa-mi cumpar si eu un k5 k6 decent...dispun doar de 2500EUR si Survolaj daca nu ma ridic cu K1 la nivelul tau poti sa nu ma saluti in trafic n-o sa mor din asta :laugh: desi aici ar trebui sa fim uniti de la cel mai vechi pana la cel mia nou gsx-r

 

serious sam stii motorul ala de la harghita de 1000?

Editat de Treephoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai de-aia am vorbit cu cei doi sa-mi trimita poze la ce ma intereseaza: frane, furca, lant, cauciucuri, capace motor, bord, far ...ce-i mai important.

 

oricum direct carenele jos la orice vizionare.(survolaj stai linistit ca stiu cat de greu e sa gasesti un motor cu km reali ca nu-i greu sa iei un bord de la dezmembrari cu 5000 km chiar si pt K6-le tau)

 

cat despre preferinte, mi se pare o intrebare futila din moment ce am intrebat strict despre aceste modele. si da, serious sam are dreptate, n-am din pacate 5500-6000EUR sa-mi cumpar si eu un k5 k6 decent...dispun doar de 2500EUR si Survolaj daca nu ma ridic cu K1 la nivelul tau poti sa nu ma saluti in trafic n-o sa mor din asta :laugh: desi aici ar trebui sa fim uniti de la cel mai vechi pana la cel mia nou gsx-r

 

serious sam stii motorul ala de la harghita de 1000?

 

stai linistit k1 este peste un r1 04 iar cu un reglaj bun de suspensii sta bine in spatele unui k5 k6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit k1 este peste un r1 04 iar cu un reglaj bun de suspensii sta bine in spatele unui k5 k6

 

Ai testat cele doua modele la limita si asta a fost concluzia? Mai impartaseste cineva concluzia asta, dupa ce a testat cele doua modele in aceleasi conditii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai testat cele doua modele la limita si asta a fost concluzia? Mai impartaseste cineva concluzia asta, dupa ce a testat cele doua modele in aceleasi conditii?

 

nu am testat r1 04 dar am mers in spatele lui cu k1 si ma asteptam la mai multa putere din partea unui model cu 3 ani mai nou decat k1..cu k5 la fel mers in spatele lui r1 2009 si la fel diferenta nada.singurul lucru mai bun la yamha sunt franele :laugh: testat pe dyno k1 153,9 la roata iar k5 163 la roata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce ca suzuki are pentru anul asta o motocicleta in motogp s-a mai accidentat ieri bautista (fractura de femur) si la calificarile de azi nu a participat nici pilotul de rezerva, nu a ajuns din america :laugh:

 

azi la ora 20 este cursa (digi sport plus)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce ca suzuki are pentru anul asta o motocicleta in motogp s-a mai accidentat ieri bautista (fractura de femur) si la calificarile de azi nu a participat nici pilotul de rezerva, nu a ajuns din america :laugh:

 

azi la ora 20 este cursa (digi sport plus)

 

pt mine nu are nici o importanta moto gp'u..totul e prea avansat acolo incat sa pun mana vreodata pe o tehnologie de acolo si nu-mi ziceti ca de acolo baga suzuki tehnologie in modelul de serie...dar ca spectacol platesc oricand pretul unui bilet ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb si eu ca pe asta nu mi o explic.

 

chiar poti sa iti rupi asa usor oasele pe circuit? rossi tibia, acum bautista femurul , plus ca femurul fara sa te lovesti de ceva mi se pare cam imposibil sa il rupi

 

eu am avut accident si m am lovit de o masina , femur rupt si am crezut ca daca ma duc pe circuit gata nu imi mai rup oasele dar vad ca nu prea e asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe pista e mult mai greu sa mori. ginditi-va doar la aceasta posibilitate. Mergeti la o cursa de SBK SSP si pozitionati-va la capatul unei linii drepte , exact in apexul curbei. Ve-ti intzelege cam cu ce viteza se merge, deaici si urmarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de sfaturi...o sa tin cont de ele in oarecare masura..dar deja cizmele si manusile sunt comandate :laugh: sper sa fie ok, sa vedem cat dureaza prin fc-moto. A mai comandat cineva ceva de la ei? Statusul orderului meu este acum "viewed "...care or fi urmatoarele si cat o mai dura??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci todea...stiu anuntul de foarte mult timp, dar, fara suparare, mi s-a parut kitch. astept sa vad ce mai apare pe piata. astept poze de la un 750 din constanta si un miar din harghita sa vedem ce se alege (ambele la 2500 EUR). din poze arata bine amandoua.

un 600 nu vrei sub nici o forma? :laugh:

te incadrezi la bani, arata foarte bine si-l poti vedea oricand ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai de-aia am vorbit cu cei doi sa-mi trimita poze la ce ma intereseaza: frane, furca, lant, cauciucuri, capace motor, bord, far ...ce-i mai important.

 

oricum direct carenele jos la orice vizionare.(survolaj stai linistit ca stiu cat de greu e sa gasesti un motor cu km reali ca nu-i greu sa iei un bord de la dezmembrari cu 5000 km chiar si pt K6-le tau)

 

cat despre preferinte, mi se pare o intrebare futila din moment ce am intrebat strict despre aceste modele. si da, serious sam are dreptate, n-am din pacate 5500-6000EUR sa-mi cumpar si eu un k5 k6 decent...dispun doar de 2500EUR si Survolaj daca nu ma ridic cu K1 la nivelul tau poti sa nu ma saluti in trafic n-o sa mor din asta :laugh: desi aici ar trebui sa fim uniti de la cel mai vechi pana la cel mia nou gsx-r

 

serious sam stii motorul ala de la harghita de 1000?

 

Pozele nu spun nimic...pot ascunde o gramada, cat despre faza ca tu ai K1 si eu K6 mi se pare o mare idiotenie, diferentele astea ca unu are scula mai buna sau mai mare sunt facute si respectate de cei care au o problema psihica. Nu-s genul de persoana sa te privesc de sus - orice motor iti vei cumpara. Omul conteaza nu motocicleta.

 

Intrebarea a fost pur si simplu pentru ca sunt si alte motociclete miutze mai slabute ca volum...de aceea te-am intrebat de balene. Daca tu vrei musai Suzuki, atunci e dorinta ta...

 

In fine, mult succes in achizitionarea unui motor. Daca as fi in locul tau...as vedea mai intai motorul live...am fost de am vazut o gramada de motociclete, aratau super bine in poze...ziceai ca sunt tzipla, cand ajungeai acolo vedeai ca era total opus pozelor prezentarii motocicletei. Cat despre cel de la Harghita, o parere personala, daca doresti sa te duci sa o vezi...don't do it...nu arata a motocicleta ingrijita. Banuiesc ca asta si cauti, cel putin decent ingrijita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca am dat in ghioc si se anunta vreo 20 grade de joi incolo ,anunt sambata 26.03 prima sesiune oficiala pe amc ,incepand cu orele 11 !

 

Se tin cursuri? Sau e doar de distractie? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...