Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spune si tu ce an este al tau!

 

Pentru ca nu stiu ce an este al tau am acoperit toate posibilitatile.

Pe viitor valabil pentru toata lumea,cand vrei un sfat sau pui o intrebare ,spune prima data ce moto este, cel mai important lucru daca vrei sa te ajute cineva!



Suzuki GSX-R750 Parts

COVER, MAGNETO MODEL Y/K1

11351-35F00 11351-35F02

COVER, MAGNETO MODEL K4

11351-18G01 11351-18G10

COVER, GENERATOR K6/K7/K8

11351-01H00 11351-01H02

This Suzuki 11351-18G01 SUPERCEEDED BY 11351-18G10 is used on these models and components:

 

 

2003 GSX-R1000 CRANKCASE COVER

2003 GSX-R1000Z CRANKCASE COVER

2004 GSX-R1000 CRANKCASE COVER

2004 GSX-R1000Z CRANKCASE COVER

2004 GSX-R600 CRANKCASE COVER

2004 GSX-R750 CRANKCASE COVER

2005 GSX-R600 CRANKCASE COVER

2005 GSX-R750 CRANKCASE COVER

 

This Suzuki 11351-01H02 COVER,GENERATOR is used on these models and components:

 

 

2008 GSX-R600 CRANKCASE COVER

2008 GSX-R750 CRANKCASE COVER

2009 GSX-R600 CRANKCASE COVER

2011 GSX-R600L1 CRANKCASE COVER

2011 GSX-R750L1 CRANKCASE COVER

2012 GSX-R600L2 CRANKCASE COVER

 

 

This Suzuki 11351-35F02 COVER, MAGNETO is used on these models and components:

 

 

2000 GSX-R750 CRANKCASE COVER

2001 GSX-R1000 CRANKCASE COVER

2001 GSX-R600 CRANKCASE COVER

2001 GSX-R600Z CRANKCASE COVER

2001 GSX-R750 CRANKCASE COVER

2002 GSX-R1000 CRANKCASE COVER

2002 GSX-R600 CRANKCASE COVER

2002 GSX-R600Z CRANKCASE COVER

2002 GSX-R750 CRANKCASE COVER

2003 GSX-R600 CRANKCASE COVER

2003 GSX-R600Z CRANKCASE COVER

2003 GSX-R750 CRANKCASE COVER

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Am un motor de K4-k5 600 fara capacele laterale,Daca are cineva si le vinde la un pret bun il rog sa bage un pm cu pretu'

Motorul sta in casa de juma' de an si e foarte posibil sa nu il montez vreodata pe k3 ul meu.Spun asta in cazul in sunt ofertat cu capace sh la pret de noi,motorul l am gasit la un pret ok si l-am luat mai mult pentru supapele din titan care k1-k3 nu le are

 

Inca ceva,trebuie desfacut ambreiajul si verificata uzura discurilor/ferodourilor si oala de ambreaiaj.Vreau oferte de pret pentru operatiunea asta

 

De asemenea vreau sa stiu cat costa sincronizarea pentru clapetele de admisie si o verificare a jocului supapelor/pastilelor/tachetilor sau ce drak e pe acolo la chiuloasa

 

Pot sa iau de la motorul de k5 ambreiaj,oala insa nu vreau sa desfac motorul

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG: multumesc frumos pentru raspuns, ai dreptate cu sfatul pe care l-ai dat. Al meu este GSX R 750 - 2005.

 

Din cate am vazut din lista ta se potriveste de la GSXR de 1000 - 2003 si 600 si 750 - 2004 si 2005.

 

Sper sa-l gasesc pe undeva sh, in stare ok.

 

Cumpar capac stanga (capacul de la alternator) GSXR 2005 - 750 ... daca stie cineva va rog pm sau 0726.20.80.86

 

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma pregatesc de cumparat piese pt mobra. O intrebare ca n-am mai facut asta pana acum: expeditie via fan din victoria brasov cu ramburs la mine 20 de lei tva inclus. Pe simulatorul de costuri, este mentionat: transportul rambursului nu este afisat. Eu ce sa inteleg ? transportul rambursului cine il suporta ?eu sau vanzatorul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Nu o sa poti niciodata sa sincronizezi clapetele la un motor care nu functioneaza!

e vorba de motorul mobrei,la asta vreau o verificare

 

Ma pregatesc de cumparat piese pt mobra. O intrebare ca n-am mai facut asta pana acum: expeditie via fan din victoria brasov cu ramburs la mine 20 de lei tva inclus. Pe simulatorul de costuri, este mentionat: transportul rambursului nu este afisat. Eu ce sa inteleg ? transportul rambursului cine il suporta ?eu sau vanzatorul ?

tu platesti toate taxele de expeditie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stie nimeni?

Cand ajung la un calc ai raspunsul.

Ai si tu rabdare,codurile nu se compara asa usor mai ales cand sunt multe.

Vezu postu meu anterior.

 

Salutare din nou :)) !!! ...... janta spate de la un k4 750 se potriveste la un k4 1000? Multam!

This Suzuki 750 k4 64111-08F01-019 WHEEL,RR,17M/CX is used on these models and components:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol,gasisem una buna.

 

Multumec mult pentru informatie,m-ai scutit de o cheltuiala fara rost :)

S-ar putea sa te deranjez in primavara pt a-mi schimba semeringuri,supape,pastile si ce mai tine de ele. Cam care ar fii costul manoperei si al pieselor,daca se poate...macar aprox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta si pe mine cineva? Am un Suzuki Srad din 99 si as vrea sa stiu ce antigel sa bag in ea ca a venit vremea rece si vreau sa-i pun antigel de pe acum ca o bag la iernat. Ajunge 1 litru? sau trebuie 2 litrii? Am inteles ca trebuie diluat. Ajutati-ma cu un sfat. Ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvansen: poti sa cumperi antigelul deja diluat - pe care il poti pune direct, sau il poti cumpara si solutie concentrata caz in care va trebui sa-l diluezi in proportie de 1 la 1.

Sfatul meu ca sa nu-ti bati capul, ia-l deja diluat, diferena de pret este foarte mica.

 

Mare atentie insa sa cumperi antigel pentru aluminiu (din cate am observat eu de culoare verde sau roz).

 

Daca vrei special pentru moto, poti alege motul, dar daca nu .. poti sa iei si din supermarket antigelul, dar repet, sa fie pentru componente din aluminiu. Iti trebuie 2 litri sigur, poate chiar mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In manualul de service de la K1-K3 scrie ca incap 2150 ml lichid de racire (in afara de ce e in vas). Banuiesc ca e asemanator si la SRAD. Deci, in total o sa intre aproape 2,5 litri lichid de racire (antigel + apa distilata, daca il cumperi concentrat).

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ...

 

Vin si eu cu o intrebare referitoare la filtrul de aer ...

 

Am desfacut capacul filtrului de aer (K1 - poza profil) si m-am convins ca este K&N ... (conform spuselor vanzatorului), insa, am observat niste mizerie intre pliurile filtrului ... mizerie uleioasa (mazga) mai mult, nu praf uscat ... acest filtru se poate spala si refolosi?

 

Tin sa mentionez ca materialul din care este facut filtrul este roz-mov imbracat intr-o sita metalica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ...

 

Vin si eu cu o intrebare referitoare la filtrul de aer ...

 

Am desfacut capacul filtrului de aer (K1 - poza profil) si m-am convins ca este K&N ... (conform spuselor vanzatorului), insa, am observat niste mizerie intre pliurile filtrului ... mizerie uleioasa (mazga) mai mult, nu praf uscat ... acest filtru se poate spala si refolosi?

 

Tin sa mentionez ca materialul din care este facut filtrul este roz-mov imbracat intr-o sita metalica.

Este un kit de curatare pentru filtrele K&N

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ...

 

Vin si eu cu o intrebare referitoare la filtrul de aer ...

 

Am desfacut capacul filtrului de aer (K1 - poza profil) si m-am convins ca este K&N ... (conform spuselor vanzatorului), insa, am observat niste mizerie intre pliurile filtrului ... mizerie uleioasa (mazga) mai mult, nu praf uscat ... acest filtru se poate spala si refolosi?

 

Tin sa mentionez ca materialul din care este facut filtrul este roz-mov imbracat intr-o sita metalica.

Da,se poate spala si refolosi,asta fiind una din caracteristicile filtrelor sport.

Acum pentru spalat este bine sa fie folosit kitul dedicat pentru asta de la K&N.

Un lipsa lui se poate uda filtrul cu ori ce detergent care elimina grasimea, lasat sa actioneze,clatit cu jet apa,dar nu cu mare presiune si concentrat pe o suprafata mica.Se lasa la uscat dupa care se pulverizeaza un strat subtire de ulei de filtru pe ambele parti.

Ulei poti filosi pe cel de la k&n sau bmc sau ori ce tip de ulei filtru dar pentru material textil. Cel de burete are alt ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...